Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Poród w basenie/wannie

Polecane posty

Gość Gość

Polecacie? Jak to wygląda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzić będę dopiero za 2 tygodnie więc nie powiem na moim przykładzie ale...

Mi wszyscy polecają. Woda działa przeciwbólowo. O wiele lżej się w wodzie podobno rodzi. Jak to wygląda? Nam pokazała wszystko położna. Siedzisz sobie w basenie/wannie a przy samym porodzie wychodzisz i kładziesz się na łóżku albo i poród odbywa się w basenie/ wannie. Zazwyczaj w pozycji na czterech albo kucasz. W tych pozycjach też lepiej się rodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyfyfyfyf

Ja przesiedzialam w wannie ostatnie  2 godz skurczy, pozniej wyszlam na parcie i po 30 min dziecko bylo juz na swiecie. Czy polecam? Mozna sprobowac jak sie ma mozliwosc. Mi to w ogole nie ulzylo w bolach wiec jak rodzilam drugie dziecko, to choc mialam wanne w pokoju to nie skorzystalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

miałam możliwość, ale nie skorzystałam. W teorii wszystko wygląda super, ale myśl że będę rodzić w wodzie pełnej wydzielin mnie jakoś odrzuciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja chce rodzic w klinice i tam jest możliwość porodu w wannie z hydromasażem. I zastanawiam się aby skorzystać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja przez prawie 5h siedziałam w wannie i nic mi to nie pomogło. Poźniej i tak zrobili mi cc. Jeśli miałabym kiedyś znowu rodzić to już bym nie wybrała wanny bo nie odczuwałam żadnej ulgi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasia

Moja znajoma rodziła w wannie i niestety dziecko nie przeżyło. Niby doświadczona położna , a jednak trudniej kontroluje się dziecko/poród w tej pozycji. Jako, że mam za sobą dwa porody i gdyby nie szybka reakcja i interwencja lekarzy mogłoby się źle skończyć-nie polecam porodu w wannie/basenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uuma

Rodziłam i bardzo polecam. Weszłam przy 4cm i juz po 20min byłam gotowa do porodu. Wszystko odbyło się w wodzie, zaraz po została spuszczona wraz z wudzielinami a my polewani byliśmy goracym prysznicem - bardzo przyjemnie. Łożysko rodziłam na fotelu obok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koloro

Ale pytasz o pierwsza fazę porodu w wodzie czy druga fazę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LLLL

Też kiedyś myślałam o porodzie w wodzie, odwiodła mnie od tego położna - uświadamiając mi że tej wanny to się nigdy do końca dobrze nie zdezynfekuje to raz, A ponadto była u nas w szpitalu sytuacja, że dziecko wyślizgnęło się położnej i niestety zdążyło już zaczerpnąć powietrza i wpadło do wody. Mimo natychmiastowej pomocy, dziecko dziś jest niepełnosprawne. Wiem, że to ekstremalny przypadek ale one się niestety zdarzają, więc radzę dobrze się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×