Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość z solą w oku

Zastanawiasz się czemu jest ci w życiu źle? To przeczytaj tę poniższą prawdę i wszystko stanie się jasne

Polecane posty

Gość z solą w oku

Jesteś tu, czyli na Ziemi, za karę. Tak, kuźwa, właśnie za karę!

Pewnie się zastanawiasz - za jaką karę? Odpowiem - nie za swoją. Nie ty jesteś winowajcą tylko jakiś tam Adam z Ewą, którzy wylecieli z raju nie w nagrodę tylko za karę. A wraz z nimi wyleciało całe ich przyszłe potomstwo czyli także ty. Ja wiem, że ich nie znałeś. Że nie miałeś żądnego wpływu na ich decyzję. Że nie mogłeś nawet mieć wpływu bo przecież nie było cię jeszcze wtedy na świecie. Ale wiesz co? Gófno kogo obchodzi czy jesteś winien, czy nie. Masz tu kurfa cierpieć na ziemi i już.

Więc albo zrozumiesz tę prostą prawdę i zdechniesz na tym łez padole albo jak zwykle nic nie zrozumiesz i też zdechniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b cnvx cvxj

Jak zrozumię, to też zdechnę, więc Twoje wywody pozbawione są sensu. Każdy zdechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0...0...0

na szczęście nie dla wszystkich życie na ziemi jest karą i cierpieniem, mi np jest w życiu bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mam to głęboko w dópie i przysięgam, że nigdy nie będę cierpieć za żadnego Adama z Ewą, bo nie wierzę w te brednie. Bóg powinien być logiczny, a nie bezsensowny jak umysł dzikich nomadów na pustyni 3000 lat temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ((()))
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Mam to głęboko w dópie i przysięgam, że nigdy nie będę cierpieć za żadnego Adama z Ewą, bo nie wierzę w te brednie. Bóg powinien być logiczny, a nie bezsensowny jak umysł dzikich nomadów na pustyni 3000 lat temu. 

może to ty jesteś nielogiczny i mało rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nielogiczne jest to że mamy cierpieć z powodu czynu pierwszych ludzi na których nie mieliśmy wpływu i nie wiadomo czy w ogóle istnieli. Nielogiczne, że ta kara ma spotkać cała ludzkośc bo Ewa zerwała owoc w raju. Nielogiczne, że tylu ludzi przyjmuje to bezkrytycznie, bez żadnej refleksji jako dogmat i jeszcze obraża tych, którzy mają czelność uzywać rozumu. Judaizm to nie jest moja religia, jego mity powstały w Mezopotamii na długo przed Mojżeszem i było pierwotnie całkowicie "pogańskie". Ale przeciętny człowiek tego nie wie i nie chce wiedzieć, bo najbezpieczniej jest nic nie wiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ((()))
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Nielogiczne jest to że mamy cierpieć z powodu czynu pierwszych ludzi na których nie mieliśmy wpływu i nie wiadomo czy w ogóle istnieli. Nielogiczne, że ta kara ma spotkać cała ludzkośc bo Ewa zerwała owoc w raju. Nielogiczne, że tylu ludzi przyjmuje to bezkrytycznie, bez żadnej refleksji jako dogmat i jeszcze obraża tych, którzy mają czelność uzywać rozumu. Judaizm to nie jest moja religia, jego mity powstały w Mezopotamii na długo przed Mojżeszem i było pierwotnie całkowicie "pogańskie". Ale przeciętny człowiek tego nie wie i nie chce wiedzieć, bo najbezpieczniej jest nic nie wiedzieć. 

na tym polega wiara, żeby uwierzyć mimo że się nie rozumie. ludzka logika nie musi być taka sama jak boska. gdyby wszystko było dla ludzi zrozumiałe, to uwierzenie nie byłoby żadną zasługą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie mam tego typu zasług. Wolę byc dobrym człowiekiem, walczyć po stronie pokrzywdzonych, zamiast być zakutym łbem wierzącym w absurdy ze strachu przed Bogiem. Pewnie on sam się dziwi, że ludzkość jest taka głupia. Najgorsi są ludzie którzy wierzą we wszystko w co im kazano wierzyć, ale bliźniego nienawidzą z całego serca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ((()))

Chciałam gościa pouczyć, a sama dostałam niezłą lekcję 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ((()))
5 minut temu, Gość ((())) napisał:

Chciałam gościa pouczyć, a sama dostałam niezłą lekcję 😭

a ze złości aż musiałeś się podszyć ułomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A czemu ze złości? Ja piszę z radości życia. Nie jestem tobą, nienawistny babolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ((()))
1 minutę temu, Gość gość napisał:

A czemu ze złości? Ja piszę z radości życia. Nie jestem tobą, nienawistny babolu. 

ok, z radości życia, jako dobry człowiek, podszywasz się pod innych. niech ci będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jestem dobry, ale nie święty. Wy tez się podszywacie i używacie wszystkich możliwych chwytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ((()))
7 minut temu, Gość gość napisał:

Jestem dobry, ale nie święty. Wy tez się podszywacie i używacie wszystkich możliwych chwytów.

aha, dobrze wiedzieć

to my idziemy już spać, dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×