Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Czarna ...enka na wesele

Polecane posty

Gość Gość

Chodzi sie czy nie? Ciągle nie wypada? Szukam ...enki na wesele i tylko w czerni czuje sie najlepiej. Zamówiłam Już kilka ...enek innych kolorów, ale odeslalam bo nie czuje sie dobrze w kolorach i chyba mi nie pasuja. Myślałam nad klasyczną mała czarna i przełamie ja kolorowymi dodatkami. Wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Czemu nie? wszystko zależy od dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Niektórzy uważają że to nietakt, przynosi pecha czy coś. Jak dobrze się czujesz w czarnym to może spróbuj ciemny granat, głębokie bordo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Niektórzy uważają że to nietakt, przynosi pecha czy coś. Jak dobrze się czujesz w czarnym to może spróbuj ciemny granat, głębokie bordo?

Niestety w tych kolorach wybór jest niewielki. A jestem niska i nie wszystko mi pasuje. Bordo zaś nie pasuje mi wcale. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Nie, choćby przez szacunek dla młodych. Jest duzo innych ciemnych kolorów, na pewno cos wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Ja byłam w czarnej. Daj spokoj z zabobonami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Ggg napisał:

Ja byłam w czarnej. Daj spokoj z zabobonami 

Nie chodzi o zabobony,ale nie chce urazić nikogo, bo ja w bzdury nie wierzę,a inni w tym dniu mogą być wyczuleni na tym punkcie. Ostatnio na weselu byłam 7 lat temu i sporo sie zmieniło od tej pory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Nie chodzi o zabobony,ale nie chce urazić nikogo, bo ja w bzdury nie wierzę,a inni w tym dniu mogą być wyczuleni na tym punkcie. Ostatnio na weselu byłam 7 lat temu i sporo sie zmieniło od tej pory. 

Kolor czarny w naszej kulturze był, jest i pozostanie kolorem żałoby. Ja kiedyś nosiłam dużo czarnych rzeczy, jak zaczełam tracic bliskich to zmieniłam stosunek do tego koloru jako całości czy większości stroju. Idż do sklepu, przymierzaj rzeczy w rożnych kolorach i jakiś Ci przypasuje. Wzrost nie ma tu nic dorzeczy..Ważny jest fason a bliżej twarzy to karnacja, oczy, makijaż. Czarny wcale nie jest taki twarzowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość ... napisał:

Kolor czarny w naszej kulturze był, jest i pozostanie kolorem żałoby. Ja kiedyś nosiłam dużo czarnych rzeczy, jak zaczełam tracic bliskich to zmieniłam stosunek do tego koloru jako całości czy większości stroju. Idż do sklepu, przymierzaj rzeczy w rożnych kolorach i jakiś Ci przypasuje. Wzrost nie ma tu nic dorzeczy..Ważny jest fason a bliżej twarzy to karnacja, oczy, makijaż. Czarny wcale nie jest taki twarzowy. 

z tym załobnym kolorem to przesada i zawsze mnie wkurzało,ze niektorzy pytali czy w zalobie jestem,Czasem myslałam,ze za chwile kogos zamorduje i bede... mam 35 lat i głownym kolorem ktorey nosze jest czarny.Jw czuje sie w tym swietnie.Moze i inne mi pasują,ale nie lubie. Nie pytam o to czy mi pasuje,bo nikt mnie tu nie zna,nie widzial by to stwierdzić, tylko o to czy ludzie chodza na wesela w czarnych ...enkach i czy to nadal nietaktowne. Dodam,ze ja na swoim slubie byłam w czarnej ...ence. Cywilny.I wszyscy zyją. Tutaj chodzi jedynie o mode weselną,bo nie chcialabym wyskoczyć na czyims slubie jak filip z konopi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

z tym załobnym kolorem to przesada i zawsze mnie wkurzało,ze niektorzy pytali czy w zalobie jestem,Czasem myslałam,ze za chwile kogos zamorduje i bede... mam 35 lat i głownym kolorem ktorey nosze jest czarny.Jw czuje sie w tym swietnie.Moze i inne mi pasują,ale nie lubie. Nie pytam o to czy mi pasuje,bo nikt mnie tu nie zna,nie widzial by to stwierdzić, tylko o to czy ludzie chodza na wesela w czarnych ...enkach i czy to nadal nietaktowne. Dodam,ze ja na swoim slubie byłam w czarnej ...ence. Cywilny.I wszyscy zyją. Tutaj chodzi jedynie o mode weselną,bo nie chcialabym wyskoczyć na czyims slubie jak filip z konopi

