Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Julia

1,5 roku, jestem wykończona

Polecane posty

Gość Julia

Od 1,5 roku jestem mamą najcudowniejszej dziewczynki na świecie (dla każdej mamy jej dziecko naj). Kocham ją nad życie ale jestem strasznie zmęczona wstawaniem w nocy do niej po pare razy. Bywa tak, że budzi się tylko dwa razy, ale jest tak jak np dziś, że budziła się jakieś 5 razy! Mąż mimo, ze śpi obok to nie wstaje do małej bo rano jedzie do pracy, a ja zostaje w domu.

jestem już wstawaniem naprawdę zmęczona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przesun łóżeczko do waszego łóżka i będziesz mieć pod bokiem dziecko. Mój syn jest starszy, marzę by to już przenieść do drugiego pokoju, ale tez sie budzi ,a biegać mi sie nie chce..mówię Ci, dziecko pod bokiem to wygoda. Obudzi się, przytuli sie i spi dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Przesun łóżeczko do waszego łóżka i będziesz mieć pod bokiem dziecko. Mój syn jest starszy, marzę by to już przenieść do drugiego pokoju, ale tez sie budzi ,a biegać mi sie nie chce..mówię Ci, dziecko pod bokiem to wygoda. Obudzi się, przytuli sie i spi dalej

Corka śpi w łóżeczku dwa kroki od naszego ale jak się obudzi to i tak muszę wstać do niej bo zazwyczaj chce pic. Dostanie butelkę i się uspokaja, zasypia lecz za 2 godz znowu się budzi i powtórka. Najgorsze, ze jak się już przebudzi to sama nie zaśnie tylko muszę do niej wstać. Już nie wiem co robić żeby spała padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbeb

1,5 roku to nic, moj ma 3,5 i nadal budzi się jeszcze czesto co najmniej raz. 

Ma drzemki w dzien ?

śpij z nią wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Naprawde mąż nie może wstać jedna noc w tygodniu, byś wypoczela? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kupka

Nie sądzę, żeby mąż nigdy nie miał wolnego dnia. Pogoń go do wstawania w weekendy albo wywalaj go na spacerek 2-3 godzinny i odsypiaj w tym czasie(ale odsypiaj, a nie nadrabiaj sprzątanie czy gotowanie). Ty też wstajesz do odpowiedzialnej pracy, w której nie ma przerwy na kawkę czy lancz i nie ma miejsca na błąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dlaczego tak duże dziecko tyle razy się budzi? Jak wygląda jej dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Julia napisał:

Od 1,5 roku jestem mamą najcudowniejszej dziewczynki na świecie (dla każdej mamy jej dziecko naj). Kocham ją nad życie ale jestem strasznie zmęczona wstawaniem w nocy do niej po pare razy. Bywa tak, że budzi się tylko dwa razy, ale jest tak jak np dziś, że budziła się jakieś 5 razy! Mąż mimo, ze śpi obok to nie wstaje do małej bo rano jedzie do pracy, a ja zostaje w domu.

jestem już wstawaniem naprawdę zmęczona...

po co wstajesz do tak dużego dziecka w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość gość napisał:

po co wstajesz do tak dużego dziecka w nocy?

bardzo duze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość gosc napisał:

bardzo duze :D

no to nie jest już osesek tylko chodzące dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafa

Mój 1,5 roczny synek ma to samo. Jeszcze miesiąc temu karmiłam, myślałam, że częste pobudki są przez cyca ale odstawiłam i jest to samo. Chyba przeczekać trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gtefvb

Jak sie przebudzi, to kolysanki wlacz. Przetestowane ba moim dziecku. Zwlaszcza " Muzyka glebokiego snu" Lulanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula

Autorko mam też 1,5 roczną corcię i od ponad pół roku przesypia już ona całą noc. Jak wygląda dzień Twojej córki i czy karmisz ją jeszcze w nocy? Jeśli tak to zrezygnuj z tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
9 godzin temu, Gość Bbeb napisał:

1,5 roku to nic, moj ma 3,5 i nadal budzi się jeszcze czesto co najmniej raz. 

Ma drzemki w dzien ?

śpij z nią wtedy

Jak mała idzie spać na drzemkę w ciągu dnia to ogarniam obiad czy inne zajecia domowe, ale fakt, czasami się położę z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
9 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Naprawde mąż nie może wstać jedna noc w tygodniu, byś wypoczela? 

Jak on wstawał to zanim dał małej pić to się rozbudzała :/ takie ruchy ma i mocny sen. Bierze ją w weekendy jak wstanie żebym mogła trochę odespać ale mimo wszystko to nie to samo co przespanie całej nocy bez budzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Dlaczego tak duże dziecko tyle razy się budzi? Jak wygląda jej dzień?

Mała wstaje ok 8. Ubieranie, śniadanie i zabawa. Ok 12.40 drzemka, która trwa 1,5-2 godz. Gdy wstanie je obiadek. Po obiedzie zazwyczaj wychodzimy na spacer. Później zabawy w domu i podwieczorek. Godz 19.40 kąpiel, kolacja i spac. Ok godz 20.30 już śpi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
9 godzin temu, Gość gość napisał:

po co wstajesz do tak dużego dziecka w nocy?

A mam pozwolić żeby się zapłakało? Co za pytanie w ogóle! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
8 godzin temu, Gość Gtefvb napisał:

Jak sie przebudzi, to kolysanki wlacz. Przetestowane ba moim dziecku. Zwlaszcza " Muzyka glebokiego snu" Lulanko.

