Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koko

Paris by Moni - kilka słów prawdy

Polecane posty

Gość Koko

Postanowiłam założyć o niej wątek bo to kolejna juciberka, która nie znosi krytyki i usuwa wszystkie nieprzychylne komentarze. 

Dziewczyna przedstawia swoje życie w Paryżu, edukuje widzów w zakresie paryskiego stylu o którym tak naprawdę nie ma pojęcia. Jak powiedziała w jednym z filmików, nic nie załatwiła sama (mieszkanie, ubezpieczenie, a nawet numer telefonu haha) bo wszystko cytuję ''odwalił'' za nią jej facet, który jest Francuzem.

A dlaczego ja mam prawo wypowiadać się w tym temacie i kwestionować merytoryczność tego kanału? Mieszkam sama w Paryżu od 6 lat. Chłopaka, faceta, męża nie mam, przepraszam. Wiem, że zaraz pojawią się komentarze, że pewnie jestem paszczurem, którego nikt nie chce. Może i tak jest. Tak mi się życie ułożyło, że jestem sama i radzę sobie sama cały czas. Postanowiłam się przeprowadzić do Francji na studia i po studiach zostałam. 

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że nawet głupie założenie konta w banku wymaga miliona dokumentów, nie mówiąc już o wynajęciu mieszkania. Ale to przecież nie problem. Facet wszystko załatwi, a ja odwdzięczę się w naturze !

Francuzi traktują Polki jak darmowe prostytutki, taka jest prawda. Nie wierzcie w te wszystkie opinie, że Polki są na świecie uwielbiane i uważane za najpiękniejsze. Obcokrajowcy się z nas śmieją. Jeśli znacie język francuski to polecam wam poczytać fora internetowe, gdzie Francuzi odwiedzający Polskę chwalą się ile panienek zaliczyli jednej nocy i zapłacili za to tylko jednego drinka !

Niestety taką mamy opinię, Polka dla kasy zrobi wszystko. A potem będzie płacz, bo Francuzik jeśli jest bystry to pobawi się takim przedmiotem a potem wyrzuci go do kosza..

Tak tak brońcie jej, a potem wszystkie dziewczynki z podstawówek, które ją oglądają będą myślały, że życie jest takie proste i piękne. Wystarczy nadstawić tyłka jakiemuś fagasowi (chociaż to też wymaga by być dobrą w swoim fachu, inaczej skończyłoby się na jednym razie..) i już możemy bez problemu mieszkać w pięknym paryskim apartamentowcu. Kiedy to zwykli śmiertelnicy muszą płacić nawet 800 euro czynszu za 8m2 z kibelkiem na korytarzu. Takie są realia, ale to nic. Oglądajcie dalej i podziwiajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Haha, pamiętam, że studiując również we Francji uderzyło mnie to, że załatwienie jakiejś sprawy administracyjnej wymaga strasznie dużo wysiłku. Co do traktowania Polek jako darmowe prostytutki - nie wiem,aczkolwiek pamiętam, że na jednym spotkaniu integracyjnym zaczepił mnie szef całej grupy, która zajmowała się opieką nad obcokrajowcami. Opowiadał, gdzie był w Polsce itd. I bardzo mnie to zaskoczyło, bo powiedział, że będąc w Warszawie zaczepiało go dużo dziewczyn w klubie, po czym zapytał wprost czy Polki lecą na kasę, bo jedna chciała nawet z nim wyjść. 

Filmiki tej dziewczyny obejrzałam kilka razy - niczego szczególnego w nich nie ma. Rzeczywiście na stylu się kompletnie nie zna, tyle mogę powiedzieć 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

O Jezu znowu ta laska z jakimś dziwnym problemem, że ktoś miał wsparcie partnera gdy przeprowadził się za granicę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie znalam tego kanalu. Nie wiem, czemu az taka frustracje z siebie wylalas. Ja tam nie widze nic super zachecajacego ani odpychajacego w jej kanale. Nie wszyscy musza byc Zosia Samosia, a znalezienie sobie kogos kto moze wyreczyc w skomplikowanych sprawach to tez jakas forma zaradnosci 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie znalam tego kanalu. Nie wiem, czemu az taka frustracje z siebie wylalas. Ja tam nie widze nic super zachecajacego ani odpychajacego w jej kanale. Nie wszyscy musza byc Zosia Samosia, a znalezienie sobie kogos kto moze wyreczyc w skomplikowanych sprawach to tez jakas forma zaradnosci 😂

Dla mnie to nawet oczywiste, że jak przeprowadzasz się dla kogoś do obcego kraju to ta osoba pomaga Ci ogarnąć wszystko na miejscu. W końcu hej, zmieniłaś dla tej osoby kraj, więc to chyba nie jest jakieś ogromnie poświęcenie żeby przejść się razem do banku.

Ale ktoś ma chyba ból pupy, że takiej pomocy nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A ty widzialas jak sie Francuzki puszczaja ? Najgorsze sa te kolo 40 50. Francuza normalnego taka sobie nie znajdzie, bo albo puszcza l ski alkoholik, albo ma mlodsza, ladna z Europy wschodniej, albo z Afryki. Te 50 letnie Francuzki sprowadzaja sobie 30 letnich przystojnych marokanczykow, wychodza za nich za maz. Po czym marokanczyk ucieka, gdzie pieprz rosnie. Tak ten Swiat wyglada, ze z biedniejszych krajow emigruje sie do bogatszych. I Chyba normalne, ze kazdy chce sobie znalezc atrakcyjnego partnera- Ladna kobieta szuka faceta z pozycja, a facet z pozycja ladnej kobiety. Najbardziej burza sie ci, ktorzy nie sa atrakcyjni dla nikogo lol À nastolatka francuskie... Looooo maaaatkoooo gwiazdeczki por no, co chwile seks skandale w szkolach wybuchaja... 

Moni to spokojna, niekontrowersyjna, grzeczna dziewczyna. Ladnie sie wypowiada, ma bogate slownictwo. Ladny usmiech, ladne wlosy, jakis francuzi sie zakochal i mieszka sobie teraz w Paryzu i kupuje ciuchy w Sézane. Wykorzystala szanse od zycia, to przeciez normalne. Szczerze opowiedziala o swim wyjezdzie, nie kazdy emigrant musi mieszkac na 20 metrach bez klimatyzacji. Niektorzy ludzie maja szczescie i tyle...

Jedyne co mi sie nie podoba, to to, ze Moni za bardzo idealizuje francje, bo to niezly baj zel i demoralizacja. Ale to taki typ milej dziewczyny z dobrego domu, wiec moze nawet nie widziec wielu rzeczy i sobie nawet nie zdawac sprawy z ogromu zepsucia moralnego we Francji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pixi

Nie mam pojęcia, o kim jest ten wątek, ale to brzmi, jakbyś miała wielki żal do losu, że inni nie muszą cierpieć tyle, co Ty 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×