Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Michalina2333

Tak szybko dziecko?

Polecane posty

Czesc, mam pytanie co sadzicie o zajsciu w ciazy wtedy gdy mam 19 lat, moj facet 30, jego goni ten zegar biologiczny, ale ja rowniez chcialabym miec juz dziecko, jest to przemyslana oraz dojrzala decyzja. Aczkolwiek dopiero ide na studia i chce dowiedziec sie co sadza o tym ludzie obiektywni, czy jest to dobry pomysl, czy lepiej najpierw ulozyc sobie zycie finansowe, praca itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No raczej najpierw ułożyć sobie życie. Jak inaczej to sobie wyobrażasz? Poza tym mam wrażenie że ,,chcesz" dziecko poniewaz on chce. Zaden zegar mu nie tyka jeśli Cię kocha to poczeka np 6 lat Ty będziesz po studiach będziesz bardziej dojrzała a on będzie miał dopiero 36... większość ma tak dzieci a ty coś o jakimś zegarze mówisz... Nie wiem jak chcesz się uczyć do egzaminów z płaczącym dzieckiem na rękach, bo to będzie twoje dziecko a nie dziadków, ciotek czy Bóg wie kogo i to ty będziesz się musiała nim zajmować a nie podrzucac komuś do opieki skoro to twoja świadoma decyzja. Sama urodziłam w młodym wieku i przez całą ciążę nie rozumiałam tych uwag innych ,,dziecko to straszny obowiązek " , ,,poświęcenie całego życia " ,,skończy się wolność, imprezy, wyjazdy" a ja wszystkim mówiłam że jestem na to gotowa itp itd i sama siebie oklamywalam. Nie żałuję że urodziłam moja córkę bo bardzo ją kocham ale szczerze ? Wszyscy mieli racje dziecko to cholerny obowiązek, poświęcenie wszystkiego, nieprzespane noce, kolki,  ząbkowania , ciężkie okresy. Pewnie powiesz jestem na to gotowa ale tak ci się tylko wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

No raczej najpierw ułożyć sobie życie. Jak inaczej to sobie wyobrażasz? Poza tym mam wrażenie że ,,chcesz" dziecko poniewaz on chce. Zaden zegar mu nie tyka jeśli Cię kocha to poczeka np 6 lat Ty będziesz po studiach będziesz bardziej dojrzała a on będzie miał dopiero 36... większość ma tak dzieci a ty coś o jakimś zegarze mówisz... Nie wiem jak chcesz się uczyć do egzaminów z płaczącym dzieckiem na rękach, bo to będzie twoje dziecko a nie dziadków, ciotek czy Bóg wie kogo i to ty będziesz się musiała nim zajmować a nie podrzucac komuś do opieki skoro to twoja świadoma decyzja. Sama urodziłam w młodym wieku i przez całą ciążę nie rozumiałam tych uwag innych ,,dziecko to straszny obowiązek " , ,,poświęcenie całego życia " ,,skończy się wolność, imprezy, wyjazdy" a ja wszystkim mówiłam że jestem na to gotowa itp itd i sama siebie oklamywalam. Nie żałuję że urodziłam moja córkę bo bardzo ją kocham ale szczerze ? Wszyscy mieli racje dziecko to cholerny obowiązek, poświęcenie wszystkiego, nieprzespane noce, kolki,  ząbkowania , ciężkie okresy. Pewnie powiesz jestem na to gotowa ale tak ci się tylko wydaje

Zapomniałam dodać. Dziecko to wydatek. Może akurat trafi ci się super dziecko bez kłopotów , a może trafi się chorowitek, alergik i na leki oraz kominowanie z odpowiednim mlekiem, pampersami czy kosmetykami wydasz kupę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dużo zależy, ile pomocy otrzymasz od swojego faceta i ewentualnie rodziny. Jeżeli on się faktycznie poczuje, to to niekoniecznie będzie zła decyzja, ale ryzykujesz sporo. Weź pod uwagę, jak wyglądają studia dla przeciętnego studenta - imprezy, wyjazdy, spotkania towarzyskie, dużo beztroski. W czasie, gdy Twoi znajomi będą się umawiać na piwo czy koncert, Ty będziesz kombinować jak zorganizować dzień, by znaleźć czas na zajęcia, naukę do egzaminu, opiekę nad dzieckiem, ogarnięcie domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

nic go nie goni, nie daj sobie wcisnąc takich bzdur!

