Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdać ja chcę!

Prawo jazdy - wasze przeżycia i porady.

Polecane posty

Gość zdać ja chcę!

Siema. 

Pół roku temu skończyłam kurs (tak, niestety miałam półroczną przerwę, ale nie wpłynęło to jakoś wybitnie na jakość mojej jazdy - wpłynęło co innego) i zamierzam niedługo podejść do teorii i praktyki. Wykupiłam sobie dodatkowe trzy lekcje, naiwnie sądząc, że to mi wystarczy. Pupa blada. Instruktorka dzisiaj poinformowała mnie, że po 30 godzinach jazdy jeżdżę, jakbym była dopiero po 3-4. 🙂 Sama domyślałam się, że coś jest nie halo z jakością mojej jazdy, ale nie byłam w stanie stwierdzić co. Co się okazuje, w poprzedniej szkole, która ma super opinie, nie skorygowali mi:

- przytrzymywania sprzęgła przy każdym zwalnianiu pojazdu (chyba chcieli uniknąć zgaszenia przeze mnie auta, ale jak się dowiedziałam, paliłam w ten sposób sprzęgło i sama czułam, ze niepotrzebnie męczę nogę)

- bardzo niepłynnej zmiany biegów - coś mi się nie podobało, że auto mi tak szarpie przy zmianie, ale nie byłam w stanie zrozumieć jak mam właściwie to zrobić, a poprzednia szkoła mi tego nie uświadomiła - dopiero dziś powolutku zaczęłam płynniej jeździć i ładniej operować sprzęgłem i gazem równocześnie

- łuku na obrót!!! o ileż lepiej mi wychodzi w lewym lusterkiem i pasami...

Upierali się też przy:

- redukcji do jedynki na drodze z ustąpieniem pierwszeństwa, rzekomo żebym miała lepszą reakcję (a ja sobie wesoło tamuję tym ruch) a tak to płynnie sobie jadę z dwójki, patrząc na boki

- hamowaniu silnikiem, kiedy było oczywiste, że jeszcze nie panuję dobrze nad sprzęgłem i biegami

Było zaś za mało:

- parkowania równolegle i prostopadle (!!!)

- ruszania pod górkę

- zawracania na 3 i z wykorzystaniem infrastruktury

- łuku we właściwy sposób!

- jazdy po mieście z docelowym WORD-em

Generalnie doopa! Miałam termin wykupiony na 26 lipca, mam 99% pewności, że nie zdałabym z obecną jakością jazdy, więc anulowałam termin i wykupię następny. Całkiem nieźle orientuję się, co się dzieje na drodze, i nie generalnie raczej nie gaśnie mi auto 🙂, ale to za mało na państwowy... 1500 zł poszło się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdać ja chcę!

To już takie przypierdzielanie się z mojej strony, ale wydaje mi się instruktorzy jazdy nie powinni być uprzejmi. 😀 Egzaminator w WORD-zie na ogół jest nieprzyjemny i gburowaty, więc instruktor z charakterkiem może chyba lepiej przygotować na zderzenie z ponurą rzeczywistością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek

Studentko autorko tematu jesteś dziewicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdać ja chcę!

Nie ma znaczenia. 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdać ja chcę!
Przed chwilą, Duposzkaa napisał:

Ja też miałem trochę problemów ze zdaniem prawa jazdy dlatego wstrzymałem sie trochę ze zdawaniem. Ale kiedyś jednak będzie trzeba sie za nie zabrać bo samochód w życiu potrzebny

Potrzebny i bez prawka żadne CV nie jest nic warte... 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdać ja chcę!

Przypomniałam sobie jeszcze, że przy zmianie biegów, instruktorzy z poprzedniego OSK kazali zmieniać biegi przy strzałkach na blacie, a nie słuchać silnika, co sprawiało, że niepotrzebnie wgapiałam się w deskę, zamiast na drogę 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdać ja chcę!
3 minuty temu, Duposzkaa napisał:

Ogólnie to chyba przesadzasz bo prace znalazłem łatwo bez prawa jazdy w CV. Ale auto by sie przydało wiadomo

W tzw. moich okolicach znalezienie pracy bez prawka było dla mnie bardzo trudne, nawet w obecnej pracy pracodawca ode mnie dosłownie wymaga, żebym w ciągu trzech miesięcy miała już plastik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdać ja chcę!
1 minutę temu, Duposzkaa napisał:

Co go to obchodzi czy masz prawo jazdy😃

No chyba ze masz jeździć w ramach obowiązków to tak

Dokładnie, mam jeździć. I w sumie tu, gdzie jestem, to wszędzie trzeba jeździć służbówką z papierami chociażby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×