Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna-T

Opłacalność sunriseenergy fotowoltaika panele słoneczne marki sunrise opinie green energy zielona energia

Polecane posty

Gość Anna-T

Dzien dobry! 🌞

Dużo się słyszy ostatnio o energii odnawialnej jako źródło oszczędności... chodzi mi dokładnie o panele słoneczne czy to rzeczywiście się opłaca?
Rozważam zakup od firmy Sunrise energy i chciałabym poznać Wasze Opinie. 
Podobno firma Sunrise Energy pomaga w załatwieniu dofinansowania oraz świadczy usługi abonament na panele 365 dni z montażem, z tego co wyczytałam na stronie. Wielu ludzi sobie chwali ale czy rzeczywiście jest tak jak wszyscy mówią? 
Bardzo proszę o szczerą odpowiedź. Inwestycja nie jest mała i na długie lata więc chce poznać jakie macie zdanie na ten temat? Może ktoś korzystał już z usług tej firmy? 
Każda odpowiedź na wagę złota !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszli inwestorzy

sąsiad ma dopiero od  okolo miesiąca więc ciężko nam coś na ten temat powiedzieć. Po okrągłym roku mogę dać prawdziwą opinię. Sama chcę zainwestować, porównuje firmy, obserwuje instalacje sąsiada i wydaje się być ok. 
co zaobserwowałam to wszystko wykanane zgodnie ze sztuką, jest opinase dokładnie na stronie na czym opiera się gwarancja, wydaja sie byc godni polecenia, ciezko teraz o takich.

zobaczymy jak z uzyskami energii póki co pracuje dobrze i mąż też mówi że to dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonim

Zamontowali w około miesiąc. Jestem bardzo zadowolony Pan dał mały rabat ale jednak jest. Jakość kosztuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonim

Pozdrawiam 

Zachęcam do inwestowania w czyste powietrze dla nas naszych dzieci i wnuków 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sranie w banie. Chwyt reklamowy i tyle. Te panele słoneczne może i są dobre, ale nie na naszej szerokości geograficznej (za mało słońca). Koszt inwestycji nie jest opłacalny. System fotowoltaiki jest taki, że w dni słoneczne korzystamy z prądu wytworzonego z paneli, w komplecie montowany jest inwerter, który oddaje nie zużytą przez nas energię do sieci i ją odsprzedajemy. A w praktyce ten koszt nigdy nam sie nie zwróci, ponieważ w nocy, zimową porą i w dni pochmurne kupujemy energię drożej niż ją wcześniej sprzedaliśmy. Powiedz sąsiadowi, że z tymi panelami wyszedł jak Zabłocki na mydle.

Jeżeli ktoś chce zainwestować w energię odnawialną, to niech pomyśli o wiatraku. Wiatr wieje 24h na dobę, przez 365 dni w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Właściciel Paneli
14 godzin temu, Lech73 napisał:

Sranie w banie. Chwyt reklamowy i tyle. Te panele słoneczne może i są dobre, ale nie na naszej szerokości geograficznej (za mało słońca). Koszt inwestycji nie jest opłacalny. System fotowoltaiki jest taki, że w dni słoneczne korzystamy z prądu wytworzonego z paneli, w komplecie montowany jest inwerter, który oddaje nie zużytą przez nas energię do sieci i ją odsprzedajemy. A w praktyce ten koszt nigdy nam sie nie zwróci, ponieważ w nocy, zimową porą i w dni pochmurne kupujemy energię drożej niż ją wcześniej sprzedaliśmy. Powiedz sąsiadowi, że z tymi panelami wyszedł jak Zabłocki na mydle.

Jeżeli ktoś chce zainwestować w energię odnawialną, to niech pomyśli o wiatraku. Wiatr wieje 24h na dobę, przez 365 dni w roku.


