Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zenek

plusy pracy za granica

Polecane posty

Gość zenek

jakie sa plusy i minusy pracy za granica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

większe ... zarobki 

 

to jest ... największy plus.

mniejsza ...a przestępczość

mniej polaków biedaków ... oszustów złodzieji alkoholików narkomanów

 

wieksza ...a kultura z racji na lepiej rozwiniony jezyk handlu i usług chociazby w takim ... UK albo USA albo Australii albo nawet ...ych niemców nazioli także ... się zastanów czy chcesz umierać dla kaczora albo schetyny czy może lepiej pomyśleć o sobie i samemu sie wykształcić i coś zrobić dla świata być jakimś doktorem albo inżynierem zamiast ... być magazynierem w polsce ... w oddziale inpostu albo ... na poczcie albo byc ...ym policjantem. 

decyzja nalezy do ciebie masz swój mózg i nie ogladaj się na tą ...ą biedotę która tylko żeruje i patrzy jakby cie tu w polsce ojebać

nikomu sie w polsce nie chce robić każdy by tylko ... kierowniczył, kontrolował a nikt ... nic nie produkuje wszystko ... żarcie ze wschodu a siliniki i maszyny z zachodu i tak tu żyjemy miedzy sowieckim a nazistowskich okupantem ...y PRL

...ALAĆ STĄD JAK NAJDALEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edeni

Cocka, ale masz odrazajaca fote. Bleeee.

Dobre to to jest do dyskusji "jestm latwa szukam amatora, zeby mnie przelecial bez zobowiazan". Tu ludzie przychodza pogadac na rozne tematy, wiec polowe zemdli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mist

PLUSY:

-zarobki, zwykle pozwalajace na normalne zycie   (poza najgorsza robota w najdrozych miastach, typu: Paryz, Londyn).

-dobre relacje w pracy, jasne zasady

-bardzo uporzadkowany swiat dookola (nie dotyczy najgrszych dzielnic wielkich miast, tam jest gorzej niz w PL i tam sie nie osiedlamy)

-jesli wrosniesz w tamten swiat (idealem jest malzenstwo z  prawdziwym "tambylcem", a nie z innym emigrantem) - masz wielkie szanse na dobre zycie.

-dobra opieka spoleczna i zdrowotna

-stabilna emerytura (o ile nie wyjedziesz po 50tce)

-mozliwosc otwarcia sie na swiat, poznania wielu kultrur, jezdzenia po swiecie

To wszystko dotyczy osob, ktore lubia nowe sytuacje, lubia np. nowe smaki, lubia jezdzic, lubia inne kultury. Im jestes bardziej zamknieta, a skosztowanie czegos innego niz pierogi jest dla ciebie wyzwaniem, to nie jedz. Pierogi sa symboliczne, chodzi o otwartosc umyslu na to co nowe. Tradycjonialisci, ludzie, ktorzy wola "swoje" strony, swoja rodzine, swoje jedzienie, itd. beda sie zle czuc za granica. Moze troche sie dorobia, ale tamten swiat nigdy nie stanie sie ich swiatem.

WADY

-jesli jestes mocno zwiazania z rodzina lub przyjaciolmi - bedziesz tesknic, rozlaka  z kochanymi ludzmi boli

-jesli jestes zamknieta na to co nowe (kuchnie, zwyczaje, itd.) - nigdy nie poczujesz sie dobrze. Znam ludzi, ktorzy mieszkaja 30 lat w krajach z najlepsza kuchnia swiata a oni wciaz zyja i jedza jakby byli w Polsce, nic im sie tam nie podoba, mecza sie.

-kazdy kraj ma swoja tzw. kulture pracy, do ktorej trzeba sie dostosowac. Nie zawsze jest to latwe, gdy wychowalismy sie w zupelnie innej kulturze. Mozna wtedy zyc w polskim gettcie (pracowac dla Polaka, na polskich zasadach), ale wtedy nigdy nie bedziesz tam u siebie. Staniesz w rozkroku miedzy dwoma panstwami, zawsze rozerwana.

