Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Mi tez Gabrysia sie podoba. Jak na razie mamy Oskara a jak bedzie mialo na imie kolejne to jeszcze zobaczymy. Jeszcze o tym nie myślimy.

Gość Kluska

Bardzo ciężko jest znaleźć imię które podobało by się i mi i Mężowi.  Narazie stanęło na Gabrysi lub Lenie . Podoba mi się jeszcze Laura i Klara ale Mąż jakiś nie bardzo przekonany. W końcu imię musi podobać się nam obojgu to wspólne dziecko. Pomyśleliśmy ze Gabriela była by imieniem i polskim i za granicą gdzie mieszkamy nikt by go nie wymawiał jakoś inaczej. Po Polsku -Gabrysia,gdy jest malutka albo Gabi , jak starsza to tez odpowiednie Gabriela całkiem spoko brzmi. Oczywiście ,ze można mówić Gabrycha ale na każde imię można znaleźć jakąś gorszą formę 🙂. Decyzje i tak podejmiemy dopiero jak poznamy płeć to narazie takie wstępne rozmowy . Mąż jakoś od początku ciąży uważa ,że to będzie dziewczynka ja natomiast myśle ,że pewnie chłopak. Teściowej podoba się Pola. Wiem ,ze nie ma na to określonych reguł i ostatecznie trzeba czekać na usg żeby poznać płeć ale może macie jakieś sugestie lub sprawdzone spostrzeżenia nawet po sobie co do płci dziecka? 🙂 

Kluska chyba nie ma takich sposobow 😉 ale z corka jadlam duzo miesa,tlustego i ostre  typowo meskie zarcie 🙂, z 3 chlopakow owoce i slodkie , a teraz hmmm co prawda wole mieso i slone jedzenie warzywa i owoce a slodkie jakos do mnie nie przemawia wiec roznie to bywa. Ogolnie to nie mam jakis zachcianek i jem bo musze bo na dobra sprawe nie mam ochoty na nic.

Gość Ilona

Ja mam przeczucie że będzie córka, niewiem skąd, jak rozmawiamy z mężem to mówimy ona mimo że nie mamy preferencji co do płci

Gość polshbbj
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

A kim ty jesteś żeby opinie wystawiać jak kto dziecko nazwie ? Daj dziewczynie spokoj niech nazywa jak chce, prawdopodobnie nigdy w życiu nie spotkacie się osobiście. Co ci przeszkadza imię jakie da dziecku 🤦🏻‍♀️

Przeciez zadala pytanie co myślicie, to ktos odpisał. Czy może tylko pozytywne opinie sa akceptowane? Mnie tez się to imię nie podoba. Kiedys takim mianem okreslano zenski narzad.  Gabrysia, Gabryska, Gaba...

Gość Gosc
4 minuty temu, Gość polshbbj napisał:

Przeciez zadala pytanie co myślicie, to ktos odpisał. Czy może tylko pozytywne opinie sa akceptowane? Mnie tez się to imię nie podoba. Kiedys takim mianem okreslano zenski narzad.  Gabrysia, Gabryska, Gaba...

Chyba u ciebie na wsi tak się określa 

Gość Gosc
4 minuty temu, Gość polshbbj napisał:

Chyba u ciebie na wsi tak się określa 

Ja mam przeczucie na córkę. Maz teraz nie ma, a w poprzedniej ciąży od poczatku mówił ze chłopak i sie mu sprawdziło. Ja ani poprzednim razem ani teraz nie man zachcianek, jem wszystko wiec ciężko mi powiedzieć czy cos sie sprawdza. 

Gość Kluska

U mnie dziś 9+2 tc . Czuje się bardzo dobrze tak naprawdę to tak jak bym w ciąży nie była narazie nie wiem co to ciążowe dolegliwości i mam nadzieje, że już tak zostanie. Wczoraj i dziś mam dzień wolny . Wczoraj posprzątałam mieszkanie i zrobiłam pranie a dziś odpoczywam i zamierzam poleżeć przed Tv obejrzeć jakiś serial 😉 . Raz mnie głowa bolała ale jakoś przemęczyłam bez brania tabletki i samo przeszło po 2-3 godzinach mam nadzieje ,ze u Ciebie będzie tak samo 🙂 

Gość Gosc
25 minut temu, Ruda1984 napisał:

Czesc dziewczyny. Jak sie dzis czujecie? Od wczorajszego wieczoru glowa mi peka, nie wiem czy sie meczyc  dalej czy brac paracetamol? 

Mnie tez wczoraj głowa bolała, wzięłam polowe paracetamolu. Znaczy polowe tabletki 1gram. Mam skłonność do migren i na sam poczatku lekarz przepisal mi wlasnie 1g

Gość Ewa19087

Kluska Gabrysia piekne imie. Mnie sie bardzo podoba. 