Nic bardziej mylnego, panele działają najlepiej w klimacie umiarkowanym tzn. 25 stopni, a nie 40 jak w hiszpanii gdzie się przegrzewają i nie mają swojej szczytowej mocy i wydajności! Polska jest idealna na panele, niedaleko nas są niemcy gdzie zainwestowali w miliony instalacji! Unia daje dotacje na fotowoltaikę. Z zakładu energetycznego pobieramy to co nadprodukowaliśmy i kasy nie płacimy. Oczywiście jak ktos kupi od korporacji ktora zatrudnia 400 osób ktorzy piją kawe, czaruja marketingiem sprzedaja najgorszej klasy chinszczyzne po zawyżonych cenach to się z Tobą zgadzam Drogi Leszku... trzeba wiedzieć po prostu jak inwestować, a panele to przyszłość ! Za 10 lat bedziemy mieli to samo co w niemczech bo unia naciska na nas, wegiel drozeje za tym ceny pradu w zakladzie energetycznym tez! 

Pozdrawiam Laików 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Właściciel Paneli

sorry źle Cie zrozumiałem, Leszku Ty mówisz o starych przepisach hah!!! Energii już się nie odsprzedaje od 2016 r weszła ustawa, że ją bilansujemy i odbieramy 80% czyli 10% wiecej dajemy sobie do instalacji (to co zuzywamy tym sie nie dzielimy), aby nam starczyło na bieżace potrzeby.
kiedyś tak było jak mówisz i faktycznie nie było to opłacalne teraz jest na prawdę bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gość Właściciel Paneli napisał:

Nic bardziej mylnego, panele działają najlepiej w klimacie umiarkowanym tzn. 25 stopni, a nie 40 jak w hiszpanii gdzie się przegrzewają i nie mają swojej szczytowej mocy i wydajności! Polska jest idealna na panele, niedaleko nas są niemcy gdzie zainwestowali w miliony instalacji! Unia daje dotacje na fotowoltaikę.

Drogi Panie! Każdy sprzedawca będzie swój towar zachwalał. Gdybyś pracował w piekarni, to byś zachwalał, że Twój chleb jest najsmaczniejszy. Nie twierdzę, że system fotowoltaiczny sam w sobie jest zły, tylko twierdzę że dla zwykłego zjadacza chleba tzw. przysłowiowego Kowalskiego ten system finansowo jest NIEOPŁACALNY. Żyjemy w takim kraju, że bardziej opłaca mi się ładować węgiel do pieca, niż kupić sobie panele słoneczne. Jak jesteś Pan bogaty, to sobie zakładaj u siebie panele i szpanuj, że jesteś Pan Eco. Jeżeli nie stać mnie na nową hybrydę, to jeżdżę starym dieslem. Jeżeli chcesz mnie do siebie przekonać, to zamiast pustych deklaracji typu "dobre, dobre" podaj mi konkrety w postaci danych technicznych, parametrów i ceny. Wylicz mi po ilu latach zwróci mi się ten system zakładając że: średnio miesięcznie zużywam 100kWh energii, co rocznie daje 1200kWh. Ile pieniędzy te panele kosztują, żeby mi wyprodukowały tyle samo prądu tyle ile w tej chwili kupuję od energetyki? Należy odjąć cenę energi którą płacę do energetyki od ceny jaką wydałem na zakup tej instalacji i wtedy będę wiedział po ilu latach wyjdę na plus (doliczyć należy koszty eksploatacji i konserwacji). Co więcej, jeżeli miałbym ochotę zakupić już ten system fotowoltaiczny, to chciałbym go wykorzystać na ogrzewanie domu, a wtedy zurzycie energii zwiększyłoby się co najmniej 10-cio krotnie. Tak więc, pytanie: Ile kosztują i ile zajęłyby miejsca panele, które miałyby wyprodukować dla mnie samego min. 120MWh rocznie? Aha, doliczyć należy również zakup pieca elektrycznego.

Do zobaczenia nie za 10 lat, a raczej za 100;)

Ja również pozdrawiam laików, a konkretniej domokrążców w krawatach i zamiast naciągać uczciwych ludzi, to niech lepiej wezmą się za porządną pracę.

