Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość psycholot

zaprzeczenie miłości i zranieniu

Polecane posty

Gość gość
1 minutę temu, Gość ... napisał:

Pewien Pan uznał widocznie,że nie jestem warta szacunku i szczerości,więc tego od  niego nie otrzymałam.. I choć darzę go uczuciem szczerym i prawdziwym to nie będę całować po d.u.p.i.e  i też czuje się zraniona. Dlatego postaram się zamknąć ten rozdział w sobie,choć wiem,że to nigdy nie nastąpi ..Ale dlaczego mam skrzywdzić sama siebie skoro jemu to zwisa...

Zrozumiesz to kiedy nienawiść zamienisz na zrozumienie. Wtedy wszystko nabierze sensu i nie będzie zbędnych pytań typu 'dlaczego'. Bo równie dobrze można zapytać dlaczego nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...
38 minut temu, Gość gość napisał:

Zrozumiesz to kiedy nienawiść zamienisz na zrozumienie. Wtedy wszystko nabierze sensu i nie będzie zbędnych pytań typu 'dlaczego'. Bo równie dobrze można zapytać dlaczego nie...

Już zrozumiałam..starałam się byc uczciwa..a zabawa czyimś kosztem jest podła..więc więcej zrozumiec nie muszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoza...ia

Nic nie jest do końca jasne. Zapytać się o uczucia nie można. Wierzyć też średnio jej można bo zmienia zdanie w zależności co akurat najkorzystniej wychodzi. Jasne, też się odgryzalen. Zarazasz się tym zachowaniem.. Nie rozumiesz czemu kochasz dajesz a ona Cię nie szanuje, oddala..Podejrzewasz zdrady. Są ku temu przesłanki ale dowodów na 100 nie ma. I stałem się na jej prośbę taka .... Bo chciała spokoju.. Moja żona jest pierwsza kobieta której się oddałem, pozwoliłem kierować. No i zajechalismy tylko dokąd... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swietnie powiedziane
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Zrozumiesz to kiedy nienawiść zamienisz na zrozumienie. Wtedy wszystko nabierze sensu i nie będzie zbędnych pytań typu 'dlaczego'. Bo równie dobrze można zapytać dlaczego nie...

Wlasnie tak jak piszesz .100%racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swietnie powiedziane
1 godzinę temu, Gość ... napisał:

Już zrozumiałam..starałam się byc uczciwa..a zabawa czyimś kosztem jest podła..więc więcej zrozumiec nie muszę..

Skoro tak .To nic, a nic nie zrozumialas i dalej nienawidzisz. Wybacz ,a zobaczysz ulge. Naprawde. Zycze powodzenia i spokoju ducha. 💚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 minut temu, Gość Swietnie powiedziane napisał:

Skoro tak .To nic, a nic nie zrozumialas i dalej nienawidzisz. Wybacz ,a zobaczysz ulge. Naprawde. Zycze powodzenia i spokoju ducha. 💚

Wybaczanie, zrozumienie nie jest na zawołanie. Tych wartości nie da się wyuczyć tak jak nie da się pozbyć miłości czy choćby guza na czole. Czas jest po to, by wyzbyć się żalu, złości, gniewu i całej masy negatywnych emocji. Jednym sprzyja, a dla drugich jest jak stary, łysy oszust, który nigdy nie pozwala na to, by cokolwiek zrozumieć. Czas czasem nie bywa łaskawy i koniec. Śmierć i tyle po nas zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manoman

Opisane w pytaniu "oszukiwanie mozgu" nie istnieje. To sa zwykle gierki zranionych i emocjonalnie niedojrzalych jednostek, ktore udaja przed innymi i chca czesto wywolac jakas reakcje u osob, ktore je zranily. Nie ma tez milosci, ktora przetrwa wiele lat, jezeli zycie z kochana osoba sie nie ukladalo. Nie kocha sie tez osob, ktore nas bardzo zranily, oszukaly itp. To sa emocjonalne zaleznosci, a nie milosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiscie
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Wybaczanie, zrozumienie nie jest na zawołanie. Tych wartości nie da się wyuczyć tak jak nie da się pozbyć miłości czy choćby guza na czole. Czas jest po to, by wyzbyć się żalu, złości, gniewu i całej masy negatywnych emocji. Jednym sprzyja, a dla drugich jest jak stary, łysy oszust, który nigdy nie pozwala na to, by cokolwiek zrozumieć. Czas czasem nie bywa łaskawy i koniec. Śmierć i tyle po nas zostanie.

