Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ona

Dzieciaki Cudaki, kto oglądał dzisiaj PNŚ?

Polecane posty

Gość ABC

Nie mam nic przeciwko ich woli do wychowania dzieci z Zespołem Downa. Podziwiam, aczkolwiek wydaje mi się, że sama bym się na to nie zdecydowała, dlatego szanuję tychże rodziców.

Bardziej jednak mnie irytuje (a może powinnam powiedzieć przeraża), to parcie na szkło i brak refleksji u rodziców. Ok, rozumiem, być może ta sieciowa aktywność ma zamysł edukacyjny, powiązany z kształtowaniem świadomości dot. ZD. Zmroziło mnie jednak, kiedy dzisiaj p. Monika prowadziła auto z Heniem i Dorotką z tylu, jednocześnie nagrywając story o tym, że jedzie gdzieś z synkiem, więc córeczkę musi zostawić pod opieką (chyba) cioci. Czyli takie story totalnie o niczym, bez przekazu, bez konkretu... Czy warto dla czegoś tak miałkiego ryzykować zdrowiem bądź nawet życiem dzieci, swoim, innych uczestników ruchu drogowego??? Bezpieczeństwo PRZEDE WSZYSTKIM.

Gość Gosc

Ta Dorotka jest adoptowanym dzieckiem i mimo to jest karmiona piersią? Jak to możliwe? Może pytanie glupei, ale nie znam się na tym. 

Gość Gciroyvpdd
7 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Ta Dorotka jest adoptowanym dzieckiem i mimo to jest karmiona piersią? Jak to możliwe? Może pytanie glupei, ale nie znam się na tym. 

Bylo kiedyś na stories i w wywiadzie z Ania Lewandowska.

M. Była w ciąży z b. I już wtedy dostała D. I tak na sucho ja przystawiała. Po porodzie pojawił się pokarm więc D.juz umiała ssać i zaczęło lecieć ciepłe mleko więc załapała. B.tez jest karmiony  piersią.

H. nie załapał karmienia piersią. M. Odciagala mleko i karmiła nim z butli.

Gość Jsbdbdbfj

Ktoś napisał komentsrz ze jechała z dziećmi autem i nagrywała story. Oburzyla się 

Gość Yyyy
18 minut temu, Gość Jsbdbdbfj napisał:

Ktoś napisał komentsrz ze jechała z dziećmi autem i nagrywała story. Oburzyla się 

Gdzie? W którym story bo nie chce mi się każdego na nowo oglądać 😁

Gość Nina

Jeżeli idzie się wystąpić w tv, udziela się wywiadu Ani L. i jeszcze aktywnie prowadzi się Instagram to trzeba liczyć się z tym, że ludzie zaczną komentować. Tak komentować... bo kulturalnie wyrażone własne zdanie, które nie jest głaskaniem po główce i przytakiwaniem, nie jest od razu hejtem...

Niedlugo ktoś powie „nie lubie szpinaku” i usłyszy WEŹ NIE HEJTUJ... 

prawo do własnego zdania ma każdy, ale z kultura wypowiedzianego :)

Gość Nie podam
1 godzinę temu, Gość Yyyy napisał:

Gdzie? W którym story bo nie chce mi się każdego na nowo oglądać 😁

We wczorajszym story. A komentarz napisano pod jej najnowszym zdjęciem. Odpowiedziała, że wyjeżdżała wtedy z podwórka na osiedle i żeby zgłosić ją na policję 🤦‍♀️😂

Gość Gosc

Co do samodzielności dzieci z zespołem downa w doroslosci, to wszystko zależy od stopnia upośledzenia. Dorotka bez chorób towarzyszących ma szanse wieść prawie normalne życie. W większych miastach często widuje osoby z zespołem downa, podróżują same autobusami, robią zakupy, ogolnie są bardzo kontaktowe. Wiadomo, ze w niektórych sprawach będzie potrzebowała pomocy, ale to nie jest tak, że będzie całkowicie uzależniona od rodziców, czy od zdrowego brata. Co do Henia, ciężko mi stwierdzić, możliwe, ze obecnie po prostu przeżywa jakiegoś rodzaju bunt, stad jego zachowanie, a później tez jakoś się unormuje.

Gość oleole
4 godziny temu, Gość Nie podam napisał:

We wczorajszym story. A komentarz napisano pod jej najnowszym zdjęciem. Odpowiedziała, że wyjeżdżała wtedy z podwórka na osiedle i żeby zgłosić ją na policję 🤦‍♀️😂

A dobra już widziałam xd

Gość Dzieciata

Mnie ta Monika nie przekonuje. Dorotkę uwielbiam ale Heniek taki mały agresor 

Gość Nana
31 minut temu, Gość Dzieciata napisał:

Mnie ta Monika nie przekonuje. Dorotkę uwielbiam ale Heniek taki mały agresor 

No to nie ma tutaj osoby, która nie uważa inaczej. Każdy uwielbia Dorotkę, urocza dziewczynka! Na widok Henia, zero pozytywnych odczuć :(

Gość Jesuuu

Nawet jedzac Boguś nie ma spokoju bo tej już głowa musi w niego.,.

Gość Nie podam
31 minut temu, Gość Jesuuu napisał:

Nawet jedzac Boguś nie ma spokoju bo tej już głowa musi w niego.,.

Co? 

