Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

nie odczuwam zadnej sympatii wobec Polski i Polakow

Polecane posty

Gość gosc

jest tu pare osob z rodziny ktore kocham, troche natury, reszta wzbudza u mnie mdlosci i niechec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gd111

Ja również. Pracy nie ma (wbrew temu co mówi nam propaganda), człowiek czuję się jak śmieć, taki kraj ciężko polubić. Tzn. praca jest, ale tylko fizyczna ponad siły, a jak umysłowa to po znajomości ewentualnie za grosze. A głupcy w Polsce cieszą się że wreszcie jesteśmy częścią świata zachodniego. Jesteśmy, ale nie pod względem poziomu życia. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tintak

Zamienili klatke PRLu na klatke Uni jewropejskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
13 godzin temu, Gość gd111 napisał:

Ja również. Pracy nie ma (wbrew temu co mówi nam propaganda), człowiek czuję się jak śmieć, taki kraj ciężko polubić. Tzn. praca jest, ale tylko fizyczna ponad siły, a jak umysłowa to po znajomości ewentualnie za grosze. A głupcy w Polsce cieszą się że wreszcie jesteśmy częścią świata zachodniego. Jesteśmy, ale nie pod względem poziomu życia. Pozdro.

praca jest ale kto normalny bedzie chcial pracowac za 1700zł na reke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 godzin temu, Gość tintak napisał:

Zamienili klatke PRLu na klatke Uni jewropejskiej

ja sie ciesze ze unia jest, bez problemu moge wyjechac z polskiego kolchozu i godnie zyc, juz spedzam 2/3 zycia poza polska i chce sie calkowicie odciac jak moi bliscy odejda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlkjlkjn

Nie wykorzystalisales szansy jaka dala wam Polska, ze jestes tak zgorzkinaly i i sfrustowany?  (uwazam ze posty napisala jedna osoba.

Zawsze mozesz sie zrzec  obywatelstwa i pojechac do panstwa ktore kochasz. Nie trac czasu na pisanie na polskojezycznych forach,    zajmij sie swoja przyszloscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gd111
3 godziny temu, Gość mlkjlkjn napisał:

Nie wykorzystalisales szansy jaka dala wam Polska, ze jestes tak zgorzkinaly i i sfrustowany?  (uwazam ze posty napisala jedna osoba.

Zawsze mozesz sie zrzec  obywatelstwa i pojechac do panstwa ktore kochasz. Nie trac czasu na pisanie na polskojezycznych forach,    zajmij sie swoja przyszloscia.

Postów nie pisała jedna osoba. Ja odpowiedziałem na temat. Mi PL żadnej szansy nie dała - od razu byłem na straconej pozycji. Jako bezrobotny z wyższym z renomowanego kierunku państwowego dziennego studiów, wiem co piszę. W PL jest pracy dla fizoli ,ewentualnie za grosze, albo fajna ale po znajmości, lub z wyśrubowanymi wymaganiami typu "minimum 5 lat doświadczenia na identycznym stanowisku". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 godzin temu, Gość gd111 napisał:

Postów nie pisała jedna osoba. Ja odpowiedziałem na temat. Mi PL żadnej szansy nie dała - od razu byłem na straconej pozycji. Jako bezrobotny z wyższym z renomowanego kierunku państwowego dziennego studiów, wiem co piszę. W PL jest pracy dla fizoli ,ewentualnie za grosze, albo fajna ale po znajmości, lub z wyśrubowanymi wymaganiami typu "minimum 5 lat doświadczenia na identycznym stanowisku". 

To podaj jakiś konkretnie kraj gdzie dobra praca czeka tylko dlatego ,ze ktoś posiada jakiś dyplom?  Jakbys miał rozeznanie to byś więdział , że WSZĘDZIE na całym świecie dyplom to papier, studiuje się dla siebie, na rozmowie o prace to liczy się konkretna umiejętnosć na wymagane stanowisko. Powiem więcej to jeszce w PL zwraca się uwagę na wyższe wykształcenie jakby było gwaratnetm czegokolwiek. Nie możesz się obrazać na swiat , że taki glazurnik ma większe wziecie i większe pieniądze niż doktor historii, to reguluje rynek a nie Państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gd111

Mam doświadczenie a nie tylko dyplom, ale nie na "identycznym lub analogicznym stanowisku".  Do pracy umysłowej, pracodawcy wymagają nie tyle doświadczenia w branży,  co na "identycznym stanowisku" - bo mają zbyt dużo chętnych. W De UK lub Se tak nie jest bo tam brakuję specjalistów. I nie wmawiaj mi że na całym świecie jest tak że przeznaczeniem absolwentów najlepszych kierunków najlepszych uczelni jest kolejka w urzędzie pracy. Idź do pracy w biurze propagandy partii rządzącej - tam Cię przyjmą. Wmawianą nam że problem bezrobocia w PL zanika ale wiem że to nieprawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gd111

