Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Markus

DO JAKIEGO KRAJU WARTO JECHAĆ NA EMIGRACJA?

Polecane posty

Gość Lucyna

Szwecja, ale nie dla każdego dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid53

Katar - Doha , średnia pensja okolo 25 000 euro - 110 000 zł na polskie.

Singapur jest ok. Wysokie zarobki ciepło duza meteopolia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fela

Jak jechać to tylko do Dani. Doskonale zarobki a jak coś o żabi skok do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resm

Zalezy czego oczekujesz. jeden wybierze Szwecje, drugi Kande, trzeci Singapur, a poltora miiliona ludzi wybralo POLSKE (Ukraincy). Zaden kraj na swiecie nie przyjal az tylu emigrantow. ZADEN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demp

Co tak wzdychasz? Polska dokonala tego w piec lat  rzadow PiS.   Rekord swiatowy.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksksj

Ludzie tylko się nie rzucajcie na Kanadę (widzę to już na każdym polonijnym forum). Sami Kanadyjczycy emigrują do USA i UK bo w Kanadzie teraz jest syf, i będzie jeszcze gorzej. Super jak komuś pasuje pracować non stop za psie pieniądze (w sumie tak jak w PL, prawda?). Kanada to już nie to samo, i nie patrzcie na starszą Polonię bo kiedyś było lepiej. Ten kraj jest teraz otwarty na uchodźców, normalni ludzie żyją tam na skraju ubóstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosziro
34 minuty temu, patol 1991 napisał:

o kurrwa nieźle ci pojeebało  😄

Ty i tak nigdzie nie pojedziesz daunie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remi

Kanada ma obecnie najwyszy poziom zycia na swiecie, nawet przed Norwegia.   Klimat maja natomiast kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solani
2 godziny temu, Gość remi napisał:

Kanada ma obecnie najwyszy poziom zycia na swiecie, nawet przed Norwegia.   Klimat maja natomiast kiepski.

😄 To są marne statystyki. Radzę porozmawiać z lokalnymi ludźmi. Kanada jest atrakcyjna dla emigrantów z krajów trzeciego świata, nie dla ludzi którzy są przyzwyczajeni do przynajmniej średniego standardu życia. Ogólnie mieszkając w Europie  (zwłaszcza zachodniej) ludzie którzy myślą o wyjeździe tam, robią sobie krzywdę i często wracają z podkulonym ogonem. Zobacz jakie tam mają wydatki, ile kosztuje wynajem, zwykle pokoju w piwnicy (w porównaniu z zarobkami w danym zawodzie) i ile kosztuje żywność, to się przewrócisz. Nie wspomnę już o cenach internetu (90 dolarów za miesiąc dostaniesz internet o zapłonie ślimaka), planach komórkowych, ubezpieczeniu na samochód i 10ciu daniach wolnego w roku. No, ale jak mówiłam jak mieszkasz w Indiach to Kanada będzie rajem. Też kiedyś patrzalam na statystyki, ale sama się przekonałam na własnej skórze jak jest. Lokalni śmieją się z tych statystyk. Zobacz sobie ile jest Kanadyjczyków i ile z nich to przybysze z biednych krajów dla których woda w kranie to coś cudownego, plus nie zapominajmy o super bogatych chińczykach którzy wykupują tam całe miasta. I masz odpowiedź skąd te cudowne statystyki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helgha
24 minuty temu, Gość Solani napisał:

😄 To są marne statystyki. Radzę porozmawiać z lokalnymi ludźmi. Kanada jest atrakcyjna dla emigrantów z krajów trzeciego świata, nie dla ludzi którzy są przyzwyczajeni do przynajmniej średniego standardu życia. Ogólnie mieszkając w Europie  (zwłaszcza zachodniej) ludzie którzy myślą o wyjeździe tam, robią sobie krzywdę i często wracają z podkulonym ogonem. Zobacz jakie tam mają wydatki, ile kosztuje wynajem, zwykle pokoju w piwnicy (w porównaniu z zarobkami w danym zawodzie) i ile kosztuje żywność, to się przewrócisz. Nie wspomnę już o cenach internetu (90 dolarów za miesiąc dostaniesz internet o zapłonie ślimaka), planach komórkowych, ubezpieczeniu na samochód i 10ciu daniach wolnego w roku. No, ale jak mówiłam jak mieszkasz w Indiach to Kanada będzie rajem. Też kiedyś patrzalam na statystyki, ale sama się przekonałam na własnej skórze jak jest. Lokalni śmieją się z tych statystyk. Zobacz sobie ile jest Kanadyjczyków i ile z nich to przybysze z biednych krajów dla których woda w kranie to coś cudownego, plus nie zapominajmy o super bogatych chińczykach którzy wykupują tam całe miasta. I masz odpowiedź skąd te cudowne statystyki 😉

