Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ..m

Chciałbym być bardziej wierzący

Polecane posty

Gość Snerw

@m, musisz ograniczyć masturbację i jedzenie ponad miarę. Oczywiście spożywanie trunków też nie jest Panu miłe. Rano wstawaj wcześnie, np. o 5:00 i zaczynaj dzień wypiciem naparu z rumianku. A potem to już z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 minut temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

Nie, nie jestem świadkiem Jehowy, oni za dużo w Biblii nazmieniali i w ducha świetego nie wierzą. Oni podobnie jak kościół rzymsko katolicki scentralizowali siebie jako jedynego pośrednika pomiędzy Bogiem - i jedno i drugie to sekta antychrysta 🖐

Oczywisxie krytykuje same organizacje, wierni są tylko tyle winni, że naiwni, albo bierni bo tak wychowani i im wszystko jedno. Ale ja o wierzących pisze, a nie kultywujących tradycje. 

Właśnie obrażasz ludzi wierzących. A kto dał ci takie prawo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Właśnie obrażasz ludzi wierzących. A kto dał ci takie prawo? 

Znam i jedna i druga organizacje religijna bardzo dobrze. To co pisze to raczej ku przestrodze - czyli z troski 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

Nie, nie jestem świadkiem Jehowy, oni za dużo w Biblii nazmieniali i w ducha świetego nie wierzą. Oni podobnie jak kościół rzymsko katolicki scentralizowali siebie jako jedynego pośrednika pomiędzy Bogiem - i jedno i drugie to sekta antychrysta 🖐

Oczywisxie krytykuje same organizacje, wierni są tylko tyle winni, że naiwni, albo bierni bo tak wychowani i im wszystko jedno. Ale ja o wierzących pisze, a nie kultywujących tradycje. 

Kościół tworzą ludzie połączeni wiara w Boga i Sakramentami,  sukcesja apostolska (kapłaństwo i wszystko co z niego wynika) jest tylko w kościele katolickim,  prawosławnym i anglikańskim, Sakramenty są niezbedne na drodze do zbawienia, współcześnie nie możesz powiedzieć,  że nie masz do nich dostepu,  sakrament jest uswięcony łaską Ducha Świętego równocześnie będąc częścią tradycji,  Bóg widząc prawdziwą  wiarę człowieka ZAWSZE kieruje go do Kościoła posiadającego Sakramenty i sukcesję apostolska, by mógł w nich uczestniczyć, wolny elektron wierzący w Boga i mily Mu mógł być w starożytnej Grecji, gdy nie było Kościoła/Cerkwi a nie dzisiaj. Przyjmując Sakramenty obdarzany jestes laska Ducha Swietego,:uświęca się, przemieniasz, rozwijasz by osiągnąć swoją pełnię. Bóg nie zmuszac,  nie odbiera wolnej woli człowiekowi,  czeka na jego prośbę, skruchę i chęć życia w Nim i z Nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

Znam i jedna i druga organizacje religijna bardzo dobrze. To co pisze to raczej ku przestrodze - czyli z troski 😘

Dziękujemy za troske. My również znamy różne organizacje. Nie obrażaj ludzi wierzących, bo to zrobiłeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Kościół tworzą ludzie połączeni wiara w Boga i Sakramentami,  sukcesja apostolska (kapłaństwo i wszystko co z niego wynika) jest tylko w kościele katolickim,  prawosławnym i anglikańskim, Sakramenty są niezbedne na drodze do zbawienia, współcześnie nie możesz powiedzieć,  że nie masz do nich dostepu,  sakrament jest uswięcony łaską Ducha Świętego równocześnie będąc częścią tradycji,  Bóg widząc prawdziwą  wiarę człowieka ZAWSZE kieruje go do Kościoła posiadającego Sakramenty i sukcesję apostolska, by mógł w nich uczestniczyć, wolny elektron wierzący w Boga i mily Mu mógł być w starożytnej Grecji, gdy nie było Kościoła/Cerkwi a nie dzisiaj. Przyjmując Sakramenty obdarzany jestes laska Ducha Swietego,:uświęca się, przemieniasz, rozwijasz by osiągnąć swoją pełnię. Bóg nie zmuszac,  nie odbiera wolnej woli człowiekowi,  czeka na jego prośbę, skruchę i chęć życia w Nim i z Nim.

nie mam czasu na takie głupoty 😅  zawsze mnie bawi nawracanie na katolicyzm. Mam wrażenie, że sam nawracający ciśnie bekę z kościoła katolickiego 🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 minut temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

