Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Paulina.W91

Nie, ja nie robiłam. Żadna z moich koleżanek też nie, choć zastanawiałam się czy dla świętego spokoju tego nie zrobić, jednak finalnie się nie zdecydowałam.

Gość Nikola

Dziewczyny sposób na anginę macie? Boję się żeby jakoś bardziej się nie rozwinęło

Gość ewa19087

Nifty robilam i nie zaluje. U nas w irlandii taniej jak w Polsce. 

A co coli to dzisiaj widzialam kobiete siedzaca z wielkim brzuchem i coca cola w rece:) Wiec kupilam sobie diet fanta 

.....

Mialam dzisiaj 2 godzinny kurs w szpitalu odnosnie bolu pochodzacych z kosci miedzniczych ( nie wiem jak to wytlumaczyc na polski). Skarzylam sie na bole brzucha przy przekrecaniu sie z boku na bok w lozku wiec mi polecila. Pokazywala nam jaka gimnastyke robic, odradza wszelkie gwaltowne ruchy, radzila stawiac mniejsze kroki przy chodzeniu i ogolnie zwolnic z zyciem.

Dostalysmy specjalne pasy no i poradzila pilke pilates takze musze sobie kupic. Wam tez radze, jak nie macie. 

Gość Karo-lina
Dnia 3.12.2019 o 16:16, Gość Paulina.W91 napisał:

Dziewczyny, a jak to u was jest z tematem bankowania krwi pępowinowej? 

Jeśli chodzi o mnie to ja nie rodzę w maju, a w lutym, natomiast podczytuję różne grupy ciążowe 😉 W mojej grupie ten temat już był poruszany, ale pozwolę sobie jeszcze raz się do tego odnieść. Dowiedziałam się, że można bankować krew i sznur pępowiny, który jak mnie poinformowano ma szerokie spektrum zastosowań (o czym nie wiedziałam przedtem). Druga kwestia jest taka, że można ten materiał wykorzystać do leczenia kilku pokoleń, bo materiał jest przydatny do wykorzystania przed kilkanaście lat od pobrania. Koszty akurat dla mnie i dla męża są w porządku i nie naruszają naszego budżetu. Minus może jest taki, że nie ma gwarancji, że podczas porodu wszystko będzie tak jak jest zaplanowane i uda się wszystko pobrać, no ale cóż, chyba żadna z nas nie może tego przewidzieć. Przejrzałam kilka ofert banków i wybrałam ten, który wydał mi się najbardziej ogarnięty i korzystny cenowo 😉 Pakietu jeszcze nie mam, ale mam zamiar zamówić po świętach, ten własnie do pobrania krwi i sznura pępowiny. 

PS. NIFTY nie robiłam, ponieważ nie miałam wskazań do robienia takiego badania. 

Gość Śpioszek

Dziewczyny, zdarza wam się spać na brzuchu? Może nie całkowicie na płasko, ale z nogą zgiętą w kolanie? Jestem już w 20 tygodniu ciąży i to moja zmora, zasypiam na boku lub plecach, a ZAWSZE budzę się na brzuchu, bo śpię tak odkąd pamiętam... Boję się, że zaszkodzę mojemu dziecku. Jest to o ile bardziej stresujące, że wciąż nie czuję żadnych ruchów. Byłam przedwczoraj na wizycie u lekarza ginekologa i od niego wiem, że wszystko jest dobrze, ale i tak się martwię.

Gość Kluska

Cześć dziewczyny! Mi położną przydzielili według lokalizacji z najbliższej przechodni ona przeprowadza ze mną tylko wizyty kontrolne do czasu porodu. Mogę ją zmienić na inna jeśli mi nie odpowiada.Przy porodzie jej nie ma są inne położne. Potem jest tez taka która przez chyba pierwszy tydzień lub dwa przychodzi do domu udziela rad jak kąpać, mierzy dziecku temperaturę , może zająć się dzieckiem a Mama może chwile odpocząć . Ogólnie fajnie tylko nie wiem jak to będzie W praktyce  jak tak będzie sobie codziennie przychodziła do mnie i Męża . Myśle ,ze jedna lub dwie wizyty by wystarczyły 😉 No ale może okaże się to całkiem przydatne 😉 . Jeśli chodzi o picie coca coli to ja zawsze piłam jej dużo . I dalej tak jest choć staram się tez pic jakieś zdrowe soki lub wodę No ale jak najdzie mnie na colę to sobie nie odmówię. 😉

