Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Zazdrość o 500 plus wśród bezdzietnych i starszych

Polecane posty

Gość gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Zazdrość to złe słowo, bo ja chociaż mam męża, nie chce mieć własnych dzieci. Bardziej poczucie niesprawiedliwości bo niestety 500 plus siłą rzeczy odbija sie w wysokości podatków- czego zwolennicy 500 plus już nie widzą.

Ale to oczywiście nie będzie trwało bez końca bo niedługo kasa się skończy, choć rzecz jasna nie przed wyborami, ale już podobno sie kończy, więc to kwestia czasu.

Najprostszy do przewidzenia scenariusz to bardzo wysoka inflacja, która spowoduje, ze 500+ będzie warte tyle co nic. Zamiast 500+ zł na dziecko (które w porównaniu z początkiem programu warte jest 475 zł) będzie 50 zł na dziecko. Niewielki koszt dla budżetu a zanim wyborcy się pokapują, że coraz mniej mogą kupić za to 500+ minie trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeedddyyytaaa

LOL ja zarabiam ponad 500 zeta dziennie (i tak mi pewnie nie uwierzysz) bo dla patoli jest to niepojete a wcale nie mam jakiegos mega zawodu - pracuje jako freelaner w IT. Jak jesten na kacu, czy mi sie nie chce pracowac to mam to 500 zeta w plecy w miesiacu i generalnie mam to w dupie, bo min 2 x na miesiac mi sie do pracy isc nie chce. Zazdrosc o 500+ to slaby zart 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koool

Nie zazdrosc, tylko wkurzenie na głupote  i tani chwyt rzadu ( kielbasa wyborcza). Ale rzad przeciez nie daje ze swojego tylko z kieszeni wszystkich obywateli.Statystyki mowia,ze dzietnosc wlasnie zmalała, a poziom biedy wzrosl, no bo np emeryci dosłownie teraz gina z głodu, jak podwyzki sa rzadu kilku zlotych, a wszytko drozeje.  Wzrosla inflacja, bardzo podrozala zywnosc. Lepiej by te kase wlozyc w szpitale, przedszkola,  zlobki, ale PIs chce,zeby baby siedzialy w domu i głosowaly na niego.Blisko mnie zyje pijacka rodzina, z piatka dzieci, wszytko maja z zasilkow, do tego to 500, rodzice nigdy nie pracowali, smieja sie kulak z tych co cos robia, za komorne nie placa,ciuchy, darmowe obiady, wyprawki dla dzieci, potwornie roszczeniowi, dzieciaki juz tak samo wychowane. Bo panstwo ma im wszytko dac. Panstwo - czyli ja i ty. Noz k...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość koool napisał:

Nie zazdrosc, tylko wkurzenie na głupote  i tani chwyt rzadu ( kielbasa wyborcza). Ale rzad przeciez nie daje ze swojego tylko z kieszeni wszystkich obywateli.Statystyki mowia,ze dzietnosc wlasnie zmalała, a poziom biedy wzrosl, no bo np emeryci dosłownie teraz gina z głodu, jak podwyzki sa rzadu kilku zlotych, a wszytko drozeje.  Wzrosla inflacja, bardzo podrozala zywnosc. Lepiej by te kase wlozyc w szpitale, przedszkola,  zlobki, ale PIs chce,zeby baby siedzialy w domu i głosowaly na niego.Blisko mnie zyje pijacka rodzina, z piatka dzieci, wszytko maja z zasilkow, do tego to 500, rodzice nigdy nie pracowali, smieja sie kulak z tych co cos robia, za komorne nie placa,ciuchy, darmowe obiady, wyprawki dla dzieci, potwornie roszczeniowi, dzieciaki juz tak samo wychowane. Bo panstwo ma im wszytko dac. Panstwo - czyli ja i ty. Noz k...

Po wprowadzeniu 500+ zacznie zyskał rynek turystyczny, zabawkowy i wzrosły wpływy z akcyzy do buzdżetu państwa.