100% prawdy. Tylko weź pod uwagę, że często wyjeżdżają ludzie którzy w pl wiele nie mają. No i żyją wizją "American dream" który niewiadomo dlaczego ma dotyczyć Kanady? 

Jedno jest ważne: trzeba być wykwalifikowanym pracownikiem i musi być na nasz zawód zapotrzebowanie (inaczej wizy nie dostaniesz). Branża IT jest chyba najlepsza. Moja koleżanka pielęgniarka chciała wyjechać z UK i mocno się zdziwiła, jak okazało się że jej kwalifikacje są w CA nieważne. Musiała na początek sprzątać domy i biura. Po 15tu latach w zawodzie pielęgniarki. Takie życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 23.09.2019 o 19:14, Gość resm napisał:

Zalezy czego oczekujesz. jeden wybierze Szwecje, drugi Kande, trzeci Singapur, a poltora miiliona ludzi wybralo POLSKE (Ukraincy). Zaden kraj na swiecie nie przyjal az tylu emigrantow. ZADEN.

hahaha, serio? 3 miliony obywateli Unii jest w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tami

Te 3 miliony Europejczykow osiedlalo sie w UK przez dwadziescia lat. Polska przyjela poltora miliona ludzi w zaledwie piec lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tami

Co do Kanady, to nie wiem skad tu tylu co to "wiedza lepiej" niz OCDE i inne instytucje miedzynarodwe badawcze. Polski chlopek na zagrodzie rowny wojewodzie... Buhahahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

pojedz tam gdzie masz punkt zaczepienia, np rodzine, dobrych znajomych (najlepiej nie polakow), zeby pomogli zalatwiac sprawy urzedowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyy
1 godzinę temu, Gość tami napisał:

Te 3 miliony Europejczykow osiedlalo sie w UK przez dwadziescia lat. Polska przyjela poltora miliona ludzi w zaledwie piec lat.

Mozliwe, 

a w sumie to sie dziwie, ze az tylu ludzi uznalo Polske za 'dobry' kraj do zycia i pracy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, Gość yyyy napisał:

Mozliwe, 

a w sumie to sie dziwie, ze az tylu ludzi uznalo Polske za 'dobry' kraj do zycia i pracy ...

Przecież mówimy o Ukrainie, dla nich Polska to raj na ziemi. A ilu mamy emigrantów zarobkowych z Singapuru, Kanady czy Szwajcarii? No właśnie. Zresztą jak tylko zachodni rynek pracy otworzy się na Ukraińców to i oni czym prędzej pojadą na Zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isbsjsj
2 godziny temu, Gość tami napisał:

Co do Kanady, to nie wiem skad tu tylu co to "wiedza lepiej" niz OCDE i inne instytucje miedzynarodwe badawcze. Polski chlopek na zagrodzie rowny wojewodzie... Buhahahaha.

Ty nadal nie pojmujesz, prawda? Zobacz co to jest Kanadyjski naród. Większość to emigranci z krajów trzeciego świata, więc oczywiście, że będą zadowoleni z życia. BC to drugie Chiny gdzie koszty życia są ogromne i tak oczywiście bogatym ludziom żyje się super. Jak jesteś Polakiem i np (taki przykład) emigrujesz z UK, Niemiec, Skandynawii to życzę powodzenia. Radzę się przygotować na grosze warunki niż są obecnie w PL. Zobacz co się dzieje teraz w Kanadzie w polityce, zobacz ceny domów w najbardziej zaludnionych prowincjach i porównaj do kosztów życia. Tam się pracuje żeby przeżyć. Ale jak jesteś w PL i jesteś bezrobotny to będziesz miał raj (oczywiście będziesz musiał pracować na czarno, bo wizy tak łatwo nie jest dostać). Co to za pomysł żeby sugerować się sondażami? Życia nie znasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tami

Ty masz jakas obsesje, trudno rozmawiac. Wiesz swoje, jak rypowy chlopek-roztropek.  Chlopek na zagrodzie wie lepiej niz OCDE??? ? Niz Francuzi czy Hiszpanie emigrujacy do Kanady? 

