Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zzz

zy dostane zwolnienie lekarskie w ciazy

Polecane posty

Gość Zzz

Mam ciezko fizycznie prace zdarza die ze musze cos dzwignac i przeniesc czy w ciazy lekarze od razu dadza mi zwolnienie. Jakie macie doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo

Ja mam bardzo podobna pracę.

Narazie po Prostu nie dźwigam ale myślę że koło 12tyg pójdę  na l4

Jeśli Nie masz możliwości aby ktoś robił to za Ciebie w pracy to powinien wystawić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzz

Ja sobie nie wyobrazam teraz tam pracowac na hali jest strasznie zimno. Pracuje na 3 zmiany. Nie wiem czy jak za 2 tyg pojde do lekarza nie poprosze go o zwolnienie tylko czy bedzie chcial wypisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Zzz napisał:

Ja sobie nie wyobrazam teraz tam pracowac na hali jest strasznie zimno. Pracuje na 3 zmiany. Nie wiem czy jak za 2 tyg pojde do lekarza nie poprosze go o zwolnienie tylko czy bedzie chcial wypisac

Pracodawca musi zapewni c ci inne stanowisko pracy. Nie wolno ci pracować na nocki. Jeśli nie zapewni ci innego stanowiska, to ma obowiązek zwolnic cię ze świadczenia pracy, albo możesz iść na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzz

Musi albo nie musi. U mnie nikim sie nie przejmuja ludzmi najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Prywatny Ci da, wizyta ok. 200zł. Ale nie na całą ciążę a na ok. miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dostaniesz normalnie. Należy ci się i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 Chodziłam prywatnie i mi wciskał na siłę co wizytę, a ja nie chciałam, więc aż mnie tym wkurzał, myślę, że prywatny Ci da, no ale fakt, że nie na całą ciążę, możesz najpierw spróbować u takiego na NFZ, może też da. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pracodawca ma obowiązek dostosować stanowisko pracy do twojego stanu. L4 nie powinnaś dostać, bo ciąża nie jest chorobą, a każda jednostka chorobowa musi być na L4 zakodowana - ciąża swojego kodu nie ma. Najlepiej, przeczytaj post na blogu mamy ginekolog. Na co dzień jej nie czytam, ale kiedyś trafiłam na ten post i był dla mnie bardzo ciekawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzz

Ale ja nie dam rady prscowac juz teraz biegam co chwile do lazienki a norme trzrba wyrobic. Do lekarza i tak chodze prywatnie bo na nfz sa tacy ze szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Zzz napisał:

Ale ja nie dam rady prscowac juz teraz biegam co chwile do lazienki a norme trzrba wyrobic. Do lekarza i tak chodze prywatnie bo na nfz sa tacy ze szkoda gadac

No więc czemu ma ci nie wypisać ? Powiedz ze chcesz iść na l4 i już. Pewnie będzie ci dawał na czas do każdej wizyty i potem nowe żebyś nie miała przerwy w zwolnieniu. 

Nie Ty jedna pójdziesz na l4 w ciąży:) lekarze raczej nie robią z tego problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzz

Dzieki jakos glupio bylo mi sie upominac. Ale idzie zima i wstawac o 4 jest ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Zzz napisał:

Dzieki jakos glupio bylo mi sie upominac. Ale idzie zima i wstawac o 4 jest ciezko

No pewnie,bierz l4 i się nie przejmuj niczym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

Mi dwóch lekarzy nie chciało wypisać.. Pracowałam w hurtowni. Więc powiedziałam w pracy jaka sytuacja i sami kazali mi iść na zwolnienie, powiedzieli, że to nie jest praca dla kobiet w ciąży i że nie obchodzi ich jak to zrobię ale ma być zwolnienie. Trzeci lekarz mi wypisał ale wcześniej się dowiedziałam czy są z tym kłopoty czy nie żeby kasy nie tracić na wizytę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Emm933 napisał:

Mi dwóch lekarzy nie chciało wypisać.. Pracowałam w hurtowni. Więc powiedziałam w pracy jaka sytuacja i sami kazali mi iść na zwolnienie, powiedzieli, że to nie jest praca dla kobiet w ciąży i że nie obchodzi ich jak to zrobię ale ma być zwolnienie. Trzeci lekarz mi wypisał ale wcześniej się dowiedziałam czy są z tym kłopoty czy nie żeby kasy nie tracić na wizytę. 

