Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Karol

Belgia-kto tam mieszka i odpowie na kilka pytan

Polecane posty

Gość Karol

Planuje wyjazd z tego kraju,jakiego jezyka sie uczyc,czy znajac angielski mi wystarczy czy trzeba niderlandzkiego uczyc sie chcac tam zostac na stale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlk

W Belgii sa trzy strefy jezykowe: niderlandzka (polnoc), francuska (poludnie) i malenka niemiecka przy granicy z Niemcami.  W Brukseli bez problemu dogadasz sie po angielsku i w ogole generalniew kraju  tez, ale lokalnego jezyka trzeba sie nauczyc, to chyba oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol

To lepiej na północ Belgii czy południe jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid53

Belgia jest dość drogim krajem , z tego co wiem to Francja jest tańsza generalnie od Belgii , ale to zależy gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zarobki od 2.000€ wzwyż czyli niespecjalnie. Ale da się wytrzymać choć niewiele z tego zaoszczędzisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Impala

Belgia jest podzielona na trzy regiony i w każdym jest inny język. Francuski, flamandzki i niemiecki. Zależy gdzie chcesz jechać. Myślę, że zawsze dobrze znać język kraju, więcej możliwości w karierze zawodowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Impala
Dnia 3.10.2019 o 18:26, Gość Karol napisał:

To lepiej na północ Belgii czy południe jechac

Z tego co wiem południe jest biedniejsze, niższe zarobki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Żeby żyć tam niderlandzkiego znać nie trzeba, dogadasz się wszędzie, w urzędzie, w sklepie itd. Ale wiadomo jak się chce pracować to lepiej język znać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy do Flandrii czy do Walonii jedziesz, na północy niderlandzki, na południu francuski. Na północy angielski i francuski zna prawie każdy (osobna kwestia czy chcą używać), ale na południu albo francuski, albo nic, oni kompletnie języków nie znają. Niemieckiego nie wspominam, bo to mniejszość i mała szansa, że tam wylądujesz. W Brukseli dogadasz się po angielsku. W większych miastach sporo muzułmanów. Prawda jest taka, że jeśli chcesz się tu osiedlić, to powinieneś nauczyć się lokalnego języka, żeby móc wypełniać sprawy urzędowe, no i pracodawca może tego wymagać. Podatki są tu wysokie i standard życia zbliżony do polskiego, popłacisz rachunki i nie ma z czego zaoszczędzić.

Edytowano przez godverdomme
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×