Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Noico

Na siepomaga kolejna zbiórka na niepełnosprawne dziecko po porodzie SN

Polecane posty

Gość Gosc

To nie nasza wina, że w tym kraju nienawidzi się kobiet. Aborcja nielegalna, pigułki po ciężko dostępne, rodzić tylko sn najlepiej bez znieczulenia i zamknąć ryj. Jakoś inne kraje europejskie nie maja takich problemów, tam się wszystko wyrównuje bo nie każda ciąża kończy się porodem, tylko tu szukają jak tylko babę bardziej upodlić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noico
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Na siepomaga kolejna zbiórka na niepełnosprawne dziecko po porodzie SN?

Nie chcesz to nie dawaj mendo podła . To nie jest przymusowe. 

A myślisz mendo podla że skąd wiem że tyle zbiórek tam jest? Że dla rozrywki czytam? Ile ty dajesz że się tak madrzysz? 

Wplacam co miesiąc na takie zbiórki, ale jak widzę kolejna z takiego samego powodu którego można by uniknąć to jest to dziwne. I tak wpłaciłam na tego chłopca, bo szkoda go, ale kurcze.. Można było tego uniknąć... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kto wam takich bzdur nagadał , ze po cc wszystkie dzieci  sa zdrowe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Kto wam takich bzdur nagadał , ze po cc wszystkie dzieci  sa zdrowe ? 

Statystyka ziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felicja
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Kto wam takich bzdur nagadał , ze po cc wszystkie dzieci  sa zdrowe ? 

Mówimy o niepełnosprawności w wyniku porodu SN i CC a nie po. Jak dziecko ma np wrodzona wadę serca to będzie ja miało nadal niezaleznje od rodzaju porodu. 

ALE po cc nie ma zaklinowanja się w kanale rodnym, czy innych takich typowych dla sn. 

Wniosek - łatwiej o komplikacje przy sn niż cc co ma odzwierciedlenie w wspomnianych zbiorkach przez fundację na dzieci niepełnosprawne W WYNIKU porodu SN 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula

Gdyby porody naturalne wyglądały w Polsce tak jak powinny to zapewne i cesarek byłoby mniej. Ja niestety rodziłam naturalnie i nigdy więcej bym się na to nie zdecydowała.Dziecko ponad 4 kilo, poród rodem ze średniowiecza łącznie z wyciskaniem i kładzeniem się na brzuch przez położne, 11 godzin, zakończony próżnociągiem w ostatniej chwili. Cud, ze córeczka żyje i jest zdrowa. Niedawno natomiast okazało się, ze ma silną wadę wzroku, spowodowaną prawdopodobnie ciężkim porodem. Więc przestańcie pieprzyć, że poród naturalny jest łatwy, miły i przyjemny a baby to panikary. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka nigdy więcej na poród naturalny bym się nie zdecydowała. I nie wspominam nawet o bólu i braku jakiegokolwiek znieczulenia. A wszystko to działo się zaledwie kilka lat temu w najlepszym ponoć poznańskim szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Mówimy o niepełnosprawności w wyniku porodu SN i CC a nie po. Jak dziecko ma np wrodzona wadę serca to będzie ja miało nadal niezaleznje od rodzaju porodu. 

ALE po cc nie ma zaklinowanja się w kanale rodnym, czy innych takich typowych dla sn. "

Nada nie rozumiem  kto ci powiedział ,  ze w wyniku cc dziecko będzie zdrowe . Nie pisze o wadach wrodzonych ale np przy wyjęciu czasami dziecko nie moze złapać  oddechu   . Takie dzieci sa reanimowane !! Takicb przypadków  jest sporo tylko nikt o tym nie mówi . Sama znam przypadek  gdzie przy planowym  cc na życzenie kobiety dziecko  było reanimowane i dostało 1 punkt . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ckpp
30 minut temu, Gość gość napisał:

Kto wam takich bzdur nagadał , ze po cc wszystkie dzieci  sa zdrowe ? 

26 minut temu, Gość Gosc napisał:

Statystyka ziom

Człowieku jakich bzdur? Ty w ogóle znasz konsekwencje sn? Są tak powszechne że juz nawet nie uchodzą za skutki uboczne. A jakie sa skutki uboczne cesarki? Niedokladne pozbycie się płynu z płuc dziecka ewentualnie? Bo wiecej chyba nie ma, porownaj to sobie do niedotlenienia, zlamanych barków i wymeczeniu dziecka np a to tylko w przypadku dziecka, a kobieta? Naciecia, nietrzymanie moczu, kału jak pęknie w strone odbytu, ból. Po co? Powikłania po cesarce to PROMIL w porownaniu do naturalnego, te co nabijaja statystyke to nagłe cesarki po nieudanym sn i nie wynikają z samej operacji. Trzeba byc de bilem żeby uważać że sn jest lepsze dla matki i dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha
5 minut temu, Gość gość napisał:

"Mówimy o niepełnosprawności w wyniku porodu SN i CC a nie po. Jak dziecko ma np wrodzona wadę serca to będzie ja miało nadal niezaleznje od rodzaju porodu. 

