Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cocka

Opiekun medyczny/ Opiekun osoby starszej praca :)

Polecane posty

Cześć wszystkim!

Chciałbym zachęcić niektóre osoby do zawodu w którym pracuje, w którym się kształciłem i w którym ma już doświadczenie, mianowicie chodzi o popularnego opiekuna medycznego.

Jestem młodym człowiekiem mam 24 lata, i tak jak większość chciałbym już zarabiać swoje pieniądze, próbowałem już wielu różnych prac czy to na przykład na produkcji albo w gospodarstwie ale nie specjalnie mi to pasowało, nie lubię pracy na etacie... czyli wykonywać monotonne pracę, z racji tego ze jestem mężczyzną przydzielane mi się prace fizyczne. nie lubię monotonności, także praca na produkcji czy to w Polsce czy za granicą po prostu mi nie odpowiadała. Postanowiłem ze znajdę pracę dla siebie, na początku mając te 20 lat postanowiłem że bede pracował jako kierowca, no więc zrobiłem prawo jazdy kat. B, potem troche pracowałem wbrew sobie fizycznie by zarobić na samochód ale się nie udało. no i o co teraz chodzi, od dzieciaka miałem smykałke do opieki, czy to dziadka, babci czy rodzeństwa, więc co mi doradzili moi rodzice że praca jako opiekun osoby starszej będzie czymś dla mnie no i BINGO ! :D

zrobiłem 2 letnią szkołe tego opiekuna egzamin praktyczny i teorytyczny zdałem praktycznie oba na 100% :D itd itp :D wcześniej zaglądałem w ogłoszenia w Polsce, ale że uczyłem się od dziecka Angielskiego, wiecie szkoła, telewizja, cała ta pop kultura także ten język jest mi bardzo znajomy z tej racji zacząłem szukać ogłoszeń dalej, czyli Wielka Brytania (ogarniałem też nie raz Stany Zjednoczone i Australię na razie to trochę marzenia bo jestem młody nie wiem czy w ogóle bym dostał wizę ale jest taka możliwość). no i jak mówię UK no i co się okazało? dla ludzi którzy nie mają nawet tych dyplomów, nie mają doświadczenia, nie mają prawo jazdy oferty dla takich osób to 1000 funtów czyli na dzień dzisiejszy 5000 zł. (jest w tym wszystko, mamy swój pokój bardzo często z internetem, mamy darmowe wyżywienie i właśnie ten pokój czyli zakwaterowanie) czego chcieć więcej?

Co mnie zaskoczyło, oferty dla mnie na dzień dzisiejszy czyli 24 latka to przedział 700 funtów tygodniowo Szkocja, i Wielka Brytania 1900/2300 funtów miesięcznie

Mam tam wszystko zapewnione czyli zakwaterowanie i wyżywienie, czasem też dają samochód żeby można jechać po zakupy.

Chciałbym was zachęcić, młodych.. zmuszanych do pracy z jakimiś cymbałami, alkoholikami i innym marginesem że nie musicie podejmować pracy w Januszexie w Polsce, wystarczy że zdobędziecie wykształcenie tego Opiekuna Medycznego (ja tą szkołę robiłem 1.5 roku była to nauka zaoczna czyli weekendy)

No i teraz chyba motywacja, bo wielu pewnie się znajdzie takich, " a co ty będziesz pampersy babciom zmieniał? hahaha" i takie tam... także krótko

Moja rodzina, ze strony matki i ojca, gospodarze, od dzieciaka zajmowali się bydłem, czyli krowy, świnie, byki...... czyli co praca od 4 rano do późnych godzin nocnych a jaki zysk z tego mieli? 300 zł miesięcznie? 400 zł miesięcznie? i to najczęściej w dobrym okresie, dojenie, wywalanie ton, powtarzam ton gnoju dzień w dzień sprzątanie smród....

i że jak oni mieli 20 lat i przejmowali tą pracę od swoich rodziców dziś rodzina ze strony mojego jednego rodzica nadal się tym zajmuje a wujek ma już 50 lat i jeździ starą 20 letnia skodą to po prostu.. myślę że to jest dla mnie odpowiednia motywacja...

bym ja jako 24 latek mógł jechać sobie do pięknej Wielkiej Brytanii, pić angielską herbatkę, oglądać sobie z babcią albo z dziadkiem telewizor (możecie nawet wybrać czy chcecie mieć podopieczną czy podopiecznego, możecie wybrać czy chcecie jechać do domu gdzie już jest założony internet, jak są fajne firmy też to zdarza się że taki internet zakładają), spędzacie sobie czas w fotelu na laptopie, zjecie sobie super posiłki bo rodzina oddzielnie płaci dla was na posiłki a najczęściej jest catering opłacony, i co jest dla wielu osób najtrudniejsze żeby zmienić starszej osobie pampersa, to ja jak myślę że moi przodkowie po 20/30 lat wywalali tony gnoju tygodniowo a ja miałbym się bać zmienić pampersa starszej osobie? za 10.000 zł miesięcznie???????

 

no i meritum, wyjeżdzam sobie w 2020 roku (teraz ogarniam paszport i chce sobie kupić nowego laptopa) by sobie na luzie zarobić bez spiny, nawet nie będę wymagał tych 2 tys funtów tylko żeby przypadki nie był ciężkie zarobie sobie te 50 tysięcy złotych w rok i kupie sobie zajebisty samochód, zrobie sobie remont w pokoju, kupie sobie wszystko co sobie tylko będę chciał :D

 

Także ludzie naprawdę, bo ludzie starsi są w każdym państwie i wszędzie na świecie ta praca jest ceniona!

Czekam na wasze opinie co myślicie o tego typu pracy pozdrawiam, jeśli chcielibyście wiedzieć co będę chciał robić w 2020/2021 to planuję zrobić prawo jazdy na TIR'y, ale to prawda kosztuje, a w Polsce nigdy takich pieniędzy nie zarobie! Pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, P. Pravik napisał:

DOPIERO MIAŁEŚ 22 LATA W INNYM TEMACIE

Tak teraz mam 24 lata, jak zaczynałem miałem 22 lata 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×