Ciebie nie powinno obchodzic jak oni to zrobia, zeby zapewnic Ci odpowiednie stanowisko pracy, a jak nie umieja to placic Ci ze zwolnieniem obowiazku pracy. Dziewczyny czemu wy robicie tak dobrze pracodawcom i chodzicie na zwolnienia? Ciekawe czy jak pozniej zus podwazy slusznosc tego zwolnienia i zostaniecie bez kasy to pracodawca pomoze i wysle pieniazki? Myslcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Przedstaw lekarzowi jak wyglada Twoja praca, wystawi Ci zwolnienie bez dyskusji. Zglos tez pracodawcy, ze jestes w ciazy. Od tego momentu bedzie mial obowiazek dostosowac stanowisko pracy do potrzeb ciezarnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Zzz napisał:

Ale ja nie dam rady prscowac juz teraz biegam co chwile do lazienki a norme trzrba wyrobic. Do lekarza i tak chodze prywatnie bo na nfz sa tacy ze szkoda gadac

Powiedz lekarzowi co Ci dolega. L4 na pewno dostaniesz. Jeśli wykonywane obowiązki miałyby zaszkodzić Twojemu zdrowiu, to tym bardziej. Co miesiąc możesz mieć przedłużane. Są kobiety, które pewnie od czasu, gdy w ogóle dowiedziały się, że są w ciąży przebywają na zwolnieniu. Można go otrzymać na 270 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

dostaniesz, nie świruj! idź na to zwolnienie, to nie są warunki dla kobiety w ciąży. Już widzę jak ci zmieniają stanowisko i dopasowują godziny... w polandii... tiaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 

3 godziny temu, Gość Zzz napisał:

Mam ciezko fizycznie prace zdarza die ze musze cos dzwignac i przeniesc czy w ciazy lekarze od razu dadza mi zwolnienie. Jakie macie doswiadczenia

Dziewczyny Ja pracuje w sklepie z odzieżą używaną, niby nic ale dwa razy w tyg dostajemy towar, trzeba rozładować worków które ważą 10kg czasem więcej, nie zawsze mam kogoś obok do pomocy,poza tym praca po 8/9h Stojąca, narazie jestem we wczesnej ciąży i mnie tu oszczędzają ale tylko dlatego że jest osoba do pomocy,ona niedługo sie zwalnia i nie uśmiecha mi się rzucać worami w ciąży,myślicie że dostanę zwolnienie? Lekarz na pierwszej wizycie dowiedział się tylko że pracuje w sklepie i powiedział "to może Pani pracować" Ale nie mówił mu co dokładnie robię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois

Ja pracuje na magazynie. Juz w 5 tygodniu ciazy dostalam L4. Moj lekarz sam zapytal czy sie czuje na silach zeby isc jeszcze na jakis czas do pracy, czy moze wolalabym odpoczac na zwolnieniu. Czulam sie bardzo zle wiec skorzystalam i tak mam L4 od wizyty do wizyty przedluzane.

Nie boj sie pytac lekarza o L4, tymbardziej jezeli uwazasz ze nie dasz rady chodzic do pracy. Nikt nie powinien robic ci problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi nigdy żaden lekarz na nfz nie robił problemu żebym dostała l4 w ciąży.. Nawet za bardzo nie wnikal. Powiedziałam że chce ze względu na pracę i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 godzin temu, Gość Zzz napisał:

Musi albo nie musi. U mnie nikim sie nie przejmuja ludzmi najmniej

To po co pracujesz w takim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×