Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gosc

Czy to prawda że jeśli ma się bezbolesne miesiączki to okres będzie lżejszy

Polecane posty

Gość Gosc

Tak ostatnio usłyszałam od znajomej i jak się przechodzi ciążę bezobjawowo z to prawda czy raczej jakiś mit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ale błąd w tytule 😄 chodziło o *lżejszy poród 😄 *to czy poród będzie lżejszy 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chyba chciałaś napisać "poród". Ciekawe pytanie. Mam bezbolesne miesiączki, poród miałam szybki, ale dośc bolesny, ale wywołany oksytocyną, więc może dlatego. Poza tym trudno jest mi porównać, bo urodziłam tylko jedno dziecko. Nie miała za to bólów "od krzyży", które podobno sa najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kiedyś w podróży (zmiana klimatu, otoczenia, temperatur,  nie wiem) jeden jedyny raz miałam okres tak bolesny, że zwijając się z bólu leżałam na podłodze, wyłam i czekałam aż leki przeciwbólowe zaczną działać. Poród był mniej więcej podobny. Przypuszczam, że jeśli jesteś przyzwyczajona do bardzo bolesnych miesiączek to lepiej zniesiesz ból porodowy. To nie znaczy że będzie mniejszy niż u innych, po prostu twój próg tolerancji będzie większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

nie, u mnie wrecz na opak. Gdy miesiaczki sa bardzo bolesne, kobieta nauczona jest radzic sobie z takim bólem. Moja matka nie wierzyłam mi ze tak boli i nie dawala nic przeciwbólowego. Rodziłam 13 h, ale gdy tylko wstałam, powiedzialam ze wole rodzić co miesiac niz miec okres. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mam bardzo bolesne miesiączki, ból oceniam na 8/10. Na 9 oceniam atak kołki nerkowej a na 10 atak migreny. Poród to jakieś 5,5/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Amelinium napisał:

nie, u mnie wrecz na opak. Gdy miesiaczki sa bardzo bolesne, kobieta nauczona jest radzic sobie z takim bólem. Moja matka nie wierzyłam mi ze tak boli i nie dawala nic przeciwbólowego. Rodziłam 13 h, ale gdy tylko wstałam, powiedzialam ze wole rodzić co miesiac niz miec okres. 

Dokladnie tak samo powiedzialam kiedy urodzilam pierwsze dziecko. Wole rodzic niz znosic okres co miesiac a porod mialam kleszczowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo ciężkie miesiączki, zarówno przed okresem jak i w trakcie jego trwania bardzo słabo się czuję, skręcam się z bólu, bez tabletek nie wychodzę z domu, mam zawsze przy sobie tabletki vemonis femi, bardzo mi pomagają, pozwalają na normalne funkcjonowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko słyszałam ( a własciwie mojej koleżance ktora ma bardzo bolesne miesiączki powiedział to  ginekolog), że po porodzie miesiączki już nie są takie bolesne. Nie słyszałam nigdy o tym o czym mówi autorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja tylko słyszałam ( a własciwie mojej koleżance ktora ma bardzo bolesne miesiączki powiedział to  ginekolog), że po porodzie miesiączki już nie są takie bolesne. Nie słyszałam nigdy o tym o czym mówi autorka

Z tymi miesiączkami po porodzie mogę potwierdzić. Przechodzę je dużo łagodniej, niż przed porodem. Ciekawe ile to potrwa 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie zauważyłam u siebie zmiany jeśli chodzi o zmniejszony ból jeśli chodzi o okres po porodzie, jest tak samo bolesny, dlatego zawsze mam przy sobie tabletki vemonis femi, które mi pomagają w czasie bóli miesiączkowych, u mnie problem zakrawa aż o skurcze więc niestety bez tabletek się nie obchodzę dlatego że nie byłąbym w stanie normlanie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×