Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Ewa
1 godzinę temu, Gość Wiktoria napisał:

Ja termin 1 maja. 

Jak ja ❤️

Gość ewa19087

Wiktoria witamy. 

Mnie roznosi. Na obiad zjadlam ...chrupki o smaku bekonu. Nic innego moge / nie chce zjesc. 

Jutro nie wiem co bedzie.

Gość Pozytywnie
4 godziny temu, Gość ewa19087 napisał:

Ewa bardzo mi przykro. Czy lekarz stwierdzil, ze to moze byc od latania ? 

Pozytywnie, kiedy masz lot do Polski,, ktory to bedzie tydzien? Nie macie prywatnych ginekologow w Norwegii?  5.10 to wizyta w norwegii czy w polsce? Ja bym nie ryzykowala w 1 trymestrze.

Ja sie czuje tak sobie. Mdli mnie. Sama nie wiem co jesc. Odrzuca mnie od jaj, kurczaka. Dzisiaj zjadlam same ziemniaki a teraz kilka ciastek. Narazie ezgsytuje na chlebie i owocach. 

Dzisiaj u mnie 8 tydzien oficjalnie. 

Będę w 8 tc , z drugą córką jak byłam w ciąży latałam normalnie od początku i nigdy nie miałam problemów. 

Za tydzień będę u mojej pani doktor to zapytam co ona sądzi na ten temat . 

Czytałam dosyć obszerny artykuł na blogu mamy ginekolog i ona obala mity na temat tego żeby nie latać . 

Ja urlop miałam zaplanowany już wcześniej bo u nas dzieciaki maja w tym czasie ferie jesienne a po drodze akurat wyszła nasza „ niespodzianka „ 

mamy ginekologów tu prywatnie ale na razie to i tak za wcześnie żeby iść :) 

Macie już dzieci czy to wasze pierwsze ciąże ? 

Pracujecie czy jesteście na zwolnieniach ? 

Ja mam zwolnienie na 50 % czyli pracuje 4 h z racji kręgosłupa i tak już raczej zostanie . Pracuje jako fryzjer wiec nie wiem ile dam radę stać ale oby jak najdłużej :) 

Wiedziałam wcześniejsze pytanie odnośnie wyprawki czy nowa czy używana - wózek raczej kupimy nowy a na resztę prezentów się nie pogniewam . 

Mamy w rodzinie kilka małych dzieci to coś tam w spadku dostaniemy ale sobie tez nie odmówie tej przyjemności :) 

Gość Ewa
4 minuty temu, Gość ewa19087 napisał:

Wiktoria witamy. 

Mnie roznosi. Na obiad zjadlam ...chrupki o smaku bekonu. Nic innego moge / nie chce zjesc. 

Jutro nie wiem co bedzie.

Ja niemam smaków. Z Mdłościami radze sobie w ten sposób ze wykluczyłam to po czym mi było niedobrze i nie zbliżam się. 

Gość Ewelina
3 minuty temu, Gość Pozytywnie napisał:

Będę w 8 tc , z drugą córką jak byłam w ciąży latałam normalnie od początku i nigdy nie miałam problemów. 

Czytałam dosyć obszerny artykuł na blogu mamy ginekolog i ona obala mity na temat tego żeby nie latać . 

Nikolka po dwóch poronieniach to akurat nie jest żadnym przykładem na to co można a czego nie można w ciąży. 

Gość ewa19087
1 godzinę temu, Gość Pozytywnie napisał:

Ja urlop miałam zaplanowany już wcześniej bo u nas dzieciaki maja w tym czasie ferie jesienne a po drodze akurat wyszła nasza „ niespodzianka „ 

mamy ginekologów tu prywatnie ale na razie to i tak za wcześnie żeby iść 🙂

Macie już dzieci czy to wasze pierwsze ciąże ? 

Pracujecie czy jesteście na zwolnieniach ? 

Ja mam zwolnienie na 50 % czyli pracuje 4 h z racji kręgosłupa i tak już raczej zostanie . Pracuje jako fryzjer wiec nie wiem ile dam radę stać ale oby jak najdłużej 🙂

Wiedziałam wcześniejsze pytanie odnośnie wyprawki czy nowa czy używana - wózek raczej kupimy nowy a na resztę prezentów się nie pogniewam . 

