Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Ewa19087

Pozytywnie gdzie mieszkasz. Ja jestem z irlandii. Tutaj tez nikt nie dba o ciaze przed 12 tyg. Poszlam do rodzinnego, dostalam skierowanie do szpitala na 14 pazdziernika. 

Bylam rowniez u Polskiego ginekologa. 

Gość Ela
15 minut temu, Gość Pozytywnie napisał:

Tak idę zrobić test beta hcg. 

Tu gdzie mieszkam do 12 tyg nie ma karty ciąży czy tez wizyt u ginekologa a test z krwi pokaże też który to tydzień ciąży . 

Po drugie w przyszłym tygodniu mam wizytę w szpitalu w sprawie problemów z kręgosłupem i będę musiała im to powiedzieć , żeby mogli dopasować ewentualne leczenie 

powiem Wam , że jeszcze sama nie mogę w to uwierzyć , bo zrobiłam kilka testów wcześniej i wszystkie wychodziły negatywne .

a dziś miałam iść do lekarza rodzinnego ( tu gdzie mieszkam ze wszystkim idzie się do lekarza rodzinnego ) po tabletki na wywołanie @ , bo tak mnie brzuch bolał itp a po zakończeniu brania tabletek może nie być miesiączki nawet i pol roku. Ale myśle zrobię jeszcze jeden test dla pewności z rana. 

I po prostu nie mogłam uwierzyć w to co widzę :) 

który to tydzień najlepiej określisz z daty ostatniej miesiączki, test z krwi ma taką rozbieżność że ciężko będzie ci strzelić który to tydzień ciąży. Jedna ma 300 i jest w 4 a inna 150 i jest w 5 tygodniu. Każdej z nas inaczej beta przyrasta 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Gość Pozytywnie

Mieszkam w Norwegii :) 

z datą ostatniej miesiączki to ciężko u mnie stwierdzić bo ja miałam tylko krótkie krwawienie z odstawienia . Nie wiem nawet jak to teraz liczyć . 

Ale z racji tego , że mam spore problemy z kręgosłupem to musze wszelkie zmiany zgłaszać do lekarza rodzinnego zwlaszacza ze w przyszłym tygodniu mam wizytę w szpitalu w tej sprawie ( będą sprawdzać czy operować teraz czy jeszcze coś innego można kombinować ) 

Gość Ela

W Hiszpani też ciąże do 12 tyg się nie liczą. Ja gdy zrobiłam test podjechałam na pogotowie, powiedziałam że brzuch mnie strasznie boli, że jestem w ciąży co mam robić. 

Oczywiscie musieli sprawdzić czy faktycznie jestem w ciąży żeby cokolwiek mi zacząć robić jakie badania zlecić więc zrobili na początek usg 😈😈 

mną koniec nic nie znaleźli kazali wziąć paracetamol jak będzie boleć i tyle. Tutaj wszystko leczą paracetamolem

Gość Pozytywnie
1 godzinę temu, Gość Ela napisał:

W Hiszpani też ciąże do 12 tyg się nie liczą. Ja gdy zrobiłam test podjechałam na pogotowie, powiedziałam że brzuch mnie strasznie boli, że jestem w ciąży co mam robić. 

Oczywiscie musieli sprawdzić czy faktycznie jestem w ciąży żeby cokolwiek mi zacząć robić jakie badania zlecić więc zrobili na początek usg 😈😈 

mną koniec nic nie znaleźli kazali wziąć paracetamol jak będzie boleć i tyle. Tutaj wszystko leczą paracetamolem

Tutaj też paracetamol i woda :) lekiem na wszystko :D 

moja pani lekarka mówi , że dobrze , że przyszłam , bo w tej sytuacji zmieni się trochę moje leczenie kręgosłupa. 

Zrobiła mi dla potwierdzenie test ciążowy z moczu i krew na beta hcg ( na wynik trzeba trochę poczekać )

za tydzień i tak musze zgłosić się na wizytę jeszcze raz , bo musze przyjść do niej po wizycie w szpitalu i przedłużyć zwolnienie( pracuje teraz tylko 4 h dziennie z racji problemów z kręgosłupem )

Gość Linda

Cześć Dziewczyny! Cieszę się że jest Was tu już kilka 🙂 ja teraz 7tc (termin na razie na 4 maja), wizyta w piątek i mam nadzieję że też już będzie wszystko pięknie widać. W 5tc byłam pierwszy raz u ginekologa i w pęcherzyku była malutka tarczka zarodkowa tylko także chyba nie powinnyśmy się stresować jeśli wszystkie mamy podobnie 🙂 jak się czujecie? Ja mdłości małe ale boli mnie brzuch tak miesiączkowo delikatnie codziennie i krzyż 😞 no i piersi rozmiar do góry i bolą okropnie. To dla mnie najgorsze na razie chyba 😞

Gość Mila

Hej. 

