Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Zazdrość o 500 plus wśród bezdzietnych i starszych

Polecane posty

Gość Aaaaa

Cos w tym jest bo ostatnio jak mąż na mnie czekal z córką na parkingu i musial wymienic córce pampersa to jedna babka patrzyla mu do srodka samochodu i mowila ze zaraz wzywa policje 😕 a druga sie zaczela wydzierac ze narobili sobie dzieci za moje 500 plus... Boże co za ludzie. Mamy tylko jedno dziecko jakby co. I takie wtracanie sie ze dziecko placze czy wymianie pampersa to juz na policje dzwonia ehh. A stara baba wydzierala sie ze mamy 500+ za jej emeryture. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaa

I zapomnialam dodac ze obeje z mężem pracujemy. Ludzie to juz maja obsesje z powodu tego 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
38 minut temu, Gość Aaaaa napisał:

Cos w tym jest bo ostatnio jak mąż na mnie czekal z córką na parkingu i musial wymienic córce pampersa to jedna babka patrzyla mu do srodka samochodu i mowila ze zaraz wzywa policje 😕 a druga sie zaczela wydzierac ze narobili sobie dzieci za moje 500 plus... Boże co za ludzie. Mamy tylko jedno dziecko jakby co. I takie wtracanie sie ze dziecko placze czy wymianie pampersa to juz na policje dzwonia ehh. A stara baba wydzierala sie ze mamy 500+ za jej emeryture. 

Trzeba było jej dowalić, ze 13stą emeryturę, to ona ma z twoich zarobków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 godzin temu, Gość Gość napisał:

ulga podatkowa:

1112,04 zł – w przypadku wychowywania w danym roku jednego dziecka,

2224,08 zł – w przypadku wychowywania w danym roku dwojga dzieci (po 1112,04 zł za każde z nich),

4224,12 zł – w przypadku wychowywania w danym roku trójki dzieci (za trzecie dziecko 2000,04 zł),

6924,12 zł – w przypadku wychowywania w danym roku czwórki dzieci (za czwarte dziecko 2700 zł),

2700 zł w przypadku wychowywania kolejnego dziecka przez podatnika.

Zasiłek rodzinny:

• 77 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5. roku życia,

• 106 zł na dziecko w wieku powyżej 5. roku życia do ukończenia 18. roku życia,

• 115 zł na dziecko w wieku powyżej 18. roku życia do ukończenia 24. roku życia.

 

Dane z 2015 roku. Sprzed 500+. Wystarczy zgooglować.

Zasiłek rodzinny jest miesięcznie, a ulga prorodzina rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Nawet jak ojciec i matka nie pracują to dzieci mają zbychac z głodu? .Przeszkadza wam, ze daje się takiej rodzinie 500 zł na dziecko ale jak zabiera się dziecko z biednej rodziny i państwo wydaje 3500 zł miesięcznie na utrzymanie dziecka w dd to już jest ok?  

A Ty uważasz, że to jest ok, żeby trwale bezrobotni ludzie mieli taki sam poziom życia jak pracujący, dostali od państwa pieniądze, mieszkanie, bo mają dzieci? I po co zachęcać tych ludzi do rozmnażania? Te ich dzieci za moment będą takim samym obciążeniem dla systemu jak ich starzy. Starsi ludzie są wkurzeni, bo jak ktoś wychowywał dzieci w latach 90-tych I zasuwał, to miał niższy poziom życia niż osoby, które teraz żyją tylko z socjalu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nikomu nie zazdroszczę, ale mnie ten program przeraża, dziecko się boję mieć bardziej niż kiedykolwiek. Są teorie, że ta kasa napędza gospodarkę, ale bardziej logiczne, że napędza tylko inflację i przyszły kryzys. Cóż, zobaczymy z czasem. A starszym ludziom się nie dziwię, bo oni już nie mają żadnych perspektyw, żeby w razie czego opuścić tę tonącą łajbę, do tego żyli kiedyś biednej pracując, niż ludzie wyspecjalizowani w pobieraniu socjalu teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 godzin temu, Gość Gość napisał:

Za wychowanie przestępcy, mopsiarza czy osoby, która wyemigrowała do innego kraju i tam płaci podatki również?

Skoro kobieta wychowała tyle dzieci, na porządych ludzi, to te dzieci powinny jej pomagać na starość, a nie dodatki od "państwa" do emerytury.