Mamy w rodzinie kilka małych dzieci to coś tam w spadku dostaniemy ale sobie tez nie odmówie tej przyjemności 🙂

Troche w tym prawdy tez jest co piszesz. Wlasnie rozmawialam z kolezanka i ona potwierdzila , latala pare razy we wszystkich trymestrach. Ja jednak nie chce ryzykowac.

Moja sytuacja: pracuje Full time, caly etat i wlasnie zaczelam kolejne studia ( tylko 3 i 4 rok). Bede pracowac dopoki sily pozwola bo u nas tylko 26 tygodni jest platne , wiec wole te tygodnie zostawic na po porodzie. Moja 1 ciaza. Dzisiaj 8 tydzien 🙂

Gość Linda
Dnia 18.09.2019 o 21:09, Gość Pozytywnie napisał:

Cześć dziewczyny 🙂 dostałam wynik beta hcg wyszedł wynik 223 , w  środę za tydzień mam kolejna wizytę i wtedy zobaczymy czy beta rośnie 🙂

i musze zapytać o to latanie samolotem bo mam zaplanowany lot do pl i między innymi wizytę u ginekologa żeby mogła zrobić usg bo tu w Norwegii pierwsze usg jest w 18-20 tc jeżeli wszystko przebiega bez komplikacji 

na razie czuje się normalnie jedyne co to to ze jestem mega senna i częściej odczuwam głód 

W którym Tc taka wartość beta hcg? 

Gość Linda

U mnie też 8tc,mdłości małe ale czuję się okropnie z kręgosłupem w pracy. Jutro wizyta i chyba niestety będę rozważała L4, zobaczymy co lekarz powie. Najbardziej cieszę się że już udało mi się obniżyć tsh do 0,7,strasznie się bałam że niedoczynność mi przeszkodzi w macierzyństwie. 

Gość ewa19087

4-5 z tego co widze. 

Beta HCG:

kobiety nie będące w ciąży: < 5,0 mIU/ml

3 — 4 tydzień: 9 — 130 mIU/ml

4 - 5 tydzień: 75 — 2 600 mIU/ml

5 - 6 tydzień: 850 — 20 800 mIU/ml

6 — 7 tydzień: 4 000 — 100 200 mIU/ml

7 — 12 tydzień: 11 500 — 289 000 mIU/ml

HCG:

3 tydzień ciąży: 5.8–71.2 mIU/ml

4 tydzień ciąży: 9.5–750 mIU/ml

5 tydzień ciąży: 217–7138 mIU/ml

6 tydzień ciąży: 158–31 795 mIU/ml

7 tydzień ciąży: 3697–163 563 mIU/ml

8 tydzień ciąży: 32 065–149 571 mIU/ml

9 tydzień ciąży: 63 803–151 410 mIU/ml

10 tydzień ciąży: 46 509–186 977 mIU/ml

12 tydzień ciąży: 27 832–210 612 mIU/ml

Gość Pozytywnie
1 godzinę temu, Gość Linda napisał:

W którym Tc taka wartość beta hcg? 

Tak dokładnie , od poczęcia wychodzi 2-3 tydzień czyli od ostatniej miesiączki 4-5. 

W środę będę miała powtórne badania to zobaczymy czy beta rośnie prawidłowo. 

Na usg nawet prywatne jest za wcześnie bo to dopiero 5 tc 

Gość Luka
Dnia 17.09.2019 o 08:37, Gość ewa19087 napisał:

Linda ja mam to samo, tez sie boje. Ale bedzie co ma byc. Na pewno urodzimy zdrowe dzieciaczki 🙂

Luka przykro mi. W nastepnym cyklu sie uda na pewno

Dziękuję ;-) mam nadzieję ;-) jeszcze tydzień i robię test...