Fajnie że nas tak dużo 🙂

Ja w weekend robiłam badania krwi i moczu a jutro odbieram wyniki. W piątek mam kolejną wizytę i liczę na usłyszenia serduszka 🙂

Z dolegliwości to lekki ból podbrzusza, mega bolesne cycki 😄 ochota na słodkie i mega wku...nie 😄

Gość Ewa19087

Zbiere sie nas troche. Ale fajnie. 

Mnie tez brzusio pobolewa. Mam nadzieje ze wszystko okey. 

Ja dzisiaj ogladalam ubranka dla dzieci w sklepie. Tak mnie jakos natchnelo. Alez ladne I malutkie!dziewczyny, bedziecie kupowac wszystko nowe czy zbieracie od rodziny. Ja chyba wole nowe. 

Gość Linda

U mnie w rodzinie akurat nie mam od kogo czerpać także siła rzeczy nowe, ale szczerze mówiąc na razie jeszcze tak się boję stracić tą ciążę, że o ubrankach nie myślę. 

Gość Mila

Ja też ostatnio jak byłam w Pepco to z ciekawości zerknęłam na dział dziecięcy. Takie to wszystko malutkie 😄 Ja mam przeczucie na chłopaka a że u mnie same dziewczyny w rodzinie a to moje pierwsze maleństwo to rzeczy będą nowe 😉

Gość ewa19087

Linda ja mam to samo, tez sie boje. Ale bedzie co ma byc. Na pewno urodzimy zdrowe dzieciaczki 🙂

Luka przykro mi. W nastepnym cyklu sie uda na pewno

Gość Linda

Ewa19087, musi być dobrze!!! 🙂Na kiedy macie kolejne wizyty? Ja chyba zeswiruje do piątku. A jak w pracy się czujecie? Zawsze mi się wydawało że w biurze to popracuję spokojnie do jakiegoś 6 miesiąca, ale ból od siedzenia tyle godzin jest jest nie do zniesienia 😞 naprawdę nie chcę iść na L4, ale nie wyobrażam sobie kolejnych miesięcy w takiej kondycji. 

Gość Linda

Ewa19087, musi być dobrze!!! 🙂Na kiedy macie kolejne wizyty? Ja chyba zeswiruje do piątku. A jak w pracy się czujecie? Zawsze mi się wydawało że w biurze to popracuję spokojnie do jakiegoś 6 miesiąca, ale ból od siedzenia tyle godzin jest jest nie do zniesienia 😞 naprawdę nie chcę iść na L4, ale nie wyobrażam sobie kolejnych miesięcy w takiej kondycji. 

Gość Gosc
Dnia 9.09.2019 o 10:53, Gość Ewa19087 napisał:

Hey Dziewczyny. 

Ja juz po wizycie. Slyszalam bicie serca mojej kruszynki. Cudowne uczucie. Ternin mam na 7 maja wg usg. 

Lekarka kazala mi przestac jesc surowe mieso, ryby, oszczedzac sie, nie dzwigac, nie latac samoloten.  Nastepna wizyta za miesiac

Gratulacje!

Pytam z ciekawości- dlaczego nie możesz latać samolotem? Wszyscy dookoła mówią, ze przy zdrowej ciąży można- czy lekarz jakoś to uargumentowała? Dziękuję.

Gość Ewa19087

Ponoć w 1 trymestrze nie powinno się latać. Odwołałam lot do polski. I na Islandię w listopadzie. Lekarka powiedziała, ze zrobię jak uważam, ale w 1 trymestrze odradza. Nie wiem może za duże ciśnienie, gwałtowne lądowanie. Nie mam pojęcia.

co do pracy, ja mam siedząca. W pracy czuje się Okey, pije Non stop rumianek. Wczoraj miałaś jakiś taki okropny dzień, w sumie modliło mnie i miałam niesmak w buzi. Wypiłam litr soku pomarańczowego :) 

dzisiaj jest Okey, wolne wiec 2/3 godzinny spacer z psiakiem. 

Gość Linda

Ja miałam dokładnie to samo z samolotem. Lot miałam mieć w 7tc (tylko do Pragi- 70 minut), lekarz zabronił- powiedział, że miał co najmniej kilkanaście przypadków poronień po lotach w pierwszej połowie ciąży więc oczywiście, że decyzja należy do mnie, ale, że on odradza. Tłumaczył zmianą ciśnienia oraz turbulencjami na zasadzie wpadnięcia w dziurę powietrzną.

Gość Linda

Ja miałam dokładnie to samo z samolotem. Lot miałam mieć w 7tc (tylko do Pragi- 70 minut), lekarz zabronił- powiedział, że miał co najmniej kilkanaście przypadków poronień po lotach w pierwszej połowie ciąży więc oczywiście, że decyzja należy do mnie, ale, że on odradza. Tłumaczył zmianą ciśnienia oraz turbulencjami na zasadzie wpadnięcia w dziurę powietrzną.