Zapomniałem że o ile np. w Se rzeczywiście sam dyplom nie daje dobrej pracy tylko np. średnią to w Polsce dyplom nie daje żadnej. Pracodawcy w PŁ grali mi na nosie,  miałem pozbywać ich o mobbing - narzucali nieakceptowalne warunki pracy i prosto w oczy mówili że jak "nie" to czeka mnie zupa dla bezrobotnych. Ale tu powinien pozwać o mobbing własny kraj. Bo to jest wina państwa, że ofert pracy jest tak mało, że pracodawcy mogą traktować pracownika jak wynajętego niewolnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 23.09.2019 o 19:26, Gość mlkjlkjn napisał:

Nie wykorzystalisales szansy jaka dala wam Polska, ze jestes tak zgorzkinaly i i sfrustowany?  (uwazam ze posty napisala jedna osoba.

Zawsze mozesz sie zrzec  obywatelstwa i pojechac do panstwa ktore kochasz. Nie trac czasu na pisanie na polskojezycznych forach,    zajmij sie swoja przyszloscia.

oczywiscie ze sie zrzekne wiekszosc czasu jestem poza polska, jak najblizsi odejda a niewielu juz ich tu zostalo calkowicie odetne sie od tego kraju, uwazam ze tu nie ma zadnej szansy na nic, albo naprawde malutkie, i cos musi w tym byc skoro latwiej sobie ulozyc zycie w "obcym" kraju niz tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23 godziny temu, Gość gd111 napisał:

Zapomniałem że o ile np. w Se rzeczywiście sam dyplom nie daje dobrej pracy tylko np. średnią to w Polsce dyplom nie daje żadnej. Pracodawcy w PŁ grali mi na nosie,  miałem pozbywać ich o mobbing - narzucali nieakceptowalne warunki pracy i prosto w oczy mówili że jak "nie" to czeka mnie zupa dla bezrobotnych. Ale tu powinien pozwać o mobbing własny kraj. Bo to jest wina państwa, że ofert pracy jest tak mało, że pracodawcy mogą traktować pracownika jak wynajętego niewolnika.  

bo polska to patologia, dobra dla ludzi co lubia wegetować i dostawać po dupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 23.09.2019 o 19:26, Gość mlkjlkjn napisał:

Nie wykorzystalisales szansy jaka dala wam Polska, ze jestes tak zgorzkinaly i i sfrustowany?  (uwazam ze posty napisala jedna osoba.

Zawsze mozesz sie zrzec  obywatelstwa i pojechac do panstwa ktore kochasz. Nie trac czasu na pisanie na polskojezycznych forach,    zajmij sie swoja przyszloscia.

po co to piszesz? zeby zatrzymac tania sila robocza w kraju? ukraicy tez juz nie chca tyrac za g o w n o i dostawac bo glowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

PL to dziwny kraj. Stąd uciekali ludzie od wszech czasów. Niezliczone wojny, klęski żywiołowe i nieudolne władze które działały na szkodę obywateli. Zmiany systemów politycznych też nic nie dały. Kto żyw opuszczał ten kraj. Kościuszko, Maria Curie-Skłodowska, Chopin, Hłasko, Polański i tysiące innych czuli pismo nosem i sp/ier/da/la/li stąd ile sił w nogach. Dziś kolejna zmiana systemu i 3.000.000 ludzi opuściło to Eldorado. Tutaj problemy były od zawsze i wygląda na to, że to się nigdy nie zmieni. Niestety, bo kraj piękny ale jak powiedział Piłsudzki ludzie koorwy! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remo

To spadajcie. Swiat stoi otworem.   TRACICIE zycie na szkalowanie Polski po forach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość remo napisał:

To spadajcie. Swiat stoi otworem.   TRACICIE zycie na szkalowanie Polski po forach. 

dlaczego? dostalismy po glowie od Polski, mozemy sie odwdzieczyc, forum jest po to zeby wyrazic opinie, dla mnie to jest dobrze uzyte 5 minut z całego tygodnia czy miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gsć
11 minut temu, Gość Gość napisał:

PL to dziwny kraj. Stąd uciekali ludzie od wszech czasów. Niezliczone wojny, klęski żywiołowe i nieudolne władze które działały na szkodę obywateli. Zmiany systemów politycznych też nic nie dały. Kto żyw opuszczał ten kraj. Kościuszko, Maria Curie-Skłodowska, Chopin, Hłasko, Polański i tysiące innych czuli pismo nosem i sp/ier/da/la/li stąd ile sił w nogach. Dziś kolejna zmiana systemu i 3.000.000 ludzi opuściło to Eldorado. Tutaj problemy były od zawsze i wygląda na to, że to się nigdy nie zmieni. Niestety, bo kraj piękny ale jak powiedział Piłsudzki ludzie koorwy! 