Wiekszosc emigrantow jest zadowolona ze swojej decyzji, ale nie wszyscy. Trzeba dobrze sie zastanowic jaki jestem, co jest dla mnie waznie, gdzie moge poczuc sie dobrze i dopiero jechac lub... nie.   W Polsce jest teraz bardzo duzo mozliwosci. Pracowita, zdolna i uprata osoba moze osiagnac wiecej niz emigrant. Kariera "od zera do milionera" jest w Polsce znacznie czestsza niz na Zachodzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamos

plusem jest to ze mozna wiecej zarobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość adamos napisał:

plusem jest to ze mozna wiecej zarobic

Ale i dużo więcej zapłacić, bo wszystko dużo droższe niż w PL. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ale i dużo więcej zapłacić, bo wszystko dużo droższe niż w PL. 

Gie prawda. W stosunku do zarobków wszystko jest DUŻO TAŃSZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fem

Prawda. Za porownywalna pensje (minimalna, srednia, itd.) mozna o wiele wiecej kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Komu drogo temu drogo ale dla mnie PL to najtańszy kraj do życia. Byłam niedawno w Danii a tam ceny że szok! Dla mnie w PL jest dużo, dużo taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzu

No pewnie, skoro zarabiasz w Polsce, to w Danii drogo.

Jakbys zarabial na Ukrainie to w Polsce drogo. I to jak drogo.

A jakbys zarabial w Rep. Srodkowoafrykanskiej to na Ukrainie drogo, ze szok, w Polsce - masakra. A w Danii nie stac by cie bylo na nic.

Ogarniasz? Czy wciaz nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek

dobra a jak sie zabrac za to zeby wyjechac do pracy do np holandii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość bzu napisał:

No pewnie, skoro zarabiasz w Polsce, to w Danii drogo.

Jakbys zarabial na Ukrainie to w Polsce drogo. I to jak drogo.

A jakbys zarabial w Rep. Srodkowoafrykanskiej to na Ukrainie drogo, ze szok, w Polsce - masakra. A w Danii nie stac by cie bylo na nic.

Ogarniasz? Czy wciaz nic?

No niby masz rację ale przecież w PL jest coraz lepiej. PiS daje 500+, zwolnienie z podatku młodziaków no a pensje idą w górę jak oszalałe. Mimo wszystko PL to bardzo tani kraj do życia. Tak tanio jak u nas to nigdzie nie ma. Nie rozumiem dlaczego ludzie wciąż niezadowoleni łajzy jedne! Do roboty gnoje a nie narzekać mi tu na wszystko.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

No niby masz rację ale przecież w PL jest coraz lepiej. PiS daje 500+, zwolnienie z podatku młodziaków no a pensje idą w górę jak oszalałe. Mimo wszystko PL to bardzo tani kraj do życia. Tak tanio jak u nas to nigdzie nie ma. Nie rozumiem dlaczego ludzie wciąż niezadowoleni łajzy jedne! Do roboty gnoje a nie narzekać mi tu na wszystko.  

Obudź się, Janusz, zesrałeś się!!! 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin
4 godziny temu, Gość zenek napisał:

dobra a jak sie zabrac za to zeby wyjechac do pracy do np holandii?

najlepiej udac sie do agencji pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzu

Janusz, ogarnij sie, wciaz nic nie rozumiesz skoro piszesz "Tak tanio jak u nas to nigdzie nie ma." 