Sponsorujemy więc dzieciatym wakacje, wódę i papierosy a dzieciakom chiński szmelc.

Tym którzy nie dostają 500+ rozną tylko ceny, gdyż w wyniku tego programu rozpędu nabrała również inflacja. Coraz mniej można kupić za własne, wypracowane przez siebie pieniądze. Bo trzeba podzielić się z innymi. Żeby mogli się napić lub pojechać na wakacje. Bosko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

We wszystkich krajach UE jest socjal na dzieci , i jakoś tam nikt nie krzyczy w a Pl ból dupy. Pracujemy oboje z mężem i odprowadzamy podatki, może z jednym się zgodzę że chociaż jeden z rodziców powinien pracować żeby pobierać te pieniądze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

We wszystkich krajach UE jest socjal na dzieci , i jakoś tam nikt nie krzyczy w a Pl ból dupy. Pracujemy oboje z mężem i odprowadzamy podatki, może z jednym się zgodzę że chociaż jeden z rodziców powinien pracować żeby pobierać te pieniądze.

 

Nigdzie nie ma socjalu o wysokości ~1/4 pensji minimalnej. Chyba, ze w Grecji :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
42 minuty temu, Gość gość napisał:

Nigdzie nie ma socjalu o wysokości ~1/4 pensji minimalnej. Chyba, ze w Grecji 😄

To podobno pensja minimalna ma wzrosnac..Nie zmianie to faktu że socjal powinien być może powinno to być 300 plus przy obecnej minimalnej ale powinno .I może tak jak w Anglii socjal dostaje ten kto legalnie pracuje.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
53 minuty temu, Gość Gosc napisał:

We wszystkich krajach UE jest socjal na dzieci , i jakoś tam nikt nie krzyczy w a Pl ból dupy. Pracujemy oboje z mężem i odprowadzamy podatki, może z jednym się zgodzę że chociaż jeden z rodziców powinien pracować żeby pobierać te pieniądze.

 

Alez oczywiscie, ze socjal powinien byc. Tylko nie tak wysoki, zeby ludziom nie oplacalo sie pracowac. Czlowiek zyjace z zasilkow powinien miec gorszy standard zycia od osoby pracujacej. To by go zachecalo do podjecia pracy a u nas " oplaca" sie nie pracowac. Wszystko stoi na glowie i pracowac powinni oboje rodzice, jedno mie chce, dostaja 50% swiadczenia. Dosyc wspierania lenistwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
52 minuty temu, Gość gość napisał:

Nigdzie nie ma socjalu o wysokości ~1/4 pensji minimalnej. Chyba, ze w Grecji :-D

Pensja min netto w 2019 to 1634 zł. Więc 500+ to de facto prawie 1/3 minimalnej a nie 1/4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
42 minuty temu, Gość Gosc napisał:

To podobno pensja minimalna ma wzrosnac..Nie zmianie to faktu że socjal powinien być może powinno to być 300 plus przy obecnej minimalnej ale powinno .I może tak jak w Anglii socjal dostaje ten kto legalnie pracuje.

 

 

 

 

 

Minimalna to jakieś 1 600 netto, a jak to wchodziło, to nawet mniej było, czyli 500 zł, to 1/3 pensji minimalnej. No i widać, że to jest za dużo po działaniach rządu, który musi podnieść minimalną i po reakcji rynku inflacją. Równie dobrze rząd by mógł drukować kasę i rozdawać. Plebs i tak by się cieszył mając gdzieś, że sobie wkrótce kupi za wypłatę paczkę zapałek. Po co to było skoro rząd i rynek dokonują korekty, bo socjal nie może aż tyle wynosić. Po "korekcie", to 500 zł będzie stanowiło odpowiedni procent wypłaty. Za to wszyscy będą w d.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak płaca minimalna pójdzie do góry to że facto 500 plus będzie mieć mniejszą wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×