Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klientka Biedronki

Mandat pod Biedronką

Polecane posty

Gość Klientka Biedronki

Kto może wystawiać mandaty za złe parkowanie? Niedawno zrobiłam zakupy w Biedronce, gdy wyszłam, to pewien gość akurat spisał mój samochód i wystawił mandat. Kłóciłam się z nim, że skoro jestem klientką, to parking jest darmowy, a on że owszem w takim razie trzeba pobrać darmowy bilet. Ja nigdy takiego biletu nie pobierałam i nie będe pobierać, bo skoro darmowy, to po co pobierać ten bilet, mam paragon i nie będę płaciła mandatu. A tak po za tym mam pytanie. Kto może wystawiać mandaty? Do tej pory myślałam, że tylko policja i straż miejska. Powiedziałam mu jak chce mi wystawić mandat to niech wzywa policję, niech oni mi wystawią mandat, ja żadnemu prywaciarzowi nie będę nic płaciła. Nigdy więcej nie będę robiła zakupów w Biedronce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaa

A przeciez mozna napisac odwolanie, dolaczyc scan paragonu i mandat zostanie anulowany. Po co sie szarpac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mii3

To jest teren prywatny (podobnie jest w Lidlu, Aldi i jeszcze wielu innych sklepach), więc właściciel terenu może sobie wprowadzić takie zasady. Parkowanie dla klientów jest bezpłatne w ramach jakiegoś określonego limitu czasowego, ale warunkiem jest pobranie biletu i umieszczenie go za szybą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgerhrt

Przecież firmę masz wypisaną na tym kwitku. Napisz do nich, wyślij zdjęcie paragonu. Potem zobaczysz, może jakiś rzecznik praw obywatelskich, bo mi się wydaje, że nie na każdym terenie mogą grasować prywatne firemki, że dowolności w wymyślaniu kwot mieć nie powinny, że nie każdy musi wypatrzeć oznaczenia inne, niż wynikające z prawa o ruchu drogowym...

 

I to nie mandat, to pewnie wezwanie do uiszczenia opłaty specjalnej.

 

W każdym razie nie daj się tym cwaniakom.

 

(Ja też zacznę omijać sklepy, które pozwalają na takie zachowania wobec klientów.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klientka Biedronki
50 minut temu, Gość Aaaa napisał:

A przeciez mozna napisac odwolanie, dolaczyc scan paragonu i mandat zostanie anulowany. Po co sie szarpac.

To samo powiedział mi ten gość i ja mu pokazałam ten paragon, a ten kazał dzwonić mi pod tamten numer, bo on już wystawił i nie może go anulować. Więc dzwoniłam pod tamten numer, wisiałam na słuchawce chyba z godzinę i z nikim nie mogłam porozmawiać. Jeszcze bardziej się wkurzyłam, nic nie będę płaciła, najwyżej poczekam na rozprawę sądową, zobaczymy co sędzia powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość rgerhrt napisał:

Przecież firmę masz wypisaną na tym kwitku. Napisz do nich, wyślij zdjęcie paragonu. Potem zobaczysz, może jakiś rzecznik praw obywatelskich, bo mi się wydaje, że nie na każdym terenie mogą grasować prywatne firemki, że dowolności w wymyślaniu kwot mieć nie powinny, że nie każdy musi wypatrzeć oznaczenia inne, niż wynikające z prawa o ruchu drogowym...

 

I to nie mandat, to pewnie wezwanie do uiszczenia opłaty specjalnej.

 

W każdym razie nie daj się tym cwaniakom.

 

(Ja też zacznę omijać sklepy, które pozwalają na takie zachowania wobec klientów.)

Prawo o ruchu drogowym działa na drogach publicznych a nie na prywatnej posesji. Jak ktoś chce to możesz sobie zrobić parking i za 500zl/h.

No i nie wiem co ma do tego rzecznik praw obywatelskich 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 godzin temu, Gość Klientka Biedronki napisał:

Kto może wystawiać mandaty za złe parkowanie? Niedawno zrobiłam zakupy w Biedronce, gdy wyszłam, to pewien gość akurat spisał mój samochód i wystawił mandat. Kłóciłam się z nim, że skoro jestem klientką, to parking jest darmowy, a on że owszem w takim razie trzeba pobrać darmowy bilet. Ja nigdy takiego biletu nie pobierałam i nie będe pobierać, bo skoro darmowy, to po co pobierać ten bilet, mam paragon i nie będę płaciła mandatu. A tak po za tym mam pytanie. Kto może wystawiać mandaty? Do tej pory myślałam, że tylko policja i straż miejska. Powiedziałam mu jak chce mi wystawić mandat to niech wzywa policję, niech oni mi wystawią mandat, ja żadnemu prywaciarzowi nie będę nic płaciła. Nigdy więcej nie będę robiła zakupów w Biedronce.