6 godzin temu, Gość Śpioszek napisał:

Dziewczyny, zdarza wam się spać na brzuchu? Może nie całkowicie na płasko, ale z nogą zgiętą w kolanie? Jestem już w 20 tygodniu ciąży i to moja zmora, zasypiam na boku lub plecach, a ZAWSZE budzę się na brzuchu, bo śpię tak odkąd pamiętam... Boję się, że zaszkodzę mojemu dziecku. Jest to o ile bardziej stresujące, że wciąż nie czuję żadnych ruchów. Byłam przedwczoraj na wizycie u lekarza ginekologa i od niego wiem, że wszystko jest dobrze, ale i tak się martwię.

A nie lepiej było zapytać ginekologa na wizycie? Ja mam w telefonie całą listę pytań do swojej i zamiast szukać po necie i pytać osoby, które nie skończyły medycyny i nie mają doświadczenia, pytam osoby, która jest upoważniona do udzielania porad. 🤦‍♀️ Jeśli już pytałaś i wiesz, że jest ok, to po co pytasz na forum? Forum jest od wymiany doświadczeń i poglądów, nie od porad medycznych. 

Ja dzisiaj z rana poczułam totalnie dziecko pod ręką... Było go takie uczucie grozy i piękna na raz, bo raz, że dotknęłam takiego maleństwa, a dwa że to moje maleństwo. Trzymając się wodnych porównań, to było (psychicznie) jak oglądanie wielorybów, które trochę wynurzają się z oceanu 🤣 Oniesmiela ten rozmiar i majestat, ale jest to piękny widok. Fizycznie - nadal jak zbierające się bąki. 

Gość Sandra
12 godzin temu, Optymistka napisał:

A nie lepiej było zapytać ginekologa na wizycie? Ja mam w telefonie całą listę pytań do swojej i zamiast szukać po necie i pytać osoby, które nie skończyły medycyny i nie mają doświadczenia, pytam osoby, która jest upoważniona do udzielania porad. 🤦‍♀️ Jeśli już pytałaś i wiesz, że jest ok, to po co pytasz na forum? Forum jest od wymiany doświadczeń i poglądów, nie od porad medycznych. 

Ja dzisiaj z rana poczułam totalnie dziecko pod ręką... Było go takie uczucie grozy i piękna na raz, bo raz, że dotknęłam takiego maleństwa, a dwa że to moje maleństwo. Trzymając się wodnych porównań, to było (psychicznie) jak oglądanie wielorybów, które trochę wynurzają się z oceanu 🤣 Oniesmiela ten rozmiar i majestat, ale jest to piękny widok. Fizycznie - nadal jak zbierające się bąki. 

po co ta złośliwość może zapomniała zapytać lekarza może się wstydziła itp itd ty widze wszystko wiedząca jesteś widocznie doświadczeniem tej dziewczyny jest spanie na brzuchu tak jak twoim bąki zamiast ruchów dziecka lol

ja jestem w 17 tygodniu 6 dniu i nadal śpię na brzuchu ale bardziej na boku z noga zgięta w kolanie i ręka pod głowa i wszystko ok ale rzadko tak śpie wole na boku

dzis chyba poczułam ruchy dzidzi miałam wrażenie łaskotania koło pępka i tak kilka razy takie mizianie od środka brzucha 🙂

kiedy idziecie na połówkowe? lekarz zapisał mnie na 18i5 i boje się że to za wcześnie bo wszędzie w necie jest żeby iść 20-22 ale go pytałam i on że można od 18 hmm 😕

