Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Jak pobrać mocz na badanie niemowlakowi?

Polecane posty

Gość Gosc

Dziś poleglismy. Nie podzialala woda do picia przed, polewanie stopek wodą i inne takie.. Oczywiście jak już był ubierany to siknal trochę ale i tak za mało by było do próbki. Jakie macie sposoby? Może któraś mama poradzi. Syn się strasznie kręci więc postawienie fiolki czy kubeczka i czekanie spokojne aż nasika odpada 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale niemowlakowi pobiera się inaczej. Kupujesz w aptece woreczki przykleja się je dziecku i do nich sika tylko musisz powiedzieć że dla chłopca bo one się różnią.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak byłam z moim synem (wtedy rocznym) w szpitalu bo miał rotawirusa i trochę się przestraszyliśmy, że się nam odwodni to żeby zbadać mocz pielęgniarka przykleiła mu taki woreczek. Sam z siebie nie nasiusiał ale wpadłam na pomysł żeby go posadzić z tym na nocnik i bez problemu zrobił bo już przed roczkiem był sadzany. Może można takie cudo w aptece kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Woreczek,  albo stawiasz niemowlaka stopkami na zlewie,  odkrecasz wodę i czekasz. Zimny zlew i lejaca się woda powinny pomóc.  Tylko najlepiej robić to w 2 osoby.  Jedna trzyma porządnie dziecko,  a druga łapie do kubeczka.  To sposób naszego pediatry.  Bo z woreczka np na posiew nie weźmiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mamy zrobić badanie ogólne a nie posiew więc z woreczka może być. Słyszałam tylko, że w woreczku łatwo zanieczyszcza się mocz i że się często odkleja. Dlatego najpierw próbowałam bezpośrednio do pojemnika. Drugi plus to taki, że ten pierwszy strumień omijasz. Nie wiem czy u dzieci zasady są takie same czyli żeby pobierać bez pierwszego strumienia. A z woreczka będzie cały mocz. No ale jak się nie da, to trzeba będzie woreczek zainstalować 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Woreczki lub takie wkladki wklejane w pieluche. Mocuś czy jakos tak sie to nazywa. Potem wyciaga sie nasaczone moczem waciki szczypcami, wklada do strzykawki i wyciska do kubeczka. W komplecie sa wszystkie potrzebne rzeczy. U nas to sie sprawdzilo. Dziecko trzeba tylko wczesniej umyc, dac pic i odczekac boda 40 minut. Szczerze to dokladnie nie pamietam ale wszystko jest opisane w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masakra

Naprawdę szukasz odpowiedzi na takie pytanie na jakiejs durnej kafeteriii? 

 

Nie dziwie sie ze ludzie masowo głupieja, znajdz sobie kobieto jakies wiarygodne źródło informacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojamamatoja
53 minuty temu, Gość Masakra napisał:

Naprawdę szukasz odpowiedzi na takie pytanie na jakiejs durnej kafeteriii? 

 

Nie dziwie sie ze ludzie masowo głupieja, znajdz sobie kobieto jakies wiarygodne źródło informacji....

Nie rozumiem. Przecież ona nie szuka wzoru na kwadraturę koła, tylko pyta o pobranie moczu niemowlakowi na forum, na którym siedzą mamuśki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Słyszałam tylko, że w woreczku łatwo zanieczyszcza się mocz i że się często odkleja. 

Nigdy się nie odkleił i zawsze był czysty 🙂 Trzeba tylko dokładnie umyć dziecko przed przyklejeniem woreczka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Drugi plus to taki, że ten pierwszy strumień omijasz. Nie wiem czy u dzieci zasady są takie same czyli żeby pobierać bez pierwszego strumienia.

Ale pierwszy strumień się omija przy pierwszym porannym moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×