Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Towarzysz Krzysiek

Zakaz polowania na prywatnym terenie

Polecane posty

Gość Towarzysz Krzysiek

złóż oświadczenie w twoim starostwie powiatowym. Ratujmy dziki, lisy, sarny, jelenie i inne stworzenia przed tymi degeneratami myśliwymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Towarzysz Krzysiek

Nordycka Zielona Lewica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem

ja co wychodze z domu to widze ciagle nowe drzewa oznaczone do wycinki

dzisiaj jechalem autobusem przez most to jeszcze niedawno pod mostem wzdluz rzeki byla polanka krzaki itp. wiem bo tam chodzilem jeszcze tydzien temu

a tera wszysko zniszczyli i jest szaro i bedzie zabudowa pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek z Armii Ludowej

Oświadczenie o zakazie polowania

Od 1 kwietnia 2018 r. obowiązuje znowelizowana ustawa Prawo łowieckie. Zgodnie z art. 27b właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości wchodzącej w skład obwodu łowieckiego może zakazać wykonywania polowania na swojej nieruchomości po prostu poprzez złożenie Staroście oświadczenia. Nie trzeba podawać powodu takiej decyzji.

Oświadczenie można złożyć w dowolnym momencie, jest ważne od dnia następnego po złożeniu (jeśli to nie starosta jest organem wydzierżawiającym dany obwód łowiecki, on sam przekaże już oświadczenie do właściwego dyrektora Lasów Państwowych lub do Ministerstwa Środowiska).

Przy składaniu oświadczenia musi zostać potwierdzona autentyczność podpisu osoby składającej oświadczenie. Można to zrobić stawiając się osobiście w urzędzie z dowodem osobistym i wtedy urzędnik bezpłatnie poświadczy tożsamość lub można treść oświadczenia podpisać przy notariuszu (koszt około 25 złotych), wtedy wystarczy wysłać listem poleconym oświadczenie wraz z notarialnym poświadczeniem podpisu.

Prosimy dokładnie przeczytać z czym wiąże się złożenie takiego oświadczenia:

• złożenie oświadczenie nie oznacza "wyłączenia nieruchomości z obwodu łowieckiego". Nieruchomość pozostaje w obwodzie łowieckim, nie można na niej tylko wykonywać samego polowania. Myśliwi nadal mogą wchodzić na nieruchomość i np. wysypywać paszę dla zwierząt

• złożenie oświadczenia oznacza brak możliwości otrzymania odszkodowań za szkody wyrządzone w uprawach i płodach rolnych przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny oraz odszkodowań za szkody wyrządzone przez samych myśliwych podczas polowania! (np. na sąsiedniej nieruchomości)

• oświadczenia nie można cofnąć w trakcie trwania łowieckiego roku gospodarczego (tzn. przed 31 marca kolejnego roku)

• oświadczenie mogą składać wyłącznie osoby fizyczne - nie może go złożyć np. spółka czy fundacja posiadająca nieruchomość.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami:

info@zakazpolowania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×