Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sierotka ma Rysia

Czy aparat ortodontyczny po 35 r.ż. to wstyd?

Polecane posty

Gość Sierotka ma Rysia

Planuję założyć aparat. Metalowy, nie żaden kosmetyczny. Wiem, późno, ale dopiero teraz mnie na to stać.

Jednak obawiam się reakcji innych. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Troche rozumu

1. chcesz to rób jeśli myślisz że potrzebujesz 2. Co ci interesuje reakcja innych? Inni ci za to zapłacą czy jak? 3. Żyj swoim życiem zamiast się zastanawiać nad ocenianiem i reakcją innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To nie wstyd

Też mam 35 lat i też bym założyła ale mnie nie stać. Zresztą ja w ogóle bym sobie założyła korony na wszystkie zęby... Ech trzeba uzbierać z 50 tys najpierw 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A czy zastanawiasz się nad reakcją innych gdy idziesz do stomatologa? Albo do lekarza?

Skoro zdrowie tego wymaga, to zakładaj aparat. To Twoja sprawa a o zdrowie powinno dbać się w każdym wieku. Nie zakładasz go dla mody przecież. A metalowe aparaty są super 🙂 Ja założyłam swój jak miałam 27 lat, dziś mam 31 dół już zdjęłam a z góra jakoś nie mogę się rozstać więc mimo, że już w sumie wszystko skończone ortodonta pozwolił mi jeszcze góre ponosić 🙂 Bardzo pokochałam swój metalowy aparat i świetnie się w nim czułam. Nikt o nic nie pytał, bo to normalne że jak masz wadę zgryzu to ją leczysz i tyle. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość a

Dlaczego wstyd? Teraz aparaty są czymś tak popularnym, że w każdym wieku można je zakładać. Sama założyłam jak miałam 38 lat, dopiero wtedy było mnie na to stać. Z początku dziwnie się czułam i starałam się nie uśmiechać żeby nie było go widać, później się przyzwyczaiłam.

Cieszę się, że go miałam. Jeżeli twoje zęby potrzebują aparatu i możesz go założyć to nie patrz co inni powiedzą tylko załóż. U mnie mój brat stwierdził, że wymyślam na starość, a za te pieniądze mogłabym kupić sobie samochód ale tak może mówić ktoś kto ma proste zęby. Cale życie się swoich wstydziłam i aparat był moim marzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edi

Metalowy aparat ort. faktycznie jest odstraszający- wygląda okropnie. Jeżeli musisz go założyć to nie patrz się na innych i rób swoje. Mój znajomy biznesmen założył sobie taki aparat gdy był w wieku ok. 50 lat. Nie wiem po co mu on był potrzebny gdyż nie widziałem aby miał jakieś widoczne nieestetyczne wady. Skoro go stać.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierotka ma Rysia

dziękuję za wszystkie sensowne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśl za siebie

Zakładaj i tyle, jeśli potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxx

Ja mam prawie 33 i mam od pół roku aparat, to było moje Marzenie, które postanowiłam spełnić, bo ciężko na niego pracowałam, zawsze zastawialam swoje krzywe zeby przed ludzmi, a teraz szczerze się otwarcie przy wszystkich😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pjfvnc

W każdym wieku jest takim samym wstydem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dumna Aparatka

Wstyd? Ja jestem szczesliwa ze nareszcie go mam I usmiecham sie ile wlezie. Wiele osob by chcialo miec aparat ale ich zwyczajnie nie stac I chyba tylko dzieciaki uwazaja to za wstydliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×