13 minut temu, Gość Sandra napisał:

po co ta złośliwość może zapomniała zapytać lekarza może się wstydziła itp itd ty widze wszystko wiedząca jesteś widocznie doświadczeniem tej dziewczyny jest spanie na brzuchu tak jak twoim bąki zamiast ruchów dziecka lol

ja jestem w 17 tygodniu 6 dniu i nadal śpię na brzuchu ale bardziej na boku z noga zgięta w kolanie i ręka pod głowa i wszystko ok ale rzadko tak śpie wole na boku

dzis chyba poczułam ruchy dzidzi miałam wrażenie łaskotania koło pępka i tak kilka razy takie mizianie od środka brzucha 🙂

kiedy idziecie na połówkowe? lekarz zapisał mnie na 18i5 i boje się że to za wcześnie bo wszędzie w necie jest żeby iść 20-22 ale go pytałam i on że można od 18 hmm 😕

Wstydzić się zapytać lekarza prowadzącego ciążę, serio? Ten człowiek będzie widział Twoje krocze w paskudnym stanie i wstydzisz się zapytać o cokolwiek? Ok, czy można uprawiać seks analny jeszcze rozumiem, ale pytania o spanie na brzuchu nie. Do lekarza chodzimy przygotowani, pytania i wątpliwości warto spisać, by nie musieć potem pytać w necie ludzi, którzy mają prawo nie wiedzieć albo mieć złe informacje. 

Polowkowe, jak sama nazwa wskazuje, robi się od 20 tc. Skąd taki wymóg? Ano stąd, że im dziecko większe, tym lepiej widać je na usg. Jeśli będzie miało jakieś poważne wady, to do 22 tc można będzie przerwać ciążę. Stąd przedział 20-22. Proste. Niemniej jednak ja, mając wątpliwości, a miałam już jedną poważną, nie radziłabym się na forum, a zapytała innego lekarza albo chociaż położną. 

Po co ta złośliwość, pytasz. Moja złośliwość wynika z braku cierpliwości do ludzi, którzy swoją bezmyślnoscią kłują po oczach. Nie brak ich tutaj, ale są też fajne osoby i dlatego zostaję. Uwierz, moje posty są i tak bardzo wyważone w porównaniu do tego, co myślę o osobach szukających porad medycznych na forum. 

A, mały edit: "wszystkowiedząca" pisze się razem, podobnie jak używa przecinków i kropek. 

Edytowano przez Optymistka

Gość Sandra
7 minut temu, Optymistka napisał:

Wstydzić się zapytać lekarza prowadzącego ciążę, serio? Ten człowiek będzie widział Twoje krocze w paskudnym stanie i wstydzisz się zapytać o cokolwiek? Ok, czy można uprawiać seks analny jeszcze rozumiem, ale pytania o spanie na brzuchu nie. Do lekarza chodzimy przygotowani, pytania i wątpliwości warto spisać, by nie musieć potem pytać w necie ludzi, którzy mają prawo nie wiedzieć albo mieć złe informacje. 

Polowkowe, jak sama nazwa wskazuje, robi się od 20 tc. Skąd taki wymóg? Ano stąd, że im dziecko większe, tym lepiej widać je na usg. Jeśli będzie miało jakieś poważne wady, to do 22 tc można będzie przerwać ciążę. Stąd przedział 20-22. Proste. Niemniej jednak ja, mając wątpliwości, a miałam już jedną poważną, nie radziłabym się na forum, a zapytała innego lekarza albo chociaż położną. 

Po co ta złośliwość, pytasz. Moja złośliwość wynika z braku cierpliwości do ludzi, którzy swoją bezmyślnoscią kłują po oczach. Nie brak ich tutaj, ale są też fajne osoby i dlatego zostaję. Uwierz, moje posty są i tak bardzo wyważone w porównaniu do tego, co myślę o osobach szukających porad medycznych na forum. 

