Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kaja

Gdy od faceta śmierdzi jajami. Pomocy

Polecane posty

Gość Kaja

Mam problem, od dłuższego czasu mniej więcej od 2  lat mój partner wydala z siebie smród gotowanych jaj. Często gdy siedzi sam w pokoju i wchodzę to muszę wietrzyć całe pomieszczenie bo ten smród jest ciężki do wytrzymania. Mam wrażenie że ten smród jest coraz mocniejszy i intensywniejszy z miesiąca na miesiąc. Taki typowy smród gotowanych jaj. Co to może być? On nie pali,  pije alkohol bardzo rzadko, więc można powiedzieć że takie rzeczy wykluczają problem. Jada dużo bananów, nabiału, owoców. Niewiem już sama w czym problem. Szczerze mówiąc denerwuje mnie to, bo to jest naprawdę wstrętny zapach i nie miło przebywać z nim w domu gdy tak śmierdzi. Gdzie może być przyczyna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale on wypuszcza gazy o takim zapachu czy tak śmierdzi przez skórę? Jeśli to pierwsze to jak najbardziej ten nabiał (ciężkostrawne białko mleczne w postaci kazeiny, w dodatku połączone z fermentującą laktozą) w połączeniu z dużą ilością owoców i bananów  (cukier, skrobia) może powodować dużą fermentację w jelitach i cuchnące gazy. Dodatkowo przy takiej obfitującej w cukier diecie partner ma pewnie przerost flory bakteryjnej i nadpopulację candidy. Rozwiązanie jest takie. Po pierwsze ograniczenie lub wykluczenie nabiału.Ograniczenie cukrów i węglowodanów w diecie. Jeść dużo warzyw liściastych. Możesz wpisać w google dieta FODMAP. Ona zawiera nisko fermentujące produkty które partner może jeść i nie są one gazotwórcze. Uważać na produkty o wysokiej zawartości FODMAP. Możecie spróbować nie łączyć białka ze skrobią (czyli nie jeść mięsa z ziemniakami czy makaronem, a z sałatką, natomiast makaron podać jako osobny posiłek, też w towarzystwie warzyw. Oprzeć dietę na warzywach, dobrej jakości rybach i mięsie, zjadanych w towarzystwie warzyw, kaszach, ryżu, jajka ale bez przesady, owoce w ograniczonych ilościach jako osobny posiłek. Najlepiej z samego rana i przed śniadaniem. Potem odczekać z godzinę i dopiero je zjeść. Uważać na nabiał i cukier. Na przykład na śniadanie może być jajecznica z pomidorami. Na obiad ryba z warzywami. Podwieczorek koktajl owocowy. Na kolację spaghetti z sosem pomidorowym. Uwazać na nabiał i cukier. Na przerost flory można brać Oregasept. Po dwóch tygodniach kuracji dołączyć do niego jakieś anty wzdęciowe probiotyki typu Enterol czy San Probi. Nie zaszkodzi kilka dni diety oczyszczającej na warzywach i owocach. Możesz zaproponować partnerowi taki detoks. A potem zdrowa dieta tak jak piszę wyżej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×