Osobiscie znam kilku obywateli najbogatszych panstw Unii , ktorzy wyjechali do Kanady, szybko znalezli prace i oczywiscei dobrze planta, maja domy, samochody i twierdza, ze jest tam o wiele lepiej niz w tychze bogatych panstwach Unii. Ale ty wiesz oczywiscie lepiej.

PS. Wsrpod nich jest m.in. malzenstwo ktore zyje z pensji zony.   Maztylko dorabia od czasu do czasu na swoje wydatki. Maja wielki dom, dwa samochody, zona wkurzona, ale na nic im nie brakuje, lacznie z wakacjami dwa razy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek
Dnia 7.09.2019 o 16:35, Gość Lucyna napisał:

Szwecja, ale nie dla każdego dobra.

No na pewno nie dla tych co nie lubią wszelkiej maści "czornych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Gość Janek napisał:

No na pewno nie dla tych co nie lubią wszelkiej maści "czornych"

Czarni są dzisiaj w każdym kraju. Pół Afryki jest w drodze do Europy i nikt ani nic ich nie zatrzyma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksjsidj
17 godzin temu, Gość tami napisał:

Ty masz jakas obsesje, trudno rozmawiac. Wiesz swoje, jak rypowy chlopek-roztropek.  Chlopek na zagrodzie wie lepiej niz OCDE??? ? Niz Francuzi czy Hiszpanie emigrujacy do Kanady? 

Osobiscie znam kilku obywateli najbogatszych panstw Unii , ktorzy wyjechali do Kanady, szybko znalezli prace i oczywiscei dobrze planta, maja domy, samochody i twierdza, ze jest tam o wiele lepiej niz w tychze bogatych panstwach Unii. Ale ty wiesz oczywiscie lepiej.

PS. Wsrpod nich jest m.in. malzenstwo ktore zyje z pensji zony.   Maztylko dorabia od czasu do czasu na swoje wydatki. Maja wielki dom, dwa samochody, zona wkurzona, ale na nic im nie brakuje, lacznie z wakacjami dwa razy w roku.

Ty coś usłyszysz i już wierzysz. Ja mieszkałam zarówno w PL, UK i Kanadzie i wiem z własnego doświadczenia. Jak w swoim kraju biedowałeś to rzeczywiście raj. Ja jestem osobą z wykształceniem i doświadczeniem zdobytym w UK. Po pierwsze wizę pracownicza zdobyć legalnie jest trudno, po drugie jeśli nien jesteś wybitnym specjalistą to zaczynasz od zera. Polacy lubią wyjeżdżać i pracować na czarno, może coś takiego cię interesuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksjsidj
17 godzin temu, Gość tami napisał:

Ty masz jakas obsesje, trudno rozmawiac. Wiesz swoje, jak rypowy chlopek-roztropek.  Chlopek na zagrodzie wie lepiej niz OCDE??? ? Niz Francuzi czy Hiszpanie emigrujacy do Kanady? 

Osobiscie znam kilku obywateli najbogatszych panstw Unii , ktorzy wyjechali do Kanady, szybko znalezli prace i oczywiscei dobrze planta, maja domy, samochody i twierdza, ze jest tam o wiele lepiej niz w tychze bogatych panstwach Unii. Ale ty wiesz oczywiscie lepiej.

PS. Wsrpod nich jest m.in. malzenstwo ktore zyje z pensji zony.   Maztylko dorabia od czasu do czasu na swoje wydatki. Maja wielki dom, dwa samochody, zona wkurzona, ale na nic im nie brakuje, lacznie z wakacjami dwa razy w roku.