Ledwo jestes pelnoletnia i szkole ukonczylas, jak zdecydujesz sie teraz na dziecko to mozna powiedziec,ze przegrasz młodosc.Tak jest i zaraz zleca sie inne spełnione młode matki,będą ci wkrecac,ze sa bardzo szczesliwe, bo w wieku 30 lat maja odchowane dzieci i mogą teraz sie realizowac,ale to G prawda. Dwadziescia lat to cudowny wiek na znajomosci, podroze, zwiedzanie, nowe doswiadczenia, nauke, pierwsze prace itd. Po 30 to juz nie to samo,bo jak urodzisz dziecko to zawsze je masz. Urodzisz teraz i wszystko wyzej przykryje sie ogonem, bedziesz sie meczyć nocami z dzieckiem,nauką, życiem.. dziecko to pochlaniacz pieniedzy, moze byc tak,ze sobie pozałujesz,a dziecku bedziesz musiala kupic. Zero wyjsc i imprez.Uwierz, zycie studenckie poza wiedza i nauka ma ta druga strone ktorą trzeba tez ugryzc.

Zwiedzanie. Powiedz co w zyciu widzialas? gdzie bylas ze swoim facetem,kolezankami? Z malym dzieckiem juz spontanu nie ma i patrzenia w gwiazdy.

Twoj facet ma 30 lat, on to przezyl, wyszumial sie, ma co wspominac, co opowiadać. Ty masz 19 lat i na tym twoje odlotowe historie sie skonczą.

Mysl egoistycznie o sobie. Zapisz sobie liste rzeczy ktore chcesz zrobic, zobaczyć i uwierz,ze wszystkim dziecko ci bedzie przeszkadzać. Ja  starszego syna urodzilam w wieku 28 lat i uwazam,ze moglam jeszcze poczekać 2-4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

poza tym autorko ile czasu jestes ze swoim facetem i ktory to twoj chłopak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jesteś młoda, nie lepiej trochę pożyć, zobaczyć życia i świata? Poza tym ciężko godzić studia z opieką nad dzieckiem, a studia to też życie towarzyskie i kontakty, których się pozbawisz zakopując się w tak młodym wieku w pieluchach. No i obawiam się że twój partner wywiera na ciebie presję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To nie może być dojrzała i przemyślana decyzja.Dopiero co pełnoletnia jesteś jak już ktoś pisał.Gdzie miejsce na poszukiwanie jakiejś pierwszej stałej pracy?Faceta nic nie goni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dacie rade! Urodzi się dzidziuś i zakochasz się od razu w tych tych oczkach. Ktoś pisał, że nie będzie przeżyć... będą ale z dzieckiem! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klunia

Pomysł arcygłupi. Jakie masz zabezpieczenie finansowe? Nie wrócisz szybko do pracy, bo nie masz do czego wracać a kolejki po młode matki bez studiów się nie ustawiają. Uzależniasz się od partnera, możesz się obudzić w sytuacji że będzie ci wydzielał pieniądze i będziesz musiała się prosić o 10 zł na podpaski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazwaaa

