Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Co ja zrobię

16 miesięczne dziecko pije soki kompoty nie chce wody

Polecane posty

Gość Co ja zrobię

Synek ma 16 miesięcy. Nauczyłam go pić soki z wodą bo jak miał 7 miesięcy miał straszne zaparcia nie chciał pić samej wody jak zaczął pić soki z wodą to od razu kupa się poprawiła. Teraz i kilkanaście razy wcześniej jak daje wodę nie chce pić a jak dam trochę soku nawet na zabarwienie koloru od razu pije duze ilości. 

Wiem ze to staranie wpływa na zeby ale co ja teraz mogę zrobić? 

Podawać non stop tylko wodę? Aż w końcu będzie pił? 

Latem tak próbowałam non stop marudzil a jak dodałam soku to 200 ml wypił na raz.

Próbowałam również z rana zróbic mocniejszy sok i w ciągu dnia dodoqslaam wodę ze na koniec dnia to już prawie mial sama wodę ale też już pok koniec dnia pił mniej na 2 dzień tez odrobinę soku i juz pił dużo mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ja zrobię

I oczywiście nue chce myć zębów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

A Ty i ojciec dziecka pijecie wodę czy soki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iii

Niepotrzebnie dawałaś soki tak małemu dziecku. Na łatwiejsze wyproznianie podaje się np. śliwkę. Teraz może być trudno go oduczyć picia soków, bo slodki smak uzależnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ja zrobię

Sliwka nie pomagała.  Zaczął się normalnie wyróżniać jak zaczął dużo pić. Jak dawałam wodę nie chciał wgl pić. 

Nie będę oszukiwać pijemy wodę smakowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Skoro Wy nie pijecie zwykłej wody, to mały też nie będzie pił.  Dziecko uczy się przez obserwację.  Ja bym bardziej skupiła się na myciu zębów. Po umyciu wieczorem nie dawała już nic do picia. Musisz znaleźć sposób na mycie zębów,  bo inaczej próchnica murowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja dwulatka pije soki i wodę. Czasem ma ochotę na jedno, a czasem na drugie. Mąż pije soki. Wody nie lubi. Ja piję wodę, bo nie przepadam za sokami. Jednak córka chętnie myje zęby. Może kup jakąś fajna szczoteczkę. Nam się sprawdziła soniczna, taka świecąca. Na rynku jest tego dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Skoro wypija wodę z odrobiną soku ("na zabarwienie"), to w ciągu dnia spokojnie możesz tak właśnie podawać. Tylko mieszaj mu z wodą soki 100%, bez cukru, najlepiej domowej roboty (póki jest sezon na owoce). Albo słabe kompoty. Woda jest najlepsza ale tak naprawdę ważniejsze jest aby dziecko się nie odwadniało. Więc lepiej podać rozwodniony sok niż wodę ktorej nie wypije. Poczytaj http://szpinakro

bibleee.pl/woda-w-zywieniu-dziecka/

Tylko tak jak dziewczyny wyżej radzą, musisz znalezc sposob na mycie zębów. Czy dziecko pije z niekapka, czy z kubeczka otwartego, czy z rurką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×