A, mały edit: "wszystkowiedząca" pisze się razem, podobnie jak używa przecinków i kropek. 

lol to nie ja pytałam o spanie na brzuchu ale skąd wiesz co ludzie maja w głowie może laska wstydziła się zapytać zdziwiłabyś się co niektórzy maja w głowie 😉 

chodzę do lekarza z polecenia kilku koleżanek i na znanylekarz jest na 3 miejscu w moim mieście ale ten portal to pewnie płatne opinei takie mam wrażenie 😉 ogólnie jestem zadowolona każda wizyta koło 20-30 minut wszystko dokładnie tłumaczy podpisuje mi zdjęcia na usg typu reka noga pęcherz i zawsze pokazuje dzidzie w 3D oprócz 2d ale to 18i5 mnie zdziwiło większość ma właśnie 20-22 jakoś mu ufam ale i tak szukam podobnych doświadczeń 🙂 u MamyGinekolog też jest napisane że można 18-22 ale lepiej 20-22 ech 🙂

kobito zluzuj złość bo szkodzi powinnismy się wspierać tu wszystkie 🙂 a pisać poprawnie nie zamierzam 😄 sorry ale mam to w de i nie interesuje mnie że powinno się stawiać kropki i znaki jak na dyktandzie w podstawówce zluzuj gacie bo jesteś spięta hehehehhe

dobranoc 🙂

3 minuty temu, Gość Sandra napisał:

lol to nie ja pytałam o spanie na brzuchu ale skąd wiesz co ludzie maja w głowie może laska wstydziła się zapytać zdziwiłabyś się co niektórzy maja w głowie 😉 

chodzę do lekarza z polecenia kilku koleżanek i na znanylekarz jest na 3 miejscu w moim mieście ale ten portal to pewnie płatne opinei takie mam wrażenie 😉 ogólnie jestem zadowolona każda wizyta koło 20-30 minut wszystko dokładnie tłumaczy podpisuje mi zdjęcia na usg typu reka noga pęcherz i zawsze pokazuje dzidzie w 3D oprócz 2d ale to 18i5 mnie zdziwiło większość ma właśnie 20-22 jakoś mu ufam ale i tak szukam podobnych doświadczeń 🙂 u MamyGinekolog też jest napisane że można 18-22 ale lepiej 20-22 ech 🙂

kobito zluzuj złość bo szkodzi powinnismy się wspierać tu wszystkie 🙂 a pisać poprawnie nie zamierzam 😄 sorry ale mam to w de i nie interesuje mnie że powinno się stawiać kropki i znaki jak na dyktandzie w podstawówce zluzuj gacie bo jesteś spięta hehehehhe

dobranoc 🙂

Może nie tyle spięta, co raczej za stara na to forum. Za moich czasów inaczej się myślało, pisało i podchodziło do świata. Ale Twój post sprawił, że zaczęłam się zastanawiać czy faktycznie jest sens w ogóle tu zaglądać. Może lepiej zamknąć się na to, co się dzieje wokół i żyć w sprawdzonym towarzystwie, wyłączyć internet i kompletnie odciąć się od tego, co mnie denerwuje. 

Pomyśl może tylko, tak z szacunku do poprzednich pokoleń, że byli kiedyś ludzie, którzy walczyli i ginęli za to, żebyś w ogóle miała możliwość znać język polski. Nie jestem językoznawcą, sama na pewno walnę byka tu i tam, ale mówienie, że ma się w dupie pisanie poprawną polszczyzną jest mega słabe. 

Tyle ode mnie. Pozostanę jednak przy rozmowach z doświadczonymi i wykształconymi w kierunku ginekologii i położnictwa osobami, a wymianę poglądów i doświadczeń zostawię na spotkania z przyjaciółką. Jeśli kogoś kręci upewnianie się w bzdurach, zabobonach i naiwnych relacjach z macierzyństwa, to spoko. 

Gość Monia
1 godzinę temu, Gość Sandra napisał:

Mój lekarz też uważa, że można od 18. do 22. tygodnia ciąży i początkowo zapisano mnie na 18+6, ale potem dzwoniono do mnie z przychodni czy mogę podejść na wizytę kontrolną w tym dniu, a na połówkowe dopiero w 20+6, bo coś tam się wydarzyło i doktor musi jechać do szpitala, a połówkowe trwają około godziny czasu. Przyszłam na wizytę na 10 minut, zrobił mi zwyczajne USG na którym wszystko wyszło dobrze i połówkowe mam w poniedziałek za tydzień. Cieszę się, że tak wyszło, bo dziecko będzie trochę większe i wierzę, że zostanie przez to dokładniej zbadane.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.