jego zegar goni? hahah moj tesc zaplodnik po 50tce 

😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko poczytaj sobie tematy tu o rozstaniach, samotnych matkach. Faveci w teorii chca dzieci ale w praktyce to czasem nie wychodzi bo dziecko to bardzo duzo pracy. Jak twoj chlopak sie rozmyslil to ty z tym dzieckiem zostaniesz jako 20latka w trakcie studiow. Pomysl, czy nie chcesz np najpierw ślubu, kilku lat na studiach? Naprawde, faceci szczegolnie w luznych zwiazkach moga sie szybko zwinąć a ty befziesz miała ciężko.  Nawet ja zwiazek przetrwa to studia i niemowle nie ida w parze, szczegolnie sam poczatek studiow. Pomysl o zrealizowaniu zeiazku bo to zwykle pokazuje jak facet poważnie o tobie mysli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Jak dla mnie jeżeli on by chciał z Tobą założyć rodzinę to by się oświadczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja siostra wyszła w takim wieku za 30-latka. Szybko był rozwód. Dzieci nie było. Swoją drogą nie wiem co to za moda, że młode dziewczyny chcą, żeby im "brzuch" zrobić zamiast pierscionek kupić.. Chyba stara już jestem. Ludzie się zresztą łatwo rozstają teraz, więc się wpakujesz w dziecko bez niczego, żadnego sensownego wykształcenia i w razie czego będziesz klepać biedę albo siedzieć z facetem z przymusu ekonomicznego. Ja jestem kobietą i w wieku 30 lat, to mi żaden zegar nie tykał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja urodzilam majac 22 lata i nie uwazam ze za wczesnie ale.. Jedynie czego zaluje ze z mezem mielismy tylko 2 lata dla siebie a wierz mi ze to malo. Mało mielismy siebie na wylacznosc i nawet teraz kiedy mamy dzieci odchowane to nie to samo. Mimo ze jest mozliwosc zostawienia ich u dziadkow i wyjechac gdzies na weekend to myslami czesto jestes z dziecmi bo sie martwisz i to nie jest to samo. Wyszalej sie dziewczyno, pobadzcie ze saba troche a czas na dziecko jeszcze macie. Nie doradzam ze za 5-6 lat ale minimum jeszcze 3 lata zaczekaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mam 22 lata, jestem w ciąży i uważam że to za wcześnie. Całe życie przed Tobą, zaczynasz studia, fajny okres życia przed Tobą. Naciesz się nim. Poza tym... Facet dzisiaj jest, jutro go nie ma. Naciesz się życiem, uniezależnij finansowo a później planuj 🙂 ja niestety zmarnowałam sobie życie, brutalne ale prawdziwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Studia i dziecko? To już Ci powiem jak to jest. Miałam 24 lata, prace, męża, mieszkanie i byłam w ciąży robiąc magistra. Urodziłam w czerwcu czyli w trakcie sesji 2 semestru. Część egzaminów zdałam za zgodą wykładowców na ostatnich zajęciach (bez żadnych taryf ulogowych przy wszystkich ustnie, a nie jak większość była egzaminów pisemnych), część zdawałam za zgodą dziekana w sesji poprawkowej jako mój pierwszy termin. Oczywiście musiałam nawet dać zaświadczenie ze szpitala ile i dlaczego w nim przebywałam. Dało się ale kolejne 2 semestry to był horror. Malutkie dziecko i pisanie pracy magisterskiej. Do pracy wróciłam po niecałych 7 miesiącach od urodzenia. Dziecko spało ja pisałam magisterkę. Przychodził weekend to pisałam i do 3 w nocy. Dałam radę ale nie polecam. Pomocy miałam w tym czasie niewiele. Mąż wracał z pracy jak dziecko szło spać. W dzień jak byłam w pracy była opiekunka. Zrób wszystko po kolei nie na wariata jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dziewczyny dobrze piszą, dodam jeszcze tylko że dziecko to pochłaniacz pieniędzy, trzeba ich mieć naprawdę dużo żeby wychować dziecko. Mleko, pieluchy, wózek, leki, bujaki, lekarz, żłobek, przedszkole, niania, szczepienia skojarzone, chusteczki, zabawki. Koszty są naprawdę ogromne. Wyprawka naprawdę taka minimalna wyniosła mnie prawie 2 tys a potem pieniądze tak leciały że przestałam je już liczyc. Czy masz dużo pieniędzy odlozonych w wieku 19 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Legrana

