Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lara

Czy Apap może zaszkodzić dziecku ?

Polecane posty

Gość Lara

W ostatnim tygodniu zdarzyło mi się żarzyć 3,4 razy Apap czytałam w internecie ze paracetamol i Apap można brać w czasie ciąży i to nie szkodzi pod warunkiem ze się nie przedawkuje, boje się ze zle  zrobiłam ze to za duża dawka. Ale miałam silne bóle głowy i nie mogalam spać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heyanna

Mi ginekolog kategorycznie zakazala srodkow przeciwbolowych nawet podczas migreny jak wymiotowalam, ale moze nie zaszkodzi, zwlaszcza jak jestes po 3 mcu. Wiekszosc kobiet rodzi zdrowe dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heyanna

Paracetamol przyczynia sie do wad rozwojowych i Adhd, ale jak rozumiem nie bralas codziennie ani tych 4 tabletek jednego dnia tylko z jakims odstepem w ciagu tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara
7 minut temu, Gość Heyanna napisał:

Mi ginekolog kategorycznie zakazala srodkow przeciwbolowych nawet podczas migreny jak wymiotowalam, ale moze nie zaszkodzi, zwlaszcza jak jestes po 3 mcu. Wiekszosc kobiet rodzi zdrowe dzieci

Jestem w 5 tygodniu ciąży nie rozmawiałam o tym jeszcze z ginekologiem ale przy kolejnej wizycie na pewno wypytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara

Codziennie nie brałam, robiłam odstępy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

Mój ginekolog też nie polecał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
52 minuty temu, Gość Lara napisał:

Codziennie nie brałam, robiłam odstępy 

O jak robiłaś odstępy, to spoko, może dzidziuś nie zauważy i urosną mu wszystkie kończyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A moj lekarz mowil ze mozna paracetamol. 

Mysle ze akurat taki lek nie zaszkodzi. Oczywiscie nie brany dlugo i raczej sporadycznie. 

Moga go brac tez noworodki i matki karmiace. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

https://www.termedia.pl/ginekologia/Paracetamol-w-ciazy-moze-zwiekszac-ryzyko-ADHD-u-dziecka,28067.html

"

Długotrwałe stosowanie paracetamolu w okresie ciąży jest związane z ponad dwukrotnie większym ryzykiem związanym z ADHD u potomstwa.

Natomiast stosowanie paracetamolu przez mniej niż 8 dni w okresie ciąży wiąże się z mniejszym ryzykiem wystąpienia ADHD, a jego działanie przeciwgorączkowe może być korzystne w odniesieniu do rozwoju płodu – twierdzą autorzy dużego badania.
Ustalenia badaczy nie wykazują związku przyczynowo- skutkowego pomiędzy stosowaniem paracetamolu, a ryzykiem ADHD, sugerują jednak taką możliwość oraz zwiększają potrzebę dalszego badania i bardziej ostrożnego rozważenia stosowania paracetamolu w czasie ciąży."

 

http://www.medonet.pl/ciaza-i-dziecko/patologia-ciazy,paracetamol-niebezpieczny-dla-kobiet-w-ciazy,artykul,1721982.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Słyszałam, że dopuszczalną dawką i bezpieczną dla kobiet w ciazy paracetamolu to 0,4mg na dziem. Ja brałam tylko pół tabletki przy przeziębieniu a tak to unikam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

Tak brałam, na zmianę z nospą bo miałam silne bóle brzucha w ciąży. Takie miałam zalecenie od mojego ginekologa z 30 letnim stażem, pracującego w szpitalu uniwersyteckim. Wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×