Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Alka

Pytanie o 500+ dziecko urodzone w połowie miesiąca

Polecane posty

Gość Alka

Mam pytanie o świadczenie 500 +

Jeżeli dziecko urodzi się w połowie października to pierwsze świadczenie dostanie dopiero za listopad, czy z wyrównaniem za te pozostałe dni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Gość Alka napisał:

Mam pytanie o świadczenie 500 +

Jeżeli dziecko urodzi się w połowie października to pierwsze świadczenie dostanie dopiero za listopad, czy z wyrównaniem za te pozostałe dni? 

Moim zdaniem to jest uzależnione od terminu złożenia wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Dostaniesz za listopad,i 1/30 500 zł za każdy dzień od daty urodzenia za październik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOŚĆ GOŚĆ

pod warunkiem ze złozysz w pazdzierniku wniosek

1 minutę temu, Gość Lol napisał:

Dostaniesz za listopad,i 1/30 500 zł za każdy dzień od daty urodzenia za październik.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka
11 minut temu, Gość DOŚĆ GOŚĆ napisał:

pod warunkiem ze złozysz w pazdzierniku wniosek

 

Oczywiście będę starała się złożyć w październiku  ale wiadomo że na PESEL czeka się dosyć długo, więc też tak od razu nie złożę, też nie wiadomo ile będę w szpitalu, czy to ma znaczenie którego złoża w październiku czy chodzi o to żebym po prostu zdążyła w tym miesiącu złożyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeszcze się nie okociła, a już nie swoją kasę liczy. Żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOŚĆ GOŚĆ
20 minut temu, Gość Alka napisał:

Oczywiście będę starała się złożyć w październiku  ale wiadomo że na PESEL czeka się dosyć długo, więc też tak od razu nie złożę, też nie wiadomo ile będę w szpitalu, czy to ma znaczenie którego złoża w październiku czy chodzi o to żebym po prostu zdążyła w tym miesiącu złożyć? 

gdzie  ty mmieszkasz 😮 na pesel długo? w PL przyznaja pesel podczas rejestracji w USC 😄 Chodzi tylko by złozyc w pazdzierniku. Nawet niepełne dokumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
42 minuty temu, Gość Alka napisał:

Oczywiście będę starała się złożyć w październiku  ale wiadomo że na PESEL czeka się dosyć długo, więc też tak od razu nie złożę, też nie wiadomo ile będę w szpitalu, czy to ma znaczenie którego złoża w październiku czy chodzi o to żebym po prostu zdążyła w tym miesiącu złożyć? 

A gdyby nie było 500+ to byś zaszła w ciąże? Czy tak już pod tą kaskę uplanowałaś, że te pół miesiąca nie masz na utrzymanie bombelka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

A gdyby nie było 500+ to byś zaszła w ciąże? Czy tak już pod tą kaskę uplanowałaś, że te pół miesiąca nie masz na utrzymanie bombelka? 

Tak, zaszlabym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie, nawet jak złozysz w pazdzierniku, to i tak od listopada będzie przyznane, bez wyrownania

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rodzilam w lipcu, a wniosek złożony w sierpniu.  I we wrześniu dostałam wyrównanie proporcjonalnie za dni lipca, sierpień i wrzesień.  A teraz PESEL dostajesz od razu w usc.  Już się nie czeka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMama

Hej kobietki a o PESEL dziecka to można złożyć dokumenty przez internet?? Prawda, czy konieczna jest wizyta w USC? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

Według moich informacji dostaniesz za całą ciążę + premia 300 zł za poczęcie w pozycji na pieska. Wymagane jest udokumentowanie tego materiałem wideo z radosnego wydarzenia, oczywiście w wysokiej rozdzielczości. Na hasło UKULELE premia zostanie podwojona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghkji
46 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie, nawet jak złozysz w pazdzierniku, to i tak od listopada będzie przyznane, bez wyrownania

 

Bzdura. Urodziłam dziecko 22. Wniosek złożyłam 29 internetowo bo wtedy dostałam PESEL i wyrównali od dnia urodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A jak długo czeka się na pierwszy przelew po narodzinach dziecka? Ja za 3 dni mam niestety CC i tak myślę, że będzie fajny bonus przed wigilia za 3 miesiące 😋 dzieci dostaną wypas prezenty 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bxbxbnd
29 minut temu, Gość Gość napisał:

A jak długo czeka się na pierwszy przelew po narodzinach dziecka? Ja za 3 dni mam niestety CC i tak myślę, że będzie fajny bonus przed wigilia za 3 miesiące 😋 dzieci dostaną wypas prezenty 😅

