Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Byliśmy w Turcji i się zdziwiłam

Polecane posty

Gość Gość

Bo dużo blondynek było i bardzo europejsko wyglądały. Myślałam, że turystki, ale jednak okazywały się tutejsze. W telewizji też widziałam dużo blondynek. W ogóle się zdziwiłam, bo bardzo tam nowocześnie i bogato. Kobiety bywają wyzywające. Myślałam, że tam jest gorzej i trochę się baliśmy jechać z dzieckiem. A Wy jakie polecacie miejsca, które z pozoru wydają się groźne, a jednak są cywilizowane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Turcja o nie dziękuje. Niedawno co był zamach nie pierwszy i nie ostatni. Europejsko powiadasz :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Turcja o nie dziękuje. Niedawno co był zamach nie pierwszy i nie ostatni. Europejsko powiadasz 🙂 ?

Ten zamach to był chyba gdzieś na prowincji. My byliśmy w Stambule i wrażenia pozytywne. Ludzie mili, swobodna atmosfera. Niestety, w Polsce też latają z nożami po galeriach handlowych w dużych miastach. A w Tarnowie to nastolatkę dwóch bandytów napadło. W środku dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Można powiedzieć, że Turcja dzieli się na dwie części - europejską i azjatycką. Głęboko na Wschodzie nie chciałabym się znaleźć. Ale im bliżej Europy, tym lepiej. Wiele osób ma takie podejście do religii jak my. Niby są wierzący, niby obchodzą święta, ale niespecjalnie się tym zajmują na co dzień. Ubiór wielu dziewcząt mnie zaskakuje, bo jest zwyczajnie wyzywający i one tak chodzą do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Był na prowincji jutro może być gdzie indziej. A na Cyprze niedawno wybuch amunicji przy „cudownym” 5 gwiazdkowym hotelu. O dziękuje za takie wczasy. Przeczytaj sobie co napisała Polka przebywająca w tym hotelu. Myślała, że już jest po nich. Dzieci płakały. Strach pozostanie na zawsze teraz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Blondynki pewnie z polski zakochane w tych „cudownych” śniadych mężczyznach :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Bo dużo blondynek było i bardzo europejsko wyglądały. Myślałam, że turystki, ale jednak okazywały się tutejsze. W telewizji też widziałam dużo blondynek. W ogóle się zdziwiłam, bo bardzo tam nowocześnie i bogato. Kobiety bywają wyzywające. Myślałam, że tam jest gorzej i trochę się baliśmy jechać z dzieckiem. A Wy jakie polecacie miejsca, które z pozoru wydają się groźne, a jednak są cywilizowane? 

To polecam Liban, polowa dziewczyn ubrana bogato, cycki na wierzchu, nikt wlosow nie zaslania. Dookola sklepy typu D&G, Chanel itp. tez bylam w szoku bo w wyobrazni mialam pustynie i wojne hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Bylam w Turcji w czerwcu w czesci Egiejskiej i nie widzialam ani jednej kobiety w burce 😛  czy chuscie na glowie 😛

Czesciej to widze takie u siebie na ulicy..

Na plazy owszem czesc kobiet w burkini, 😉 Cudny widok: na sasiadujacyh lezakach siedzi matka i corka. Matka w burkini , a corka w bikini i obie kopca fajke 😄 I nikomu to nie przeszkadza 🙂

Nie ma kobiet topless..

Turystom w tylek by weszli byleby tylko ich zadowolic, wiedza ze z nich zyja. Na ulicach spokoj, zadnych pijackich burd, pijanego kwiatu mlodziezy z Uk 😉   Raz widzialam z balkonu jak do sasiedniego hotelu przyjechala policja , bo mlodziez sie zbyt rozochocila.. Szybko przekonali sie , ze to nie Ibiza 😛 Zandarmi to czesty widok, ale tak w tle bez uczucia zagrozenia.

Nie ma tej nachalnosci sprzedawcow  jak w np. Maroku. Nikt cie nie oblapia, nie idzie za toba natretnie probujac cos sprzedac, nie otacza cie wianuszkiem.. Owszem, oferuja swoje uslugi, ale glosem jedynie nie ruszajac sie z miejsca.

Czulismy sie  naprawde bezpiecznie, a czasami bezpieczniej niz na ulicy wlasnego kraju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1

Ja polecam Albanię. Turcja ma fenomenalną infrastrukturę. Turcja to zamordyzm, ale niewidoczny dla turysty. Ludzie myślą, że jak islam to bieda z nędzą, ludzie mieszkają w jaskiniach/lepiankach, a kobietom widać tylko oczy. Kraje muzułmańskie są różne, nie każdy kraj arabski to zaraz islam czy jego najbardziej konserwatywna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja do Arabów się nie wybiorę na pewno.Wybieram Europę.Wolę więcej zapłacić ale być wśród swoich.

A najlepiej mi we własnym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja do Arabów się nie wybiorę na pewno.Wybieram Europę.Wolę więcej zapłacić ale być wśród swoich.

A najlepiej mi we własnym kraju.