Gość Mila

Ja prawdopodobnie leciałam samolotem w jakimś 2 tc, wracałam ok dnia spodziewanego okresu który nie nastąpił 😉 Gdy się dowiedzialam że byłam w ciąży to już na nic nie miałam wpływu. Trudno. 

Gość Mila

W sumie to po wylądowaniu kapnęłam się że coś jest nie tak bo mi papieros nie smakował i był to mój ostatni papieros na lotnisku także szybko przyszło rzucenie 😄

Gość Ewa
51 minut temu, Gość Linda napisał:

Ja straciłam dwie ciąże właśnie podejrzewam przez latanie. Obydwa razy testy pozytywne już  po podróży a za tydzień i dwa poronienie. 

Gość Slonko

Hej dziewczyny u mnie wszystko ok dobrze sie czuje brzuch mnie nie boli nie plamie jedynie co to mdli mnie od czasu do czasu i mam wilczy apetyt czekam do wtorkowej wizyty i jestem dobrej mysli 

Gość Ewa
9 godzin temu, Gość Ewa19087 napisał:

Ponoć w 1 trymestrze nie powinno się latać. Odwołałam lot do polski. I na Islandię w listopadzie. Lekarka powiedziała, ze zrobię jak uważam, ale w 1 trymestrze odradza. Nie wiem może za duże ciśnienie, gwałtowne lądowanie. Nie mam pojęcia.

co do pracy, ja mam siedząca. W pracy czuje się Okey, pije Non stop rumianek. Wczoraj miałaś jakiś taki okropny dzień, w sumie modliło mnie i miałam niesmak w buzi. Wypiłam litr soku pomarańczowego :) 

dzisiaj jest Okey, wolne wiec 2/3 godzinny spacer z psiakiem. 

Można pić rumianek bez umiaru? Powiedziano mi że nie i pije tylko 1 dziennie 🤷🏻‍♀️

Gość Pozytywnie

Cześć dziewczyny :) dostałam wynik beta hcg wyszedł wynik 223 , w  środę za tydzień mam kolejna wizytę i wtedy zobaczymy czy beta rośnie :)

i musze zapytać o to latanie samolotem bo mam zaplanowany lot do pl i między innymi wizytę u ginekologa żeby mogła zrobić usg bo tu w Norwegii pierwsze usg jest w 18-20 tc jeżeli wszystko przebiega bez komplikacji 

na razie czuje się normalnie jedyne co to to ze jestem mega senna i częściej odczuwam głód 

Gość Pozytywnie

Cześć dziewczyny :) 

jakie dzisiaj nastroje u Was panują ? 

Umowilam wizytę do ginekologa na 5/10 to będzie akurat 8 tydzień więc dowiem się czegoś więcej .

w Norwegii pierwsze usg jest w 18tc  wcześniej oczywiście są wizyty u położnej . 

My wczoraj powiedzieliśmy o ciąży naszym córeczkom ( 7 i 10 lat ) radość była ogromna. Mamy umowę , że w każda niedziele będziemy czytać jak dzidziuś się zmienia :) 

może znacie jakieś aplikacje ciążowe ? gdzie są zdjęcia i opis ? 

Gość ewa19087

Ewa bardzo mi przykro. Czy lekarz stwierdzil, ze to moze byc od latania ? 

Pozytywnie, kiedy masz lot do Polski,, ktory to bedzie tydzien? Nie macie prywatnych ginekologow w Norwegii?  5.10 to wizyta w norwegii czy w polsce? Ja bym nie ryzykowala w 1 trymestrze.

Ja sie czuje tak sobie. Mdli mnie. Sama nie wiem co jesc. Odrzuca mnie od jaj, kurczaka. Dzisiaj zjadlam same ziemniaki a teraz kilka ciastek. Narazie ezgsytuje na chlebie i owocach. 

Dzisiaj u mnie 8 tydzien oficjalnie. 

Gość ewa19087
20 godzin temu, Gość Mila napisał:

Chyba o czymś nie wiem. Po co pijecie rumianek? 

Pomaga mi z mdlosciami. Ale rzeczywiscie Dziewczyny mialyscie racje, 3 dziennie zalecaja 🙂

Gość Ewa
1 godzinę temu, Gość ewa19087 napisał:

Ewa bardzo mi przykro. Czy lekarz stwierdzil, ze to moze byc od latania ? 

Nie, ja sama tak podejrzewam. Zbyt duży zbieg okoliczności.. ja przed każdym staraniem się robię  szczegółowe badania z krwi, na kanał wjeżdżam u gin przegląd podbić nawet usg piersi robiłam.. wszystko w porządku wszędzie  więc skąd u zdrowej dziewczyny poronienie? Tydzień i dwa po locie? 2x mi się zdarzyło teraz nie latałam i jestem w 9tyg

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.