Przeczytaj jeszcze raz post "Jakbys zarabial na Ukrainie to w Polsce drogo. I to jak drogo. A jakbys zarabial w Rep. Srodkowoafrykanskiej to na Ukrainie drogo, ze szok, w Polsce - masakra. A w Danii nie stac by cie bylo na nic." Tym razem czytaj ze zrozumieniem, ucza tego w klasach 1-3 szkoly podstawowej. Czytaj tak dlugo az zrozumiesz.  Taniej niz w Polsce jest gdzie, no gdzie, Jasiu-Januszu? A to tylko dwa przyklady.  Rozumiesz juz Jasiu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek
15 godzin temu, Gość marcin napisał:

najlepiej udac sie do agencji pracy

no dobra ale jakiej konkretnie polecasz jakas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No, ale chyba nie zaprzeczycie, że polskie zarobki idą w górę szybciej niż polskie ceny. Na to są oficjalne dowody, więc wiadomo, że jest coraz lepiej. Trzeba tylko intensywniej pracować a będziemy zarabiać jeszcze więcej. ostatnie słowo nie jest jeszcze powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin
4 godziny temu, Gość zenek napisał:

no dobra ale jakiej konkretnie polecasz jakas?

ja bylem z otto w xpo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z mojej perspektywy:

- brak obaw o przyszłą emeryturę;

-służba zdrowia (nie jest idealnie, czasem trzeba coś dopłacić ale działa. Nie czeka się miesiącami na wizytę u specjalisty, pracownicy służby zdrowia na oko 20 lat młodsi niż w Polsce, świetna opieka pooperacyjna, człowieka traktuje się z szacunkiem itd.) ;

- ochrona środowiska (raczej wszyscy ogrzewają się gazem, jak smog pojawia się w mieście to wprowadza się ograniczenia w ruchu pojazdów oraz darmowa komunikację) oraz większa świadomość ekologiczna;

- brak cyrków związanych z edukacją, co chwilę jakieś kolejne zmiany;

- milsi ludzie;

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid53
Dnia 30.09.2019 o 00:01, Gość gość napisał:

Gie prawda. W stosunku do zarobków wszystko jest DUŻO TAŃSZE.

Zależy ile zarabiasz , gdzie mieszkasz , jaką masz sytuacje majątkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid53

Główne plusy lepiej zorganizowane państwa , często prawo jest dużo lepiej skonstruowane ,nie gnębi się przedsiębiorców jak w Polsce . 

Moim zdaniem pieniądze nie sa w Polsce problemem bo generalnie mało jest w Polsce realnie biednych ludzi.

Jak ma się do wyboru prace na 2 etaty jako lekarz , dotego znowelizowany kodeks karny gdzie za nie umyślne spowodowanie śmierci można pojść do 10/15 lat do więzienia to lepiej pracować za granicą.

Generalnie taki lekarze wcale1 nie musi w Polsce żyć bardzo biednie , może mieć nawet auto za gotowke , dom , kase na życie na luzie  , ale jak w Niemczech moze zarabiac na jeden etat więcej . 

Moze w stosunku do kosztow  życia wyjdzie mu podobnie jak w PL , ale mniej musi pracować  , ma luz to bardziej się opłaca .

W Polsce jest problem prawny ,jak się nie zlikwiduje tego to ludzi to nie zacheci do zostania w kraju.

Po co się meczyc z polskim US w Polsce jak mozna założyć firme np. w UK. I tam być rezydentem podatkowym. Można w PL dużo zarobic ale wiecej kłód pod nogi jest w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bywam w PL kilka razy na rok i dla mnie ten kraj jest bardzo tani. Zarabiam w € a płacę w PL jedną trzecią z tego co za granicą. Nie rozumiem czemu Polacy tak narzekają. Możecie pławić się w tanich restauracjach i kupować nieruchomości za bezdurno. Przecież nie możecie mieć zachodnich pensji skoro macie ceny dopasowane do zarobków. Jak byście więcej zarabiali to musielibyście za wszystko płacić trzy razy tyle co dziś. No a przecież tego nie chcecie, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid53
Dnia 2.10.2019 o 14:05, Gość Gość napisał:

Bywam w PL kilka razy na rok i dla mnie ten kraj jest bardzo tani. Zarabiam w € a płacę w PL jedną trzecią z tego co za granicą. Nie rozumiem czemu Polacy tak narzekają. Możecie pławić się w tanich restauracjach i kupować nieruchomości za bezdurno. Przecież nie możecie mieć zachodnich pensji skoro macie ceny dopasowane do zarobków. Jak byście więcej zarabiali to musielibyście za wszystko płacić trzy razy tyle co dziś. No a przecież tego nie chcecie, nieprawdaż?