Co ty pierdo/lisz? A teraz jak jest? Wystarczy urodzić i wychować 4 dzieci, nieważne, że on złodziej, pasożyt, czy emigrant. Emeryturę 1000zł dostaniesz. Właśnie jak już nagradzają za rozmnażanie się, to powinny być dodatki, a nie pełna emerytura za urodzenie 4+ dzieci. To cię nie drażni? Niby tak, niby powinny pomagać, ale z reguły jest tak, że nawet te dobrze wychowane nie pomagają finansowo. Mało tu takich wątków było, gdzie dzieci mają fajny dochód, matka wychowała dobrze, a te dzieci mają matkę gdzieś? Prawda jest taka, że nawet te dobrze wychowane nie pomagają finansowo, nawet po te 100 zł matce nie dołożą. I wiesz co? Jak taka baba nie chce w ogóle pracować, nawet jak dzieci są nastoletnie, to dzieci ją same do pracy wyrzucą. Sama byś to zrobiła, byle nie płacić potem alimentów na matkę. Taka jest rzeczywistość. Jak chcesz żeby dzieci ci na starość pomagały, to wychowanie tak naprawdę nie ma tutaj nic do rzeczy. Ty musisz im wpoić, że matce się pomoc należy. Jak tego nie zrobisz, a dzieci nie będą miały wrodzonego poczucia przyzwoitości, to ci nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 godzin temu, Gość gość napisał:

Uprzedzam z góry nie mam nic do osób ciężko pracujących natomiast uważam, że nie powinno być tego programu, bo te największe patolary które sie za robote nie bardzo chcą chwycić, ale za to do r.u.c.h.a.n.i.a są pierwsze a takich jest naprawde niemało to przyklaskują w ręce i mają kolejny dobry powód aby nie pracować dalej, rozmnażać się dalej i wyciągać ręce po pieniądze od państwa, a my wszyscy musimy na takie szmaciska nic sobą nie reprezentujące harować. Niektóre dążą do tego by mieć czwórke dzieci, a wtedy nawet emeryture będą mieć za to, ża przesiedzą sobie w domku całe życie. Tak nie powinno być. Jest to dla mnie coś skandalicznego

W przychodni spotkałam jedna matkę, urodziła 11 dziecko, a w buzi miała tylko jeden zab. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie spotkałam się z czymś takim, raczej nikt się tak nad tym nie zastanawia, nie przeżywa, nie analizuje. A opowieści babci o tym, co było kiedyś, trzeba wysłuchać i przejść nad tym do porządku dziennego. Moja babcia też opowiada, jak to dzieciaki biegały samopas, same jeździły rowerami do zerówki (ja też jeździłam), jak nie kupowało się kurtek tylko dzieciaka owijało w prześcieradło (byłam u niej w odwiedzinach z niemowkalkiem...), jak dzieci nie miały tylu książek, jak musiały się bać rodziców itd. Nie kłócę się z nią i wszystkie uwagi przyjmuję, ale i tak robię swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Czemu do was nie dociera, ze te pieniadze nie sa dla rodzicow,tylko DLA DZIECI ?

Karacie dzieci, ze maja takich rodzicow jakich maja ?

Od razu wmawiacie im , ze z nich bedzie co najwyzej nastepna patologie,a potem triumfalnie ogladacie rezultaty ?

Jak te dzieci maja wyjsc na ludzi, nie powielac wzorcow, gdy juz na starcie je skreslacie, bo maja takich , a nie innych rodzicow ?

 

Uwazacie, ze macie prawo wtracac sie w zycie tych rodzin, bo placicie podatki ?

To pomozcie tym dzieciom,by w przyszlosci nie placic i na nich !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zazdrość starszego ppkolenia że one nie miały takich dodatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
54 minuty temu, Gość gość napisał:

Co ty pierdo/lisz? A teraz jak jest? Wystarczy urodzić i wychować 4 dzieci, nieważne, że on złodziej, pasożyt, czy emigrant. Emeryturę 1000zł dostaniesz. Właśnie jak już nagradzają za rozmnażanie się, to powinny być dodatki, a nie pełna emerytura za urodzenie 4+ dzieci. To cię nie drażni? Niby tak, niby powinny pomagać, ale z reguły jest tak, że nawet te dobrze wychowane nie pomagają finansowo. Mało tu takich wątków było, gdzie dzieci mają fajny dochód, matka wychowała dobrze, a te dzieci mają matkę gdzieś? Prawda jest taka, że nawet te dobrze wychowane nie pomagają finansowo, nawet po te 100 zł matce nie dołożą. I wiesz co? Jak taka baba nie chce w ogóle pracować, nawet jak dzieci są nastoletnie, to dzieci ją same do pracy wyrzucą. Sama byś to zrobiła, byle nie płacić potem alimentów na matkę. Taka jest rzeczywistość. Jak chcesz żeby dzieci ci na starość pomagały, to wychowanie tak naprawdę nie ma tutaj nic do rzeczy. Ty musisz im wpoić, że matce się pomoc należy. Jak tego nie zrobisz, a dzieci nie będą miały wrodzonego poczucia przyzwoitości, to ci nie pomogą.