W ogole witam nowe Dziewczyny 

Dzisiaj zaczelam 11 tydzien. Czuje sie dobrze, byle do poniedzialku, mam wizyte w szpitalu. 

Ja dzisiaj trochę lepiej, chyba inhalacje pomogly. Staram sie lezec i odpoczywac, korzystać z tego ze mam wolne bo w poniedzialek do pracy. Pamiatam jak w pierwszej ciąży jak powiedzialam lekarzowi ze mam straszne bole glowy to kazal brac paracetamol bo podobno jak bardzo boli i kobieta sie męczy to jest to gorsze dla dziecka niz wziasc tabletkę. Oczywiście jak sie zdarza raz na czas. Poza tym kaza mi wtedy mierzyc sobie codziennie cisnienie w domu. 

Ja mam wizyte dopiero 4 listopada. Masakra jak mi sie teraz czas dluzy.

Jakos na razie zyje z tym bolem, pomagami siedzenie na balkonie jak sie nasila, pozniej przejde sie na spacer, ale jak do wieczora nie przejdzie to biore tabletke. EWA ja jutro zaczynam 11 tydzien 🙂 TOFI znam to, mi tez czas sie dluzy wizyte mam 5 listopada 🙂

Gość Kluska

Ja mam wizytę 31 października .Tofi masz rację teraz będzie się dłużyło . Do tej pory to tak naprawdę nawet nie wiem kiedy to zleciały te tygodnie ciąży się wydaje jak bym dopiero test robiła i się dowiedziała o ciąży a tu już 10 tydzień idzie . No ale żeby zobaczyć maleństwo jeszcze 3 tygodnie trzeba poczekać żeby się przekonać czy wszystko dobrze . Dziewczyny w którym tygodniu zaczęłyście czuć pierwsze ruchy dziecka? To oczywiście pytanie do tych z Was które mają już dzieciaczki 🙂 ja to już tego nie mogę się doczekać jak będę codziennie czuła ze ten maluszek jest tam w środku 🙂 

Gość Kluska

Dziewczyny bardzo Wam współczuje tych migren . Sama nie miewam ich często ale jak już głowa boli to najgorsze uczucie. Zazwyczaj w takich przypadkach brałam tabletkę albo od razu dwie pół godziny i po bólu No ale teraz niestety trzeba uważać na to co bierzemy i musimy się męczyć 

1 godzinę temu, Gość Kluska napisał:

U mnie dziś 9+2 tc . Czuje się bardzo dobrze tak naprawdę to tak jak bym w ciąży nie była narazie nie wiem co to ciążowe dolegliwości i mam nadzieje, że już tak zostanie. Wczoraj i dziś mam dzień wolny . Wczoraj posprzątałam mieszkanie i zrobiłam pranie a dziś odpoczywam i zamierzam poleżeć przed Tv obejrzeć jakiś serial 😉 . Raz mnie głowa bolała ale jakoś przemęczyłam bez brania tabletki i samo przeszło po 2-3 godzinach mam nadzieje ,ze u Ciebie będzie tak samo 🙂 

U mnie dziś również 9+2 i zero dolegliwości:)

Gość Kluska

Karo21 na kiedy masz termin? Ja narazie mam wyliczony tylko z miesiączki na 12 maja 😊 Z usg będę miała wyliczony za 3 tygodnie to dowiem się dokładniej 

32 minuty temu, Gość Kluska napisał:

Ja mam wizytę 31 października .Tofi masz rację teraz będzie się dłużyło . Do tej pory to tak naprawdę nawet nie wiem kiedy to zleciały te tygodnie ciąży się wydaje jak bym dopiero test robiła i się dowiedziała o ciąży a tu już 10 tydzień idzie . No ale żeby zobaczyć maleństwo jeszcze 3 tygodnie trzeba poczekać żeby się przekonać czy wszystko dobrze . Dziewczyny w którym tygodniu zaczęłyście czuć pierwsze ruchy dziecka? To oczywiście pytanie do tych z Was które mają już dzieciaczki 🙂 ja to już tego nie mogę się doczekać jak będę codziennie czuła ze ten maluszek jest tam w środku 🙂 

Ja poczuła ruchu w 19 tygodniu, lekarz mowil ze dosc pozno, ale to dlatego, ze mialam łożysko na przedniej ścianie i przez to dłużej nie czułam ruchow. Mam nadzieje że teraz szybciej poczuje bo wtedy już przynajmniej sie wie, że wszystko jest dobrze.