O tym pisałem, plus życia za granicą to przelicznik , zaoszczędzone 500 euro to 2100 zł a nie np. 800 zł zaoszczędzone w PL.

 

Prawo w Polsce to dramat i te pseudo pro katolickie społeczeństwo w PL. Masakra.

Do tego drogie koszty prowadzenia firmy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkk

Plusy pracy  i zycia za granica?

oprocz tego co juz tu wymieniono - nie ma tam KK ktory sie wpierrr.a.la we wszytko. 

jest wolnosc wyboru ,slowa, nie ma  je/banych polskich narodowcow, mozna byc soba itd. nie ma PiSu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 2.10.2019 o 14:05, Gość Gość napisał:

Bywam w PL kilka razy na rok i dla mnie ten kraj jest bardzo tani. Zarabiam w € a płacę w PL jedną trzecią z tego co za granicą. Nie rozumiem czemu Polacy tak narzekają. Możecie pławić się w tanich restauracjach i kupować nieruchomości za bezdurno. Przecież nie możecie mieć zachodnich pensji skoro macie ceny dopasowane do zarobków. Jak byście więcej zarabiali to musielibyście za wszystko płacić trzy razy tyle co dziś. No a przecież tego nie chcecie, nieprawdaż? 

Ja tam nie zauważam, żeby wszystko w PL było o jedną trzecią tańsze niż za granicą. Część produktów ma taką samą cenę (głównie importowane), jeżeli coś jest droższe to w sumie niewiele. Jednak w porównaniu z pensją zawsze wychodzi się na plus.

Zresztą co mi z tego, że taniej dostanę ziemniaki jak później pójdę prywatnie do dentysty i wybulę parę stówek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak a propos dentystów: takich tanich dentystów jak w PL nie ma w całej UE. Robiłam sobie dwa implantaty za które zapłcicłam 4.500 zł to samo w Szwecji kosztuje 15.000 zł (do tego szwedzki dentysta dostaje dodatkowo 15.000 zł z ubezpieczalni). Więc gdzie jest taniej pytam się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Tak a propos dentystów: takich tanich dentystów jak w PL nie ma w całej UE. Robiłam sobie dwa implantaty za które zapłcicłam 4.500 zł to samo w Szwecji kosztuje 15.000 zł (do tego szwedzki dentysta dostaje dodatkowo 15.000 zł z ubezpieczalni). Więc gdzie jest taniej pytam się? 

U mnie leczenie jest za darmo, implanty nie wiem, bo nigdy nie miałam potrzeby robić (Francja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale jednak w PL jest najtaniej ze wszystkich krajów UE. Słabo zarabiasz? Och jakżesz mi przykro. Do roboty niekumaty leniu. Pokaż ile jesteś wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 godziny temu, Gość gość napisał:

U mnie leczenie jest za darmo, implanty nie wiem, bo nigdy nie miałam potrzeby robić (Francja).

Za darmo? Tak ci się tylko zdaje. W ten czy w inny sposób płacisz nawet nie wiedząc o tym. Nie ma na świecie niczego za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największym plusem pracy za granicą jest oczywiście wysokość pensji - w niektórych krajach możesz zarobić nawet dwa razy więcej, niż w Polsce. Przeczytaj sobie ten artykuł https://szybkagotowka.pl/Finanse/praca-za-granica i porównaj ceny i zarobki w różnych krajach. Najpopularniejsze kierunki dla Polaków to nadal Wielka Brytania i Niemcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×