Nie ma jak dyskusja na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
16 minut temu, Gość gosc napisał:

Czemu do was nie dociera, ze te pieniadze nie sa dla rodzicow,tylko DLA DZIECI ?

Karacie dzieci, ze maja takich rodzicow jakich maja ?

Od razu wmawiacie im , ze z nich bedzie co najwyzej nastepna patologie,a potem triumfalnie ogladacie rezultaty ?

Jak te dzieci maja wyjsc na ludzi, nie powielac wzorcow, gdy juz na starcie je skreslacie, bo maja takich , a nie innych rodzicow ?

 

Uwazacie, ze macie prawo wtracac sie w zycie tych rodzin, bo placicie podatki ?

To pomozcie tym dzieciom,by w przyszlosci nie placic i na nich !!

Te pieniądze są dla rodziców, bo to rodzice je dostają i mogą wydac na cokolwiek chca.

Jesli dzieci patoli mają wyjść na ludzi to dawanie pieniędzy do rąk patoli im w tym nie pomoże.

Anajlepszą pomocą dla tych dzieci byłoby zmuszenie ich rodziców do uczciwej pracy a nie dawanie im kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

W przychodni spotkałam jedna matkę, urodziła 11 dziecko, a w buzi miała tylko jeden zab. 

i co zazdroscisz na stare lata będzie się lepiej powodzić niż tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 godzin temu, Gość Gość napisał:

ulga podatkowa:

1112,04 zł – w przypadku wychowywania w danym roku jednego dziecka,

2224,08 zł – w przypadku wychowywania w danym roku dwojga dzieci (po 1112,04 zł za każde z nich),

4224,12 zł – w przypadku wychowywania w danym roku trójki dzieci (za trzecie dziecko 2000,04 zł),

6924,12 zł – w przypadku wychowywania w danym roku czwórki dzieci (za czwarte dziecko 2700 zł),

2700 zł w przypadku wychowywania kolejnego dziecka przez podatnika.

Zasiłek rodzinny:

• 77 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5. roku życia,

• 106 zł na dziecko w wieku powyżej 5. roku życia do ukończenia 18. roku życia,

• 115 zł na dziecko w wieku powyżej 18. roku życia do ukończenia 24. roku życia.

 

Dane z 2015 roku. Sprzed 500+. Wystarczy zgooglować.

Ja nie dostaje ulgi podatkowej bo mam 1 dziecko i dochód przekroczony. W tym kraju robić się nie opłaca. Żałosny kraj!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sielanka
24 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ja nie dostaje ulgi podatkowej bo mam 1 dziecko i dochód przekroczony. W tym kraju robić się nie opłaca. Żałosny kraj!!!!!!!!!

Też nie dostawałam przy jednym dziecku - Platformo dziękuję!!! Becikowego też nie wzięłam bo przecież dochód przekraczam. 

W tym kraju nie wspiera sie ludzi pracujących i płacących podatki. Nie lepiej dać ulgę podatkową (WYMIERNĄ) dla pracujacych? Po 1. skłoniłoby to beneficjentów mopsu do pracy,

po 2. Zamknęłoby to jadaczki tym wszytskim sponsorom 500+.

Taka mała historyjka. Mam kolezankę, bezdzietną, której wiecznie do szkoły było nie po drodze. No skończyła z parną pracą za psie pieniądze. Jestem z dziećmi na zakupach, rozmawiamy z nią, syn pyta czy kupię mu coś tam. A ona z tekstem "Mamusia ma 500+ z moich podatków to Ci kupi". No qrwa płacę od sierpnia 32% podatku. Z jej podatku jest moje 500 +. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zazdrosc-o-500-plus-wsrod-bezdzietnych-i-starszych/

x

ja też zazdroszczę torebki żonie złodzieja mojej torebki, ładną dostała od męża!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Co mi po tym 500+ jak na macierzynskim zabiora mi wiecej z wyplaty, bo nalezy sie 80% pensji 😁 za to bezrobotnej mopsiarze dadza przez pol roku 1000zl i 500+ za to ze rozlozyla nogi. Jak widac patologiczne dzesiki maja lepsze krocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
36 minut temu, Gość Gosc napisał:

Co mi po tym 500+ jak na macierzynskim zabiora mi wiecej z wyplaty, bo nalezy sie 80% pensji 😁 za to bezrobotnej mopsiarze dadza przez pol roku 1000zl i 500+ za to ze rozlozyla nogi. Jak widac patologiczne dzesiki maja lepsze krocza.