Gość Luka
Dnia 17.09.2019 o 08:37, Gość ewa19087 napisał:

Linda ja mam to samo, tez sie boje. Ale bedzie co ma byc. Na pewno urodzimy zdrowe dzieciaczki 🙂

Luka przykro mi. W nastepnym cyklu sie uda na pewno

Dziękuję ;-) mam nadzieję ;-) jeszcze tydzień i robię test...

Gość Slonko

Hej dziewczyny niewiem czy sie cieszyc czy nie ale minely mi mdłosci i zgaga nawet apetyt mam juz normalny biore caly czas duphaston nie plamie juz wcale czekam na wtorkowa wizyte 

Mila jestem ciekawa twojej dzisiejszej wizyty  

Gość Pozytywnie
13 godzin temu, Gość ewa19087 napisał:

Troche w tym prawdy tez jest co piszesz. Wlasnie rozmawialam z kolezanka i ona potwierdzila , latala pare razy we wszystkich trymestrach. Ja jednak nie chce ryzykowac.

Moja sytuacja: pracuje Full time, caly etat i wlasnie zaczelam kolejne studia ( tylko 3 i 4 rok). Bede pracowac dopoki sily pozwola bo u nas tylko 26 tygodni jest platne , wiec wole te tygodnie zostawic na po porodzie. Moja 1 ciaza. Dzisiaj 8 tydzien 🙂

26 tygodni to nie jest jakoś super długo ale pytanie czy później tacie należy się jakiś urlop tacierzyński ? 

W Norwegii mamy wybór 49 tyg i 100 % płatne albo 59 tyg i 80 % 

i tym rodzice musza się podzielić ( przy drugiej opcji 19 nascie tyg musi wzisc tata) 

Większość dzieci idzie do przedzszkola jak ma rok .

rok przedszkolny zaczyna się pod koniec sierpnia wiec jak urodzę 24 maja to akurat dziecko będzie miało 1,5 roku :) wiec idealnie . 

Ta moja ciąża wywołała tyle pozytywnych emocji wśród moich przyjaciół . Większość ma większe dzieci wiec każdy deklaruje pomoc :) 

Gość Ewa19087

Slonko mysle ze dobrze, ze nie mdlosci przeszly. Nie ma nic gorszego. Do mnie dopiero nadchodza, czasem daja o sobie znac I mam dosc od razu 🙂

Na dodatek sie rozchorowalam. Prace dzialam olalalam, clay dzien bol glowy, gardlo. Maz mnie zarazil, masakra. Pije herbatke z ibirem. 

Pozytywnie zazdroszcze tylu tygodni maciersynskigo. 

Gość Pozytywnie
3 godziny temu, Gość Ewa19087 napisał:

Slonko mysle ze dobrze, ze nie mdlosci przeszly. Nie ma nic gorszego. Do mnie dopiero nadchodza, czasem daja o sobie znac I mam dosc od razu 🙂

Na dodatek sie rozchorowalam. Prace dzialam olalalam, clay dzien bol glowy, gardlo. Maz mnie zarazil, masakra. Pije herbatke z ibirem. 

Pozytywnie zazdroszcze tylu tygodni maciersynskigo. 

Z pierwsza córka nie było tak kolorowo , musiałam wrócić do pracy po 3 msc :( 

Z druga byłam w innej sytuacji bo nie pracowałam przed ciążą. Młoda miała 1,5 roku jak znalazłam prace i wtedy tez zaczęła się przygoda z przedszkolem 

Gość Linda

Ja wczoraj po wizycie, wszystko w porządku, serduszko bije jak szalone, widać pięknie ciałko więc byłam totalnie szczęśliwa. A od wczoraj wieczorem plamienie 😞 rano większe więc z powrotem to lekarza i z dzieciątkiem i ogólnie wszystko ok a mimo to jest plamienie - dostałam duphaston i L4 na 10 dni 😞 no i przykazanie by leżeć 😞

Gość ewa19087
1 minutę temu, Gość Linda napisał:

Ja wczoraj po wizycie, wszystko w porządku, serduszko bije jak szalone, widać pięknie ciałko więc byłam totalnie szczęśliwa. A od wczoraj wieczorem plamienie 😞 rano większe więc z powrotem to lekarza i z dzieciątkiem i ogólnie wszystko ok a mimo to jest plamienie - dostałam duphaston i L4 na 10 dni 😞 no i przykazanie by leżeć 😞

Linda gratuluje! Wszystko bedzie dobrze, na bank. Fajnie, ze dostalas wolne, wylez sie. 