ALE po cc nie ma zaklinowanja się w kanale rodnym, czy innych takich typowych dla sn. "

Nada nie rozumiem  kto ci powiedział ,  ze w wyniku cc dziecko będzie zdrowe . Nie pisze o wadach wrodzonych ale np przy wyjęciu czasami dziecko nie moze złapać  oddechu   . Takie dzieci sa reanimowane !! Takicb przypadków  jest sporo tylko nikt o tym nie mówi . Sama znam przypadek  gdzie przy planowym  cc na życzenie kobiety dziecko  było reanimowane i dostało 1 punkt . 

Dowód anegdotyczny to nie argument xD no ta twoja jedna reanimacja na tysiące porodow kleszczowych, odkurzaczem, wybitych barkow, niedotlenienia totalnie mnie przekonuje xD śmieszna jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

"Mówimy o niepełnosprawności w wyniku porodu SN i CC a nie po. Jak dziecko ma np wrodzona wadę serca to będzie ja miało nadal niezaleznje od rodzaju porodu. 

ALE po cc nie ma zaklinowanja się w kanale rodnym, czy innych takich typowych dla sn. "

Nada nie rozumiem  kto ci powiedział ,  ze w wyniku cc dziecko będzie zdrowe . Nie pisze o wadach wrodzonych ale np przy wyjęciu czasami dziecko nie moze złapać  oddechu   . Takie dzieci sa reanimowane !! Takicb przypadków  jest sporo tylko nikt o tym nie mówi . Sama znam przypadek  gdzie przy planowym  cc na życzenie kobiety dziecko  było reanimowane i dostało 1 punkt . 

Nie przetlumaczysz.  Zrobila sie moda na cc i teraz jest to prestizowe niemalze wiec musi byc idealne, a nagonka jest na sn.  Same ciecie macicy jest na tyle szkodliwe, ze nie mozna zrobic drugiej cesarki za szybko.  Cesarka ma takie same przeciwskazania jak kazda inna operacja.  W Polsce moda na cesarke weszla po tym jak na zachodzie juz wyszla- jak zawsze 20 lat za nimi.  Jakkolwiek oczywiscie, brak znieczulenia i ogolny brak dobrych lekarzy niestety powoduje, ze sn moze byc rowniez niebezpieczny.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrona

Mam troje dzieci. Wszystkim radzę - CC. Katolstwo i oszołomstwo niech się męczy 20 godzin.
Tylko szkoda niedotlenionych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
41 minut temu, Gość Gosc napisał:

To nie nasza wina, że w tym kraju nienawidzi się kobiet. Aborcja nielegalna, pigułki po ciężko dostępne, rodzić tylko sn najlepiej bez znieczulenia i zamknąć ryj. Jakoś inne kraje europejskie nie maja takich problemów, tam się wszystko wyrównuje bo nie każda ciąża kończy się porodem, tylko tu szukają jak tylko babę bardziej upodlić

Spoko, ale władzę wybiera społeczeństwo, lekarze także wywodzą się z tego społeczeństwa. Władza i lekarze nie są ani lepsi ani gorsi od ludzi, którzy ich wybierają czy płacą w podatkach za ich edukację. Lekarze i władza to nie Marsjanie, mistyczni "oni", którzy się wzięli nie wiadomo skąd.

Inna sprawa, że u nas panuje jakiś dziwny kult opowiadania o własnych porodowych traumach, ciocia Jadzia opowiada siostrzenicy, matka córce, koleżanka koleżance, jedna drugą tylko straszy, a potem się dziwić, że taka pierworódka uważa, że bez łapówki i bez cc zdrowego dziecka nie będzie miała. Nie neguję tragedii i powikłań, są i będą, ale nie popadajmy w paranoję, że to standard, a nie margines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zwiekszone ryzyko smierci matki przy cc w porownaniu z sn.   Wiem, wiem tutaj same matki Polki i dziecko najwazniejsze wiec matki moga umierac byleby w wygodzie.  Smierc poprzez zakrzepy zatorowe i sepse.  Ryzyko niewiele wieksze, ale napewno nie jest to pociechom dla sieroty na starcie zyciowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
3 minuty temu, Gość wrona napisał:

Mam troje dzieci. Wszystkim radzę - CC. Katolstwo i oszołomstwo niech się męczy 20 godzin.
Tylko szkoda niedotlenionych dzieci.

Nie obchodzi mnie kto miał cc i z jakich względów, o ile to jest legalnie, a nie zakombinowane. Wierząca nie jestem, do katolstwa mi daleko jak stąd na Alaskę, ale też nie lubię takiego ze skrajności w skrajność. Nie każdy poród trwa 20 godzin i nie każda kobieta ma traumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrona
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Zwiekszone ryzyko smierci matki przy cc w porownaniu z sn.   Wiem, wiem tutaj same matki Polki i dziecko najwazniejsze wiec matki moga umierac byleby w wygodzie.  Smierc poprzez zakrzepy zatorowe i sepse.  Ryzyko niewiele wieksze, ale napewno nie jest to pociechom dla sieroty na starcie zyciowym.

