Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość goscik

PiS chce pozwolić zarabiać lepiej mężczyznom a kobiety zamknąć w domach.

Polecane posty

Gość gosc
17 minut temu, Gość Gosc napisał:

Coś ty, w końcu będą musieli zauważyć, że gusła i naprotechnologia jest mało skuteczna. Jestem pewna, że wielu polityków z PiS korzystało z in vitro. 

ja też. tak samo jak jestem pewna, że wielu z nich korzystało z usług prostytutek, choć to sprzeczne z kodeksem kościoła i partii (chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ando

W życiu chodzi o wybór, a PiS kobiet tego wyboru chce pozbawić. Robi wszystko, by zatrzymać w domu nawet te, które wcale sobie tego nie życzą. Taka to zasadnicza różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewrwr

W całej działalności PiSu naprawdę ruszyła Was taka gadka? To co Szyszko powiedział było niepoprawne politycznie, nie powinien mówić o zarabianiu "przez mężą" tylko "przez jedną z osób" czy coś w tym guście a ogół działań pis to śmiech na sali, tylko że nadal to co pisze autorka jest manipulacją po prostu. 

Szyszko w tej wypowidzi powiedział:

a) że wysoka dzietność jest czymś dobrym (z tym się nie zgadzam)

b) że można na dzietnosć wpływać z perspektywy rządu (z tym się nie zgadzam)

c) że są dwie drogi działania: pierwsza to żłobki druga to wzrost wynagrodzeń (z tym się nie zgadzam)

d) że ta druga, czyli wzrost wynagrodzeń jest lepsza od pierwszej - i z tym się zgadzam, bo do żłobka dziecko chodzi rok czy dwa, a wychowywać je trzeba 18-26 lat, potrzeby są różne, zmieniają się na przestrzeni tego czasu i o wiele lepiej jest mieć pieniądze na potrzeby dzieci.

Nie ma tu mowy o zamykaniu kogoś w domu (przeciwnie, w przykładzie jest mowa o małżęństwie gdzie oboje pracują).

Nie ma tu mowy o pozwalaniu na zarabianie coś tam (bo temat wcale nie dotyczy centralnej regulacji płac, o tym decyduje cały czas pracodawca, tylko wzrostu udziału płac w pkb).

Ja bym się złośliwie zapytała Szyszki, czy wobec tego zrezygnuje z obciążeń fiskalnych w imię zwiększenia dobrobytu polskich rodzin 😉 . Naprawdę da się znaleźć w necie durne wypowiedzi posłów pisu, nie trzeba kłamać i manipulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

No cóż rzeczywiście jestem nieudacznikiem skoro:

- od 4 lat prowadze własną firmę kreatywną, niedługo ale z sukcesami

- zatrudniam obecnie 14 osób, mogłoby być więcej ale i tak uważam to za sukces jak na polskie warunki, dobrze mi idzie zarządzanie zespołami a branża kreatywna rządzi się swoimi prawami, jest to bardzo trudny rynek

- nigdy nie miałam długów, firma świetnie zarabia, nigdy nie pożyczyłam od nikogo pieniędzy na firmę, sama ją rozwijam

- zanim zatrudniałam ludzi sama wykonywałam 100% kreatywnej roboty, sama zdobywałam i utrzymywać klientów więc nie mozna odmówić mi talentu

- po 3 latach intensywnej pracy z nadgodzinami wreszcie mogę odetchnąć, pracować 4-5 h dziennie i cieszyć się życiem

- nigdy nie zamierzam iśc na emeryturę, planuję się rozwijać do u s r a n e j śmierci

 

ale ty i tak mi bedziesz wmawiać, że to przerost ego i jestem zerem

dodaj jeszcze, że w szumnie nazywanej branżą kreatywną (czyli marketingowa otoczka żeby zwabić klienta na produkt czyli wmówić  mu potrzeby) funkcjonujesz głownie dlatego, że realizujesz zlecenia dla podmiotów powiązanych z opozycją, więc się jej trzymasz niczym pijany płotu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
19 minut temu, Gość aaa napisał:

A mnie pasuje taka perspektywa, praca mnie nudzi, zabiera czas, który mogłabym poświęcić rodzinie. Rozwijam się poza pracą. Za to nie rozumiem ludzi, którym praca i tzw. kariera przesłoniła wszystko i bez niej czują się bezwartościowi. Naprawdę myślicie, że człowiek może rozwijać się tylko w pracy?

ale kto tutaj mówi, że człowiek rozwija sie tylko w pracy?

My dyskutujemy o tym, że poza siedzeniem w chacie i robieniem na drutach kobieta może chcieć czegoś więcej.

