Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Czy 500+ faktycznie przekonuje do rodzenia dzieci?

Polecane posty

7 minut temu, Gość Gość napisał:

Sam fakt, że rozszerzą socjal nie oznacza, że budżet będzie bez deficytu, tutaj zabiorą z OFE, paliwo po 6zł, VAT załóżmy 27% i mamy budżet bez deficytu

To tylko pozorny brak deficytu, nawet jeśli obejdzie się bez podwyżek to jest to tylko efekt braku wiekszych inwestycji w danym roku. Propagandowo ładnie brzmi a realnie oznacza dalsze mrożenie płac w budżetówce i większy spadek wartości zlotówek sztucznie wpompowanych do obiegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wowa

Mnie osobiście nie przekonuje. Mam jedno dziecko urodzone przed 500+a że program może się zmienić to nie powinno się rodzic dzieci dla kasy. 

Dzieci powinny mieć zapewnione minimum egzystencjalne czyli własny pokój, ubrania, jedzenie, sprzęt sportowy edukację i jakieś przyjemności /wyjazdy. Ale nie z 500+bo program dziś jest jutro może go nie być. Tylko z pracy rodziców i na tyle ile stać rodziców bez dodatków powinni mieć dzieci. 

Nie podoba mi się idea życia na kredyt i z zasiłków. Wiadomo na większą inwestycje mozna jakiś kredyt wziąć. Ale ja osobiście preferuje mniej skromniejnale ale bez kredytu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Napisze tak
2 godziny temu, DANIEL napisał:

Może mnie tu zaraz pojadą ale moim zdaniem w dzisiejszych czasach za 2200 robi tylko życiowa oferma bo nawet na kasie w biedronce płace są odrobinę lepsze. A w moim otoczeniu nawet ci bez wykształcenia te 3000 zł na rękę zarobią więc czasami trzeba używać tej bańki nazywanej głową. Chlopaki pokończyli kursy spawaczy, ślusarzy itp i dawno wyszli ponad takie płace. Żeby nie było że facet ma łatwiej to kobiety też znam po różnych kursach i biedy nie klepią. Tylko najłatwiej usiąść na dupie i płakać jaki świat zły a wokół sami zlodzieje. 

No to ja Tobie życzę Danielu,żeby cie zwolnili z pracy, na twoje miejsce zatrudnili mlodszego/tańszego i żebyś nawet tej pracy za 2200 nie mógł znaleźć bo będą wolec młodszych/tańszych. A jak masz swoją firmę, to żeby ci konkurencja urosła i podbierala klientów i tez nawet tych 2200 zysku nie będziesz miał. Tego ci życzę ofermo co wyżej s/r/a niż d... ma. Karma wróci do ciebie za pogardę do ludzi, pamiętaj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niepotrzebnie się unosisz. Co innego stracić pracę albo wpadkę zaliczyć, a co innego rodzinę świadomie planować dziecko mając 2200 na dwie dorosłe osoby.. Dla mnie to niepojęte. Dziewczyna się świadomie pakuje w życie w nędzy. Zauważ, że nie ma u niej żadnych planów na podjęcie pracy i poprawę losu, tylko liczenie zasiłku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Weź się napisał:

A co ty tu z Bogiem wysksjujesz? Co Bóg ma do tego? Do kaczor idź się poskarzyc. Pis okrada państwo. Rozdaje nasze pieniądze tak nasze gdyż państwo własnych pieniędzy nie posiada. Dają więc ludzie biorą... Kto by nie wziął. Rodzic dla 500 +? No proszę cię. 

Raz, że PiS jest taki rozmodlony, dwa, że ludzie wiele razy już mówili że dziękują Bogu za te 500+ (ze Bóg dał dzieci to i da na dzieci), trzy, że sama też widzę,  także z autopsji jak to wszystko wygląda. Schorowana wdowa płacze,  że nie ma pieniędzy na życie, opiekunowi nie dadzą pieniędzy bo MUSI SPEŁNIAĆ WARUNKI (w MOPSIE juz sami mówią ze to nihumanitarne przepisy), a zdrowa matrona w domku siedząc bo dziecko w szkole planuje zagraniczne urlopy bo mąż zarobi i na nią i na dzieci i jeszcze państwo jej się dokłada do jej dobrobytu, tylko dlatego, że szczęśliwie jest posiadaczką dzieci, rodziny, męża... i zdrowia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