Gość Noooo
1 godzinę temu, Gość Nie podam napisał:

Co? 

Boguś je cyca chyba a Heniek głowę swoją musi już do Niego dociskać 

Gość Abc
53 minuty temu, Gość Noooo napisał:

Boguś je cyca chyba a Heniek głowę swoją musi już do Niego dociskać 

To pewnie zazdrość,  ale tak jest i przu zdrowych dzieciach. Nie każde dziecko dobrze reaguje na rodzeństwo.

Zdarza się że ono specjalnie przeszkadza żeby brat /siostra nie miał mamy tylko dla siebie. 

M. Mogłaby zaczac czytac dzieciom rymowanki,  wierszyki Tuwima, gelner,  Fredro,  Brzechwy.  Bo 2 latek już lubi rymy,  pokazywanie oka, nosa, wpadła gruszka do fartuszka,  liczenie paluszkow, czesanie misia,  mycie mu ząbków itp.

Gość Aga

Intencje miała świetne, chciała oswoić instgramem i blogiem ludzi do dzieci z ZD. I tak jak patrzę na Dorotkę to myśle że to się sprawdza.Ale Heniu mnie przeraża , jestem po 40 tce staram się od roku o dziecko i wiem że z wiekiem ryzyko takiej ciąży wzrasta . I gdyby to miałby być taki Heniu to nie wiem czy chciałabym . I to nie jest żaden hejt, takie mam poprostu odczucia .

Gość rfgezwe
58 minut temu, Gość Aga napisał:

Intencje miała świetne, chciała oswoić instgramem i blogiem ludzi do dzieci z ZD. I tak jak patrzę na Dorotkę to myśle że to się sprawdza.Ale Heniu mnie przeraża , jestem po 40 tce staram się od roku o dziecko i wiem że z wiekiem ryzyko takiej ciąży wzrasta . I gdyby to miałby być taki Heniu to nie wiem czy chciałabym . I to nie jest żaden hejt, takie mam poprostu odczucia .

Jeszcze na początku pokazywała takie zabawy rozwijające - krowa robi muuuu, kotek robi miauu, piesek robi hauu a z tą swoją tablicą i kartami. Piękna taka mapa i te rysunki, ale jej dzieci jeszcze na to za małe. Żubr, lis, wiewiórka? Jak to dźwięcznie pokazać dziecku? :/ brakuje kozy, owy, myszki, węża, konika :(

A teraz nic takiego :( pokazywała taki przyrząd do masażu buzi i języczka, żeby nauczyć dzieci zamykania buzi i chowania języka.

Myślałam, że ten profil będzie bardziej edukacyjny.

Gość Nina
2 godziny temu, Gość Aga napisał:

To prawda, jakbym miała mieć dziecko z zespołem downa to myśląc o takim Heniu byłabym przerażona... 

Gość Fifi

Heniek jak zwykle łazi po Dorotce aż jej rączkę przycisnął a ta matka jak zwykle się cieszy 

Gość Lililo
1 godzinę temu, Gość Fifi napisał:

Heniek jak zwykle łazi po Dorotce aż jej rączkę przycisnął a ta matka jak zwykle się cieszy 

Widziałam to :o 

Gość Lola

Ja na prawdę chce widzieć te rodzine za 15 lat... jak Henio będzie nabuzowanym nastolatkiem i jak sobie dadzą z tym radę. 

Gość Gosc

Już do nich prawie nie zaglądam tylko z ciekawości, ten Henio jest odpychajacy. Przewijam snapy na których on jest. W ogóle zauważyłam, że dziewczynki z ZD są slodziutkie np taka Kornelka, jej mama prowadzi insta, też miła dziewczynka

Gość Fifi

Tak, Kornelka jest słodka ale jej mama raz na snapie przeklinała i mnie tym zraziła 

Gość Gosc

Bez przesady. Nie słyszałam tego, ale jesteśmy tylko ludźmi. Każdy może mieć słabszy dzień albo może się wymsknac. 

Gość Fifi

A teraz Henio walnął matkę  🙂 Chyba się z lekka wykurzyła bo minę miała nietęgą 

Gość Gość
3 godziny temu, Gość Lola napisał:

Ja na prawdę chce widzieć te rodzine za 15 lat... jak Henio będzie nabuzowanym nastolatkiem i jak sobie dadzą z tym radę. 

I co będziesz mieć satysfakcję z tego?

pamiętaj że życie jest jak pudełko czekoladek za 15 lat też możesz mieć bliska osobę w rodzinie (np dziecko , wnuk, siostrzeniec ) z ZD, lub inną duża gorsza chorobę np. rak.....

pamiętaj też że takie rodziny żyją tu i teraz i są naprawdę szczęśliwe, natomiast tacy jak ty żyją tym co bedsie za 15 lat.

Gość Jaaa

Powiedzcie mi jako jest sens uczyć dziecko takich głupot jak tosi tosi czy sroczka kaszke? To sie nigdy w życiu nie przyda, ot szpan przy rodzinie. Mam córkę prawie w wieku Henia, umie rozpakować zakupy, dawać cześć, robic papa, odkrecac butelki. Tl sie przyda, a nie tosi tosi ludzie... Henio ma na pewno rehabilitacje dostosowana do umiejetnosci. Czemu oczekuje ie od Moniki, ze tez bedzie z nim ciagle cwiczyc? Mają tez prawo do zabawy i przutulania

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować