Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Młoda mama.

28 lat i 3 ciąża... urodzić czy usunąć

Polecane posty

Gość Młoda mama.

Pierwsze dziecko urodziłam mając 19, drugie mając 25 lat. Mam pracę , budujemy dom. Za miesiąc kończę 28 lat i okazało się , że jestem w 3 ciąży. Boję się mieć 3 dzieci. Wydaje mi się, że jestem za młoda na 3 dzieci i, że sobie nie poradzę. Boję się, że po macierzyńskim nie będę miała powrotu do pracy...bardzo się boję...boję się opinii innych ludzi i rodziny... Bardzo źle są postrzegane osoby z trójką dzieci. Straszne ale zastanawiam się żeby usunąć ciążę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Ja chciałam mieć 3 dzieci i mam. Kocham ich nad życie, ale chyba depresja poporodowa mnie dopadła. Nie ogarniam tematu. Jeżeli jesteś na tyle silna, żeby usunąć to usuń. Konsekwencje pewnie będą w jedną lub drugą stronę. A co na to mąż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Tylko Ty i Twoj maz wiecie co jest najlepsze dla Was i Waszej rodziny. Opinia innych nie powinnas sie przejmowac, nic nikomu do tego ile macie dzieci. Liczy sie tylko czy Wy chcecie kolejnego dziecka i czujecie sie na silach je wychowywac. Nie szukaj rady na forum, tu raczej nie znajdziesz zrozumienia tylko zostaniesz zmieszana z blotem. Usiadz z mezem i porozmawiaj z nim, o Waszej sytuacji, Twoich obawach. Wspolnie podejmijcie decyzje co dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama.

Dla męża to bez różnicy 2 czy 3.Mąż jest z dużej rodziny, jego brat ma 4 dzieci. Dla mnie to była by 3 cesarka. Mąż bardzo mi pomaga i czasami myślę, że dzieci ogarnia lepiej niż ja ale ma taki zawód , że dosyć często go nie ma...

Teraz wszytsko jest ułożone. Boję się , że wszystko się popsuje, że nie dam sobie rady. Tutaj dzieci już są dosyć spore bo 9 lat i 3 jest jednak już łatwiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Ja właśnie nie daje sobie rady-fizycznie i psychicznie, mimo że byłam bardzo pozytywnie nastawiona, niestety jest inaczej. Wiem, że będzie lepiej, łatwiej, przynajmniej mam taką nadzieję....który tydzień?mąż nie ma nic przeciwko aborcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwaj ja mam 27 lat i spodziewam się 2 dziecka jeszcze trochę i bedą ci zazdrościć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama.

To jest dopiero 5 tydzień. Mąż raczej jest przeciwny ale mówi, że to moja decyzja. Nie planowaliśmy więcej niż 2 dzieci. Chyba by chciał to 3 dziecko. Już sama nie wiem. Kiedyś mówił, że nie chce 3 dziecka. To wszytsko jest takie skomplikowane. Wiem, że miałabym napewno jego wsparcie na tyle ile jest to możliwe bo jesteśmy bardzo partnerskim małżeństwem ale jednak to ja będę musiała mieć 3 cesarkę, w ciazach czuje się strasznie źle. Ja będę na macierzyńskim a on pójdzie do pracy. Boję się , że nie umiem być długo w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Nie smiem Ci niczego w takiej sytuacji doradzic. Przepraszam ale nie czuje bym miala prawo. Jesli masz zaufana przyjaciolke porozmawiaj z nia, lub siostra, kuzynka, mama, z kims komu ufasz i o kim wiesz, ze nie bedzie Cie ocenial. Decyzje tak czy inaczej musisz podjac sama, jesli jednak z kims porozmawiasz moze uswiadomisz sobie pewne sprawy, mozliwosci, moze narodziny kolejnego dziecka nie beda Ci sie juz wydawac takie straszne, a moze utwierdzisz sie w przeswiadczeniu, ze nie jestes w stanie po raz kolejny zostac matka. Potrzebujesz rady ale nie od kafeterianek lecz kogos kogo znasz i komu na Tobie zalezy. Przemysl dobrze cala sprawe, niektorych rzeczy nie da sie juz zmienic a z konsekwencjami trzeba zyc. Takimi lub innymi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZABIJAJ!

