Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MartSaa

Niespokojne miesięczne dziecko

Polecane posty

Gość MartSaa

Witajcie. Mam pytanie do doświadczonych mam. W dzień dzidziuś jest bardzo żywotne, ciągle macha rączkami i nóżkami. Problem zaczyna się w nocy. W czasie karmienia jest niespokojny, wygina się przy piersi i pręży. Poza tym w łóżeczku też jest niespokojny, podciąga nóżki do brzucha itd. Czy to może być kolka? Dodam, że nie płacze. Czy macie podobne doświadczenia? Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Oczywiście, że tak. Kup probiotyk, masuj brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nasz nie prężył się podczas jedzenia, ale próbował wydusić kupę zaraz po zakończonym posiłku i później jeszcze dłuższy czas po odłożeniu do łóżeczka. Nie płakał, tylko właśnie podkurczanie nóżek i wyprężanie się. Od pewnego momentu nawet przy tym postękiwał na parcie 😉

Pytaliśmy położnej i to nie jest kolka. Takie małe dziecko nie rozumie, że samo z siebie kupy nie wyciśnie, a parcie powinno być zgrane z perystaltyką jelit. Ogólnie nic z tym nie zrobisz, przechodzi samo około 3. miesiąca. Nasz jest już w połowie i faktycznie ma coraz mniej takich "epizodów" - teraz głównie po karmieniu, więc normalnie chociaż noce da się przespać, bez jego nieboskich odgłosów (przez sen też potrafił cisnąć ostro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Aaaa, zapomniałam - jeśli chcesz mu trochę ulżyć, to polecam układanie dziecka na brzuszku. Możesz nawet uśpić i śpiącego w ciągu dnia tak pilnować. Pomaga też masowanie brzuszka, bo wtedy się dzidzia rozluźnia i zapomina, że chce coś wyciskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×