Ja mega chora i w pracy. Rano probowalam piec placek i najpierw mnie mdlilo a pozniej prawie zemdlalalam. Szybko do lozka a dzisiaj do wieczora w pracy. Ratuje sie herbata 😞

Gość Slonko

Witam wszystkie dziewczyny taka piekna pogoda dzis a ja leze w łózku przeziebienie mnie rozłozylo dziewczyny sa jakies syropy dla ciezarnych? Narazie pije tylko herbate z cytryną 

Gość Linda

Uważajcie na siebie dziewczyny bo wiecie jak to z wirusami w pierwszym trymestrze. Pytałam ginekologa, ponoć na spokojnie tantum verde można psikac w razie bólu gardła i takich dolegliwości. No i apap w razie gorączki. 

Gość ewa19087

Ja chyba jutro ide do lekarza jak mi nie przejdzie. Czuje sie zle, katar i z kazdym kaszlem boli mnie podbrzusze. 

Na dodatek nie moge wziazc wolnego, bo nie ma nikogo kto mnie zastapi :(

no nic , jutro wolne to wyleze.

A Ty Slonko tez sie kuruj. Ja pije sok pomaranczony dzisiaj, wczesniej gorace mleko z miodem 

Gość Slonko

Dzieki dziewczyny sprobuje mleko z miodem co prawda nie przepadam za miodem ale mam taki katar ze nie czuje smaku 

Gość ewa19087

Slonko ja rowniez plukalam dzisiaj gardlo z woda z sola, ale mega slone 🙂

Gość Slonko

Akurat gardlo mnie nie boli tylko nos zawalony zatoki bo nad oczami mnie boli i głowa jak kicham to czuje ból w dole brzucha ale wypilam mleko z miodem jest troche lepiej pare dni i przejdzie

Gość Kropla_goryczy

Ja z terminem na 3.05. 🙂 

Aktualnie tc 8+1. Kolejna wizyta u gina za 1.5tyg. 🙂 

Hej

U mnie okolo 6+4. Pierwsza wizyte mam za tydzien w sobote.. czy tylko ja sie tak stresuje przrd 1sza wizyta zeby wszytsko bylo dobrzr ?:( czlowiek sie tyle naslucha dookola, ze pozniej sam wariuje..

Gość ewa19087

Kropla Goryczy witamy!  1.5 tyg juz niedlugo. 

Ananka 123 stres to u mnie juz codziennosc. Codziennie mysle czy na pewno wszystko z maluchem jest okey. 

Badzmy dobrej mysli!

Gość Mila

Cześć mamuśki. 

Ja już po wizycie. Z malenstwem niby ok, było słychać echo serduszka (tak echo, zostałam przywrócona do porządku że to nie jest bicie serca bo na bicie to za wcześnie i jest to echo cokolwiek to oznacza 😮). Liczył i liczył te dni i wyszło że jakby mniejszy jest dzidziuś niż wynika to z miesiączki. Ktoś tak miał? Dostałam też euthyrox bo mam tsh =3 a powinno być do 2. Czy któraś z was mówiła już w pracy? Ja jutro informuję szefa i koleżanki i już się cykam 😉

Gość Mila

Cześć mamuśki. 

Ja już po wizycie. Z malenstwem niby ok, było słychać echo serduszka (tak echo, zostałam przywrócona do porządku że to nie jest bicie serca bo na bicie to za wcześnie i jest to echo cokolwiek to oznacza 😮). Liczył i liczył te dni i wyszło że jakby mniejszy jest dzidziuś niż wynika to z miesiączki. Ktoś tak miał? Dostałam też euthyrox bo mam tsh =3 a powinno być do 2. Czy któraś z was mówiła już w pracy? Ja jutro informuję szefa i koleżanki i już się cykam 😉

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.