Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość werka

Usmiech u niemowlaka

Polecane posty

Gość werka

Czy u niemowlaków (3-4 miesiące) próbujecie dodatkowej stymulacji aby ujrzeć uśmiech ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moje dziecko majac miesiąc szeroko sie uśmiechała na mój widok. A mając 4 miesiące śmiała sie na głos, Tylko o to już ciezko... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Mój jak skończył 5 tygodni zaczął się uśmiechać jak do niego mówiłam, myślałam że to przypadek, ale następnego dnia znowu to samo, więc poza mówieniem i usmiechaniem się nic więcej nie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simii

Bachory nie mysla, nie poznaja was nawet.  Wariatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Simii napisał:

Bachory nie mysla, nie poznaja was nawet.  Wariatki

Niektórzy jak ty to całe życie nie myślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek

U mnie czerwone usta się sprawdzają, maluch wodzi za mną oczkami i chyba jest zadowolony 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina

Na stronie szkoły prenalen znalazłam odpowiedź na twoje pytanie. Warto zachęcać dziecko do współpracy i do okazywania zainteresowania, w ten sposób ćwiczy sobie wzrok i rozwija mózg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma_lena

Mój mąż potrafi "roześmiać" 4 miesięczne dziecko. Na głowę nakłada czapkę ze śmigiełkiem i mamy ubaw po pachy, na początku były to niewinne ruchy ust, ale teraz coraz częściej dziecko dokłada dźwięki. Współpraca na całego 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma tydzień. I się uśmiecha przy łaskotkach albo gdy puszczamy muzykę. Teściowa twierdzi że to nie uśmiech ale taki odruch...nie wiem czy to prawda czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Jusia8428 napisał:

Moja córka ma tydzień. I się uśmiecha przy łaskotkach albo gdy puszczamy muzykę. Teściowa twierdzi że to nie uśmiech ale taki odruch...nie wiem czy to prawda czy nie

Prawda 🙂

Swiadomy umiech wystepuje pozniej okolo 2 miesiaca zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Prawda 🙂

Swiadomy umiech wystepuje pozniej okolo 2 miesiaca zycia

Ale to jest takie słodkie jak się "uśmiecha" 😆😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terka

Każda "zachęta"  jeśli tylko prowadzi do uśmiechu jest wskazana. Przy czy jeśli jeszcze zachęcamy dziecko do kontaktu wzrokowego to jest lepiej. Mamy wtedy pewność, że istnieje między nami bliższa więź. Mięśnie oczu wzmacniają się a i dziecko staje się ciekawskie i poznaje otoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

Moja położna podpowiedziała mi abym dziecko "bombardowała" umiarkowanie kolorami i to nie pstrokacizną, ale pojedynczymi barwami. Wówczas dziecko zaciekawione zmianą chętnie patrzy i wyraża swoje zaciekawienie. Czasami wystarczy kolorowa wstążka we włosach lub opaska, a dziecko inaczej na nas patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joly

Uśmiech dziecka to oznaka spokoju i dlatego robię dużo rzeczy aby ten uśmiech gościł jak najczęściej. Staram się aby w domu nie było krzyku, piskliwej muzyki i atmosfery kłótni. Jak na razie dziecko (3 miesiące) rozwija się pogodnie i żywo reaguje na otoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina

W domu wygłupiamy się, trochę łaskotek, trochę koloru, trochę szaleństwa i dziecko śmieje się  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×