Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 123

Ile płacicie opiekunkom dzieci?

Polecane posty

Gość Gość

Wieś na podkarpaciu płace 7 zł to taka standardowa stawka tutaj chociaż są takie co przyjdą do pracy i za 3 złote.....

Sama po studiach przez parę miesięcy dorabiałam jako opiekunka w roku 2013 i wtedy pracowałam 24 h co dwa dni i dostawałam 60 zł na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lubuskie, ok 20 tysiecy mieszkańców, ukrainka pracująca legalnie, 15 zl na godzine około 50 godzin w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Małe miasto 800 zł miesięcznie polka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Studentka z ukrainy 6 zł na rękę jak się nie podoba to wracać do siebie nie będzie mi jakiś obdartus ze wschodu mówił ile mam palcic

Tylko, że temu obdartusowi ze wschodu powierzasz swoje dziecko, jedną z najważniejszych osób w twoim życiu. Krótko mówiąc jesteś po prostu jeb/nięta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ja mam ukrainke z zamieszkaniem i wyżywieniem place jej 100 zł tygodniowo 

Bez przesady pokój w Warszawie o takim standardzie to ponad 1500 zł a wyżywienie pewnie około tysiąca 

Weźmie ze 3 koleżanki do mieszkania i zapłacą po jakieś 700 zł od osoby. Wyżywienie nie przesadzaj, jakieś 500. Wychodzi 1200 do może 1400 zł utrzumanie. W Wa-wie znajdzie byle jaką pracę za 2200 do ręki i ma tysiąc na miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Rozumiem, ze w tym pokoju ma konsole do gier i lozko wodne? 😕 pokoj w Wawie owszem moze kosztowac 800-1000 zl, ale juz bez przesady. Dziewczyna mieszka i je u ciebie, rozumiem, ale koorwa, placisz jej 400  zl miesiecznie?! 😕 toz to wspolczesne niewolnictwo. Biedna jest i naiwna... taniej byloby jej mieszkać i stolować sie gdzie indziej we wlasnym zakresie. Masz typowa mentalnosc wielkiego paniska, co to takie niby laskawe bo przyjelo pod swoj dach wiec placic to juz nie musi. 100 zl tygodniowo to jej wystarczy na srodki higieniczne, ewentualne leki i kupno skarpetek i podkoszulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

zgadzam sie w 100% z poprzednim komentarzem. pani mama z warszawki, po co wogole placisz tej nani. przeciez to zaszczyt mieszkac u ciebie, za opieke nad dzieckiem ta niania z ukrainy powinna ci doplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ej ale wy ogarniacie, że powierzacie komuś swoje dziecko? Jak Was nie stać na nianie itp to było trzeba nie robić dzieciaka tylko karierę.  I potem można łatwo  wrócić do pracy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A u mnie mieszka, ma pokój, jedzenie za darmo i płacę 1500zł miesięcznie plus wycieczki z nami i bilety, restauracje. Mieszkamy na wsi w Polsce B. Opieka nad jednym dzieckiem plus pomoc w sprzątaniu i gotowaniu, weekendy wolne, ale i tak przeważnie siedzi z nami, albo jak idziemy na grilla to zostanie, uśpi i jest w pokoju obok. Rano jak chcemy sobie w niedziele dłużej pospać to już bez pytania idzie i zabiera dziecko i zabawia je aż wstaniemy. Bardzo nam odpowiada taki układ. Pani z za granicy, ale nie ukrainka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 godzin temu, Gość 123 napisał:

Piszcie też czy miasto czy wieś i kto jest opiekunką.

U mnie:

miasto / studentka zaoczna psychologii / 10 zł/h na rękę

Wiesz, że taka stawka jest nielegalna??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wierzę, że ktoś placi ludziom mniej niż 13 złotych za godzinę to chore. Nie stać Was na opiekunki, tylko cwaniakujecie. Straszne, że ludzie godzą się pracować za takie stawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Żałosne jesteście z tym płaceniem. Za takie minimum ja bym tylko pilnował tj patrzyła czy dziecko sobie głowy nie rozwali i niech się samo bawi a ja w tym czasie bym sobie w telefonie siedziała, oczywiście jeść bym dała, młodsze też tyle ile trzeba higiena i jedzenie. To wszystko i tak tylko wtedy gdybym była bardzo zdesperowana i w kiepskiej sytuacji. Kiepska płaca kiepsk praca. Ja pracowałam kilka lat temu jako opiekunka w czasach studenckich, w wakacje opiekowałam się przedszkolakiem, dostawałam 20/h  za 9 godzin, mogłam korzystać z lodówki, mediów. Nie sprzątalam. W takiej pracy można się starać 😉 ja się  z tym z dzieckiem bawiłam kiedy chcialo, wymyślałam zabawy, spacery, płace zabaw czasem chodziliśmy w różne miejsca. A wy jak dziady dajecie grosze i opiekunka siedzi jak za karę a dziecko widzi. Żeby wam to bokiem nie wyszło. 

100 procent racji! 

Te opiekunki tylko pewnie siedzą i patrzą na dziecko, sama za takie stawki bym tak robiła. Pewnie jeszcze te kobiety nie mają żadnych umów, bo po co. 

Wstyd. To jest prawdziwy wstyd i okradanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
21 minut temu, Gość gość napisał:

A u mnie mieszka, ma pokój, jedzenie za darmo i płacę 1500zł miesięcznie plus wycieczki z nami i bilety, restauracje. Mieszkamy na wsi w Polsce B. Opieka nad jednym dzieckiem plus pomoc w sprzątaniu i gotowaniu, weekendy wolne, ale i tak przeważnie siedzi z nami, albo jak idziemy na grilla to zostanie, uśpi i jest w pokoju obok. Rano jak chcemy sobie w niedziele dłużej pospać to już bez pytania idzie i zabiera dziecko i zabawia je aż wstaniemy. Bardzo nam odpowiada taki układ. Pani z za granicy, ale nie ukrainka.

I super. Szanuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmm

No jasne, że te kobiety nie mają żadnych umów, bo wtedy nie mogłyby im płacić 10 na godzinę. Chore. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Już nie gwiazdorzcie, siedzenie z dzieckiem to nie żadna filozofiaa. Ja mojej opiekunce płacę 10 złotych i moim zdaniem to godna stawka. Pójdzie taka do makdonalda i jeszcze mniej zarobi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Już nie gwiazdorzcie, siedzenie z dzieckiem to nie żadna filozofiaa. Ja mojej opiekunce płacę 10 złotych i moim zdaniem to godna stawka. Pójdzie taka do makdonalda i jeszcze mniej zarobi....

No to pewnie one tylko siedzą z tymi dzieciakami, bo nic innego za taką kasę nie powinny robić. Ogrzać żarcie i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmm
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Już nie gwiazdorzcie, siedzenie z dzieckiem to nie żadna filozofiaa. Ja mojej opiekunce płacę 10 złotych i moim zdaniem to godna stawka. Pójdzie taka do makdonalda i jeszcze mniej zarobi....

No właśnie. Dałaś tej kobiecie umowę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×