Dziewczyno - nie usuwaj!

Przecież to morderstwo!

Ten maluszek, który nosisz pod sercem ma już własne serce, które bije..

To nie jego wina, że się poczęło a Twoja i faceta odpowiedzialność nie zrucajcie jej na niewinne dziecko...

Tyle osób chce miec dziecko - a nie może, doceń , że ciąża to CUD! 

Jeśli nie jestes w stanie podołać wychowaniu - oddaj po narodzinach do okna życia chociażby, daj mu szanse...

Będę się dzisiaj modlić za Ciebie na Mszy, abyś nie zabijała dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama.

To wszytsko jest ciężkie. Najgorsze jest to środowisko w którym żyje, Ci wszyscy ludzie . Większość osób nie ma jeszcze dzieci w moim wieku a tutaj już 3. Boję się, że nie dam rady psychicznie, że wpadnę w depresję. Już przechodziłam depresję kiedy najstarszy syn miał 3 lata. Do tej pory zdarza mi się wpadać w takie stany...boję się strasznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
24 minuty temu, Gość Młoda mama. napisał:

Pierwsze dziecko urodziłam mając 19, drugie mając 25 lat. Mam pracę , budujemy dom. Za miesiąc kończę 28 lat i okazało się , że jestem w 3 ciąży. Boję się mieć 3 dzieci. Wydaje mi się, że jestem za młoda na 3 dzieci i, że sobie nie poradzę. Boję się, że po macierzyńskim nie będę miała powrotu do pracy...bardzo się boję...boję się opinii innych ludzi i rodziny... Bardzo źle są postrzegane osoby z trójką dzieci. Straszne ale zastanawiam się żeby usunąć ciążę. 

rodzić, kochać, dasz sobie radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A cesarka jest z przyczyn medycznych, czy dlatego, że pierwszy poród tak się skończył i drugi był z Twojego wyboru? Bo to akurat nie są lekkie sprawy. Trzeci raz mieć cięte wszystkie powłoki brzuszne. Mojej znajomej odmówili trzeciej cesarki. Lekarz powiedział, że jak ją znowu potnie to nie będzie miał czego zszywac, więc niech rodzi naturalnie, nie obchodzi go jej zdanie. A dziecko miało lekka wadę serca! Był cały poród przy niej, raz tylko poszedł zjeść, co mu zajęło 5 minut. Do wszystkich innych rodzacych biegał drugi lekarz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Młoda mama. napisał:

To wszytsko jest ciężkie. Najgorsze jest to środowisko w którym żyje, Ci wszyscy ludzie . Większość osób nie ma jeszcze dzieci w moim wieku a tutaj już 3. Boję się, że nie dam rady psychicznie, że wpadnę w depresję. Już przechodziłam depresję kiedy najstarszy syn miał 3 lata. Do tej pory zdarza mi się wpadać w takie stany...boję się strasznie 

Skorzystaj z pomocy psychologa, choćby online. Depresja to żaden wstyd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak wy to robicie że tak po prostu wpadacie jako dojrzałe już kobiety?

Ja mam 1 dziecko i nie mogę się zdecydować na 2. Czasem myślę że powinnam wpaść ale jak:)? przecież ciężko zapomnieć o gumce podczas seksu, mąż też nie zapomina bo wiemy jak się robi dziecko:)

bez przerwy widzę  takie tematy na kafe. Jak to pisze młoda dziewczyna to rozumiem ale matka która już w ciązy byla ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Jest jeszcze trzecie wyjscie, urodzic I zostawic w szpitalu. Masz pozniej chyba 6 tygodni, zeby podjac ostateczna decyzje. Mysle ze to jest jakies rozwiazanie dla kobiet ktore nie chca dziecka ale tez nie chca zabijac nienarodzonego dziecka. Jednak decyzje musicie podjac wspolnie , zycze duzo sily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bdbdbdb