Polecam czytanie ze zrozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość c
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

No cóż rzeczywiście jestem nieudacznikiem skoro:

- od 4 lat prowadze własną firmę kreatywną, niedługo ale z sukcesami

- zatrudniam obecnie 14 osób, mogłoby być więcej ale i tak uważam to za sukces jak na polskie warunki, dobrze mi idzie zarządzanie zespołami a branża kreatywna rządzi się swoimi prawami, jest to bardzo trudny rynek

- nigdy nie miałam długów, firma świetnie zarabia, nigdy nie pożyczyłam od nikogo pieniędzy na firmę, sama ją rozwijam

- zanim zatrudniałam ludzi sama wykonywałam 100% kreatywnej roboty, sama zdobywałam i utrzymywać klientów więc nie mozna odmówić mi talentu

- po 3 latach intensywnej pracy z nadgodzinami wreszcie mogę odetchnąć, pracować 4-5 h dziennie i cieszyć się życiem

- nigdy nie zamierzam iśc na emeryturę, planuję się rozwijać do u s r a n e j śmierci

 

ale ty i tak mi bedziesz wmawiać, że to przerost ego i jestem zerem

A przyjmujesz do wiadomości,,że laski które zarabiają tyle w Polsce to 1/100 ? Myślisz tylko o sobie i się szarogesisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Gośćc napisał:

Właśnie takie wszystkie mądre a która wsiadzie na tira żeby przewozić materiały wybuchowe

Albo która będzie jeździła smieciarką i zbierała pojemniki lub wybierała szambo ze studzienek. Są to trudne i ciężkie zawody wymagające dużo siły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość c napisał:

A przyjmujesz do wiadomości,,że laski które zarabiają tyle w Polsce to 1/100 ? Myślisz tylko o sobie i się szarogesisz

Co ty bredzisz? Dlatego, ze własnymi siłami doszłam do tego co mam, uważasz, że powinnam zamknąć się w chacie, bo mi tak każe ktoś z kafeterii albo jakaś partia?
Zapewniam, że takich lasek jak ja jest całkiem sporo, ale nie siedzą na kafeterii, więc możesz o nich nie wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
41 minut temu, Gość Gość napisał:

Widzę że w Polsce na rodzinie najlepiej znają się bezdzietni a na seksie księża!

 

A dlaczego księża mieliby się nie znać na seksie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość Gość napisał:

A ty się zastanów czy twój facet by ci coś kupił gdybyś nie pracowała bo jak nie to też słabo , jest z Tobą tylko dla kasy i lepszego życia, ja pracuje ale wiem że gdybym się chciała poświęcić rodzinie to sam by się pytał czego potrzebuje, a nie wydzielal na waciki jak wasi 

Haha czuły punkt widze? 😄 kup mi jeansy,a zrobię Ci loda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak zwykle te które mają najwięcej będą się wypowiadać za cały naród gdzie większość to biedota , radzę mniej hipokryzji , ja sama dobrze zarabiam za granicą ale takie madrowanie się W imieniu sprzątaczek, kasjerek czy nawet nauczycielek to śmiech na sali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Co ty bredzisz? Dlatego, ze własnymi siłami doszłam do tego co mam, uważasz, że powinnam zamknąć się w chacie, bo mi tak każe ktoś z kafeterii albo jakaś partia?
Zapewniam, że takich lasek jak ja jest całkiem sporo, ale nie siedzą na kafeterii, więc możesz o nich nie wiedzieć.

Ty akurat siedzisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Albo która będzie jeździła smieciarką i zbierała pojemniki lub wybierała szambo ze studzienek. Są to trudne i ciężkie zawody wymagające dużo siły. 

wow, brawo odkryłeś hamerykę. chcesz nobla?

Weź pod uwagę zawody,  w ktorych pracuja i faceci i kobiety - lekarz, nauczyciel, naukowiec, pielęgniarz, tutaj sa rozbieżności.