Turcja to też Europa po części. Poza tym oni nie są arabami i nie lubią gdy ktoś ich tak nazywa. To tak jakby Polaków nazywać Niemcami i przypisywać im niemieckie zbrodnie z II wojny światowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 godzin temu, Gość gosc napisał:

Bylam w Turcji w czerwcu w czesci Egiejskiej i nie widzialam ani jednej kobiety w burce 😛  czy chuscie na glowie 😛

Czesciej to widze takie u siebie na ulicy..

Na plazy owszem czesc kobiet w burkini, 😉 Cudny widok: na sasiadujacyh lezakach siedzi matka i corka. Matka w burkini , a corka w bikini i obie kopca fajke 😄 I nikomu to nie przeszkadza 🙂

Nie ma kobiet topless..

Turystom w tylek by weszli byleby tylko ich zadowolic, wiedza ze z nich zyja. Na ulicach spokoj, zadnych pijackich burd, pijanego kwiatu mlodziezy z Uk 😉   Raz widzialam z balkonu jak do sasiedniego hotelu przyjechala policja , bo mlodziez sie zbyt rozochocila.. Szybko przekonali sie , ze to nie Ibiza 😛 Zandarmi to czesty widok, ale tak w tle bez uczucia zagrozenia.

Nie ma tej nachalnosci sprzedawcow  jak w np. Maroku. Nikt cie nie oblapia, nie idzie za toba natretnie probujac cos sprzedac, nie otacza cie wianuszkiem.. Owszem, oferuja swoje uslugi, ale glosem jedynie nie ruszajac sie z miejsca.

Czulismy sie  naprawde bezpiecznie, a czasami bezpieczniej niz na ulicy wlasnego kraju..

Każdy robi jak chce ja dziekuje wybieram inne kierunki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dziś czytałam jak gosc zapłacił za 5 gwiazdkowy hotel w Turcji a standard jak za 2. Ktoś kto podróżuje po Polsce i sypia w 5 gwiazdkowym hotelu wie jak wyglądają  standardy w takim hotelu. Niektórzy z was cieszą się ze jadą do 5 gwiazdkowego hotelu all inkluziw :) prawdziwe hotele 5 gwiazdkowe nie maja takiej opcji wyżywienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
37 minut temu, Gość Gosc napisał:

Każdy robi jak chce ja dziekuje wybieram inne kierunki 

A jakie ? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
35 minut temu, Gość Gosc napisał:

Dziś czytałam jak gosc zapłacił za 5 gwiazdkowy hotel w Turcji a standard jak za 2. Ktoś kto podróżuje po Polsce i sypia w 5 gwiazdkowym hotelu wie jak wyglądają  standardy w takim hotelu. Niektórzy z was cieszą się ze jadą do 5 gwiazdkowego hotelu all inkluziw 🙂 prawdziwe hotele 5 gwiazdkowe nie maja takiej opcji wyżywienia 🙂

A po co mi allclusive ?

Ja w hotelu to wylacznie spie 😛

Nie po to jade za granice by siedziec przy basenie i jesc i pic..

To samo moge miec na R.O.D.O.S 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
26 minut temu, Gość gosc napisał:

A po co mi allclusive ?

Ja w hotelu to wylacznie spie 😛

Nie po to jade za granice by siedziec przy basenie i jesc i pic..

To samo moge miec na R.O.D.O.S 😉 

Rodos takie same G u w n o jak Turcja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Rodos takie same G u w n o jak Turcja !

Jeżeli masz napisane R.O.D.O.S i po każdej literze kropkę to chodzi o skrót Rodzinne ogródki działkowe otoczone siatką. Dla Januszów i Grażynek nie ma równicy Turcja, Albania czy Afganistan, bo Janusz z Grażynką nie zagłębiają się w takie szczegóły jak to, że nie każdy Arab to muzułmanin, a kraje te różnią się między sobą tak stopniem konserwatyzmu jak i infrastrukturą. W Albanii cały ten islam to pic na wodę. Tacy z nich wyznawcy islamu jak w Polsce katolicy (wielu tylko na papierze), zresztą nie jest to tam wcale dominująca religia, ae Janusz tego nie wie, bo trzeba czytać coś więcej niż Kafe, a to boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ja do Arabów się nie wybiorę na pewno.Wybieram Europę.Wolę więcej zapłacić ale być wśród swoich.

A najlepiej mi we własnym kraju.

Rozumiem ze nigdy poza Polske w takim razie nie wyjezdzasz? Bo Polakom daleko do Francozow czy Hiszpanow. Poza tym jak ktos ladnie napisal, nawet w krajach arabskich nie ma wylacznie Arabow, a samych Arabow masz tez w Europie. Strasznie ograniczone myslenie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
36 minut temu, Gość gosc napisał:

A po co mi allclusive ?

Ja w hotelu to wylacznie spie 😛

Nie po to jade za granice by siedziec przy basenie i jesc i pic..

To samo moge miec na R.O.D.O.S 😉 

Dokladnie, jesli ktos jedzie, zeby posiedziec tylko w hotelu, no to wakacje zycia rzeczywiscie😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
37 minut temu, Gość gosc napisał:

A po co mi allclusive ?