Spokojnie do wigilii przeleją. Ale zacznij wypełniać wniosek zanim Ci podadzą znieczulenie a zaraz jak puści znieczulenie to dokończ i wyślij. Kiedyś się śmiali z chytrej baby z Radomia a teraz powinni z Pazernych Madek z kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 godzin temu, Gość Bxbxbnd napisał:

Spokojnie do wigilii przeleją. Ale zacznij wypełniać wniosek zanim Ci podadzą znieczulenie a zaraz jak puści znieczulenie to dokończ i wyślij. Kiedyś się śmiali z chytrej baby z Radomia a teraz powinni z Pazernych Madek z kafe

Już się tak nie spinaj bo Ci żyłka w doopce pęknie 😎 więcej mi państwo co miesiąc zabiera niż to marne 500+, które dostanę. 

Wydałam kupę kasy żeby to dziecko mieć, na badania, leki, prywatne wizyty, co miesiąc fura mojej kasy ląduje w ZUS i US i nie wiadomo co się z nią dzieje 🤔 i czy kiedykolwiek ja dostanę bo emerytury to mało kto dożywa 🤷 będę miała dwoje dzieci w odstępie 7 lat, jak dotąd nie pobierałam nic, tzn. do lipca tego roku, od 15 lat pracuje i płace podatki z których w ostatnich latach finansowano patologie więc odpieprz się i nie mierz wszystkich swoją miarą 🙃 skoro mogę brać to będę, choć tyle mi się zwróci a to i tak jest wielkie nic w porównaniu z tym co zabiera nam państwo przy każdej możliwej okazji. Ale przynajmniej dzieci będą miały odłożone więcej pieniędzy na kontach albo drozsze prezenty na okazje 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola

Prawda! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W Poznaniu czeka się nawet miesiąc na wizytę w urzędzie i nr. PESEL. Po porodzie dostaje się taki kwitek z informacją jakiego dnia masz się osobiście stawić i w jakich godzinach 😕 Rodziłam dwa razy, raz w sierpniu, raz w we wrześniu i zawsze musiałam czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2019 o 20:09, Gość Gość napisał:

A jak długo czeka się na pierwszy przelew po narodzinach dziecka? Ja za 3 dni mam niestety CC i tak myślę, że będzie fajny bonus przed wigilia za 3 miesiące 😋 dzieci dostaną wypas prezenty 😅

Otóż na rozpatrzenie wniosku mają 3 miesiące od dnia złożenia czyli jeśli składasz w październiku np 10 to mają czas do 10 stycznia na samo rozpatrzenie wniosku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość gość napisał:

W Poznaniu czeka się nawet miesiąc na wizytę w urzędzie i nr. PESEL. Po porodzie dostaje się taki kwitek z informacją jakiego dnia masz się osobiście stawić i w jakich godzinach 😕 Rodziłam dwa razy, raz w sierpniu, raz w we wrześniu i zawsze musiałam czekać.

Bzdura. Nie czeka się żaden miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
Dnia 27.09.2019 o 16:23, Gość PrzyszłaMama napisał:

Hej kobietki a o PESEL dziecka to można złożyć dokumenty przez internet?? Prawda, czy konieczna jest wizyta w USC? 

Tak, można przez internet. Wystarczy, że masz założony epuap i tam masz dostęp do takich wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2019 o 15:43, Gość gosc napisał:

A gdyby nie było 500+ to byś zaszła w ciąże? Czy tak już pod tą kaskę uplanowałaś, że te pół miesiąca nie masz na utrzymanie bombelka? 

Weź sie od... cwelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym życiem za 500+? Ja mam dwóch synów, mamy dom pracę, te pieniądze u starszego idą na lekcje basenu i żywienie w przedszkolu, a młodszemu na angielski i zabawki. Nie używam tego na żywienie , ciuchy, a gdzie tam myśleć o swoich potrzebach. Jak można robić dzieci dla 500zl? Przecież to dodatek na coś fajnego dla dzieci a nie na życie dla rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że dzieci jedzą chleb z masłem i cukrem, a na obiad makaron z ketchupem. Nie wierzę że ludzie tak wychowują dzieci, jeśli na własne utrzymanie ich nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2019 o 14:59, Gość Alka napisał:

Oczywiście będę starała się złożyć w październiku  ale wiadomo że na PESEL czeka się dosyć długo, więc też tak od razu nie złożę, też nie wiadomo ile będę w szpitalu, czy to ma znaczenie którego złoża w październiku czy chodzi o to żebym po prostu zdążyła w tym miesiącu złożyć? 

Ja, kiedy zgłaszałam urodzenie córki, dostałam PESEL od ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×