 

BTW. Znam osobiście kobietę, która prowadzi działalnośc wykonczeniową, sama biega przyklejac tapety itp. Jest dokładniejsza niż wielu facetów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
35 minut temu, Gość Gość napisał:

Polki to wyjątkowo brzydkie i pyskate kobiety, ciekawy jestem jakie wy kariery robicie że taki szum , która z was to fizyczka molekularna ? Która z was pracuje jako programistka ? Która jest górnikiem albo jeździ na ciężarówce? Że takie larum podniesione jakby kazda z was była pepkiem zawodowego świata 

Ja jestem fizykiem. Ale nie molekularnym, więc to chyba się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Haha czuły punkt widze? 😄 kup mi jeansy,a zrobię Ci loda

Ja zarabiam więcej niż mój facet więc coś ci nie wyszło, ja mam w przeciwieństwie do Ciebie szerszy światopogląd i biorę wszystkie ewentualność życia pod uwagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jak zwykle te które mają najwięcej będą się wypowiadać za cały naród gdzie większość to biedota , radzę mniej hipokryzji , ja sama dobrze zarabiam za granicą ale takie madrowanie się W imieniu sprzątaczek, kasjerek czy nawet nauczycielek to śmiech na sali 

nie wmówisz mi, że w obecnych czasach mąż sprzątaczki, kasjerki itp jest jakaś ważną osobistością na tyle, aby zarabiać samodzielnie na dom. Większość kobiet chce/musi/będzie pracować i spróbujcie im to odebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

nie wmówisz mi, że w obecnych czasach mąż sprzątaczki, kasjerki itp jest jakaś ważną osobistością na tyle, aby zarabiać samodzielnie na dom. Większość kobiet chce/musi/będzie pracować i spróbujcie im to odebrać

Jak będziesz chciała to będziesz pracować jak nie to nie , ważne że rząd ci da ten wybór i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Ty akurat siedzisz 

Racja. Dyskutuję. No i?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Albo która będzie jeździła smieciarką i zbierała pojemniki lub wybierała szambo ze studzienek. Są to trudne i ciężkie zawody wymagające dużo siły. 

nie trzeba szukać w powyższych wystarczy skoncentrować się na branży budowlanej już widzę jak któraś zostaje zbrojarzem by zarobić 10 tys miesięcznie gdy w perspektywie jesiennych deszczów czeka ciepła posadka w biurze za 2500 miesięcznie.

tylko na emamciusi czytałam, że kobieta jest zdolna w takim samym tempie wykonać pracę glazurnika, ba nawet worki z cementem i paczki z płytkami będzie wnosić przez godzinę na 4 piętro bez windy 😄

sorry, ale nie kupuje kapitalistycznej narracji "wyboru".

czas przyznać, że jesteśmy słabszą płcią w znaczącej części niezdolną w takt zapyertolu wydajności dla gospodarki a propaganda wyboru co najwyżej przynosi frustracje z niskich zarobków a jeszcze niejedna weźmie za wzór przykład trollówny z branży kreatywnej i wmówi sobie przecież ja mogłam być na jej miejscu i zapełni sakwe terapeutki bo jej frustracja będzie się odbijać na najbliższych.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość22

Uważaj bo was PiS zamknie w domach , śmiech na sali , polki by sobie nie dały bo to najbardziej agresywne kobiety w Europie , z resztą równowaga i tak zostanie zachowana karierowiczki będą pracować na pkb a faceci będą zapladniac ukrainki i azjatki ,które zamkną w domach i każdy będzie zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość gość napisał:

nie trzeba szukać w powyższych wystarczy skoncentrować się na branży budowlanej już widzę jak któraś zostaje zbrojarzem by zarobić 10 tys miesięcznie gdy w perspektywie jesiennych deszczów czeka ciepła posadka w biurze za 2500 miesięcznie.

tylko na emamciusi czytałam, że kobieta jest zdolna w takim samym tempie wykonać pracę glazurnika, ba nawet worki z cementem i paczki z płytkami będzie wnosić przez godzinę na 4 piętro bez windy 😄

sorry, ale nie kupuje kapitalistycznej narracji "wyboru".

czas przyznać, że jesteśmy słabszą płcią w znaczącej części niezdolną w takt zapyertolu wydajności dla gospodarki a propaganda wyboru co najwyżej przynosi frustracje z niskich zarobków a jeszcze niejedna weźmie za wzór przykład trollówny z branży kreatywnej i wmówi sobie przecież ja mogłam być na jej miejscu i zapełni sakwe terapeutki bo jej frustracja będzie się odbijać na najbliższych.

 

 

won stąd, szowinistyczny męski zwyrolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Problem się pojawi, kiedy tego wyboru nie bedzie. Póki co jestem pewna, że to tylko majaczenie s t a r u c h a, któremu się nudzi na stołku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość gość napisał:

nie trzeba szukać w powyższych wystarczy skoncentrować się na branży budowlanej już widzę jak któraś zostaje zbrojarzem by zarobić 10 tys miesięcznie gdy w perspektywie jesiennych deszczów czeka ciepła posadka w biurze za 2500 miesięcznie.

tylko na emamciusi czytałam, że kobieta jest zdolna w takim samym tempie wykonać pracę glazurnika, ba nawet worki z cementem i paczki z płytkami będzie wnosić przez godzinę na 4 piętro bez windy 😄

sorry, ale nie kupuje kapitalistycznej narracji "wyboru".

czas przyznać, że jesteśmy słabszą płcią w znaczącej części niezdolną w takt zapyertolu wydajności dla gospodarki a propaganda wyboru co najwyżej przynosi frustracje z niskich zarobków a jeszcze niejedna weźmie za wzór przykład trollówny z branży kreatywnej i wmówi sobie przecież ja mogłam być na jej miejscu i zapełni sakwe terapeutki bo jej frustracja będzie się odbijać na najbliższych.