To jest dopiero 3 dziecko a Ty masz już 28 lat i odchowane trochę dzieci. Przezywać byś mogła jakbyś miała 20 lat i 4 w drodze. Wydaje mi się ze problemem jest to ze nie chcesz siedzieć w domu. To powiedz mężowi ze jak urodzisz to wrócisz szybko do pracy a weźmiecie kogoś do pomocy. Dostaniesz już w sumie 1500zl z 500+, Karte Dużej Rodziny i inne dodatki. Teraz wielodzietność jest modna. Blogerki nawet sobie „robią „ kolejne dzieci żeby więcej sprzedać. A influencerki z 6 dzieci w pół roku maja więcej followersow niż wieloletnie blogerki. Takie czasy. Znam wiele osób które maja po 4,5,6 dzieci i myślą o kolejnych, wykształceni i bardzo bogaci. Teraz niby dzieci są oznaka statusu i tylko bogatych stać na 3 i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

JA bym usunęła, bo zawsze chciałam mieć 2. Nie więcej. Jak nie chcesz trójki to usuń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bdbdbdb
7 minut temu, Gość Gość napisał:

A cesarka jest z przyczyn medycznych, czy dlatego, że pierwszy poród tak się skończył i drugi był z Twojego wyboru? Bo to akurat nie są lekkie sprawy. Trzeci raz mieć cięte wszystkie powłoki brzuszne. Mojej znajomej odmówili trzeciej cesarki. Lekarz powiedział, że jak ją znowu potnie to nie będzie miał czego zszywac, więc niech rodzi naturalnie, nie obchodzi go jej zdanie. A dziecko miało lekka wadę serca! Był cały poród przy niej, raz tylko poszedł zjeść, co mu zajęło 5 minut. Do wszystkich innych rodzacych biegał drugi lekarz. 

Pierd*lenie. Znam kobietę która w ciągu 9 lat miała 6 cesarek i żyje i nikt jej nie odmowil cięcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iua

Dziecko to naprawdę największy dar. Czasem jest ciężko tak, że chce się płakać, ale ile jest radości w macierzyństwie. Ja, mając już swoje dziecko, nie potrafiłabym zabić kolejnego maluszka. Rodzina to najcenniejsza rzecz, jaką mamy. Ci znajomi, którzy teraz sie śmieją, mogą się odwrócić i odejść. Rodzina będzie z Toba zawsze. Moja rada - urodz to dziecko i daj mu dużo miłości. Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama.

Jedna i druga cesarka była z przyczyn medycznych. 2 raz chciałam rodizc naturalnie ale lekarz się na to nie zgodził, dziecko urodziło się wcześniej. Przestało rosnąć w brzuchu i musieli zrobić o miesiąc wcześniej cesarkę. Mam 2 znajome które miały 3 cesarki i niby wszytsko jest w porządku mój lekarz też żartował po 2 cerarce, że tak mnie ładnie zszył , że mogę mieć i 3 i 4. A, że wpadliśmy ...tak się zdarzyło , nie wiem alkohol wyjazd tylko we dwoje na wesele znajomych... Możemy do siebie mieć pretensje, że głupio postąpiliśmy. Musiałam na jakość czas odstawić antykoncepcję i cóż wpadka ... Boję się, że w tej ciąży też mogą być komplikacje i, że znowu będę miała kilka mies wyjęte z życia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Jak wy to robicie że tak po prostu wpadacie jako dojrzałe już kobiety?

Ja mam 1 dziecko i nie mogę się zdecydować na 2. Czasem myślę że powinnam wpaść ale jak:)? przecież ciężko zapomnieć o gumce podczas seksu, mąż też nie zapomina bo wiemy jak się robi dziecko:)

bez przerwy widzę  takie tematy na kafe. Jak to pisze młoda dziewczyna to rozumiem ale matka która już w ciązy byla ??

Powiem Ci jak, bynajmniej nie dlatego, ze antykoncepcja zawiodla. Ja nie zaszlam w ciaze, mam obsesje na punkcie kontrolowania czy wzielam tabletke antykoncepcyjna. Zawsze sprawdzam wieczorem, tak na wszelki wypadek. W pewnym momencie jednak posypaly mi sie dzieci. Oboje chorzy. Moja babcia w szpitalu z podejrzeniem udaru az tu pewnego dnia jak jestem w odwiedzinach lekarz stwierdza, ze to zapalene opon mozgowych. Nastepnego dnia moj niemowlak budzi sie z wysoka goraczka. W glowie mialam, ze moze przenioslam chorobe ze szpitala. Rajd po lekarzach. Zapewnienia, ze to nie to, jednak dziecko chore, pozniej drugie. Jakos dopiero na koniec tygodnia zorientowalam sie, ze nie wzielam jednej tabletki. Nie wiem kiedy. Stres mnie zjadl. Jestem dorosla, wiem skad biora sie dzieci- mam dwojke a tu podjelam takie ryzyko. Nie dopilnowalam. Z takich sytuacji biora sie wpadki u nawet dojrzalych i odpowiedzialnych kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgGa

