Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Codziennie czuję ruchy dziecka od 16 tc.

Polecane posty

Gość Gosc

Obecnie jestem w 23 tc. Czy to dobrze, że moje dziecko w brzuchu jest bardzo ruchliwe? Lekarze na USG nie znaleźli jakiś nieprawidłowości ale czytając artykuły o ruchach płodu wszędzie piszą, że wieczerem maluch się uaktywnia i kobiety w po raz pierwszy w ciąży czują ruchy koło 20 tc albo nawet i po. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz czułam w 18 tygodniu i w 18 tygodniu też zaczęło wyciekać mi mleko chociaż wszyscy mówili że to niemożliwe. 

Nie czytaj w internecie bo jeszcze chwilę tak poszukać i dowiesz się że masz raka a nie że jesteś w ciąży. Jeśli twój lekarz powiedział że wszystko ok to znaczy że jest ok. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie czytaj wytycznych w internecie, bo zwariujesz! Jeśli dbasz o siebie, a lekarze mówią, że wszystko jest ok, to myśle, że jest wszystko w porządku. Możesz pójść na badanie usg prywatnie (jeśli teraz chodzisz na NFZ), do ginekologa, który ma certyfikaty FMF i doświadczenie w robieniu i odczytywaniu usg i wypytać go o wszystko, co Cię martwi. Z doświadczenia wiem, ze na NFZ często nie odpowiadają na wszystkie pytania, a masz prawo pytać! Moim zdaniem, to ze czujesz już teraz ruchy dziecka to nic złego. Masz pewność, ze maluszek ma się dobrze. Gorzej jakbyś ich nie czuła! :) Nie stresuj się! Wszystko jest okej na pewno! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie słuchaj internetu. Ja tez czułam w 16 tyg. Choć lekarz raz powiedział, ze możliwe że już czuję w 10 tyg po usg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
59 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie czytaj wytycznych w internecie, bo zwariujesz! Jeśli dbasz o siebie, a lekarze mówią, że wszystko jest ok, to myśle, że jest wszystko w porządku. Możesz pójść na badanie usg prywatnie (jeśli teraz chodzisz na NFZ), do ginekologa, który ma certyfikaty FMF i doświadczenie w robieniu i odczytywaniu usg i wypytać go o wszystko, co Cię martwi. Z doświadczenia wiem, ze na NFZ często nie odpowiadają na wszystkie pytania, a masz prawo pytać! Moim zdaniem, to ze czujesz już teraz ruchy dziecka to nic złego. Masz pewność, ze maluszek ma się dobrze. Gorzej jakbyś ich nie czuła! 🙂 Nie stresuj się! Wszystko jest okej na pewno! 

Dziękuje, ciąże prowadzę na NFZ ale badania prenatalne z podwójnym testem pappa i polowkowe robiłam właśnie prywatnie u lekarza z certyfikatem, usg 3 trymestru też już mam umówione prywatne. Jestem w ogromnym szoku, że dziecko jest takie ruchliwe a ja jestem właśnie taką głupia, że lubię dużo czytac i wiedzieć i to mnie gubi bo zamiast spać spokojnie to tylko się nakręcam. Już nawet zaczęłam wymyślać, że dziecko może ma jakiś autyzm lub adhd... Matko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Jusia8428 napisał:

Ja pierwszy raz czułam w 18 tygodniu i w 18 tygodniu też zaczęło wyciekać mi mleko chociaż wszyscy mówili że to niemożliwe. 

Nie czytaj w internecie bo jeszcze chwilę tak poszukać i dowiesz się że masz raka a nie że jesteś w ciąży. Jeśli twój lekarz powiedział że wszystko ok to znaczy że jest ok. Pozdrawiam 

Czy po porodzie nie było problemów z laktacja? Kiedyś słyszałam, że tak może być jak wcześniej wycieka siara z piersi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jeśli jesteś szczupła to możesz czuć szybciej. Byliby sie czym martwic jakbyś nie czuła... Doceniaj, bo później będziesz za tym tęsknić i chyba tylko tym jeśli chodzi o ciążowe sprawy 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Czy po porodzie nie było problemów z laktacja? Kiedyś słyszałam, że tak może być jak wcześniej wycieka siara z piersi. 

Problemy? Kochana! Mleko miałam od razu. Aż za dużo. Teraz jest go jeszcze więcej. Bez wkładek się nie da bo inaczej mam ogromne plamy na bluzce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja tez pierwszy raz w pierwszej ciazy poczulam ruchy w 18 tygodniu i rowniez mialam pokarmu bardzo duzo.  Po 8 -miu miasiacach karmienia mialam dosyc chodzenia z plamami na bluzce i powoli odstawilam.  W zimie to jeszcze jako tako bylo, ale wlasnie w lecie co chwila cos przeciekalo i stwierdzilam, ze juz czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie panikuj to dobrze ze czujesz, ja jestem w 34 tyg i czuje je bardzo sporadycznie. To jest dopiero dramat...ciesz sie ciaza i ze twoja dzidzia jest taka ruchliwa. Widocznie dobrze jej u ciebie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×