Znam i jedna i druga organizacje religijna bardzo dobrze. To co pisze to raczej ku przestrodze - czyli z troski 😘

Tylko ci się tak wydaje, że znasz. Nigdy dobrze nie poznałeś, nigdy tak tak się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
11 minut temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

nie mam czasu na takie głupoty 😅  zawsze mnie bawi nawracanie na katolicyzm. Mam wrażenie, że sam nawracający ciśnie bekę z kościoła katolickiego 🤣 

Nikt cię nie nawraca. Popuść gumkę w majtkach, bo cię chyba ciśnie. Masz kompleks czy czytać ze zrozumieniem nie umiesz ? Ktoś napisał argumenty, a nie kategoeyczny nakaz że masz się nawracać. Nikt nawet nie wspomniał, ze masz się nawrócić. Ale u takich jak ty to typowe zjawisko i typowy zarzut wobec katolików. 😏 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

nie mam czasu na takie głupoty 😅  zawsze mnie bawi nawracanie na katolicyzm. Mam wrażenie, że sam nawracający ciśnie bekę z kościoła katolickiego 🤣 

Nie pochlebiaj sobie z tym nawracaniem, zwyczajna informacja uzupełniająca twój dyletantyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

*kategoryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

nie mam czasu na takie głupoty 😅  zawsze mnie bawi nawracanie na katolicyzm. Mam wrażenie, że sam nawracający ciśnie bekę z kościoła katolickiego 🤣 

A dlaczego nie na prawosławny?  Gdzie widzisz  drwinę z Kościóła katolickiego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
50 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie pochlebiaj sobie z tym nawracaniem, zwyczajna informacja uzupełniająca twój dyletantyzm.

Dokładnie. Po prostu informacja. A tu już krzyk, że ktoś każe się nawracać. Poza tym uważam, że gość Chwalmy Pana nie wie jak odpowiedzieć na podane argumenty i uciaka. I podświadomie czuje, że gość może mieć racje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nic na siłę. Daj sobie czas. Czasami trzeba odpuścić i nabrać dystansu do wiary, żeby potem z radością się modlić, bo chęć sama przyjdzie. Bóg to rozumie, że potrzebujesz czasu przecież jest twoim ojcem i cię kocha, tak jak rodzice nie skreślają swojego dziecka, gdy zejdzie na gorszą drogę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meduza

Obserwuje Was Świadkowie Jehowy na fb 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jechowi pukali do dzwi z ciekawości  ładna była z dziadkiem, pogadałem chciąłem sprawdzić czy są wykształceni zadałem pytanie, powiedzieli przyjdą jeszcze nie wiedzą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Dokładnie. Po prostu informacja. A tu już krzyk, że ktoś każe się nawracać. Poza tym uważam, że gość Chwalmy Pana nie wie jak odpowiedzieć na podane argumenty i uciaka. I podświadomie czuje, że gość może mieć racje. 

Jak mnie prowokują Hahaha 🤣 No bo to jest nawracanie, twierdzenie, że nie ma zbawienia bez sakramentu czy innego obrzędu w danej organizacji, to nie jest informacja - to założenie myślowe mające skłonić rozmówcę do przyjęcia danej zależności jakobym ja nie mógł nic otrzymać od Boga ponieważ nie jestem katolikiem/anglikanem/prawosławnym 😛 Yeah 😎 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
49 minut temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

Jak mnie prowokują Hahaha 🤣 No bo to jest nawracanie, twierdzenie, że nie ma zbawienia bez sakramentu czy innego obrzędu w danej organizacji, to nie jest informacja - to założenie myślowe mające skłonić rozmówcę do przyjęcia danej zależności jakobym ja nie mógł nic otrzymać od Boga ponieważ nie jestem katolikiem/anglikanem/prawosławnym 😛 Yeah 😎 

Rób sobie co chcesz, ale nie zmuszaj nas do odchodzenia od kościoła. Sam zaczynasz temat i zaczynasz obrażać katolików, a potem zdziwienie, że jest nasza odpowiedź, a potem twoja ucieczka, bo nie masz czasu na jak to powiedziałeś "głupoty". Polecam przeczytac temat jeszcze raz i przeanalizować swoje wypowiedzi. Sam zacząłeś atak. To nie katolicy zmuszają do nawrócenia, to ludzie takiego pokroju jak ty obrażają katolików, kościół i próbują odwrócić wiernych od kościoła, wmawiając im, że nie wierzą i są antychrystami. Daruj sobie. Ja wiem, że KK to właściwa droga. Dziś już to wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ładne jest to co piszesz,  ale byś przy człowieku wiary poczuł się wolny, by zerwały się kajdany twojej duszy, by pustka zaczęła się wypełniać Bogiem, by martwa dusza ożyła, ...MUSI uczestniczyć w Sakramentach,  przyjmować Komunię Świętą, modlić się, by czerpać z tego siłę, którą potem z tobą się dzieli lub przebywając z tą osobą nasiąkasz nią. Samotni święci to anachoreci, Bóg jest z nimi, obdarzeni sa łaską Ducha Świętego, ale oni tez przyjmują Komunię Świętą.