P.S. Te panele to ja bym sobie zamontował, ale pod warunkiem jak dasz mi je za darmo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lech73 napisał:

Ile kosztują i ile zajęłyby miejsca panele, które miałyby wyprodukować dla mnie samego min. 120MWh rocznie?

Przepraszam, nadpisało mi się jedno zero. Miałem na myśli 12MWh, czyli 12000kWh - to jest oczywiście minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia G

Ja też mam panele  sunrise:classic_tongue: i jestem bardzo zadowolona, rata kredytu jest prawie taka sama jak za prąd, dodatkowo odliczam 18% od podatku dochodowego z tej inwestycji co oznacza, że oszczędzam już od pierwszego dnia 🙂 bo za prad juz nie place, wyslalismy z rodzicami juz wniosek o dotacje 5000 zł, miliard zlotych tak szybko sie nie skonczy wiec liczę ze ją dostane! tym bardziej ze jest to dotacja na 200 tys. instalacji a w Polsce jest teraz blisko - 50+ tys. z tego co wiem.

prąd idzie mocno w góre, za rok bedziemy płacić 2x więcej więc kto mi powie, że to się nie opłaca 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie Klaudia cieszę się, że jesteś zadowolona. Odpowiedz mi na pytania, to też sobie takie same kupię. Napisz ile m² te panele zajmują? Jakie macie duże mieszkanie? Ile mają mocy w kW? Jaka jest ich chwilowa najwyższa moc? Ile energii w kWh w ciągu roku potrafią wyprodukować? Ile latem, a ile zimą? Ile do tej pory energii zużywaliście pobierając z sieci, a ile teraz zużywacie? Czy korzystając z tych paneli ogrzewacie dom, czy tylko używacie prądu do oglądania telewizora? No i ile zł ta cała inwestycja was kosztowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuckylukasz
19 godzin temu, Lech73 napisał:

No to w takim razie Klaudia cieszę się, że jesteś zadowolona. Odpowiedz mi na pytania, to też sobie takie same kupię. Napisz ile m² te panele zajmują? Jakie macie duże mieszkanie? Ile mają mocy w kW? Jaka jest ich chwilowa najwyższa moc? Ile energii w kWh w ciągu roku potrafią wyprodukować? Ile latem, a ile zimą? Ile do tej pory energii zużywaliście pobierając z sieci, a ile teraz zużywacie? Czy korzystając z tych paneli ogrzewacie dom, czy tylko używacie prądu do oglądania telewizora? No i ile zł ta cała inwestycja was kosztowała?

Hej Lech73, ja  mam 5 kW produkują około 5300 rocznie. W 2018 miałem 5600 prawie. Ekspozycja południowy zachód, mono krystaliczne zajęły mi chyba z 30 m2 max. Bez ogrzewania, ogrzewanie to niestety droga kwestia chyba ze ogrzewanie klimatyzacja albo panelami na podczerwień do się opłaca.
Zostaje mi mały zapas mam zamair dołożyć i zamontować klimę - bedzie ogrzewac i ochładzać.. 
Jak chcesz to zostaw jakiś namiar na siebie podeślę Ci specjalistę od fotowoltaniki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy Tomysl

Ja też się zastanawiam nad tą firmą bo ma nieposzlakowaną opinię, gwarancja na zasadzie samoubezpieczenia lub potw. przez ubezpieczyciela. Super warunki. Sporo o tym słyszałem. Mam już dosyć naciągaczy, wielkie firmy, TAK JAK KTOŚ WCZEŚNIEJ WSPOMNIAŁ panowie w krawatach wciskaja swoj produkt chwaląc, ze my najlepsi. BLA BLA BLA
A jak coś trzeba załatwić to dzwonie i nikt nic nie wie!

Dlatego też chyba zdecyduje się na kupno paneli od rodzinnej firmy. 

PS.
Może ktoś z was polecić kogoś od ogrzewania na prąd?