A jaki właściwie masz problem, że nie możesz wziąć tego biletu? Przecież to jest po to, żeby było więcej miejsc dla klientów. U mnie pod lidlem nigdy nie byłogdzie zaparkować, bo na parkingu stały samochody mieszkańców sąsiedniego bloku. Wprowadzili biletomaty i problem się rozwiązał. I bardzo dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
52 minuty temu, Gość Gość napisał:

A jaki właściwie masz problem, że nie możesz wziąć tego biletu? Przecież to jest po to, żeby było więcej miejsc dla klientów. U mnie pod lidlem nigdy nie byłogdzie zaparkować, bo na parkingu stały samochody mieszkańców sąsiedniego bloku. Wprowadzili biletomaty i problem się rozwiązał. I bardzo dobrze. 

Ale klijentka napisała że pokazała paragon gościowi od parkingu i nie chciał jej anulować. Szczerze mówiąc u nas też jest z tyłu parkomat i też nigdy nie pobierałam, bo dla klijentów jest za darmo. Myślałam że to dla tych kto nie jest klijentem, co chce sobie postawić samochód i iść na miasto. Powinni ustawiać duże informacje tak żeby ludzie wiedzieli, teraz będę wiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Ale klijentka napisała że pokazała paragon gościowi od parkingu i nie chciał jej anulować. Szczerze mówiąc u nas też jest z tyłu parkomat i też nigdy nie pobierałam, bo dla klijentów jest za darmo. Myślałam że to dla tych kto nie jest klijentem, co chce sobie postawić samochód i iść na miasto. Powinni ustawiać duże informacje tak żeby ludzie wiedzieli, teraz będę wiedziała.

U mnie pod biedronka nie ma biletomatow i generalnie nikt tego nie egzekwuje, ale przed wjazdem jest tablica z informacją, że parking jest dla klientów i są jakieś informacje o oplatach. Więc podejrzewam, że przy twojej Biedronce też to jest. Na pewno jest też regulamin.

Gość od parkingu nie jest od rozstrzygania czy ty masz paragon czy nie. On ma wystawić "mandat" jak nie masz biletu parkingowego i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerty

KLIENTKA, nie klijentka, jak widac myslenie nie jest twoja mocna strona. Kto ci dal prawo jazdy skoro zrozumienie prostego komunikatu zeby pobrac bilet cie przerasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschła

Wlasnie po to wprowadzono te biletomaty, zeby ludzie bezkarnie nie parkowali caly dzien. Ale rozumiem rozgoryczenie autorki, miala ewidentnego pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ale klijentka napisała że pokazała paragon gościowi od parkingu i nie chci jej anulować. Szczerze mówiąc u nas też jest z tyłu parkomat i też nigdy nie pobierałam, bo dla klijentów jest za darmo

A skad bez biletu maja wiedziec czy nie postawilas samochodu kilka dni wczesniej ?

Kazdy moze zostawic samochod pod sklepem na kilka dni a w dniu odbioru tylko wejsc do sklepu i kupic  butelke wody... 

Dla mnie to akurat bardzo dobre rozwiazanie, szerokim lukiem omijam skepy gdzie kontroli na parkingu nie ma, bo nigdy nie ma tam miejsca do zaparkowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość Gosc napisał:

A skad bez biletu maja wiedziec czy nie postawilas samochodu kilka dni wczesniej ?

Kazdy moze zostawic samochod pod sklepem na kilka dni a w dniu odbioru tylko wejsc do sklepu i kupic  butelke wody... 

To skoro kupił butelkę wody, to już jest klientem i powinien mieć parking za darmo (w regulaminie jest napisane ile jaki sklep ma godzin). Tak samo jak w niektórych barach ubikacja dla klientów jest za darmo a dla tych co weszli żeby tylko skorzystać jest płatna. Też wystarczy coś kupić, cokolwiek żeby ubikacja była za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kika
14 minut temu, Gość Gość napisał:

To skoro kupił butelkę wody, to już jest klientem i powinien mieć parking za darmo (w regulaminie jest napisane ile jaki sklep ma godzin). Tak samo jak w niektórych barach ubikacja dla klientów jest za darmo a dla tych co weszli żeby tylko skorzystać jest płatna. Też wystarczy coś kupić, cokolwiek żeby ubikacja była za darmo.

Klient ma prawo do 1,5 godziny darmowego parkowania, za kolejne musi zapłacić i stąd biletomaty. Także jeśli kupujesz butelkę wody, to w czasie tego zakupu możesz parkować. Masz też czas na spakowanie zakupów. Natomiast jak chcesz zostawić auto na cały dzień, to sorry, ale płacisz.