Skoro jestescie partnerskim malzenstwem , to moze po porodzie to tata pojdzie na tacierzynski, skoro chcesz dalej pracowac. Ciaze niestety musisz przetrwac, wiadomo. Gdzie jest napisane ze to matka musi zostac w domu z dzieckiem?  Albo jakas babcia do pomocy ,ewentualnie niania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga

Usuń a pozostałą dwójkę oddaj do adopcji. Żadnego nie powinnaś mieć skoro nawet nie jesteś w stanie za siebie decyzji podjąć to tymbardziej nie powinnaś mieć prawa do opieki nad innymi. 

Tak się zachowuje dorosła odpowiedzialna kobieta? Plebiscyty w internecie robi bo sama nie potrafi za swoją du.pe odpowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie wiem jak można wpaść, jeśli się nie chce mieć więcej dzieci...😳

oboje jesteście niedojrzali i nieodpowiedzialni... inaczej wyglada jeśli świadomie się na ciąże decydujesz a inaczej jest z wpadki:/

na twoim miejscu bym usunęła, piszesz zreszta ze maz tez jest przeciwny, wiec raczej wsparcia nie będziesz miała z jego strony... przechodziłas już jakaś tam depresje wiec odpuść...

ja usunęłam i nie żałuje, mam dwoje planowanych... więcej dzieci nie chce mieć bo wiem ile to wymaga poświęcenia.. także zdecyduj na spokojnie z mężem bi ty nikt ci nie da 100% odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama.

Są takie zawody w których ojciec nie może brać macierzyńskiego. Dziękuję za wszytskie rady...jakoś sobie poradzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Usuń. Szkoda ciała. Za rok chlop zostawi cię dla młodej siksy bez dzieci a ty bedziesz spłacać 40 lat kredytu na dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

Moge zaopiekowac sie twoim dzieckiem jesli urodzisz. Wezme je do siebie , bedziesz mogla je odwiedzac, z czasem podejmiesz decyzje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie wiem jak można wpaść, jeśli się nie chce mieć więcej dzieci...😳

(...) 

ja usunęłam i nie żałuje, mam dwoje planowanych... . 

Rozumiem, że usunęłaś planowane skoro nie rozumiesz jak można wpaść? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama.

Jeżeli chodzi o mojego męża jestem go pewna. Nie mogę powiedzieć , że jest zły czy mi nie pomaga. Jest dobrym mężem i ojcem Również nie sądzę , że by mnie zostawił, mąż jest ode mnie starszy o 9 lat. Razie on nie był by już takim młodym tata ale ja młoda mama tak . Chyba jestem po prostu głupia i przejmuje się ludźmi co oni powiedzą, że będą się że mnie śmiać, że jestem młoda... Boję się, że nie dam rady. Jeszcze zaczynam teraz drugie studia... Boję się, że będę mieć mniej czasu dla tych dzieci które już są... Boję się, że będę po prostu zła matka i nie dam rady z 3 dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Urodź, naprawdę nie pożałujesz. Jak masz dwójkę dzieci, poukładane życie, kochającego męża to nic Ci się nie posypie w życiu jak urodzisz trzecie dziecko. Sama zobaczysz jak za 9 miesięcy je zobaczysz, przytulisz do piersi i nie będziesz miała żadnych wątpliwości że podjęłaś właściwą decyzję. Będzie dla Ciebie tak samo ważne jak dwójka starszych dzieci i będziecie tworzyć dużą szczęśliwą rodzinę 😄 Oczywiście rozumiem Twoje obawy, strach przed ciążą i wychowaniem kolejnego bobasa, to ludzkie odczucia. Nie potępiam Cię, tylko proszę nie rób głupot. Trzymam za Ciebie kciuki kochana i życzę dużo szczęścia! Koniecznie daj znać jaką decyzję podjęłaś! Nawet jeśli postanowisz usunąć to napisz, ale ja wierzę że urodzisz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×