Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Brayan - dlaczego to imię występuje w Polsce

Polecane posty

Gość Gość

Brajaaaan? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Z tego samego powodu co Ignacy, Kacperek i Maksiu- Polacy uwielbiaja nowosci imiennicze.  Przyzwyczilismy sie do Adamkow, Michalkow, Frankow i Jakubkow wiec czas importowac kolejne imiona z zagranicy.  Brajanek czy Mia.  Tak jest i bylo w Polsce od kilku wiekow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss Sosnowca

Nie wiem, ale jest paskudne. Co więcej chodziłam do klasy z takim Brajanem (oczywiście pochodził z patologii, nie zdał kilka razy w podstawówce), a teraz dobiega 30-ki, więc to imię już jest od dawna w Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Bo to staropolskie imię, skrót oznaczający "Bra(t)Jana" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryska

Mój syn ma na imię Brian, bardzo mi się to imię podobało (tak miał na imię dziadek męża), ale w spolszczonej pisowni nie wygląda to dobrze i gdyby nie to że syn ma podwójne obywatelstwo i ma "prawidłowo" zarejestrowane imię to bym się nie zdecydowała, do tego ma nazwisko pasujące do imienia bo Brian Kiełbasa brzmialoby co najmniej dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

Z tego samego powodu co Ignacy, Kacperek i Maksiu- Polacy uwielbiaja nowosci imiennicze.  Przyzwyczilismy sie do Adamkow, Michalkow, Frankow i Jakubkow wiec czas importowac kolejne imiona z zagranicy.  Brajanek czy Mia.  Tak jest i bylo w Polsce od kilku wiekow.

Ignacy, Kacperek, Maks brzmi "Polsko" a taki Braian za cholere nie pasuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwoździk

Takie samo imię jak Wanda, Tomek, czy Emilia. Nie ruszają mnie cudze imiona. To taka polska przypadłość, żeby mieć ścisk tyłka o wszystko, a zwłaszcza o to, co na cudzym podwórku się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiemtoże

dużo brajanków jest w osiedlach byłych pgr-ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaa

Zgadzam się, że większość patologiczne matki tak nadawają na imie synom by brzmiało światowo bo same nic w życiu nie osiągneły poza urodzeniem Brajanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Osobiście nie znam żadnego Brajana, an i nawet nie słyszałam o takim podczas rozmów ze znajomymi, a więc imię raczej nie jest popularne.

Swego czasu raziły mnie imiona typu Angelika, Jessica, Marita. Teraz są mi obojętne, bo przyjęły się w Polsce, choć nie uważam ich za specjalnie urodziwe. Mnie się podobają imiona staropolskie, ale też bez przesady. Takie bardzo stare, typu Zygmunt, Leopold, Remigiusz to przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×