Weź macierzyński na pół roku. Będziesz miała 100%. Te dodatkowe pół roku z 60% to taki bonus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
44 minuty temu, Gość gosc napisał:

Weź macierzyński na pół roku. Będziesz miała 100%. Te dodatkowe pół roku z 60% to taki bonus.

To fajny bonus. Szkoda ze dla bezrobotnych ladacznic jest bonus 1000zl przez pol roku a dla mnie 60% pensji 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

To fajny bonus. Szkoda ze dla bezrobotnych ladacznic jest bonus 1000zl przez pol roku a dla mnie 60% pensji 🤣

Dla ciebie jest cała pensja przez pół roku (mimo, ze nie pracujesz) i 60% pensji przez kolejne pół roku (również nie pracujesz). No to chyba i tak masz dużo więcej za to niepracowanie niż "bezrobotna ladacznica"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

To fajny bonus. Szkoda ze dla bezrobotnych ladacznic jest bonus 1000zl przez pol roku a dla mnie 60% pensji 🤣

A jak jeszcze byłaś na płatnym L4 na ciążę (100%) to już w ogóle jesteś duuuuużo do przodu w porównaniu z "bezrobotną ladacznicą" 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
25 minut temu, Gość gosc napisał:

Dla ciebie jest cała pensja przez pół roku (mimo, ze nie pracujesz) i 60% pensji przez kolejne pół roku (również nie pracujesz). No to chyba i tak masz dużo więcej za to niepracowanie niż "bezrobotna ladacznica"?

Nie no fajne pocieszenie, ze ja po 10 latach pracy mam rok urlopu platny 80% a 19stka ma 1000zl pol roku za..no wlasnie. Za co? To kosiniakowe to jakis zart. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie no fajne pocieszenie, ze ja po 10 latach pracy mam rok urlopu platny 80% a 19stka ma 1000zl pol roku za..no wlasnie. Za co? To kosiniakowe to jakis zart. 

A ty tak naprawdę to za co masz płacone te 80% pensji? Żebyś mogła dostawać 80% pensji przez rok, nie pracując, to i tak muszą się na to zrzucić inni płatnicy ZUS, którzy z macierzyńskich, L4 na ciążę i innych przywilejów nie korzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

A ty tak naprawdę to za co masz płacone te 80% pensji? Żebyś mogła dostawać 80% pensji przez rok, nie pracując, to i tak muszą się na to zrzucić inni płatnicy ZUS, którzy z macierzyńskich, L4 na ciążę i innych przywilejów nie korzystają.

Jasne, ale ja 10 lat zrzucalam sie na macierzynski innych kobiet. Dzesika nie, dzesika tylko dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Jasne, ale ja 10 lat zrzucalam sie na macierzynski innych kobiet. Dzesika nie, dzesika tylko dostaje.

A ktoś inny (pracujący mężczyźni i bezdzietne) zrzucał się na macierzyński innych kobiet a sam z niczego takiego nie korzystal. Każdy by chciał nie pracować przez rok i robić to co che dostając 80% pensji i jeszcze nawbywając prawa do urlopu wypoczynkowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Nie no fajne pocieszenie, ze ja po 10 latach pracy mam rok urlopu platny 80% a 19stka ma 1000zl pol roku za..no wlasnie. Za co? To kosiniakowe to jakis zart. 

Ja to bym chętnie poszła sobie na taki roczny urlop za 80% pensji. Jeździłabym sobie konno, uprawiała ogródek, robiła przetwory, zrobila w końcu remont mieszkania, więcej czasu niż teraz mogłabym poświęcić wolontariatowi. Ja też płacę składki. Od 12 lat... Dla mnie to by była super opcja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Nie no fajne pocieszenie, ze ja po 10 latach pracy mam rok urlopu platny 80% a 19stka ma 1000zl pol roku za..no wlasnie. Za co? To kosiniakowe to jakis zart. 

Ja to bym chętnie poszła sobie na taki roczny urlop za 80% pensji. Jeździłabym sobie konno, uprawiała ogródek, robiła przetwory, zrobila w końcu remont mieszkania, więcej czasu niż teraz mogłabym poświęcić wolontariatowi. Ja też płacę składki. Od 12 lat... Dla mnie to by była super opcja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhddhd

Kosiniakowe jest tez przez rok 1000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zazdrość to złe słowo, bo ja chociaż mam męża, nie chce mieć własnych dzieci. Bardziej poczucie niesprawiedliwości bo niestety 500 plus siłą rzeczy odbija sie w wysokości podatków- czego zwolennicy 500 plus już nie widzą.

Ale to oczywiście nie będzie trwało bez końca bo niedługo kasa się skończy, choć rzecz jasna nie przed wyborami, ale już podobno sie kończy, więc to kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×