Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy zabiorą 500 plus

Polecane posty

Gość gość

Myślicie ,ze jak  ktoś inny wygra wybory to zlikwiduje program 500 + ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Nikt inny nie wygra wyborów dopóki gospodarka nie pier.... I nie będzie kryzysu jak w Wenezueli. Wtedy kto inny dojdzie do władzy i na bank zabierze te wszystkie "damWam+", bo to one rujnują ten kraj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Niestety, nikt nie zlikwiduje tego programu. Moga cos w nim pozmieniac ale nie zlikwiduja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Ags napisał:

Niestety, nikt nie zlikwiduje tego programu. Moga cos w nim pozmieniac ale nie zlikwiduja. 

dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Obojętnie kto wygra to  500 + zostanie . Nikt tego  nie zlikwiduje bo nikt nie będzie sie cofał . Jak pis wygrano to tez nie zlikwidowało  np krosienkowego które było wprowadzone przez Po . Wczesnej było becikowe i tez nikt  tego nie zlikwidował . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Gość Gosciowka2019  przecież  ty sama przyczyniasz sie do tej ruiny wiec co pyskujesz? Masz 2 dzieci  i pobierasz 1000 zł a za chwile  będziesz brała 1500 zł . Twoje  dzieci  ci kiedyś podziękują za to ze jej zrujnowałaś. i będą musiały spłacać   twoje długi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nikt tego programu nie zlikwiduje, bo byłby to strzał w stopę. Ale uważam, że powinny zajść w nim zmiany. 500+ powinno być dodatkiem, a nie, tak jak dla wielu, głównym źródłem utrzymania. Tak więc powinno być tylko dla rodzin, w których rodzice pracują. Bądź też w formie dopłat do przedszkoli, żłobków. A nie pieniądze do ręki. Według mnie tego programu mogłoby nie być. Bo, niestety, uczy tylko czekania na cudze pieniądze w wielu wypadkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wg mnie ta kasa powinna iść na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Powinno się zatrudnić w szkole trenerów różnych dyscyplin sportowych, zakupić sprzęt, wyposażyć sale do informatyki, zatrudnić lektorów różnych języków, oorganizować warsztaty plastyczne, muzyczne, wyjścia na basen, nie dawać nawet 5zl do ręki, żeby mieć pewność że pójdzie na dzieci a nie na fajki dla ojca i tipsy dla matki. I wtedy koszt takich zajęć na jedno dziecko bylby pwe nie max 200-300zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
6 minut temu, Gość gość napisał:

Gość Gosciowka2019  przecież  ty sama przyczyniasz sie do tej ruiny wiec co pyskujesz? Masz 2 dzieci  i pobierasz 1000 zł a za chwile  będziesz brała 1500 zł . Twoje  dzieci  ci kiedyś podziękują za to ze jej zrujnowałaś. i będą musiały spłacać   twoje długi . 

A czemu mam nie pobierać chociaż części tego, co mi zabierają w podatkach na bezrobotne i leniwe Karyny? Dla mnie osoby pracującej to są moje pieniądze w obrocie po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość


"A czemu mam nie pobierać chociaż części tego, co mi zabierają w podatkach na bezrobotne i leniwe Karyny? Dla mnie osoby pracującej to są moje pieniądze w obrocie po prostu. "

No widzisz niczym nie różnisz  się od tej " Karyny ". Jesteś tak samo  głupia i egoistyczna . Za chwile będziesz miałom  3 dzieci  i bierzesz kase  bo uważasz  "bo mi sie należy  " .Przyczyniasz sie do rujnowania gospodarki .Twoja 3 dzieci  ci kiedyś za to podziękuje  jak będzie musiała spłacać  twoje długi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Gosciowka2019  bo dzięki Tobie będzie druga Wenezuela ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Gosciowka2019  bo dzięki Tobie będzie druga Wenezuela ?

Nie. Nie dzieki mnie, bo rząd na rozdawnictwo ma kasę właśnie dzięki takim jak ja - pracującym, odprowadzającym niemałe podatki, wydającym pieniądze. Kryzys i Wenezuela będzie przez to, że się rząd zapożycza jak głupi, że rozdaje wszystkim wszystko byle utrzymać się przy korycie. 

Zapewniam Was, że gospodarka byłaby w dużo lepszej kondycji, gdyby 500+ wydawane było rodzicom pracującym. A) bo jak wspomniałam - to nie byłby pieniądz "dany" a jedynie ciągle w obrocie B) wszystkie nieroby i lewary miałyby skuteczna motywację do ruszenia dupska. 