Nie rób tego, bo młodość już nigdy nie wróci. W tym wieku jest jeszcze za wcześnie na tak poważne życiowe decyzje. Ja urodziłam po wielu perypetiach w wieku 38 lat i też byłam przerażona, jak bardzo dziecko zmienia życie, zwłaszcza że syn był wcześniakiem. Nie jesteś na to gotowa ani ekonomicznie ani psychicznie. Pamiętaj, że to Ty poniesiesz główne konsekwencje takiej decyzji, a od niej nie ma odwrotu. Pójdź na studia, zastanów się, co chcesz robić w życiu, znajdź pracę, a przede wszystkim upewnij się, że to właśnie TEN. Masz jeszcze sporo czasu na takie refleksje. Jeśli facet jest odpowiedzialny, to też odwiedzie Cię od tego pomysłu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że to dobry pomysł, sama jestem w podobnej sytuacji, też mam chlopaka po 30, sama mam jeszcze "naście" ale oboje pragniemy dzidziusia. czekamy jedynie na mieszkanie (już złożyliśmy papiery), a gdy on już je wyremontuje i się wprowadzimy zaczniemy starania o dzidziusia 🙂 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy żadne z komentujących nie pomyślało o tym że dziewczyna już się wyszumiala? jestem prawie w podobnym wieku, nie wiele młodsza od niej i uwazam że już się wystarczająco wyszalalam, może ona też? było dużo przygodnego seksu, duzo różnych narkotyków się poprobowalo, dużo alkoholu się wypilo, to może teraz pora się ustatkowac. Studia może zrobic później, jak dziecko odchowa. niektóre dziewczyny czują się w tym wieku już na tyle dojrzałe że mogą mieć dzidziusia i nie potrzebują szaleństw i chlania bo już to wszystko przeżyły i im wystarczy. przynajmniej ja tak czuję, nie wiem jak autorka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
19 minut temu, Izabela.mm napisał:

czy żadne z komentujących nie pomyślało o tym że dziewczyna już się wyszumiala? jestem prawie w podobnym wieku, nie wiele młodsza od niej i uwazam że już się wystarczająco wyszalalam, może ona też? było dużo przygodnego seksu, duzo różnych narkotyków się poprobowalo, dużo alkoholu się wypilo, to może teraz pora się ustatkowac. Studia może zrobic później, jak dziecko odchowa. niektóre dziewczyny czują się w tym wieku już na tyle dojrzałe że mogą mieć dzidziusia i nie potrzebują szaleństw i chlania bo już to wszystko przeżyły i im wystarczy. przynajmniej ja tak czuję, nie wiem jak autorka. 

 

Ty sie może lepiej nie rozmnazaj. Zrobisz przysluge ludzkosci, bo zle geny nie powinny byc powielane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

Autorka z du/py strony bierze się za ułożenie życia i na du/pie skonczy. Wpierw zacznij studia, weź ślub i urodź dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola

Dokładnie. Jesteś bardzo młoda, zdobądź zawód, jakieś wykształcenie. Przecież masz dopiero 19 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 godzin temu, Izabela.mm napisał:

czy żadne z komentujących nie pomyślało o tym że dziewczyna już się wyszumiala? jestem prawie w podobnym wieku, nie wiele młodsza od niej i uwazam że już się wystarczająco wyszalalam, może ona też? było dużo przygodnego seksu, duzo różnych narkotyków się poprobowalo, dużo alkoholu się wypilo, to może teraz pora się ustatkowac. Studia może zrobic później, jak dziecko odchowa. niektóre dziewczyny czują się w tym wieku już na tyle dojrzałe że mogą mieć dzidziusia i nie potrzebują szaleństw i chlania bo już to wszystko przeżyły i im wystarczy. przynajmniej ja tak czuję, nie wiem jak autorka. 

 

19 latka sie wyszumiala ? Hmmmm? To co robilas to byla patologia, wybacz ale nie każdy tak " korzysta z zycia" w wieku kilkunastu lat . 

Ps. Gdzie sie sklada papiery na mieszkanie ? Rozumiem ze chodzi o kredyt w banku ? Bo to tak zabrzmialo jakbyscie czekali na socjalne z przydzialu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aoi
10 godzin temu, Izabela.mm napisał:

czy żadne z komentujących nie pomyślało o tym że dziewczyna już się wyszumiala? jestem prawie w podobnym wieku, nie wiele młodsza od niej i uwazam że już się wystarczająco wyszalalam, może ona też? było dużo przygodnego seksu, duzo różnych narkotyków się poprobowalo, dużo alkoholu się wypilo, to może teraz pora się ustatkowac. Studia może zrobic później, jak dziecko odchowa. niektóre dziewczyny czują się w tym wieku już na tyle dojrzałe że mogą mieć dzidziusia i nie potrzebują szaleństw i chlania bo już to wszystko przeżyły i im wystarczy. przynajmniej ja tak czuję, nie wiem jak autorka. 