19 minut temu, Karo21 napisał:

U mnie dziś również 9+2 i zero dolegliwości:)

U mnie.7+6 i poza bólem piersi tez bez dolegliwości. Mamy szczęście 😁

Edytowano przez Tofi

19 minut temu, Gość Kluska napisał:

Karo21 na kiedy masz termin? Ja narazie mam wyliczony tylko z miesiączki na 12 maja 😊 Z usg będę miała wyliczony za 3 tygodnie to dowiem się dokładniej 

13 maj według miesiączki:)

3 minuty temu, Tofi napisał:

U mnie.7+6 i poza bólem piersi tez bez dolegliwości. Mamy szczęście 😁

Mi jakoś w 8 całkiem przeszedł ból piersi i teraz jedynie w ciągu dnia muszę mieć drzemkę co wcześniej się nie zdarzało 

Ojj mnie piersi bola od 6 tygodnia szczegolnie wieczorami. Jesli chodzi o ruchy to w 1 ciazy okolo 17 tygodnia a w ostatniej kolo 13-14. 

Gość ewa19087

Ale fajnie , czuc ruchy dziecka. Wtedy nie ebde stresowac ze cos jest nie tak :) 

Ile bedziecie mialy Usg? ja chyba mam 3 u siebie, ale bede chodzic prywatnie co 4 tygodnie. 

Ja zauwazylam, ze mam bardzo wrazliwy biust. Od poczatku mnie boli, ale teraz czuje sutki jak mnie bola wrrr :) nawet jak nie dotykam.

16 minut temu, Gość ewa19087 napisał:

Ale fajnie , czuc ruchy dziecka. Wtedy nie ebde stresowac ze cos jest nie tak 🙂

Ile bedziecie mialy Usg? ja chyba mam 3 u siebie, ale bede chodzic prywatnie co 4 tygodnie. 

Ja zauwazylam, ze mam bardzo wrazliwy biust. Od poczatku mnie boli, ale teraz czuje sutki jak mnie bola wrrr 🙂 nawet jak nie dotykam.

Chodze na wizyty co 4 tygodnie teraz, po 30 tygodniu co 3 tygodnie i na kazdej wizycie usg, plus jeszcze usg genetyczne, wiec sie troche uzbiera. 

Mnie poersi troche bola, najgorzej jest wieczor. Wydaje mi sie, że na początku bylo gorzej i bardziej bolały.

Gość ewa19087

Tofi wszystko to jest za free w Polsce? Tesknie za Polska 🙂

Ja bede bulic za kazda wizyte hehe

Polecam zdrowy sok: szpinka, jablko, swiezy ogorek, odrobina soku pomaranczowego-blendowac -pycha

Gość Natasza

ja dopiero zaczęłam starania i od razu kupiłam sobie wielorazowy tester owulacji ze śliny, za mną pierwsze testowanie, ale ginekolog powiedziała że wszystko na razie jest ok, tak więc działam 😜

Nie wiem jak jest jak się chodzi na NFZ z tego co słyszałam to dużo zależy od lekarza i są tacy którzy robią USG na każdej wizycie a są tacy którzy tylko trzy. Wydaje mi się że tyle jest obowiązkowych. W Polsce mało kobiet chodzi państwowo w ciąży do lekarza, przynajmniej z tego co ja słyszę. W moim środowisku praktycznie wszyscy prywatnie. Ja też chodzę prywatnie. Nie słyszałam o dobrym lekarzu przyjmującym państwowej w mojej okolicy. Tzn są dobrzy ale źle traktują pacjentki które chodzą państwowo, co innego jak się chodzi do nich prywatnie.

Gość ewa19087
21 minut temu, Tofi napisał:

Nie wiem jak jest jak się chodzi na NFZ z tego co słyszałam to dużo zależy od lekarza i są tacy którzy robią USG na każdej wizycie a są tacy którzy tylko trzy. Wydaje mi się że tyle jest obowiązkowych. W Polsce mało kobiet chodzi państwowo w ciąży do lekarza, przynajmniej z tego co ja słyszę. W moim środowisku praktycznie wszyscy prywatnie. Ja też chodzę prywatnie. Nie słyszałam o dobrym lekarzu przyjmującym państwowej w mojej okolicy. Tzn są dobrzy ale źle traktują pacjentki które chodzą państwowo, co innego jak się chodzi do nich prywatnie.

Oooo cos nowego. Nie spodziewalam sie , choc w sumie jedna z moich kolezanek ktora rodzila dwojke w irlandii mowila, ze nigdy w zyciu nie w pl. Ale wiadomo, kazda opinia jest inna.

kiedy macie wizyty? 

Gość Kluska

Natasza jak zaczynasz starania zacznij brać kwas foliowy już teraz. Kilka moich koleżanek nie mogło zajść w ciąże jak zaczęły brać to zaszły bardzo szybko. Może przypadek może nie ale trzeba wierzyć ,ze to pomaga :) ja tez zaczęłam brać jeszcze zanim zaczęłam się starać bo mi pani doktor zaleciła branie po tabletkach antykoncepcyjnych bo one powodują ,że kwas foliowy nie jest dobrze przyswajalny wiec brałam Przez miesiąc i po miesiącu odstawiłam tabletki zaczęliśmy się starać kwas dalej brałam i się udało zajść od razu przy pierwszym cyklu. Nawet jeśli szybko nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi 😊powodzenia ! 

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.