Nie rozumiecie podstawowych zasad ekonomicznych i gospodarczych i mnie atakujecie. A spieszac z wyjaśnieniem czym się różnie od Karyny - tym, że dużo więcej oddaje państwu w podatkach i to 500+ to jest niewielki procent łaskawego zwrotu od.panstwa dla mnie za bycie "dobrym obywatelem". A taka Karyna poza wyciaganiem łapy w mopsie w żaden sposob nie wpływa pozytywnie na sytuację kraju, no chyba że demograficzna, bo narobi sobie  6 dzieciaków byle hajs się od państwa zgadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej

Mi się wydaje że mogą zabrać, a najpewniej inny rząd zmodyfikuje program. Pracuje, zarabiam, mam jedno dziecko przeżyje. Program powinien funkcjonować ale inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie będzie żadnej Wenezueli, pieniądze na 500+ sa z uszczelnienia vatu, głównego lewego dochodu PO, nie licząc paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Nie będzie żadnej Wenezueli, pieniądze na 500+ sa z uszczelnienia vatu, głównego lewego dochodu PO, nie licząc paliwa.

😂😂😂😂 A to Ci wyszedł dowcip. Obejrzyj coś poza TVPiS 😉 dla higieny umysłu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nikt niestety się nie odważy tego badziewia prawnego ruszyć i chcąc nie chcąc dalej wszyscy będziemy się składać na mnożącą się patologię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wiem jak inni, ale ja nie przypominam sobie, żebym widziała tyle wielodzietnych rodzin, praktycznie codziennie. I to takie z małą różnicą wieku.

Również jestem za tym, żeby to świadczenie było dla rodziców pracujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann

Raczej w najbliższej przyszłości tego nie zabiorą. Myślę, że PIS kombinuje w inny sposób - po prostu nie będą podnosić kwoty tego świadczenia i za x lat 500 zł to będą jakieś ochłapy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Nie wiem jak inni, ale ja nie przypominam sobie, żebym widziała tyle wielodzietnych rodzin, praktycznie codziennie. I to takie z małą różnicą wieku.

Również jestem za tym, żeby to świadczenie było dla rodziców pracujących.

To prawda, ale nie wiem na ile to kwestia 500+ a na ile tego, że te wielodzietne rodziny normalne sa teraz w stanie wyjść np na lody, do zoo itp itd. 

Aczkolwiek są twarde raporty, statystyki pokazujące bardzo jasno, że jeden z głównych celów programu, czyli zwiększenie dzietności nie dochodzi do skutku a wręcz przeciwnie - niż nadal się pogłębia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gosciowka2019 napisał:

To prawda, ale nie wiem na ile to kwestia 500+ a na ile tego, że te wielodzietne rodziny normalne sa teraz w stanie wyjść np na lody, do zoo itp itd. 

Aczkolwiek są twarde raporty, statystyki pokazujące bardzo jasno, że jeden z głównych celów programu, czyli zwiększenie dzietności nie dochodzi do skutku a wręcz przeciwnie - niż nadal się pogłębia. 

Czytałam, ale trudno uwierzyć, że to faktycznie nie ma chwilowego przełożenia. Choć może masz rację, że teraz stać te rodziny na wyjścia.

Z drugiej strony znam z placów zabaw kilka takich rodzin i wiem, że np. dzieci są razem w pokoju. Nie mają własnej przestrzeni. I w 3pokojowym mieszkaniu mieć jej nie będą. Ja tego nie oceniam, ale nie zdecydowałabym się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Czytałam, ale trudno uwierzyć, że to faktycznie nie ma chwilowego przełożenia. Choć może masz rację, że teraz stać te rodziny na wyjścia.

Z drugiej strony znam z placów zabaw kilka takich rodzin i wiem, że np. dzieci są razem w pokoju. Nie mają własnej przestrzeni. I w 3pokojowym mieszkaniu mieć jej nie będą. Ja tego nie oceniam, ale nie zdecydowałabym się. 

To też wszystko zalezy.... I myślę, że metraż mieszkania nie ma aż takiego znaczenia jak, np relacje rodzinne, czy jest tam miłość, szacunek. Wiadomo to nie są nigdy takie zero-jedynkowe decyzję i osady. Ale też wiem, że kupa z nas chowała się w kilkoro w 1 pokoju i większość żyje i ma się dobrze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Jakoś w innych państwach są rodzinne i inne dodatki większe niż w Polsce i żadne państwo nie padło. Jakoś dużo POwcow wierzylo że 500+ upadnie zaraz po paru miesiącach a jednak wszystko ma się dobrze. 500+ nie jest obowiązkowe, boisz się zadłużenia państwa? zacznij zmianę od siebie i przestań pobierać 500+....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×