Idź w czarnej jak lubisz. Dołóż do tego jakieś bardziej kolorowe dodatki, albo ...enka czarna w jakieś motywy, np. kwiatowe, i gra.  Moja mama na ślubie brata miała czarną ...enkę w duży, kwiatowy wzór, do tego dodatki pod kolor tych kwiatów na kreacji i wyglądało to świetnie, nikt nie zwrócił uwagę na kolor "tła". Musiałabyś trafić na kogoś nawiedzonego, żeby się doczepił do tego koloru, bo z tego co widzę, to przestaje być kolorem zakazanym i bardziej nietaktowne jest przyjście w bieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gość2 napisał:

Idź w czarnej jak lubisz. Dołóż do tego jakieś bardziej kolorowe dodatki, albo ...enka czarna w jakieś motywy, np. kwiatowe, i gra.  Moja mama na ślubie brata miała czarną ...enkę w duży, kwiatowy wzór, do tego dodatki pod kolor tych kwiatów na kreacji i wyglądało to świetnie, nikt nie zwrócił uwagę na kolor "tła". Musiałabyś trafić na kogoś nawiedzonego, żeby się doczepił do tego koloru, bo z tego co widzę, to przestaje być kolorem zakazanym i bardziej nietaktowne jest przyjście w bieli.

Też mi sie tak wydaje. Nic nie zrobię z tym,że w kolorach źle się czuje i nie jestem sobą. Może po prostu zapytam pannę młoda co ona na to, ale pew nie z grzeczności powie że ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na wszystkie imprezy chodze w czarnych ...enkach i nigdy bym nie wiedziala, ze to nietakt gdyby nie kafe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Byłam ostatnio na weselu ,pełno lasek było w czarnych su/ kienkach. Tylko ze to byly takie bardziej wieczorowe fasony,taka zwykla to moze faktycznie wyglądać jak ciotka na pogrzebie. Ale jak kupisz imprezową su/kienke to super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zona

Ja mam wesele w grudniu i też idę w czarnej 😂 Mało tego będę siedziała leży stole świadków jako swiadkowa 😂 Nie przejmuj się, już byłam na weselu w czarnym i jak ktoś coś mówił to mówiłam, że czarny przy osi szczęście 😜 no i jakby nie było dziwny zbieg ale tam gdzie byłam w tych czarnych to mają małżeństwa cud miód 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zona
Przed chwilą, Gość Zona napisał:

Ja mam wesele w grudniu i też idę w czarnej 😂 Mało tego będę siedziała przy stole świadków jako swiadkowa 😂 Nie przejmuj się, już byłam na weselu w czarnym i jak ktoś coś mówił to mówiłam, że czarny przynosi szczęście 😜 no i jakby nie było dziwny zbieg ale tam gdzie byłam w tych czarnych to mają małżeństwa cud miód 😂 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Widziałam kiedyś laskę na ślubie w czarnej ...ence. ...enka była krótka. Do niej były jednak dobrane dodatki już w innym kolorze. W tamtym wypadku był to akurat biały. No uszło to jakoś. Chociaż ja bym pewnie dodatki wzieła czerwone albo srebrne. Możesz ty też tak zrobić. Moim zdaniem za bardzo się przejmujesz chociaż to miłe z twojej strony. Jeśli chcesz możesz zapytać pannę młodą, czy nie odczyta tego źle jeśli pójdziesz w czerni, ona może się zgodzić z grzeczności, ale chodzi o to, że będzie uprzedzona chociaż jeśli faktycznie zawsze chodzisz w czerni to znajomi nie powinni być zdziwieni skoro to twoja cecha charakterystyczna. Moim zdaniem większą żenadą jest gdy ktoś przepychem i jasnością kreacji wygląda niemal jak druga panna młoda. Zetknęłam się raz czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 godzin temu, Gość Gość napisał:

Na wszystkie imprezy chodze w czarnych ...enkach i nigdy bym nie wiedziala, ze to nietakt gdyby nie kafe...