"Biada prawodawcom ustaw bezbożnych 
i tym, co ustanowili przepisy krzywdzące, 
aby słabych odepchnąć od sprawiedliwości 
i wyzuć z prawa biednych mego ludu; 
by wdowy uczynić swoim łupem 
i by móc ograbiać sieroty!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola

"Może mnie tu zaraz pojadą ale moim zdaniem w dzisiejszych czasach za 2200 robi tylko życiowa oferma"

Niezupełnie.Mój mąż zarabia 2.400 zł.Powiedział,że nigdy nie zmieni pracy bo ma służbowy telefon co 2 lata nowy,służbowy samochód i mu to pasuje.Pracuje w rozjazdach po naszej gminie i jest zadowolony.Od 8 do 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, DANIEL napisał:

Dobrym rozwiazaniem byłyby mundurki szkolne żeby biedniejsze dzieci się nie wyróżniały, czy nawet dwa posiłki dziennie dla wszystkich. Pamietam z czasów szkolnych kolegę który na darmowe obiady się nie łapał bo kryterium dochodowe przekraczało i co z tego jak rodzice co zarobili to przepili. 

Danielku, mundurki szkolne już były i się nie sprawdziły. Koszt jednego mundurka w niektórych szkołach wynosił nawet 150zł. Tak, tak, trzeba było sobie je kupić. Niestety, ale mundurek nie przykrył tańszego ubrania.

500+ powinno być liczone do dochodu, to patola nie dostałaby przynajmniej reszty zasiłków na które się łapała przed 500+. A tak ma 500+, rodzinne, dodatek mieszkaniowy, obiady w szkole, wyżywienie w przedszkolu, mops zapłaci nawet za prąd i wodę. Zasiłki celowe, stałe itd. Połowy by patola nie dostała. A tak, to żre za 500+, a pije za resztę zasiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33 minuty temu, Gość Jola napisał:

"Może mnie tu zaraz pojadą ale moim zdaniem w dzisiejszych czasach za 2200 robi tylko życiowa oferma"

Niezupełnie.Mój mąż zarabia 2.400 zł.Powiedział,że nigdy nie zmieni pracy bo ma służbowy telefon co 2 lata nowy,służbowy samochód i mu to pasuje.Pracuje w rozjazdach po naszej gminie i jest zadowolony.Od 8 do 16.

Mój mąż to samo. Praca pewna, bez stresu, na jedną zmianę. 2400zł, to normalna pensja w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Mój mąż to samo. Praca pewna, bez stresu, na jedną zmianę. 2400zł, to normalna pensja w Polsce.

To zależy od miasta i od zawodu. Ja więcej zarabiałam w pierwszej pracy 8 lat temu (2500).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

mnie nie przekonuje i dziecka nie urodze, a jak wpadne to pojade na zabiej zagraniczny LEGALNY. poza tym Polska to kiepskie miejsce do zycia, moze urodze jak sie zadomowie gdzies indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
39 minut temu, Gość gość napisał:

500+ powinno być liczone do dochodu, to patola nie dostałaby przynajmniej reszty zasiłków na które się łapała przed 500+. A tak ma 500+, rodzinne, dodatek mieszkaniowy, obiady w szkole, wyżywienie w przedszkolu, mops zapłaci nawet za prąd i wodę. Zasiłki celowe, stałe itd. Połowy by patola nie dostała. A tak, to żre za 500+, a pije za resztę zasiłków.

Kurczę, to u nas aż tak bardzo opłaca się być nierobem? 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
37 minut temu, Gość gość napisał:

Mój mąż to samo. Praca pewna, bez stresu, na jedną zmianę. 2400zł, to normalna pensja w Polsce.