Ja w hotelu to wylacznie spie 😛

Nie po to jade za granice by siedziec przy basenie i jesc i pic..

To samo moge miec na R.O.D.O.S 😉 

a inni nie mają motorka w tyłku i po intensywnym roku wypełnionym ambitną pracą, treningami i samorozowojem pragną się zrelaksować 2 tygodnie będąc w pełni obsłużoną (po to płacą) i w rzeczywistości opłaconym standardzie AI a nie być oszukaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
41 minut temu, Gość gosc napisał:

A po co mi allclusive ?

Ja w hotelu to wylacznie spie 😛

Nie po to jade za granice by siedziec przy basenie i jesc i pic..

To samo moge miec na R.O.D.O.S 😉 

to jak hotel tylko i wyłącznie Ci do spania, bo jesteś jakaś fałszywie rozumianą minimalistką to równie dobrze śpij na plażach pod gołym niebem skoro standard wypoczynku Ci obojętny.

ciekawe co dzieci na to, że mamusia wolała przycebulić na odpoczynku w 40 stopniach biorąc hotel bez klimy bo ma potrzebę latania po ruinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
42 minuty temu, Gość gosc napisał:

A po co mi allclusive ?

Ja w hotelu to wylacznie spie 😛

Nie po to jade za granice by siedziec przy basenie i jesc i pic..

To samo moge miec na R.O.D.O.S 😉 

to jak hotel tylko i wyłącznie Ci do spania, bo jesteś jakaś fałszywie rozumianą minimalistką to równie dobrze śpij na plażach pod gołym niebem skoro standard wypoczynku Ci obojętny.

ciekawe co dzieci na to, że mamusia wolała przycebulić na odpoczynku w 40 stopniach biorąc hotel bez klimy bo ma potrzebę latania po ruinach.

albo oglądać ten meczet w Stambule, który wcześniej był świątynią prawosławną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goska
21 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Turcja o nie dziękuje. Niedawno co był zamach nie pierwszy i nie ostatni. Europejsko powiadasz 🙂 ?

A w Polsce pisowisko. i co?

Pozdrawiam ze Szkocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goska
18 minut temu, Gość gosc napisał:

Dokladnie, jesli ktos jedzie, zeby posiedziec tylko w hotelu, no to wakacje zycia rzeczywiscie😂

duzo ludzi tak robi niestety. nie pojmuje tego. my zwiedzamy zwiedzmy zwiedzamy. palza tez czasem, ale ogolnie wolimy wakacje typu: jakies miasto/miasta  i miasteczka pozwiedzac, wczuwac sie w lokalna atmosfere,  jesc lokalne pordukty, pic lokalne wino/piwo, spacerowac, wieczorem ksiazka.... ech pamietam jaki mielismy mega super balkon w naszym mini apartamencie w Walencji, ogromny wrecz... z wygodnymi fotelami plecionymi, ze stolikiem i parasolem, z pieknym widokiem... i to tylko 80 euro za noc za trzy osoby (jedno dziecko). 

A w Atenach z glownego tarasu hoteliku, tam gdzie sie jadlo sniadnaia, byl widok na Akropol. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość Gosc napisał:

Rodos takie same G u w n o jak Turcja !

Pod jakim względem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goska
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Turcja to też Europa po części. Poza tym oni nie są arabami i nie lubią gdy ktoś ich tak nazywa. To tak jakby Polaków nazywać Niemcami i przypisywać im niemieckie zbrodnie z II wojny światowej. 

Ale wiesz, dla wielu Polakow kazdy Arab to od razu muzulmanin 😛 i kazdy nieco ciemniejszy z karnacji to tez od razu muzulmanin.... takie waskie te polskie umysly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goska

Moja kolezanka i jej partner, ona Hiszpanka on Dunczyk, byli w maju na 2 tygodnie w Iranie i starsznie im sie podobalo. i bylo bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goska
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ja do Arabów się nie wybiorę na pewno.Wybieram Europę.Wolę więcej zapłacić ale być wśród swoich.

A najlepiej mi we własnym kraju.

Napisala osoba, ktorej po prostu nie stac na wyjazdy i ktora  pewnie nie zna zadnego jezyka obcego by sie dogadac za granica 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora
8 minut temu, Gość Goska napisał:

 

 

Niech każdy odpoczywa jak chce. Jak nie miałam dziecka to jeździłam z mężem typowo zwiedzać. Odkąd mam dziecko ma obecnie 5 lat to odpoczywam w opcji all.Jak trochę podrośnie to i zanim będziemy jeździć zwiedzać teraz nam się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora

Wakacje życia dla każdego oznaczają co innego. Ale oczywiście kafeterianki jedna mądrzejsza od drugiej. Mnie opcja RODOS kompletnie nie przekonuje jak forma wypoczynku a mam znajomą co nie wyobraża sobie lata bez tego a ja jej nie krytykuje. Każdy potrzebuje odpoczynku po całym roku TYRANIA. Ja np wole wydać pieniądze na wyjazd zagraniczny niż w chacie robić remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×