Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziula25012

Okres próbny, wypowiedzenie a ciąża

Polecane posty

Witam, dostałam pracę na okres próbny 3 miesięcy, niestety praca mi nie pasowała, po 2 tygodniach pracy złożyłam wypowiedzenie, okres wypowiedzenia trwał 2 tygodnie. Stosunek pracy rozwiązał się, kilka dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Według miesiączki w ciąży byłam przed wypowiedzeniem umowy lecz tego nie wiedziałam. Oficjalnie 12 tydzień ciąży wypada przed datą kiedy skończyła by mi się umowa próbna. Znajomy podpowiedział mi, żebym sprawdziła czy mogę cofnąć wypowiedzenie. Może wiecie coś na ten temat ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gogt

Żartujesz prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, twój znajomy nie ma racji. Stosunek pracy się zakończył więc nie jesteś już zatrudniona i nie możesz cofnąć wypowiedzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Można cofnąć wypowiedzenie w ciągu 7 dni od otrzymania wiadomości że jest się w ciąży (zakładając sytuację taką jak tutaj- że pracownica była w ciąży składając wypowiedzenie, nie wiedziała o tym wówczas, natomiast 12 tc upływa przed zakończeniem umowy). Powołuje się wtedy na fakt że nie miało się świadomości swojego stanu i co za tym idzie, wszystkich skutków złożenia wypowiedzenia. 

Co nie zmienia faktu że w opisanej sytuacji, kiedy po dwóch tygodniach przepracowanych chce się wymusić na pracodawcy świadczenia (zakładam że autorka planuje iść na chorobowe, a nie pracować, skoro praca jej nie odpowiada), chyba zapadłabym się pod ziemię gdybym miała iść i domagać się przywrócenia do pracy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Dlaczego chcesz wrocic do tej pracy? Mam na mysli to, ze racji krotkiego trwania umowy zupelnie nic Ci nie bedzie przyslugiwac jako przyszlej mamie. Chyba, ze obecnie jestes juz w 3 miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że praca mi się nie podobała bo tak tylko była zbyt ciężka fizycznie jak się okazało po 2 tygodniach. Lepiej, że dałam wypowiedzenie niż miałabym przebywac czesto na zwolnieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 tydzień ciąży przypada przed tym jak by się miała skończyć umowa próbna więc myślę, że musieliby mi przedłużyć umowę do porodu, a że praca jest zbyt ciężka fizycznie to i tak nie mogłabym pracować. Uprzedzę pytanie... Nie planowałam ciąży, myślałam że znajdę inną pracę, ale będąc w ciąży nie mogę a pieniążki jakie by nie były to się przydadzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

ale zeby dostac zasilek z ZuS musisz miec przepracowany min 30dni.Wiec nawet jak cie wroci do pracy i pojdziesz na L4 to nie dostaniesz nic, a umowa przedluzy ci sie tylko do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko, Ty tak serio? Zwolniłaś się sama i teraz chcesz wrócić? Mi by było wstyd. Jesteś dopiero w 12 tygodniu, spokojnie możesz jeszcze znaleźć pracę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kto zatrudni kobietę w 12 tyg ciąży? A po drugie takie mamy życie, każdy dba o swój interes, pracodawca też nie był do końca w porządku wobec mnie, obiecywał coś innego niż później się okazało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu1
1 minutę temu, madziula25012 napisał:

Po pierwsze kto zatrudni kobietę w 12 tyg ciąży? A po drugie takie mamy życie, każdy dba o swój interes, pracodawca też nie był do końca w porządku wobec mnie, obiecywał coś innego niż później się okazało 

teoretycznie jakbys wywalczyła przywrócenie do pracy, to możesz dopracować do tych 30 dni i dopiero pojsc na L4 , a jezeli pracodawca nie ma dla ciebie stanowiska , to do porodu siedzisz w domu na jego koszt:x ale to bys musiala sie dokladnie zorientowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wywalczył przywrócenia bo umowa się już rozwiązała! Co za bzdury piszecie. Wypowiedzenie można cofnąć w ciągu 7 dni od jego złożenia. Jej minęło już więcej niż 14 skoro już ustal stosunek pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z jakimś prawnikiem od prawa pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościówa33
1 godzinę temu, Gość Goosc napisał:

Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z jakimś prawnikiem od prawa pracy. 

Ja tez. A umowa do dnia porodu = kasa. Zarówno do dnia porodu jak i na rocznym zasiłku macierzyńskim.

 

I nie, nie pracodawca za nią płaci tylko zus czyli podatnicy 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×