No widzisz jaka kafe jest przydatna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A mi bylo przykro jak bliska osoba ubrala sie na czarno na moj slub. Pajacowala pol roku ze nie ma w co sie ubrac, a to ...enek nie lubi, a to kolorow nie lubi itd. Fakt, liczy sie obecnosc, ale jak przegladam zdjecia slubne, to mysle, ze mogla sie bardziej postarac, w koncu to nie pogrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 godzin temu, Gość Gosc napisał:

A mi bylo przykro jak bliska osoba ubrala sie na czarno na moj slub. Pajacowala pol roku ze nie ma w co sie ubrac, a to ...enek nie lubi, a to kolorow nie lubi itd. Fakt, liczy sie obecnosc, ale jak przegladam zdjecia slubne, to mysle, ze mogla sie bardziej postarac, w koncu to nie pogrzeb.

wow,serio 😄 trzeba bylo wybrac jej kreacje 😄

ja jestem 13 lat po slubie i zdjecia slubne ostatni raz ogladałam chyba po odebraniu od fotografa. Pojecia nie mam jak kto był ubrany, najmniej, zreszta to najmniej istotna rzecz. Moja siostra miała czarna ...enke, ktora razem kupowałysmy.  Piekna 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ludzie, jest XXI wiek. Nikt normalny do tego wielkiej wagi nie przykłada, a czerń jako kolor żałoby to chyba już tylko u celebrytów jest na pogrzebach. Owszem ludzie ubierają się stonowanie i elegancko na pogrzeby ale takiej "czarnej fali" jak 25 lat temu jakoś nie widzę. Mało który mężczyzna ma typowo czarny garnitur, a kobiety też nie ubieraja się całe na czarno na pogrzeb.

Natomiast na weselach w miastach widuję właśnie ...enki czarne, granatowe, beżowe, bordo czyli ogólnie ciemne i nikt nie robi z tego powodu halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klups

Uzależniłabym wybór od swojej relacji z nowożeńcami - jeśli znasz ich dobrze i wiesz, że mają gdzieś takie pierduły to pewnie, że w czerni. Ale jeśli to osoba nieznana ci, np dalsza rodzina męża to dla świętego spokoju założyłabym coś innego, żeby na 100% nie było kwasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieczka
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

A mi bylo przykro jak bliska osoba ubrala sie na czarno na moj slub. Pajacowala pol roku ze nie ma w co sie ubrac, a to ...enek nie lubi, a to kolorow nie lubi itd. Fakt, liczy sie obecnosc, ale jak przegladam zdjecia slubne, to mysle, ze mogla sie bardziej postarac, w koncu to nie pogrzeb.

Jest ci przykro, bo nie masz w życiu prawdziwych problemów, w dodatku jesteś mentalną 12 latką, która żyje w świecie księżniczek Disneya.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m jak mdłości
23 godziny temu, Gość ... napisał:

Kolor czarny w naszej kulturze był, jest i pozostanie kolorem żałoby. Ja kiedyś nosiłam dużo czarnych rzeczy, jak zaczełam tracic bliskich to zmieniłam stosunek do tego koloru jako całości czy większości stroju. Idż do sklepu, przymierzaj rzeczy w rożnych kolorach i jakiś Ci przypasuje. Wzrost nie ma tu nic dorzeczy..Ważny jest fason a bliżej twarzy to karnacja, oczy, makijaż. Czarny wcale nie jest taki twarzowy. 

W jakiej naszej kulturze? masz chyba na myśli to katolskie pranie mózgu, a nie naszą kulturę. Poczytaj o niej zamiast pieprzyć to co ci babcie i katechetki naklepały, to dowiesz się, że to jest wymysł Watykanu, a kolorem żałobnym w naszej kulturze jest biały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Ja kocham kolor czarny od dziecka, tzn moim ulubionym gdy miałam dwa, trzy, cztery latka był żółty, potem błękit, a od ok 8 r.ż  głównie błękit, indygo, fiolet, granat, biel i właśnie czerń.

Czerń króluje w moich ubraniach, bo najlepiej czuję się mając ten kolor na sobie. Eleganckie ...enki czy nawet bluzki koszulowe mam czarne.

I chodziłam w ostatnich 8 latach na ró wesela i akurat na 90% z nich miałam czarną ...enkę. W a d... mam jakieś zabobony, po prostu w tej barwie czuję się najlepiej i tyle. 