 

A nie wpadłaś na to że inni myśląc o wyszumieniu się mają na myśli np wyjazd w Alpy na narty? Nie każdy jest patusem co cpa w wieku nas tu lat (są tacy co w ogóle nie cpaja -dziwne co?). 30 letniemu facetowi tyka zegar? Ha ha ha. Sorry ale facet może dziecko zrobić mając i 60 lat więc nic mu nie tyka. Co do patuski co czeka na mieszkanko od miasta-obyś była bezplodna bo takie patusy nie powinny się rozmnazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Izabela.mm napisał:

czy żadne z komentujących nie pomyślało o tym że dziewczyna już się wyszumiala? jestem prawie w podobnym wieku, nie wiele młodsza od niej i uwazam że już się wystarczająco wyszalalam, może ona też? było dużo przygodnego seksu, duzo różnych narkotyków się poprobowalo, dużo alkoholu się wypilo, to może teraz pora się ustatkowac. Studia może zrobic później, jak dziecko odchowa. niektóre dziewczyny czują się w tym wieku już na tyle dojrzałe że mogą mieć dzidziusia i nie potrzebują szaleństw i chlania bo już to wszystko przeżyły i im wystarczy. przynajmniej ja tak czuję, nie wiem jak autorka. 

 

Niezła patolka z ciebie. Jesteś młodsza od autorki a przeżyłaś dużo "przygodnego" seksu, ćpałaś. No naprawdę jest się czym chwalić 😂 Szkołę przynajmniej skończyłaś czy twoja edukacja skończyła się na podstawówce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Izabela.mm napisał:

czy żadne z komentujących nie pomyślało o tym że dziewczyna już się wyszumiala? jestem prawie w podobnym wieku, nie wiele młodsza od niej i uwazam że już się wystarczająco wyszalalam, może ona też? było dużo przygodnego seksu, duzo różnych narkotyków się poprobowalo, dużo alkoholu się wypilo, to może teraz pora się ustatkowac. Studia może zrobic później, jak dziecko odchowa. niektóre dziewczyny czują się w tym wieku już na tyle dojrzałe że mogą mieć dzidziusia i nie potrzebują szaleństw i chlania bo już to wszystko przeżyły i im wystarczy. przynajmniej ja tak czuję, nie wiem jak autorka. 

 

Hahah, dziecko, ty masz 16 lat (patrząc po twoich innych tematach) i już tyle w życiu przeżyłaś? I chcesz się starać o dziecko sama będąc gówniarą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Juz tu inne powiedzialy ale ja tez dodam.Zycie przed toba autorko, nie zmarnuj.Znam kobiety ktore urodzily mlodo i zyly szczesliwie, ale mialy meza ktory przysiagl byc z nimi cale zycie, i to facet w tym samym wieku i obydwoje mieli te same zamiary i etap w zyciu.Jakos do 30 latka ktory chodzi z 19 latka nie mialabym zaufania, badz ostrozna.Mlodosci nie odzyskasz, a dziecko to wcale nie lala baby born, ciaza i porod wyniszczaja, a potem o imprezach, podrozach i zdobywaniu dobrego zawodu mozesz zapomniec.30 latkowi zegar wcale nie tyka, jakos do slubu to mu nie tyka?A facet jak chce dziecka to powinien sie najpierw jakos zadeklarowac.Czy on cie naprawde kocha czy tylkp jest mu z toba dobrze?bo to roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
21 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Dacie rade! Urodzi się dzidziuś i zakochasz się od razu w tych tych oczkach. Ktoś pisał, że nie będzie przeżyć... będą ale z dzieckiem! 

Ty se jaja robisz, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×