 

9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Rób sobie co chcesz, ale nie zmuszaj nas do odchodzenia od kościoła. Sam zaczynasz temat i zaczynasz obrażać katolików, a potem zdziwienie, że jest nasza odpowiedź, a potem twoja ucieczka, bo nie masz czasu na jak to powiedziałeś "głupoty". Polecam przeczytac temat jeszcze raz i przeanalizować swoje wypowiedzi. Sam zacząłeś atak. To nie katolicy zmuszają do nawrócenia, to ludzie takiego pokroju jak ty obrażają katolików, kościół i próbują odwrócić wiernych od kościoła, wmawiając im, że nie wierzą i są antychrystami. Daruj sobie. Ja wiem, że KK to właściwa droga. Dziś już to wiem. 

Powyżej masz cytat który wyjaśnia, że nie ja zacząłem ten wątek spryciarzu 😉 Tylko ktoś wciął się z sakramentami w których człowiek MUSI uczestniczyć.

 Także stad uważam, że nawracanie na katolicyzm to zwyczajny trolling 😛 pjerdolamentacje na które nie mam czasu 🖐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps. Nie obrażaj się ze uciekam bo nie mam czasu na pjerdolamentacje 😛 Czasami nawet mam czas na pjerdolamentacje, ale teraz wiesz wakacje, słońce woda wiatr ziemia powietrze taka sytuacja 🖐😇

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Troling to jest pisanie o nas jako o niewierzących, obrażasz wtedy. Znam takich trollerów jak ty.  A gość miał racje odnosnie sakramentów. Szczególnie pokuty i pojednania. Najświętszy Sakrament zmienia człowieka. Ale ktoś kto lekko do tego podchodzi nie zrozumie, nie poczuje t i nie doświadczy tego. Twój wybór, ale nie obrażaj i nie wyzywaj. Nikt ciebie od antychrysta nie wyzwał, a ty to zrobiłeś. Radze się dobrze zastanowić nad swoimi słowami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chciałabym spotkać takich ludzi którzy się nawzajem za siebie modlą, gdzie można takich znaleźć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość
Dnia 5.08.2019 o 01:40, Gość ..m napisał:

Jestem wierzący ale nie chce mi sie modlic itp jakby ta wiara oslabla. Co zrobić

Modlitwa to nie jest klękanie przed figurką i klepanie zdrowasiek. Modlitwa to jest rozmowa z Bogiem. Brokentinger fajną ściągawkę zamieścił. Skorzystaj z jego rady, on ma rację. Na początku pewnie będzie Ci się wydawało, że gadasz sam do siebie, ale z biegiem czasu przekonasz się że dostajesz fizyczne odpowiedzi. Czytaj Pismo Święte, to bardzo ciekawa i wciągająca księga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Człowiek nikt

Ja już w nic nie wierzę. Z pragmatycznego punktu widzenia lepiej być wiedzącym niż niewierzącym szczególnie z perspektywy osoby samotniej która nigdy nie będzie miała dzieci. Skoro dusza jest nieśmiertelna, celem życia jest jej zbawienie to przetrwanie genów staje się nieistotne. Brak lęku egzystencjalnego można uznać za zbawienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Gość Człowiek nikt napisał:

Ja już w nic nie wierzę. Z pragmatycznego punktu widzenia lepiej być wiedzącym niż niewierzącym szczególnie z perspektywy osoby samotniej która nigdy nie będzie miała dzieci. Skoro dusza jest nieśmiertelna, celem życia jest jej zbawienie to przetrwanie genów staje się nieistotne. Brak lęku egzystencjalnego można uznać za zbawienie 

Anthony De Mello w książce "przebudzenie" pisał ze duchowość jest najbardziej praktyczną rzeczą na świecie - i ja się z tym zgadzam.