Dzięki za wskazówki !!
Jarek z Nowego Tomyśla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2019 o 12:55, Gość luuckylukasz napisał:

Hej Lech73, ja  mam 5 kW produkują około 5300 rocznie. W 2018 miałem 5600 prawie. Ekspozycja południowy zachód, mono krystaliczne zajęły mi chyba z 30 m2 max. Bez ogrzewania, ogrzewanie to niestety droga kwestia chyba ze ogrzewanie klimatyzacja albo panelami na podczerwień do się opłaca.
Zostaje mi mały zapas mam zamair dołożyć i zamontować klimę - bedzie ogrzewac i ochładzać.. 
Jak chcesz to zostaw jakiś namiar na siebie podeślę Ci specjalistę od fotowoltaniki 

Nie napisałeś ile łącznie za wszystko zapłaciłeś, oraz jaką najwyższą moc chwilową wytwarzają te panele (czyli w momencie najwyższego nasłonecznienia w czasie 15min, lub 1godz). 5600kWh rocznie, to dziennie średnio wychodzi ok 15kWh. Przy mocy 5kW latem to jeszcze jestem w stanie uwierzyć, że max 15kWh wytworzy, ale zima średnią zaniży. Zakładając że masz rację, to i tak przy cenie  ok. 54gr za jednostkę, to daje ok 3000zł na rok. Dla mnie to zdecydowanie za mało, przy dofinansowaniu 5000zł to i tak ta inwestycja zwróci mi się dopiero za 10-20 lat, a po tym czasie już będą przestarzałe. Przy takim rozwiązaniu, to bardziej mi się opłaca walić CO₂ do atmosfery. Jak już pisałem wyżej, wiatrak jest lepszy, on może wytworzyć chwilowej mocy mniej, ale za to na dłuższą metę energii więcej, bo wytwarza w nocy i zimą, więc można zastosować mniejszy inwerter. Jeśli chodzi o ogrzewanie, to przy mieszkaniu o pow. 50m² zapotrzebowanie energii ok.12000kWh powinno wystarczyć, jak ktoś ma 2x większe mieszkanie, to wiadomo, że zapotrzebowanie będzie większe o drugie tyle, a co za tym idzie przy tak dużej mocy panele strasznie dużo miejsca zajmują. Takiego dużego dachu, to ja nie mam.

Dzięki za propozycje, ale zamiast specjalisty od fotowoltaiki, to daj mi namiar na specjalistę od wiatraków. Wiadomość zostaw na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris

Montaż instalacji fotowoltaicznej - jak najbardziej jestem na tak! Ale powinniśmy zlecić profesjonalnej firmie z wieloletnim doświadczeniem, nie amatorom, która w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, pomoże nam dobrać mikroinstalację odpowiednią dla naszych potrzeb i zapotrzebowania, współpracuje z dobrą rzetelną firmą, która posiada dobrej jakości panele. Firma Oze-biomar, od lat zajmująca się dostawą i montażem instalacji fotowoltaicznych, oferuje też kompleksową usługę swoim klientom. Bardzo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TK87

ja wybralem sunrise-energy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Krzyzan_

JA TEZ, dziękuje za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Albert.m

hej, sasiad ma i chwali sunriseenergy od Pana Patryka zamontowali w ok. 3 tyg instalacje plus 7 dni czekal na licznik. teraz ja sie przymierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ricosz

U nas właśnie po sąsiedzku panele słoneczne montowała firma Fotowoltaika PGM, mąż wziął namiar i będziemy się umawiać na bezpłatny audyt fotowoltaiczny, żeby ocenić warunki montażu i inne kwestie, które się bezpośrednio przekładają na działanie i wydajność takiej instalacji. Sąsiedzi już zdążyli się przekonać, że im się akurat bardzo opłacał montaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam panele produkcji ML System. Oni też odpowiadali za montaz. Pełen profesjonalizm, a panele wygladają bardzo solidnie. jeśli chodzi o opłacalność - myślę, że takie rozwiązania wychodzą na dobre nie tylko inwestorom ale przecież i naturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×