Skoro tak bardzo kochasz czerń to otul się nią 🙂

raz założyłam kwiecistą zieloną ...enkę i biały żakiet i czułam się źle, więcej tego błędu nie popełniłam, a w czerni czuję się jak ryba w wodzie 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...
1 godzinę temu, Gość m jak mdłości napisał:

W jakiej naszej kulturze? masz chyba na myśli to katolskie pranie mózgu, a nie naszą kulturę. Poczytaj o niej zamiast pieprzyć to co ci babcie i katechetki naklepały, to dowiesz się, że to jest wymysł Watykanu, a kolorem żałobnym w naszej kulturze jest biały.

To ciekawe skąd takie oburzenie na osoby, ktore nie byly ubrane na czarno na pogrzebie Piotra Staraka.  Nawet na pogrzeb Kory ludzie przyszli ubrani na czarno, choc nie bylo katolickiego pogrzebu.  Dla mnie czarny jest smutnym kolorem i nie pasuje do wesela. Watykan tez jest katolicki hak bys nie zauwazyla a biel w tradycji europejskiej ma inne znaczrnie.  Ślub to jest radosny dzien mlodych i nie wyobrażam sobie aby psuc go swoim strojem, nie wierze, ze nie nosicie innych kolorów? Że tylko w czarnym dobrze sie czujecie. Mam nadzieje, ze na wasz slub i wesele przyjdzie wiekszosc ubrana na czarno, zeby wam sie podobalo. Do ślubu tez zacznijcie nosic czarne ...enki i czarne welony a nie jakies zabobonne białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oha

Czarny jest bardzo eleganckim kolorem. Prawie każdy w nim dobrze wyglada i do tego wyszczupla. Jako panna młoda nie miałabym nic przeciwko żeby ktoś był na czarno na moim weselu. Bo w sumie jak czarny odpada, biały odpada, to zostaje albo kureffski czerwony którego nienawidzę albo pastelowe w których poza wiekiem niemowlęcym wyglada się tandetnie jak dzidzia piernik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...
58 minut temu, Gość Oha napisał:

Czarny jest bardzo eleganckim kolorem. Prawie każdy w nim dobrze wyglada i do tego wyszczupla. Jako panna młoda nie miałabym nic przeciwko żeby ktoś był na czarno na moim weselu. Bo w sumie jak czarny odpada, biały odpada, to zostaje albo kureffski czerwony którego nienawidzę albo pastelowe w których poza wiekiem niemowlęcym wyglada się tandetnie jak dzidzia piernik. 

No to miejmy nadzieje,że będziesz miała bardzo dużo pań na czarno. i będzie bardzo elegancko ...

A z kolorów to masz jeszcze:

granat i wiele odcieni mocnego niebieskiego;

bordowy;

fiolety;

szarości,

zielenie.

I nie sam kolor świadczy elegancji lecz fason.W Twoim czarnym można wyglądać tandetnie jak spod latarni a w beżach szalenie elegancko.

 I lepiej zadbać o dietę i być szczupłym niż zdawać się na magię  koloru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 godzin temu, Gość mieczka napisał:

Jest ci przykro, bo nie masz w życiu prawdziwych problemów, w dodatku jesteś mentalną 12 latką, która żyje w świecie księżniczek Disneya.  

Oczywiscie, ze nie mam 😉  wystarczy zachowac zdrowy rozsadek w podejmowaniu decyzji. Jak widac, ubior adekwatny do sytuacji poprostu niektorych przerasta 😉 No, ale mamy XXI w, wiec ktoz by sie przejmowal takimi szczegolami 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do tańca

Drogie Panie ,panuje zasada Mianowicie :Na śluby i wesela nigdy ...enka w kolorze czarnym i białym. Wszystkie pozostałe kolory przyjęte

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Typowa baba
1 godzinę temu, Gość ... napisał:

No to miejmy nadzieje,że będziesz miała bardzo dużo pań na czarno. i będzie bardzo elegancko ...

A z kolorów to masz jeszcze:

granat i wiele odcieni mocnego niebieskiego;

bordowy;

fiolety;

szarości,

zielenie.

I nie sam kolor świadczy elegancji lecz fason.W Twoim czarnym można wyglądać tandetnie jak spod latarni a w beżach szalenie elegancko.

 I lepiej zadbać o dietę i być szczupłym niż zdawać się na magię  koloru. 

Typowy babiszon z ciebie. Wredny i szpilę tez musi wbić bo nie spocznie Hahaha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×