Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elka90

Ciąża a usg

Polecane posty

Gość Elka90

Cześć dziewczyny, mam takie pytanie. Jestem w 12 tyg ciąży byłam wczoraj na wizycie, miałam robię usg ale nie słyszałam serduszka. Czy lekarz nie za każdym razem robi tak żeby było je słychać? On w ogóle serduszka jeszcze nie słuchał, nie powinien usłyszeć czy bije miarowo i czy w ogóle bije? Martwi mnie to, chciałabym usłyszeć bicie serduszka. Czy któraś z Was też tak miała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przecież na USG widać, że serce bije, nie trzeba włączać maszyny, żeby wiedzieć, że serce bije. Wtedy wysyła ona silniejsze fale, a to nie do końca jest zdrowe dla dziecka. 

Też jestem teraz w 12 tygodniu. 

Gdyby serce nie biło, to przecież lekarz by powiedział, że coś złego się stało. 

Gdy ja chodzę do lekarza i mam USG, to nad łóżkiem jest drugi ekran i widzę dziecko, widzę bijące serce. Lekarz zresztą mi mówi albo ja sama wypytuję. Strasznie się dziwię, że nie zapytałaś... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margo

Wow Ja tez 12 tydzień, 27 kwietnia rodzę a wy?

jesli lekarz nie widziałby akcji serca na tym etapie na pewno już dawno by cię skierował na łyżeczkowanie. Myśle że wszystko ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka90
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Przecież na USG widać, że serce bije, nie trzeba włączać maszyny, żeby wiedzieć, że serce bije. Wtedy wysyła ona silniejsze fale, a to nie do końca jest zdrowe dla dziecka. 

Też jestem teraz w 12 tygodniu. 

Gdyby serce nie biło, to przecież lekarz by powiedział, że coś złego się stało. 

Gdy ja chodzę do lekarza i mam USG, to nad łóżkiem jest drugi ekran i widzę dziecko, widzę bijące serce. Lekarz zresztą mi mówi albo ja sama wypytuję. Strasznie się dziwię, że nie zapytałaś... 

Ja właśnie nie widzę, bo ekran jest skierowany tylko do niego. Ale masz rację głupio że nie zapytałam pytałam o wszystko inne a to dopiero do mnie dotarło jak wyszłam. Żałuję na następnej wizycie zapytam. Dzięki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka90
13 minut temu, Gość Margo napisał:

Wow Ja tez 12 tydzień, 27 kwietnia rodzę a wy?

jesli lekarz nie widziałby akcji serca na tym etapie na pewno już dawno by cię skierował na łyżeczkowanie. Myśle że wszystko ok 

Wow, ja też mam termin na 27.04 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margo
1 minutę temu, Gość Elka90 napisał:

Wow, ja też mam termin na 27.04 🙂

Jak się czujesz ? Mi w tym tyg ustąpiły objawy aż spanikowałam ale skoro waże 1.5 kilo więcej to chyba rosnę haha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka90
5 minut temu, Gość Margo napisał:

Jak się czujesz ? Mi w tym tyg ustąpiły objawy aż spanikowałam ale skoro waże 1.5 kilo więcej to chyba rosnę haha 

Ja generalnie też już czuję się oki, chociaż wcześniej nie wymiotowalam. Ale też rosnę, też mam około 1.5-2 kg do przodu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja też mam termin na 27 kwietnia. Jutro mam wizytę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margo
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja też mam termin na 27 kwietnia. Jutro mam wizytę 🙂

Ale jaja ❤️ Zodiakalne trojaczki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margo

Ja mam prenatalne na 16 

dzis robiłam krew, siki i krzywą cukrową z racji tego że w rodzinie cukrzycy. Szatański wynalazek ta glukoza. 

Byłam w poniedziałek na usg 4cm miał maluszek 😇

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość jesień już
19 godzin temu, Gość Gość napisał:

Przecież na USG widać, że serce bije, nie trzeba włączać maszyny, żeby wiedzieć, że serce bije. Wtedy wysyła ona silniejsze fale, a to nie do końca jest zdrowe dla dziecka. 

Też jestem teraz w 12 tygodniu. 

Gdyby serce nie biło, to przecież lekarz by powiedział, że coś złego się stało. 

Gdy ja chodzę do lekarza i mam USG, to nad łóżkiem jest drugi ekran i widzę dziecko, widzę bijące serce. Lekarz zresztą mi mówi albo ja sama wypytuję. Strasznie się dziwię, że nie zapytałaś... 

To ja od tego postu.

Ja mam termin z miesiączki na 23 kwietnia, a z USG na 28 kwietnia. Jeszcze się okaże dziewczyny, że razem wylądujemy na porodówce i w tym samym czasie urodzimy 🙂

Czy Wam też się często robi słabo? ja mam USG genetyczne na 14 października, trochę się stresuję, ale wiem, że będzie dobrze 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzilla

Dlatego uważam, że warto chodzić na badania USG prywatnie, żeby się potem w domu nie zadręczać 🙂 Oczywistym jest, że przy pierwszym dziecku człowiek nie ma pojęcia,  jak to powinno wyglądać, a lekarze często śpieszą się i nie za dużo powiedzą nam na temat tego czy dziecko jest zdrowe. Ja swoje badania wykonywałam w Częstochowie u dr. Rozmus-Warcholińskiej i polecam gorąco każdej kobiecie tą specjalistkę. Tu nie ma głupich pytań - wszystkiego na spokojnie można się dowiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 godzin temu, Gość Jadzilla napisał:

Dlatego uważam, że warto chodzić na badania USG prywatnie, żeby się potem w domu nie zadręczać 🙂 Oczywistym jest, że przy pierwszym dziecku człowiek nie ma pojęcia,  jak to powinno wyglądać, a lekarze często śpieszą się i nie za dużo powiedzą nam na temat tego czy dziecko jest zdrowe. Ja swoje badania wykonywałam w Częstochowie u dr. Rozmus-Warcholińskiej i polecam gorąco każdej kobiecie tą specjalistkę. Tu nie ma głupich pytań - wszystkiego na spokojnie można się dowiedzieć. 

Czy prywatnie czy nie, jeśli w 12 tyg lekarz nie zobaczy akcji serca na pewno niezwłocznie cię o tym poinformuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×