A oni qrva za opiekę nad chorym znacznie niepełnosprawnym członkiem rodziny (nawet nie zdajecie sobie sprawy jak niekiedy może być z tym trudno) płacą aż 630 zł pod warunkiem że chory i jego opiekun razem nie przekraczają miesięcznego dochodu 764 zł na osobę. A zdrowej bogatej utrzymywanej przez męża i robiące sobie autorealizacyjnie dla przyjemności a nie z konieczności makijaże, pedikiury, fryzjerstwa itp chciane a nie wymuszone prace, za które jeszcze klient zapłaci ile sobie zewnie zawoła, czy w ogóle tylko siedzącej w domu zapłaci państwo tylko dlatego ze jest szczęśliwa zdrowa mamusią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

"Biada prawodawcom ustaw bezbożnych 
i tym, co ustanowili przepisy krzywdzące, 
aby słabych odepchnąć od sprawiedliwości 
i wyzuć z prawa biednych mego ludu; 
by wdowy uczynić swoim łupem 
i by móc ograbiać sieroty!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anecia
15 godzin temu, Gość Gość napisał:

My mieliśmy czwórke dzieci przed 500+ i dzięki temu 1500 zł możemy wynajmować większe mieszkanie i córeczki mają pokój osobno a chłopcy osobno i nie muszą sie więcej gnieźdź w czwórke w jednym pokoju dlatego głosuje na PIS

Tragedia.... Pisiorstwo to jednak stan umysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Jola napisał:

"Może mnie tu zaraz pojadą ale moim zdaniem w dzisiejszych czasach za 2200 robi tylko życiowa oferma"

Niezupełnie.Mój mąż zarabia 2.400 zł.Powiedział,że nigdy nie zmieni pracy bo ma służbowy telefon co 2 lata nowy,służbowy samochód i mu to pasuje.Pracuje w rozjazdach po naszej gminie i jest zadowolony.Od 8 do 16.

hehe telefon nowy co 2 lata ale ambicje zyciowe :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osm
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

A tak ma 500+, rodzinne, dodatek mieszkaniowy, obiady w szkole, wyżywienie w przedszkolu, mops zapłaci nawet za prąd i wodę. Zasiłki celowe, stałe itd. Połowy by patola nie dostała. A tak, to żre za 500+, a pije za resztę zasiłków.

żeby mieć dopłatę do czynszu zasiłek docelowy oraz dopłaty za prąd i wodę dochód nie może przekroczyć 300 zł na osobę. Więc nikt się na to nie łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osm
20 minut temu, Gość Gość napisał:

hehe telefon nowy co 2 lata ale ambicje zyciowe :D:D

no tak, bo nie musi wnosić comiesięcznych opłat za tel. rozmowy smsy i internet ma w telefonie za darmo, dostaje również za darmo nowy telefon co 2 lata a tamten może kupić za 50 zł. Zawsze kupuję bo w sumie dwuletni telefon nie jest taki stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pis robi dużo dobrego

Pis robi dużo złego ale przynajmniej też dużo dobrego. Zawsze marzyliśmy o dużej rodzinie ale mieliśmy tylko jedną córeczkę urodzoną w 2009 roku. bo nas nie było stać na więcej dzieci. 500+ jest dobre bo za następne dzieci nie płacimy nic a nic nie dopłacamy bo 500 zł wystarcza na dziecko. Nasze aniołki urodziły się w 2016 roku i w 2017 roku a czwarta kruszynka dołączy do nas w listopadzie

O pisie można powiedzieć dużo złego ale przynajmniej dał pieniądze dziecią. Jest z czego zapłacić za ubranka zabawki leki i mleczko. Dzieci nie chodzą głodne i podarte. Mówią że zmienią w przyszełej kadencji na 1000+ i modlę się o to. Kto nie głosuje za pis ten nie jest za pooską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
1 godzinę temu, Gość Pis robi dużo dobrego napisał:

Pis robi dużo złego ale przynajmniej też dużo dobrego. Zawsze marzyliśmy o dużej rodzinie ale mieliśmy tylko jedną córeczkę urodzoną w 2009 roku. bo nas nie było stać na więcej dzieci. 500+ jest dobre bo za następne dzieci nie płacimy nic a nic nie dopłacamy bo 500 zł wystarcza na dziecko. Nasze aniołki urodziły się w 2016 roku i w 2017 roku a czwarta kruszynka dołączy do nas w listopadzie

O pisie można powiedzieć dużo złego ale przynajmniej dał pieniądze dziecią. Jest z czego zapłacić za ubranka zabawki leki i mleczko. Dzieci nie chodzą głodne i podarte. Mówią że zmienią w przyszełej kadencji na 1000+ i modlę się o to. Kto nie głosuje za pis ten nie jest za pooską

