Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Niebokotek17

Grupa najbliższych przyjaciół nie traktuje mnie poważnie

Polecane posty

Nie wiem jak mam to dokladnie nazwac ale czuje sie jakby mnie wykorzystywali w pewnych rzeczach a jak przyjdzie co do czego to jestem pomijana.Nasza grupa jest mala znamy sie juz dlugo tworzą ją głównie pary z czego najbardziej przyjaźnią się dziewczyny (znamy sie od małego).Zawsze staralam sie dotrzymac słowa bo lubie spędzać z nimi czas,jak trzeba bylo to zawiozłam gdzie trzeba kupilam alkohol albo zalatwialam transport zeby reszta mogla sie napic.Do niedawna pracowalam fizycznie praktycznie caly dzien i z pracy wracalam padnięta doslownie na imprezy mialam czas tylko w weekendy ale zdarzało sie ze planowali je w tygodniu w tedy musiałam odmówić i zaczynalo sie kombinowanie przekonywanie i pretensje ze nie mogę przyjsc a przeciez pracy nie rzucę na ich widzi mi sie i nie popędze na impreze.Do tego kolezanka zaplanowala urodziny w piątek nie licząc się z tym ze ja nie mogę przyjsc ale kiedy sie dogadywalysmy inna nie mogla w sobotę wiec przelozyla je wlasnie na piatek z moim zdaniem sie nie licząc.Podobnie bylo z moimi urodzinami, powiedziałam ze alkohol bedzie ale niestety w niewielkiej ilosci poniewaz mieszkam z rodzicami i siostrą i nie mogę pozwolic sobie na głośną imprezę,w tedy tez byly pretensje i fochy bo co to za impreza jak nie mozna sie porządnie upić.Czesto jest tez tak ze chlopaki wybierając dla którejś z nas prezenty w tajemnicy konsultują sie z inną zeby sie upewnic czy prezent sie spodoba itd i ostatnio koleżanka miala urodziny a ja z nią się przyjaźnie najdłużej i jej chlopak nie zapytal mnie tylko innej kolezanki i tak bylo nie jeden raz zawsze jestem w tym wypadku pomijana.Niedawno rowniez obchodzilam urodziny i zaden z chłopaków nie złożył mi życzeń mimo ze ja zawsze o ich urodzinach pamietam.Na imprezach jestem tą osobą ktora rozkreca zabawę mam do siebie dystans ale kiedy cos mi nie spasuje mowie o tym głośno,wiem kiedy mam przystopowac z alkoholem i staram sie byc asertywna ale za to tez mi sie obrywa.Dodam ze wielokrotnie woziłam dziewczyny wlasnym autem i tankowac musialam za swoje.

Poradzcie mi co mam robic, ogólnie jestem nastawiona raczej pozytywnie i raczej sie nie przejmuje problemami ale od dłuższego czasu zaczelam zauwazac ze cos nie gra kiedy mowie otwarcie to oczywiscie są zapewnienia ze wszyscy mnie lubią i jest git ale ja wiem ze nie jest.A szkoda mi tej przyjazni bo trwa juz dlugo tylko ja nie chce dac sie wykorzystywac i juz sama nie wiem czy ze mną jest cos nie w porzadku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

to Dwulicowi Ludzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolcia

Zmień towarzystwo i przede wszystkim zacznij siebie szanować, wtedy inni też będą cię szanować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolcia

Dodam jeszcze coś. Nie warto sugerować się tym że jeśli z kims przyjaźnimy się od dawna, znamy się od dziecka to znaczy że to tak ma być i będzie na zawsze. Nic i nikt nie jest dla nas na zawsze. Ludzie się zmieniają z czasem i wtedy gdy zaczyna coraz częściej zgrzytac i nie można się dogadać, czujemy się wykorzystywani to znak że ktoś się zmienił ale i my także, dlatego dostrzegamy coś czego wcześniej nie widzieliśmy. Zaczyna to nam przeszkadzać, zmieniają się nasze potrzeby i priorytety. Jesteś młodą osobą, i masz ogromne szanse cały czas poznawać nowych ludzi. Czasem z tymi starymi przyjaciółmi już nam nie po drodze i czas zakończyć relacje, szukać takich osób przy których bedziemy czuć się wartościowi a nie ponizani. I uważaj na pijanstwo, tam gdzie co chwila imprezki z alkoholem tam problemy i ludzie z problemami. Nie warto. Szukaj wartościowych osób w swoim życiu, takich którzy mają jakies cele, a ich priorytetem jest rozwój a nie imprezki. I sama też zastanów się i spójrz ba nich obiektywnie, czy naprawde żal ci, czy coś stracisz gdy zerwiesz kontakty z nimi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×