To zrozumiale ze potrzeba czasu. Chodzilo mi o to,co trzeba zrobic by sie wyzbyc zlosci. Wlasnej destrukcji. Wiem cos o tym.Czas,czas. Skupienie sie na sobie i wyciszenie tez pomaga. 💚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiscie
2 godziny temu, Gość Manoman napisał:

Opisane w pytaniu "oszukiwanie mozgu" nie istnieje. To sa zwykle gierki zranionych i emocjonalnie niedojrzalych jednostek, ktore udaja przed innymi i chca czesto wywolac jakas reakcje u osob, ktore je zranily. Nie ma tez milosci, ktora przetrwa wiele lat, jezeli zycie z kochana osoba sie nie ukladalo. Nie kocha sie tez osob, ktore nas bardzo zranily, oszukaly itp. To sa emocjonalne zaleznosci, a nie milosc.

Czyli. Jesli dziecko bedzie zle, bedzie cie krzywdzilo przestaniesz je kochac. 🙂 Milosc jest bezwarunkowa. Jesli jest za cos, to jest to interes a nie milosc. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psycholot
8 minut temu, Gość Oczywiscie napisał:

Czyli. Jesli dziecko bedzie zle, bedzie cie krzywdzilo przestaniesz je kochac. 🙂 Milosc jest bezwarunkowa. Jesli jest za cos, to jest to interes a nie milosc. Pozdrawiam. 

to ładne 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Oczywiscie napisał:

Czyli. Jesli dziecko bedzie zle, bedzie cie krzywdzilo przestaniesz je kochac. 🙂 Milosc jest bezwarunkowa. Jesli jest za cos, to jest to interes a nie milosc. Pozdrawiam. 

Ale nie do chłopa który Cię po pysku trzaska. Śmieszne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość psycholot napisał:

to ładne 🙂

Kochałam kogoś bezwarunkowo latami a on się bawił mną jak dziecko klockami..mam ochotę to wezmę do ręki, nie mam to rzucę w kąt..To nie był żaden interes, to była czysta i prawdziwa miłość,a został tylko ból..Nie potrafię w tej chwili mu wybaczyć skrajnego egoizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoza...ia

.   Niektórzy nie chcą nie potrafią zrozumieć. Wypierają i sami siebie robią w ...a. Nie ma miłości jest tylko gra..i robienie z siebie ofiary.. Projekcja wszystkich gownianych zachowań na ofiarę.. I pranie mózgu..alternatywna rzeczywistosc..przemoc rodzi przemoc.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie. Smieszne.
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ale nie do chłopa który Cię po pysku trzaska. Śmieszne. 

Dlatego pojawia sie zlosc . A syn gdy ojca bije? Chodzi mi o osoby, gdzie mimo zlego czynu i krzywdy doznanej dalej kochaja. Nie jest powiedziane ze odrazu sie odcinaja i przestaja kochac. Nagle z dnia na dzien. O to chodzi. Ale sa takie relacje ,gdzie odcinanie trwalo rok czy wiecej lat. Bo brak szacunku , wspomniane bicie itd .Pewnego dnia miarka sie przebrala i cos peklo w tej osobie -nic przerwana (milosc ). Wtedy mozna powiedziec o koncu milosci. Gdy w miejsce milosci (czulosc, dobroc)pojawia zal, bol to tez dalej jest to milosc do tamtej osoby.Dlatego cierpimy.  Bo gdyby nic nie bylo ,pozostala by pustka i obojetnosc. Zal ,bol jest pierwszym objawem ze moze zostac przerwana nic milosci. 💚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie. Smieszne.
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Kochałam kogoś bezwarunkowo latami a on się bawił mną jak dziecko klockami..mam ochotę to wezmę do ręki, nie mam to rzucę w kąt..To nie był żaden interes, to była czysta i prawdziwa miłość,a został tylko ból..Nie potrafię w tej chwili mu wybaczyć skrajnego egoizmu...

Kazdy bol trzeba przepracowac. Nic nie da sie odrazu.To jest zupelnie normalne i zdrowe dla nas samych. Tak samo, jak po smierci ukochanej osoby zaloba.  Bardzo mi przykro, ze  Ciebie to spotkalo. 💚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doza...ia

Byłoby dobrze gdybym posiadał wiedzę na temat tego co było i co jest..cuda na kiju dookoła non stop..po co kogoś męczyć..robić wariata..hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×