Ty nie dopłacasz, ale za to inni pracujący tak. Myślałam że jeśli kogoś nie stać na dzieci to ich po prostu nie robi.. a co będzie jeśli za kilka lat wycofają 500+? O tym już nie pomyślałaś? No tak, lepiej liczyć na to żeby dołożyli więcej. Boże w jakim ja kraju żyje 😆 co za ludzie. Smutne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
2 minuty temu, Gość Aga napisał:

Ty nie dopłacasz, ale za to inni pracujący tak. Myślałam że jeśli kogoś nie stać na dzieci to ich po prostu nie robi.. a co będzie jeśli za kilka lat wycofają 500+? O tym już nie pomyślałaś? No tak, lepiej liczyć na to żeby dołożyli więcej. Boże w jakim ja kraju żyje 😆 co za ludzie. Smutne 

Ps. Pisze się "dzieciom". Zróbcie sobie jeszcze kilka "bombelków" to nawet nie będziecie musieli pracować, tylko one na was będą robić 500plusem. Albo może nawet 1000plusem 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dał pieniądze "dziecią" analfabetów.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Dał pieniądze "dziecią" analfabetów.. 

Jakoś mnie to nie dziwi... 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mam jedno i więcej nie chce. Nie chodzi o kasę tylko o chęci,czas. Za to mam dużo koleżanek które niedawno urodziły 3-4 dziecko. Dla takiej rodziny 500+ to duża pomoc.  No i spoko oby więcej było rodzin wielodzietnych:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dzieci powinno sie rodzic z milosci, a nie Bo daja 🥴

My mieszkamy w de i tu jest wyzszy dodatkowo na dziecko 194€ pierwszy i drugie na trzecie juz 215€  I Co Mam Nadal dwoje😊

Bo wiem Ile dzieci kosztuja nie tyle finansowo co czasowo... wole gdzies pojechac, cos dzieciom pokazac Czy zajac sie troche soba... Tylko pathologisch rozmnaza sie w Taki sposob, normalni ludzie Sami umieja zarobi na dziecko a nie patrza Ile rzadko da... dziecko kosztuje duzo wiecej, mnie To nie przekonuje. Mam dwoje i tyle chcialam😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

od 500+ wolałabym lepszą dostępność żłobków i przedszkoli, sprawną służbę zdrowia i gwarancję że nie będę żyć w nędzy jeśli dziecko okaże się chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Co wy z tymi.zlobkamienia?  Po co żłobki jak dzieci nie było.?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Llll
3 godziny temu, Gość Osm napisał:

żeby mieć dopłatę do czynszu zasiłek docelowy oraz dopłaty za prąd i wodę dochód nie może przekroczyć 300 zł na osobę. Więc nikt się na to nie łapie.

Nie 300 tylko prawie 600 a nawet jakby to było 300 zł to rodziny, gdzie oboje rodziców nie pracuje i tak by się łapały, bo ich jedyny dochód to rodzinne, bo 500+ do dochodu się nie wlicza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Intro
51 minut temu, Gość gość napisał:

od 500+ wolałabym lepszą dostępność żłobków i przedszkoli, sprawną służbę zdrowia i gwarancję że nie będę żyć w nędzy jeśli dziecko okaże się chore

co ci po żłobkach i przedszkolach jak i tak nie pójdziesz do pracy jak masz kilkoro dzieci bo trzeba zająć się domem i dziećmi.Rzadko kiedy jest tak, że godziny pracy męża i żony "zgrywają się "żeby zaprowadzać dzieci i odbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Intro
48 minut temu, Gość Llll napisał:

Nie 300 tylko prawie 600 a nawet jakby to było 300 zł to rodziny, gdzie oboje rodziców nie pracuje i tak by się łapały, bo ich jedyny dochód to rodzinne, bo 500+ do dochodu się nie wlicza. 

ile razy mam pisać już w innych wątkach że jeżeli dwoje rodziców nie pracuje to nie ma szans na dopłaty do czynszu, gazu czy prądu!Muszą być oboje zarejestrowani jako osoby bezrobotne a wiadomo że teraz pracy jest w bród więc bezrobocia nie ma i ciągle proponują pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×