Dziękuje. Spróbuje i ja :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
7 godzin temu, Gość Ula napisał:

Autorko mam też 1,5 roczną corcię i od ponad pół roku przesypia już ona całą noc. Jak wygląda dzień Twojej córki i czy karmisz ją jeszcze w nocy? Jeśli tak to zrezygnuj z tego. 

Córeczka mojej siostry śpi całe noce gdy skończyła 3 miesiące, a moja niestety przespała całą może 4 razy. Chyba taki egzemplarz mam ;) za to najcudowniejsza córeczka dla mnie na świecie :) 

od tygodnia już nie je w nocy. Pije tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To jak takie  cudowne to przestancie ...ic i wstawajcie kuuurwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Po prostu tak ją przyzwyczaiłaś. I nie wiem co możesz mieć do roboty w ciągu dnia? Przy JEDNYM dziecku?

Ja pracuję i też robię pranie, sprzątam, szykuję obiad itp ale po pracy. A Ty potrzebujesz na to całego dnia? Kwestia organizacji. Twoja córka śpi w dzień, wiec wtedy też się kładz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123
5 minut temu, Gość gosc napisał:

Po prostu tak ją przyzwyczaiłaś. I nie wiem co możesz mieć do roboty w ciągu dnia? Przy JEDNYM dziecku?

Ja pracuję i też robię pranie, sprzątam, szykuję obiad itp ale po pracy. A Ty potrzebujesz na to całego dnia? Kwestia organizacji. Twoja córka śpi w dzień, wiec wtedy też się kładz. 

I co z tego? Mamy Ci bić brawo? Autorka jest zmeczona i ma prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
10 godzin temu, Gość gosc napisał:

Po prostu tak ją przyzwyczaiłaś. I nie wiem co możesz mieć do roboty w ciągu dnia? Przy JEDNYM dziecku?

Ja pracuję i też robię pranie, sprzątam, szykuję obiad itp ale po pracy. A Ty potrzebujesz na to całego dnia? Kwestia organizacji. Twoja córka śpi w dzień, wiec wtedy też się kładz. 

Cóż mogę Ci napisać...Cieszę się z Twojej zaradności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 godzin temu, Gość Julia napisał:

Od 1,5 roku jestem mamą najcudowniejszej dziewczynki na świecie (dla każdej mamy jej dziecko naj). Kocham ją nad życie ale jestem strasznie zmęczona wstawaniem w nocy do niej po pare razy. Bywa tak, że budzi się tylko dwa razy, ale jest tak jak np dziś, że budziła się jakieś 5 razy! Mąż mimo, ze śpi obok to nie wstaje do małej bo rano jedzie do pracy, a ja zostaje w domu.

jestem już wstawaniem naprawdę zmęczona...

To tylko 1,5 roku. Moje bliźniaki budziły się mniej więcej do końca 3 roku życia, ale w pewnym momencie odpuściłam i przy pierwszej pobudce brałam do siebie do łóżka. Potem wystarczyło, że dotknęłam ręką czy powiedziałam "jestem" i spaliśmy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Syn też się dużo budził,  koszmar.  U nas pediatra myślała, że to może refluks.  Wtedy dziecku sie cofa,  wiec popija i potem znowu to samo. Kazała nie jeść I nie pić 2h przed snem i na noc syrop gastrolit. Mojemu nie po mogło.  Sam zaczął przesypiac noce  wieku 4 lat dopiero. A to picie w nocy to też bywa odruch, taki uspokajacz.  Może  znajdziecie inny sposób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opopopol

Autorko moja śpi w nocy w tych godzinach co twoja i nie budzi się no ale ona nie ma drzemki w dzień. Może twoja się budzi bo w dzień się wyspała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

To tylko 1,5 roku. Moje bliźniaki budziły się mniej więcej do końca 3 roku życia, ale w pewnym momencie odpuściłam i przy pierwszej pobudce brałam do siebie do łóżka. Potem wystarczyło, że dotknęłam ręką czy powiedziałam "jestem" i spaliśmy dalej.

Dlatego jak czytam komentarze typu „to po co wstajesz?” to mi ręce opadają. Jedne dzieci śpią od skończonych 3 miesięcy całe noce, a inne do 3 roku się budzą. Dużo przytulam w ciągu dnia córeczkę i ona chętnie do mnie przychodzi sama się przytulać. Może się budzi bo właśnie mnie potrzebuje, bo czuje się wtedy bezpiecznie? 

Na pewno spróbuje rad dziewczyn tutaj, tych sensownych jak z kołysanką czy odsypianie w dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
1 godzinę temu, Gość Opopopol napisał:

Autorko moja śpi w nocy w tych godzinach co twoja i nie budzi się no ale ona nie ma drzemki w dzień. Może twoja się budzi bo w dzień się wyspała 

Próbowałam już tego :( nie spała w dzień, była marudna i zmęczona ale w nocy i tak wstawała :/ tak samo jest czy pójdzie spac o 22 czy o 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

hmm a co jej dalesz w nocy do picia ? kp czy mm ? Bo jeśli dajesz jej mm to ona jest przejedzona i przez to nie może spać. Daj jej wodę do picia. Dzieci często sie budzą w nocy bo czuja pragnienie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiam butelkę z wodą w łóżku i gdy córka się przebudzi to sama szuka tej buteleczki i się do niej dosysa i śpi dalej. Mleko daję tylko w szczegolnych wypadkach, jak się totalnie rozbudzi, oczy jak 5 zł, albo jakaś choroba.

Radzono mi żebym już w nocy dzieciaków nie karmila, bo to w dużej części kwestia przyzwyczajenia. Jak się daje, to się budzą, jak nie, to się nie budzą. Może próbuj córkę troszkę przeciągnąć, oszukać wodą itp. To moja propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×