Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agnwac

Alimenty pilna porada

Polecane posty

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tymi alimentami z funduszu. 

Mój brat ma przysadzone 300 zł alimentów jego eks go tak załatwiła iz płaci jej fundusz. Brat co miesiąc płaci tysiąc złotych do funduszu. Nie jest zaległy z alimentami ani bieżącymi ale zaległymi za to ma dług fa który spłaca co miesiąc. Problem w tym że ex w życiu nie wycofa z fa bo jest podla chodź sama go zostawiła i zabrała dziecko ma nową rodzinę a on nie widział dziecka 9 lat. Problem jest w tym że co miesiąc płaci i co miesiąc w fa rośnie mu dług. Chciał by płacić jej normalnie bez komornika i żeby mu nic w fa nie rosło. Jak można to załatwić? Wiem że nie może jej przekroczyć 725 zł na osobę. Z tego co wiem prowadzą działalność gospodarczą maja kredyt na kilkaset tysięcy plus on pracuje. Dodam iż sprzedają krowy za 3 tysiące plus sprzedają działki i mają do sprzedania działki. Wnioskuję że żyje im się w dostatku a ona nadal pobiera fa i nie chce z tego zrezygnować a na pewno przekracza jej to 3 tys miesięcznie. Co można z tym zrobić? Gdzie zgłosić? Jak załatwić sprawę? On chce płacić może płacić nawet więcej byle by mu co miesiąc nic nie rosło aby sobie spłaca to co ma do spłacenia. Nie da się z tą kobietą dogadać za nic w świecie doradzcie co można zrobić aby się pozbyć tego funduszu. Zaznaczę iż nie wiem jakim sposobem ona to robi iż jej fundusz przyznaje co roku te pieniądze skoro przekracza jej dana kwota podejrzewam że po prostu ona kłamie w zeznaniach. Jak i co można zgłosić aby bratu to już nie rosło. Co innego jak by nie chciał płacić ale on płaci co miesiąc reguralnie. Dziękuję za zetelne informacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×