Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania

Konflikt z nauczycielką

Polecane posty

Gość Ania

Moja córka poszła teraz do 2 klasy i ma nową nauczycielkę bo pani poszła na urlop macierzyński. Córka ma ubytek słuchu, nie słyszy na jedno ucho oraz nosi aparat. Poprosiłam aby córka siedziała w ławce z przodu klasy aby lepiej słyszeć. W zeszłym roku to nie było problemem a córce szło w szkole bardzo dobrze. Pani która jest teraz kręci na to nosem że niby córka jest za wysoka, że specjalnie codziennie muszą dla niej przenosić wyższą ławkę z końca klasy bo panie sprzątające ją odnoszą (rok temu zostawiało się karteczkę samoprzylepną na ławce i takiego problemu nie było), że zastawia widok dzieciom i tak dalej. Uparcie sadza córkę w końcu klasy, ostatnio na dyktandzie córka zapisała po kawałku co piątego zdania 😞 dyrektorka uważa że widocznie powinnam się zastanowić nad zmianą szkoły na szkole dla dzieci niedosłyszących bo nikt nie będzie mi chodził na ustępstwa. Napisać z tym do kuratorium? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pisz do kuratorium! To dyskryminacja dziecka. Bardzo mi przykro, że Twoje dziecko musi to znosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Trudno uwierzyć, że taka wesz uczy małe dzieci, ale ja z doświadczenia wiem, że to możliwe...

Jeśli córka będzie siedziała w pierwszej ławce z lewej strony w rzędzie od okna, albo w pierwszej ławce z prawej strony w rzędzie od ściany, to nie będzie zasłaniać nikomu, bo tam bardzo dogodny kąt się tworzy. Zaproponuj takie rozwiązanie, a jak księżniczka nie przyjmuje do wiadomości, to idź do dyrekcji ze stanowiskiem, że to ostatnia szansa na rozwiązanie problemu w murach szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexi

Pisz do kuratorium. Dlaczego ma iść do szkoły dla niesłyszących jak wystarczy tylko przenieść ławkę . Niech siedzi w 1 rzędzie z boku to będzie mniej zasłaniała innym uczniom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jeśli córka będzie siedziała w pierwszej ławce z lewej strony w rzędzie od okna, albo w pierwszej ławce z prawej strony w rzędzie od ściany, to nie będzie zasłaniać nikomu, bo tam bardzo dogodny kąt się tworzy. Zaproponuj takie rozwiązanie, a jak księżniczka nie przyjmuje do wiadomości, to idź do dyrekcji ze stanowiskiem, że to ostatnia szansa na rozwiązanie problemu w murach szkoły.

Dokladnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rzecznik praw dziecka, i zamkna paszcze. u nas podobnie, szkola nie wykonywala zalecen zPPP i jeszcze mieli pretensje. Pojdz do PPP popros o dokladne wytyczne dla szkoly, ze dzieco ma siedziec w pierwszej ławce, a jak nie pomoze to rzecznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze pisz. Corka mojej siostry ma fas, nauczyciele wiedza, uczy sie dobrze ale wspieraja ja w rozwoju a nie wysylaja do szkoly specjalnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa
5 minut temu, goscaga83 napisał:

Oczywiscie ze pisz. Corka mojej siostry ma fas, nauczyciele wiedza, uczy sie dobrze ale wspieraja ja w rozwoju a nie wysylaja do szkoly specjalnej. 

Jak to FAS??? Błagam powiedz ze adoptowana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chyba takie dzieci powinny chodzić do jakiejś klasy integracyjnej skoro szkoła nie jest w stanie zapewnić warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

O ile dobrze pamiętam, jest ustawa dotycząca nauki dzieci z niepelnosprawościami w normalnej szkole i szkoła ma obowiązek realizować to, co jest tam zapisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

O ile dobrze pamiętam, jest ustawa dotycząca nauki dzieci z niepelnosprawościami w normalnej szkole i szkoła ma obowiązek realizować to, co jest tam zapisane.

Chyba nie zawsze da się to zrobić, bo np jak w szkole nie ma windy, to nie da się tego ogarnąć w 2 miesiące jak ma nagle przyjść dziecko na wózku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Chyba takie dzieci powinny chodzić do jakiejś klasy integracyjnej skoro szkoła nie jest w stanie zapewnić warunków.

O czym ty mówisz??? Przestawienie ławki i naklejenie kartki , żeby  jej nie ruszać jest niemożliwe????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Chyba nie zawsze da się to zrobić, bo np jak w szkole nie ma windy, to nie da się tego ogarnąć w 2 miesiące jak ma nagle przyjść dziecko na wózku.

W tym wypadku jest mowa o dziecku niedosłyszacym i dwóch durnych złośliwych peezdach, które robią że szkolý prywatny folwark

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Chyba nie zawsze da się to zrobić, bo np jak w szkole nie ma windy, to nie da się tego ogarnąć w 2 miesiące jak ma nagle przyjść dziecko na wózku.

napietnujmy osoby z umiarkowana niepełnosprawnoscia juz od kolyski ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasny tyty

trudno mi uwierzyc w cos takiego... jesli to nie prowo to idz do kuratorium i narob ci.pie smrodu. Ja na twoim miejscu bym nie darowala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Chyba takie dzieci powinny chodzić do jakiejś klasy integracyjnej skoro szkoła nie jest w stanie zapewnić warunków. 

