Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gigu

Karmienie piersią i alkohol

Polecane posty

Gość Gigu

Koleżanka w czasie karmienia piersią piła wino. Tuż przed lub zaraz po. Twierdzi że jak wypije przed to jeszcze nie ma go w mleku, a jak po to zdąży "wyparowac". Spotkalyscie się z taką opinia? Myślicie, że to bezpieczne i nie wpłynie na rozwój dziecka. Ja bym się chyba jednak bała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zależy Ile tego wina wypiła. Lampka po 2h ulotni sie z krwi, ale przed karmieniem to trochę niepoważne. Mleko w piersi ma tyle %Ile matka ma we krwi. Czy zaszkodzi to nie wiem, ale alkoholik zawsze znajdzie wytłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uul

Zaraz po to jeszcze nie zdąży alkohol dojść do mleka. Nie pamiętam dokładnie ale chyba po 30 minutach od wypicia nie można już karmić, bo wtedy alkohol dociera do mleka. Choć jak dziecko już starsze można normalnie wypić piwo i karmić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Uul napisał:

Zaraz po to jeszcze nie zdąży alkohol dojść do mleka. Nie pamiętam dokładnie ale chyba po 30 minutach od wypicia nie można już karmić, bo wtedy alkohol dociera do mleka. Choć jak dziecko już starsze można normalnie wypić piwo i karmić 

Tzn po 18rż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium
3 minuty temu, Gość Uul napisał:

Zaraz po to jeszcze nie zdąży alkohol dojść do mleka. Nie pamiętam dokładnie ale chyba po 30 minutach od wypicia nie można już karmić, bo wtedy alkohol dociera do mleka. Choć jak dziecko już starsze można normalnie wypić piwo i karmić 

Co to znaczy ? Normalnie wypic i karmic? W ktorym zakatku swiata to jest normalne? Ja powiedzmy rozumiem dwa lyki wina, bo sie smak zapomni, ale piwsko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Amelinium napisał:

Co to znaczy ? Normalnie wypic i karmic? W ktorym zakatku swiata to jest normalne? Ja powiedzmy rozumiem dwa lyki wina, bo sie smak zapomni, ale piwsko?

Z piwem jest jak z winem, ja akurat wole piwsko. Ale z resztą się zgadzam. Osobiście uważam,że przecież nie ma problemu z odciagnieciem pokarmu zeby sie móc w spokoju napić tego wina. Można lampkę wina wypić zaraz po karmieniu i do następnego alko sie ulotni z krwi. Choć tez nie widze powodu by matka nie mogła poczekać z piciem alkoholu choć do 6msc życia dziecka i do rozszerzania diety. Wtedy może karmić np 2-3 razy dziennie i znajdzie czas na piwo bez trucie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

Drobna kobieta po szklance zwyklego piwa będzie mieć 0.25 promila we krwi. Mleko też będzie tyle miało, co oznacza, że dziecko będzie pilo napój mający 20 razy mniej alkoholu niż piwo pół procent uznawane prawnie za bezalkoholowe. I to zakładając, że karmienie odbywa się kiedy ilość alkoholu we krwi jest największa. Warto sobie zdawać sprawę z tych faktycznych stężeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam zeza
8 minut temu, Gość Gosciowa napisał:

Drobna kobieta po szklance zwyklego piwa będzie mieć 0.25 promila we krwi. Mleko też będzie tyle miało, co oznacza, że dziecko będzie pilo napój mający 20 razy mniej alkoholu niż piwo pół procent uznawane prawnie za bezalkoholowe. I to zakładając, że karmienie odbywa się kiedy ilość alkoholu we krwi jest największa. Warto sobie zdawać sprawę z tych faktycznych stężeń.

kobieta po porodzie pewnie z 85 kg waży to nie taka dorbna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość mam zeza napisał:

kobieta po porodzie pewnie z 85 kg waży to nie taka dorbna

Chyba ty 😄 ja wazylam 52 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak spotkałam się. Znajoma ostatnio na grillu od razu po karmieniu napiła się jednego piwa. Korony. 

Podobno położna jej powiedziała że tak można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×