Niestety masz rację. Trudno to lepiej ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Gość Gość napisał:

[...] Tutaj problemy były od zawsze i wygląda na to, że to się nigdy nie zmieni. Niestety, bo kraj piękny ale jak powiedział Piłsudzki ludzie koorwy! 

Trudno mieć pretensję do mentalności Polaków, która znikąd się nie wzięła. Zgnębiony niesamodzielny lud bez perspektyw będzie postępował w określony sposób. Gdyby którakolwiek władza faktycznie miałaby na celu poprawę sytuacji i życia obywateli w państwie, wdrożyłaby już odpowiednie zmiany i elementy socjotechniki, na efekty nie trzeba byłoby długo czekać. Najwyraźniej jednak taka jeszcze się nie przytrafiła. Zobaczymy, może w przyszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak się zastanawiam..co mi dała PL? .... Z PL nie wywiozłam niczego oprócz obcego akcentu. I to wisi nade mną obojętnie w jakim kraju bym się osiedliła. W PL mieszkałam 22 lata. O 22 lat za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

z perspektywy czasu wolałbym sie nie urodzic i nie zmarnowac polowy zycia w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

ten kraj to dno ale jest malutki ułamek ludzi normalnych tak z 1 na 20 osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 23.09.2019 o 11:01, Gość gosc napisał:

praca jest ale kto normalny bedzie chcial pracowac za 1700zł na reke?

Tyle to teraz w Polsce nawet cieć nie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubić muche

sprzątaczki biorą 20zł za godzine teraz w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 godzin temu, Gość Gość napisał:

z perspektywy czasu wolałbym sie nie urodzic i nie zmarnowac polowy zycia w Polsce.

Napisz skargę do prezydenta,premiera,marszałka sejmu i  senatu i nie zapomnij przeprosić że się urodziłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Napisz skargę do prezydenta,premiera,marszałka sejmu i  senatu i nie zapomnij przeprosić że się urodziłaś.

Też mi radość urodzić się w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 godzin temu, Gość gość napisał:

Tyle to teraz w Polsce nawet cieć nie zarabia.

Tak to ciekawe u mnie w mieście 70% ogłoszeń to właśnie te 1700...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid53
Dnia 23.09.2019 o 19:26, Gość mlkjlkjn napisał:

Nie wykorzystalisales szansy jaka dala wam Polska, ze jestes tak zgorzkinaly i i sfrustowany?  (uwazam ze posty napisala jedna osoba.

Zawsze mozesz sie zrzec  obywatelstwa i pojechac do panstwa ktore kochasz. Nie trac czasu na pisanie na polskojezycznych forach,    zajmij sie swoja przyszloscia.

Nie , poprostu ludzie mają kompleksy wobec zachodu. Ludzią nie chce się pracować ,  gościu pisze tu w jednym poscie praca fizyczna zła , umyslowa też. To może niech w ogóle nie pracuje. Tu wszyscy piszą że w pl praca tylko za 1700 a w praktyce to większość ludzi to ma netto od 2500 zł w gore a często po 3000-5000 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 godzin temu, Gość Gość napisał:

Tak to ciekawe u mnie w mieście 70% ogłoszeń to właśnie te 1700...

A w moim mieście 3500 netto to norma . Z Poznania jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid53
Dnia 25.09.2019 o 10:56, Gość gość napisał:

po co to piszesz? zeby zatrzymac tania sila robocza w kraju? ukraicy tez juz nie chca tyrac za g o w n o i dostawac bo glowie?

Tania siła robocza przyda się w Niemczech by pracować za 1300 euro. Bo ciemny lud sobie przeliczy 1300*4,35=5655 zł z czego wynajem mieszkania/pokoju często to koszt 700 euro (3045) jak nie więcej  ,  co jeszczew Berlinie piwo kupowalem po 3,5 euro w zwyklym sklepie 15 zł , ogólnie drogo kosztuje żywność też . Więc mega dobrobyt chyba jedynie pochwalenie się ile tysięcy się nie ma za które i tak mega duzo się nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×