No patrz nie umarlam. Ani żadna z wypowiadajacych się na forum. Za to kilka moich koleżanek sika pod siebie jeszcze pare miesiecy po porodzie a reszta narzeka na kondycję pochwy. Ale nie, zapomniałam że tutaj każda po naturalnym ciasniejsza niż przed ciążą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ryzyko smierci (matki) z powody zakrzepow zatorowych jest czterokrotnie zwiekszone przy cc w porownaniu z sn.

Krwawienie i transfuzja zwiekszona przy cc.  Infekcje zwiekszone po cc.  Najczestszymi przypadkowymi uszkodzeniami w czasie cc to uszkodzenie pecherza!  Ryzyko histerektomi po cc zwiekszone.  łożyska przodujące: kobiety po jednym cc maja 3X wieksza szanse.  Po 4 cc ryzyko łożyska przodującego zwieksza sie 45X.

Dzieci:

Zwiekszone ryzyko smierci do kilku dni po porodzie po cc.  Problemy z oddychaniem.  Astma- dzieci z cc maja 30% wiecej szans na wizyte w szpitalu w dziecinstwie z powodu astmy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gość gość 77 napisał:

Mój jest po cc i co z tego. Też niepełnosprawny, autystyczny, nie wiem czy cc wykonane szybciej coś by zmieniło, ale odjęli mu 1 punkt za sinicę rąk. Wody odeszły z piątku na sobotę, a cc dopiero w niedzielę rano, fakt, że dopiero wtedy czułam skurcze. Autyzm ma różne przyczyny, genetyczne,  wiele innych nieznanych, ale wątpliwości mam do tej pory (i nie, nie jestem antyszczepionkowym oszołomem).

Skoro odeszły wody i nie zrobiono od razu cięcia to mogło dojść do jakieś infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Wrona napisał:

No patrz nie umarlam. Ani żadna z wypowiadajacych się na forum. Za to kilka moich koleżanek sika pod siebie jeszcze pare miesiecy po porodzie a reszta narzeka na kondycję pochwy. Ale nie, zapomniałam że tutaj każda po naturalnym ciasniejsza niż przed ciążą 😄

Wiesz, zwykle zmarli sie nie wypowiadaja, ale dla ciebie taka logika jest pewnie zbyt skomplikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Zekszone ryzyko smierci do kilku dni po porodzie po cc.  Problemy z oddychaniem.  Astma- dzieci z cc maja 30% wiecej szans na wizyte w szpitalu w dziecinstwie z powodu astmy.

 

4 dzieci urodziłam przez cesarskie cięcie i nie mają alergii ani astmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

No patrz, a tylko tydzien temu w Dabrowie Gorniczej dziecko urodzone przez cc mialo zlamana reke, krwiaki w glowie, niedowlad nozek i wybity bark.  OCzywiscie zaplanowane cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Lampka napisał:

4 dzieci urodziłam przez cesarskie cięcie i nie mają alergii ani astmy.

Och to juz sa dorosli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

tylko zwykle te, ktore przekupuja lekarzy zeby miec cc potem nie robia afery z obrazen dziecka poniewaz same to spowodowaly i dlatego tylko slyszysz o sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Dobrowa Gornicza znowu.  2016- zmarla kobieta z powodu krwotoku, lekarz przecial tetnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Och to juz sa dorosli?

3 nastoletni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Dobrowa Gornicza znowu.  2016- zmarla kobieta z powodu krwotoku, lekarz przecial tetnice.

Dodam, ze nie wypowiedziala sie na ten temat na tym forum Wrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

2017- zmarla kobieta z Rypina po planowanej cesarce z powodu komplikacji i wyobraz sobie Wrono, ze rowniez sie tutaj nie wypowiada dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

2016 Lowicz- kobieta zmarla z powodu wstrzasu krwotocznego po cc.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

2016 Wroclaw: lekarze zignorowali kardiologow i zrobili cc po swojemu- pacjentka umarla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 77
12 minut temu, Lampka napisał:

Skoro odeszły wody i nie zrobiono od razu cięcia to mogło dojść do jakieś infekcji.

Jesteś lekarzem? Dziękuję za "diagnozę" przez neta. Ciążę miałam trudną, większość autystów jest płci męskiej, a ja mam syna, pewne "predyspozycje rodzinne" także mogą mieć znaczenie, wiele rzeczy mogło się do tego przyczynić dlatego nigdy nie napisze jednoznacznie, że to lekarze są winni chociaż tak jest najprościej. Jak się znajdzie winnego to żyć łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość gosc napisał:

Och to juz sa dorosli?

To są dowody anegdotyczne. Ale ja i mój brat też jesteśmy z cc i żadne z nas nie ma alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×