Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ewa19087

Majowki 2020

Polecane posty

Gość Kluska

Dziewczyny te które już mają dzieciaczki czy możecie mi powiedzieć ile na początek powinnam kupić tych pieluszek muślinowych/tetrowych i bambusowych? Po ile sztuk wystarczy? Nie chciałabym przesadzić 😉 Moja mama jedzie na święta do Polski i ma nam przywieźć kilka rzeczy które muszę zamówić. Tu za granicą wszystko jest takie drogie a w Polsce można kupić o wiele taniej dlatego robię listę potrzebnych rzeczy i zaczynam zamawiać żeby wszystkie paczki zdążyły dojść na czas przed świetami. Mama tylko zaleci i będzie miała gotowe do spakowania 🙂 . Może macie tez jakieś cenne rady co na takiej liście powinno się znaleźć ? Mniej więcej wypytałam już siostrę i bratową które mają małe dzieci ale może i Wam przyjdzie coś do głowy o czym mogłabym zapomnieć ? 🙂 Narazie mam na liście : szczotkę do włosów z grzebieniem, nożyczki z cążkami dla niemowląt , pieluchy tylko właśnie nie wiem ile ich kupić żeby wystarczyło i nie przesadzić 🤦🏼‍♀️ , gruszkę do nosa , butelki - tylko jakie i ile? I tak właśnie myśle o podgrzewaczu do butelek i laktatorze elektrycznym. Czy to się przydaje i warto mieć ? 

Mi siostra mówiła że te pieluszki to tak x10, pisała mi że też podgrzewacz nie jest jakoś niezbędny (ona np jeśli musi podgrzewa w mikrofali) , a co do laktaotra to może warto mieć? Gdyby się jednak nie przydał na pewno można sprzedać łatwo 

Butelki napisała że najlepiej dwie,ja chyba postawię na takie jak siostra ma bo sobie chwil,avent

Laktator mi osobiscie bardzo sie przydawal przy nawale mleka, podgrzewacz tak o ile ktos nie ma zamiaru karmic piersia, butelki 1-2, pieluchy tetrowe z 10. Przy karmieniu piersia na pewno wkladki laktacyjne sa przydatne szczegolnie na wyjscia. 

Gość Kluska

Dodaje te wkładki laktacyjne do listy dzięki dziewczyny 😘 . Zamierzam karmić piersią ale wiadomo jak to z tym będzie to czas pokaże . Myśle ,ze tak czy siak laktator się przyda. Jak będę karmiła to może będę miała nadmiar mleka to ściągnę a jak butelka to przez jakiś czas tez bym chciała ściągać i dawać swoje mleko w butelce . No i widać ile dziecko zjadło 😉 . Wiem ,ze nie jest to takie proste do tego karmienia piersią z moich obserwacji trzeba mieć dużo cierpliwości i nie zawsze jest tak jak sobie zaplanujemy.

30 minut temu, Gość Kluska napisał:

Dodaje te wkładki laktacyjne do listy dzięki dziewczyny 😘 . Zamierzam karmić piersią ale wiadomo jak to z tym będzie to czas pokaże . Myśle ,ze tak czy siak laktator się przyda. Jak będę karmiła to może będę miała nadmiar mleka to ściągnę a jak butelka to przez jakiś czas tez bym chciała ściągać i dawać swoje mleko w butelce . No i widać ile dziecko zjadło 😉 . Wiem ,ze nie jest to takie proste do tego karmienia piersią z moich obserwacji trzeba mieć dużo cierpliwości i nie zawsze jest tak jak sobie zaplanujemy.

Kluska co do karmienia piersia poczatki moga byc trudne szczegolnie dla matek bol piersi,czasem poranione brodawki ale to mija i sa na to sposoby 😉 na pewno jest to o wiele wygodniejsze niz butelka , no ale co kto woli. 

A co do butelek ...przerobilam ich na prawde duzo z 4 dzieci i jak dla mnie czy Avent czy rosmanowskie Babydream czy jeszcze jakies inne to jedno i to samo wazne zeby w czasie karmienia smoczek od butelki byl caly wypelniony mlekiem i zeby dziurka byla odpowiednia 😉

Gość Ewa19087

Hey Dziewczyny 

Fajnie poczytam was, dawno tutaj nie zagladalam. Staram sie nie myslec duzo, jutro man wizyte u ginekologa. Boje sie bardzo. 

Juz prawie 16 tydzien, zero objawow tylko sen I wrazliwe piersi. No I placze na komediach doslownie 🙂

Trztmajcie sie cieplo

Gość Kluska

Mnie puki co biodra nie bolą. Ale to pewnie od tego ,że się stopniowo poszerzają. Bratowa jest w ciąży (7 miesiąc) i tez się ostatnio mi na ten ból bioder skarżyła 

4 godziny temu, Gość Kornelia napisał:

Czy Was też tak bolą niemiłosierdzie biodra? 

Nie ale jak za duzo pochodze bola mnie posladki 😞 i czasem zakuje mnje mocno w posladku

Gość Ulka

Wiecie co a mnie martwi inna rzecz mianowicie podczas rozciągania nóg w nocy czy rano zauważam drgania jakby wibracje na brzuchu. Staram się tego nie robić już ale nadal to wystepuje. Wiem że może to głupio brzmi ale bardzo mnie niepokoi czy ktoś wie co to może być?? 

53 minuty temu, Gość Ulka napisał:

Wiecie co a mnie martwi inna rzecz mianowicie podczas rozciągania nóg w nocy czy rano zauważam drgania jakby wibracje na brzuchu. Staram się tego nie robić już ale nadal to wystepuje. Wiem że może to głupio brzmi ale bardzo mnie niepokoi czy ktoś wie co to może być?? 