Ty coś usłyszysz i już wierzysz. Ja mieszkałam zarówno w PL, UK i Kanadzie i wiem z własnego doświadczenia. Jak w swoim kraju biedowałeś to rzeczywiście raj. Ja jestem osobą z wykształceniem i doświadczeniem zdobytym w UK. Po pierwsze wizę pracownicza zdobyć legalnie jest trudno, po drugie jeśli nien jesteś wybitnym specjalistą to zaczynasz od zera. Polacy lubią wyjeżdżać i pracować na czarno, może coś takiego cię interesuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JEBAĆ POLSKIE NARODOWE ...Y

TYLKO KRAJĘ ANGLOJĘZYCZNE URATUJĄ TEN ŚWIAT I DADZĄ CI UCZCIWE WYKSZTAŁCENIE, DOBRZE PLATNĄ UMYSŁOWĄ PRACĘ I ZDROWE TANIE JEDZENIE

TYLKO UK.USA.AUSTRALIA.KANADA I KRAJE UE W KTÓRYCH NIE DOSTANIESZ W MORDE JEŚLI MOWISZ PO ANGIELSKU

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tami

Nie mieszkam w Kanadzie. Znam wielu Francuzow i Brytyjczykow, ktorzy tam mieszkaja.  Wszyscy zadowoleni, a ty nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KATO
4 godziny temu, cocka napisał:

JEBAĆ POLSKIE NARODOWE ...Y

TYLKO KRAJĘ ANGLOJĘZYCZNE URATUJĄ TEN ŚWIAT I DADZĄ CI UCZCIWE WYKSZTAŁCENIE, DOBRZE PLATNĄ UMYSŁOWĄ PRACĘ I ZDROWE TANIE JEDZENIE

TYLKO UK.USA.AUSTRALIA.KANADA I KRAJE UE W KTÓRYCH NIE DOSTANIESZ W MORDE JEŚLI MOWISZ PO ANGIELSKU

 

WYPIERRRDALAJ TROLLU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid53
Dnia 25.09.2019 o 13:38, Gość gość napisał:

Przecież mówimy o Ukrainie, dla nich Polska to raj na ziemi. A ilu mamy emigrantów zarobkowych z Singapuru, Kanady czy Szwajcarii? No właśnie. Zresztą jak tylko zachodni rynek pracy otworzy się na Ukraińców to i oni czym prędzej pojadą na Zachód.

Z tym się nie zgodzę , że od razu wyjadą z Polski bo nie tylko pieniądze decydują a język kultura. 

Dla ukraińca łatwiej poznać polski niż niemiecki. Często nawet bez znajomości polskiego ukrainiec w prostej komunikacji się dogada.

Kanada , Szwajcaria ,Singapur to czołówka światowa gospodarcza , więc ciężko im znaleźć bogatszy kraj 😄

Druga sprawa dość sporo Hiszpanów jedzie zarobkowo do polski .Niższe koszty życia niskie bezrobocie itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid53

Druga sprawa Polska nie jest popularna na świecie. W Singapurze mogą nawet nie wiedzieć , że istnieje taki kraj jak Polska 😄

Moja dziewczyna tajka nie wiedziała co to Polska , gdy mnie poznala.

skoro ludzie nie znają mega polski to tym bardziej nie będą tu emigrować.

 

Mimo , że Tajlandia jest biedniejszym krajem od Polski to czasem tam emigrują ludzie z zachodniej europy część nawet zarabia tam więcej niż w UK itp. , co nie znaczy , że tajowie dużo zarabiają. Często popularnosc kraju ma wpływ na emigrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jskssb
2 godziny temu, Gość tami napisał:

Nie mieszkam w Kanadzie. Znam wielu Francuzow i Brytyjczykow, ktorzy tam mieszkaja.  Wszyscy zadowoleni, a ty nie.

Nie mieszkasz w Kanadzie, nie znasz Kanadyjczyków, ale się wypowiadasz jacy są szczęśliwi. Aha 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kihol ka

Do tych co piszą o wyjeździe do Singapuru : wiecie, że tam trudno się dostać żeby pracować, prawda? Jeden z krajów który nie przyjmuje byle jakich obcokrajowców. I dlatego ma się dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×