 

 

A miałaś już iść z kafe i nie tracić zdrowia czy jakoś tak :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Gość22 napisał:

Uważaj bo was PiS zamknie w domach , śmiech na sali , polki by sobie nie dały bo to najbardziej agresywne kobiety w Europie , z resztą równowaga i tak zostanie zachowana karierowiczki będą pracować na pkb a faceci będą zapladniac ukrainki i azjatki ,które zamkną w domach i każdy będzie zadowolony 

Azjatki tu nie przyjadą, bo Azjaci generalnie są wyczuleni na punkcie rasizmu, ale ukrainki to brudaski z twardymi jak skała pietami. Noszą i maluja się tandetnie, do tego rozkładają nogi przy byle okazji. Więc powodzenia 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość224
3 minuty temu, Gość Gość22 napisał:

Uważaj bo was PiS zamknie w domach , śmiech na sali , polki by sobie nie dały bo to najbardziej agresywne kobiety w Europie , z resztą równowaga i tak zostanie zachowana karierowiczki będą pracować na pkb a faceci będą zapladniac ukrainki i azjatki ,które zamkną w domach i każdy będzie zadowolony 

Z resztą już na tvp widzę że są promowane związki z ukrainkami i filipinkami, ostatnio jakiś koleś w jednym z programów miał żonę z Filipin, myślę że PiS sobie zdaję sprawę że polki już rodzić nie chcą więc zaczynają uprawiać kulturę brania sobie uleglych żon ze wschodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość22 napisał:

Uważaj bo was PiS zamknie w domach , śmiech na sali , polki by sobie nie dały bo to najbardziej agresywne kobiety w Europie , z resztą równowaga i tak zostanie zachowana karierowiczki będą pracować na pkb a faceci będą zapladniac ukrainki i azjatki ,które zamkną w domach i każdy będzie zadowolony 

hehehe to najlepiej żeby te karierowiczki pompujące PKB finansowały rozród samców ala Powolniak z "Co ludzię powiedzą" poprzez sieć dystrybucji zasiłków socjalnych finansowały życie jego potomstwu spłodzonego z Ukrainką 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość gość napisał:

nie trzeba szukać w powyższych wystarczy skoncentrować się na branży budowlanej już widzę jak któraś zostaje zbrojarzem by zarobić 10 tys miesięcznie gdy w perspektywie jesiennych deszczów czeka ciepła posadka w biurze za 2500 miesięcznie.

tylko na emamciusi czytałam, że kobieta jest zdolna w takim samym tempie wykonać pracę glazurnika, ba nawet worki z cementem i paczki z płytkami będzie wnosić przez godzinę na 4 piętro bez windy 😄

sorry, ale nie kupuje kapitalistycznej narracji "wyboru".

czas przyznać, że jesteśmy słabszą płcią w znaczącej części niezdolną w takt zapyertolu wydajności dla gospodarki a propaganda wyboru co najwyżej przynosi frustracje z niskich zarobków a jeszcze niejedna weźmie za wzór przykład trollówny z branży kreatywnej i wmówi sobie przecież ja mogłam być na jej miejscu i zapełni sakwe terapeutki bo jej frustracja będzie się odbijać na najbliższych.

 

 

Az brakuje słów żeby skomentować Twój wywód. Nie złość mnie ogarnęła, nie bunt, a smutek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Klara napisał:

Az brakuje słów żeby skomentować Twój wywód. Nie złość mnie ogarnęła, nie bunt, a smutek 

Ale ona ma rację 😉 mówię to jako kobieta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Klara napisał:

Az brakuje słów żeby skomentować Twój wywód. Nie złość mnie ogarnęła, nie bunt, a smutek 

Ale ona ma rację 😉 mówię to jako kobieta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

hehehe to najlepiej żeby te karierowiczki pompujące PKB finansowały rozród samców ala Powolniak z "Co ludzię powiedzą" poprzez sieć dystrybucji zasiłków socjalnych finansowały życie jego potomstwu spłodzonego z Ukrainką 😄

 

😄😄😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×