Haczyk w tym, ze musisz przez kurtynę przejść krokiem wiary, a za nią jawi się realny świat również bazujący na rozumie, logice i po prostu innych zasadach działania wszechświata - bardziej precyzyjnych w swoich efektach i powtarzalności doświadczalnej. Traktuj to jako fizykę kwantową w wersji 2.0 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahah
1 minutę temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

Anthony De Mello w książce "przebudzenie" pisał ze duchowość jest najbardziej praktyczną rzeczą na świecie - i ja się z tym zgadzam.

Haczyk w tym, ze musisz przez kurtynę przejść krokiem wiary, a za nią jawi się realny świat również bazujący na rozumie, logice i po prostu innych zasadach działania wszechświata - bardziej precyzyjnych w swoich efektach i powtarzalności doświadczalnej. Traktuj to jako fizykę kwantową w wersji 2.0 😉

Ktoś tak zarozumiały i narcystyczny jak TY pisze pod publiczność i dla własnego ego.A prawda jest taka,że jesteś najbardziej zaburzonym duchowo facetem, co przebudzenie zna chyba tylko po śnie.Więc nie umoralniaj innych na kafe swoimi dennymi wyznaniami,bo może naiwni się na to złapią a Ci co wiedzą o co kaman to...nie łapią się na Twój denny haczyk.Kutyna opadła tak jak upadłe jest Twoje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gość gość napisał:

Chciałabym spotkać takich ludzi którzy się nawzajem za siebie modlą, gdzie można takich znaleźć? 

Z jakiego miasta jesteś? Jak chcesz mogę cie z kimś skontaktować, ale generalnie wstawiennicze modlitwy występują w większości kościołów ewangelicznych.

Ja sam czasami odwiedzam kościół ewangeliczny ale to dlatego ze lubie sobie pośpiewać. Za to prywatnie cenie sobie kościół domowy - to najbliższa forma kościoła biblijnego opisanego w dziejach apostolskich gdzie ludzie gromadzili sie po prostu w domach w niedużych grupkach tak by każdy się znał. Jednocześnie wszystkie te małe kościoły się znały i kontaktowały. 

Patrzxie list do rzymian 16 rozdział - same pozdrowienia, każdy się o siebie troszczy, TO JEST PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ 😇

„Pozdrówcie także kościół, który jest w ich domu. Pozdrówcie mojego miłego Epeneta, który jest pierwszym plonem Achai dla Chrystusa. Pozdrówcie Marię, która wiele pracowała dla nas. Pozdrówcie Andronika i Juniasa, moich krewnych i moich współwięźniów, którzy są poważani wśród apostołów, którzy też przede mną byli w Chrystusie. Pozdrówcie Ampliasa, mojego umiłowanego w Panu. Pozdrówcie Urbana, naszego pomocnika w Chrystusie, i mojego umiłowanego Stachyna. Pozdrówcie Apellesa, wypróbowanego w Chrystusie. Pozdrówcie tych, którzy są z domu Arystobula. Pozdrówcie Herodiona, mojego krewnego. Pozdrówcie tych, którzy są z domu Narcyza, tych, którzy są w Panu. Pozdrówcie Tryfenę i Tryfozę, które pracują w Panu. Pozdrówcie umiłowaną Persydę, która wiele pracowała w Panu. Pozdrówcie Rufusa, wybranego w Panu, oraz matkę jego i moją. Pozdrówcie Asynkryta, Flegonta, Hermasa, Patrobę, Hermesa i braci, którzy są z nimi. Pozdrówcie Filologa i Julię, Nereusza i jego siostrę, Olimpasa i wszystkich świętych, którzy są z nimi. Pozdrówcie jedni drugich pocałunkiem świętym. Pozdrawiają was kościoły Chrystusa.”
‭‭Rzymian‬ ‭16:5-16‬ ‭UBG‬‬
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość hahah napisał:

Ktoś tak zarozumiały i narcystyczny jak TY pisze pod publiczność i dla własnego ego.A prawda jest taka,że jesteś najbardziej zaburzonym duchowo facetem, co przebudzenie zna chyba tylko po śnie.Więc nie umoralniaj innych na kafe swoimi dennymi wyznaniami,bo może naiwni się na to złapią a Ci co wiedzą o co kaman to...nie łapią się na Twój denny haczyk.Kutyna opadła tak jak upadłe jest Twoje życie.

Twoja opinia twoja sprawa, ja o Bogu a ty o mnie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahah
1 minutę temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

Twoja opinia twoja sprawa, ja o Bogu a ty o mnie 😛

czytając Twoje denne teksty na kafe uduchowiony sam nie wiem czy się śmiać czy płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×