Ja ostatnio z rana jakos odruchowo sie wyciagnac chcialam to mnie zakulo w dole brzucha dosyc mocno

Gość Ulka
18 minut temu, Ananka123 napisał:

Ja ostatnio z rana jakos odruchowo sie wyciagnac chcialam to mnie zakulo w dole brzucha dosyc mocno

mam nadzieję, że to tylko może wiązadła się jakby napinają pod wpływem tego rozciągania no nie wiem 😞 ogólnie nigdzie nie doczytałam czy rozciąganie w ciąży jest dozwolone czy nie znikome informacje w necie na ten temat.

Gość Ewa19087

Mnie sie termin przesunal na 30 kwiecien. Nasz synus ma juz 12 cm. Powiefziala lekarka zeby jesc duzo zelaza szpinaku, kiwi, jablek

38 minut temu, Gość Ewa19087 napisał:

Mnie sie termin przesunal na 30 kwiecien. Nasz synus ma juz 12 cm. Powiefziala lekarka zeby jesc duzo zelaza szpinaku, kiwi, jablek

To duży chłopczyk😊

Ja mam wizytę dopiero 27.11

Co do tego rozciągania to też często odruchowo po przebudzeniu to robię i czuje taki jakby "opór" , czasem mnie też zakuje brzuch 

Gość Pozytywnie

Cześć :) widzę , że wy już powoli kompletujecie albo chociaż myślicie na temat wyprawki. Ja jakoś tak jeszcze daleka jestem od tego. Ale w styczniu się za to zabiorę pełną parą. Dużo kupić nie muszę bo dużo dostaniemy w spadku :) ja już dziś zaliczyłam fizjoterapeutę, muszę szukać pomocy w tych moich problemach z kręgosłupem. W przyszłym tygodniu mam wizytę u położonej i będziemy dyskutować na temat porodu czy naturalny czy cesarka w związku z tymi moimi problemami z kręgosłupem. Dużo lepiej wspominam poród naturalny ze znieczuleniem niż cesarkę wiec raczej wolałabym rodzic naturalnie ale jeżeli mam mieć jeszcze większe problemy z kręgosłupem po porodzie naturalnym to niech robią co trzeba . 

Co do karmienia piersią dla mnie to było gorsze niż poród . Niektóre kobiety to lubią , uważają , że to mega zbliża a dla mnie to był koszmar. Starsza córka szybko dostała mleko modyfikowane. Młodszej jakieś dobre 3 miesiące ściągałam i podawałam z butelki. Teraz się nie nastawiam, podejmę 3 próbę ale nie mam zamiaru robić sobie wyrzutów jak mi nie pójdzie. 

Dziewczyny słyszałam,że można dowiedzieć się płci wykonując badanie z krwi matki 

Wiecie może czy wykonują takie badanie w każdym laboratorium i jaka jest cena?

Jesteśmy baaardzo ciekawi kto mieszka w brzuszku

3 godziny temu, Karo21 napisał:

Dziewczyny słyszałam,że można dowiedzieć się płci wykonując badanie z krwi matki 

Wiecie może czy wykonują takie badanie w każdym laboratorium i jaka jest cena?

Jesteśmy baaardzo ciekawi kto mieszka w brzuszku

Tez bylam ciekawa a na necie wyszukalam ze takie badanie kosztuje okolo 2400 zl

Ale to badanie bylo tez na jakies jeszcze choroby genetyczne. Samej opcji co do plci dziecka nie znalazlam ale pewnie tanie to nie jest bo to przeciez badanie genetyczne.

22 godziny temu, Gość Ewa19087 napisał:

No to juz kawal mezczyzny z niego ❤😊😉 a ktory to tydzien?

14 minut temu, Ruda1984 napisał:

Ale to badanie bylo tez na jakies jeszcze choroby genetyczne. Samej opcji co do plci dziecka nie znalazlam ale pewnie tanie to nie jest bo to przeciez badanie genetyczne.

Kurczę to chyba jednak poczekam haha 

Gość ewa19087
16 minut temu, Ruda1984 napisał:

No Dziewczyny tak jak pisalam o tym wczesniej, to jest test Nifty- my go zrobilismy juz dawno. My placilismy 400€ ale wiem wlasnie, ze w polsce kosztuje 2400 bo dzwonilam co uwazam za zdzierstwo. 

Na pewno warto zrobic, zeby spac spokojnie. 

57 minut temu, Gość ewa19087 napisał:

No Dziewczyny tak jak pisalam o tym wczesniej, to jest test Nifty- my go zrobilismy juz dawno. My placilismy 400€ ale wiem wlasnie, ze w polsce kosztuje 2400 bo dzwonilam co uwazam za zdzierstwo. 

Na pewno warto zrobic, zeby spac spokojnie. 

Mój lekarz mi powiedział że badanie które miałam już robione daje 98% pewności więc śpię spokojnie i bez tego badania

Wątpię że pary w Polsce stać na takie badanie,to jest kosmiczna suma

1 minutę temu, Karo21 napisał:

Mój lekarz mi powiedział że badanie które miałam już robione daje 98% pewności więc śpię spokojnie i bez tego badania

Wątpię że pary w Polsce stać na takie badanie,to jest kosmiczna suma

No oczywiście facet z prenatalnych proponował to badanie (trzeba jakoś zarabiać😃) ale mój lekarz obejrzał opis badania usg i powiedział że nie ma potrzeby 

Mi chodziło głównie o płeć,myślałam że to jakieś inne całkiem osobne badanie,ale jednak będę musiała poczekać 😃

Gość Ewa19087
2 godziny temu, Ruda1984 napisał:

No to juz kawal mezczyzny z niego ❤😊😉 a ktory to tydzien?

16 tydzien

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.