W barach to działa identycznie - tak długo jak siedzisz w środku i zamawiasz, możesz korzystać z wc. Jednak jak wyjdziesz, to nie możesz sobie wrócić do tego baru i domagać się darmowego kibla, bo "ja przecież 5 godzin temu kupiłam tutaj kawę", prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj

Jest informacja, że dla klientów PIERWSZA godzina jest GRATIS a nie nieskończona ilość czasu! Kolejna jest PŁATNA i właśnie też w tym celu pobierane są bilety, żeby wiedzieć ile czasu jest zaparkowany samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj

Swoją drogą przy wjeździe stoi tabliczka z inf o parkingu więc niemożliwym jest nie zauważenie jej przy wjeździe. Są też tabliczki rozmieszczone po parkingu. Przy biletomacie umieszczony regulamin, gdzie informują, że za niepobranie biletu płaci się karę. Wjeżdżając na parking KAŻDEGO obowiązuje regulamin czy się z tym zgadza czy też nie. Więc biadolenie, że ja pobierać biletu nie będę bo jestem klientem to można se wsadzić jak nie umiecie czytać ze zrozumieniem klarownych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość ojoj napisał:

Swoją drogą przy wjeździe stoi tabliczka z inf o parkingu więc niemożliwym jest nie zauważenie jej przy wjeździe. Są też tabliczki rozmieszczone po parkingu. Przy biletomacie umieszczony regulamin, gdzie informują, że za niepobranie biletu płaci się karę. Wjeżdżając na parking KAŻDEGO obowiązuje regulamin czy się z tym zgadza czy też nie. Więc biadolenie, że ja pobierać biletu nie będę bo jestem klientem to można se wsadzić jak nie umiecie czytać ze zrozumieniem klarownych informacji.

Otóż to. Jak ktoś nie zauważa widocznej tablicy z informacją, to lepiej niech odda prawo jazdy zanim "nie zauważy" znaku stop albo dziecka na pasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedre

Ale mnie wkooorwiaja takie durne cizie jak autorka. Pod moją biedra wysyp takich durnych blondi. Podjezdzaja wielkimi suvami, parkuja na 2 miejscach jednocześnie bo inaczej nie umieją, biletu nie biorą i się awanturuja. 

Teren parkingu nie jest biedronki tylko firmy zewnętrznej, biedra nie ma tu nic do rzeczy. Wprowadzono to bo sobie ludzie pod sklepami robili prywatne parkingi. Każdy w zasadzie sklep typu biedra, Lidl etc ma takie parkometry i nikt nie ma problemu tylko ty. Wyjeżdżając na oznakowany teren parkingu akceptujesz warunki jakie na nim są wiec możesz sobie gdzieś wsadzić odwołanie. 

Paragon nie jest żadnym dowodem, paragony ludzie zostawiają za kaszki, mogłabyś wziąć czyjsc i palić głupa. Trzeba albo pobrać bilet albo w specjalnym urządzeniu w środku wklepsc nr rej auta i tyle. 

ALE nie, to za trudne, lepiej się awanturowac xD

P. S. 90% procent takich glabow co mają problem z tymi parkometrami to kobiety 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
38 minut temu, Gość Biedre napisał:

Ale mnie wkooorwiaja takie durne cizie jak autorka. Pod moją biedra wysyp takich durnych blondi. Podjezdzaja wielkimi suvami, parkuja na 2 miejscach

To że parkują niektórzy na 2 miejscach parkingowych, to nie jest nie umiejętność parkowania. Tak mi powiedziała sąsiadka jak jej zwróciłem uwagę. Ona celowo tak staje w obawie żeby nikt nie obił jej samochodu, bo jak zostawi 1m między jednym a drugim samochodem to ma pewność że nikt obok niej nie stanie i nie uderzy jej drzwiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29 minut temu, Gość Gość napisał:

To że parkują niektórzy na 2 miejscach parkingowych, to nie jest nie umiejętność parkowania. Tak mi powiedziała sąsiadka jak jej zwróciłem uwagę. Ona celowo tak staje w obawie żeby nikt nie obił jej samochodu, bo jak zostawi 1m między jednym a drugim samochodem to ma pewność że nikt obok niej nie stanie i nie uderzy jej drzwiami.

To niech za to drugie miejsce zapłaci, albo kupi sobie mniejszy samochód. Głupia pinda.

Ja tam nie mam nic przeciwko tym parkomatom pod sklepem, o ile ten czas parkowanie nie wynosi godzinę, tylko trochę dłużej. Człowiek musi zaparkować, wyjść, spakować zakupy i wyjechać, a to może zająć nawet 10 minut. Robiąc większe zakupy, w 50ciu minutach nie zawsze się da zmieścić, zwłaszcza, jak są kolejki do kasy. Z jęzorem zakupów robić też nie mam zamiaru, bo czasem trzeba towar obejrzeć, albo przeczytać skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 godzin temu, Gość Biedre napisał:

Podjezdzaja wielkimi suvami, parkuja na 2 miejscach jednocześnie bo inaczej nie umieją, 

Niestety tak parkuje mnóstwo kierowców, zamiast pilnować czy ktoś ma bilet, strażnik powinien się przejść i powystawiać mandaty tym, którym nie parkują pomiędzy wyznaczonymi liniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Niestety tak parkuje mnóstwo kierowców, zamiast pilnować czy ktoś ma bilet, strażnik powinien się przejść i powystawiać mandaty tym, którym nie parkują pomiędzy wyznaczonymi liniami.

Czasami niektórzy chodzą z naklejkami i na szyby naklejają różne obraźliwe słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 9.10.2019 o 21:47, Gość Klientka Biedronki napisał:

 Nigdy więcej nie będę robiła zakupów w Biedronce.

Wszystkie sklepy mam poobrażane. Do Bydgoszy będę jeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×