Kurczę moja znajoma jako nastolatka dowiedziała się, że nie słyszy na jedno ucho. Dobrze się uczyła (córka nauczycielki), skończyła studia... i to wszystko bez klas integracyjnych i szkół specjalnych. Cud, po prostu cud.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Kurczę moja znajoma jako nastolatka dowiedziała się, że nie słyszy na jedno ucho. Dobrze się uczyła (córka nauczycielki), skończyła studia... i to wszystko bez klas integracyjnych i szkół specjalnych. Cud, po prostu cud.

 

coo? jak to jako nastolatka? Mój brat tez nie słyszy na  jedno ucho, ale przeciez to sie czuje. automatycznie nastawia drugie, jak mozna to przeoczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

coo? jak to jako nastolatka? Mój brat tez nie słyszy na  jedno ucho, ale przeciez to sie czuje. automatycznie nastawia drugie, jak mozna to przeoczyc?

zwyczajnie,  nie słyszała od zawsze więc nie wiedziała jak powinna słyszeć "normalnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

zwyczajnie,  nie słyszała od zawsze więc nie wiedziała jak powinna słyszeć "normalnie".

i chcesz mi powiedziec ze nauczycielka -pedagog, nie zauwazyła problemu u dziecka? Przeciez to juz w kolysce dziecko przekreca głowe w strone dzwieku.Brat zawsze mowi "siadz po drugiej stronie, bo nie słysze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

i chcesz mi powiedziec ze nauczycielka -pedagog, nie zauwazyła problemu u dziecka? Przeciez to juz w kolysce dziecko przekreca głowe w strone dzwieku.Brat zawsze mowi "siadz po drugiej stronie, bo nie słysze"

jak widać nie zauważyła.

Zresztą sama mam mocny niedosłuch i jakoś nie przekręcam głowy. Generalnie na co dzień słyszę raczej normalnie, problem pojawia się w głośnych pomieszczeniach przy wielu źródłach dźwięku. Inna sprawa, że znajoma ma już swoje lata i za jej młodości badania słuchu nie były normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka

E, nie wierzę. Pewnie to kolejna prowokacja. Żadna nauczycielka się tak nie zachowa, ani żadna woźna 🙂 Te napewno ławek przekładać nie będą, oj co to to nie. 

No ale jeśli już rzeczywiście tak jest, to nie do kuratorium, tylko do dyrekcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
55 minut temu, Gość Nauczycielka napisał:

E, nie wierzę. Pewnie to kolejna prowokacja. Żadna nauczycielka się tak nie zachowa, ani żadna woźna 🙂 Te napewno ławek przekładać nie będą, oj co to to nie. 

No ale jeśli już rzeczywiście tak jest, to nie do kuratorium, tylko do dyrekcji. 

Umiesz czytac? To wroc do poczatku i czytaj az zakumasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurdybanek

Podstawowe pytania: masz orzeczenia o niepełnosprawności i o potrzebie kształcenia specjalnego? Przyniosłaś je do szkoły? Wychowawca zrobił ipet? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Pisz do kuratorium! To dyskryminacja dziecka. Bardzo mi przykro, że Twoje dziecko musi to znosić.

Dyskryminacja? Pani sadza ja w ostatnich rzedach tak jak inne wysokie dzieci. Sadzajac ja w pierwszej lawce wlasnie bedzie dyskryminowac inne wysokie dzieci, ktore mimo wszystko siedza na koncu. Prosze wyslac corke do szkoly specjalnej i tam robic zamieszanie, a nie wymagac lepszych warunkow dla corki bo jest niedoslyszaca. Od tego sa inne szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeżeli jest dokumentacja o niepełnosprawności to możesz wiele, jeżeli nie ma to niestety, będzie Ci robić na złość. Współczuję, ale dodaję Ci otuchy do walki z tą Panią. Jezelie nie masz dokumentów potwierdzajacych jej niedosluch to szybko skompletuj i do szkoly. Dziewczynka ma prawo uczyć się w szkole masowej a Pani dostosować warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie wiem, czy ktoś kto mówi o szkole specjalnej miał okazję tam być i widzieć jakie dzieci te szkoly skupiają. Szkoły specjalne to miejsce dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie a nie z niedosluchem. Niedosluch wymaga jedynie dostosowania warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Nie wiem, czy ktoś kto mówi o szkole specjalnej miał okazję tam być i widzieć jakie dzieci te szkoly skupiają. Szkoły specjalne to miejsce dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie a nie z niedosluchem. Niedosluch wymaga jedynie dostosowania warunków.

Tak tak. Teraz jest takie durne prawo, ze rodzic z niepelnosprawnym dzieckiem ma prawo sobie wybrac czy dziecko bedzie chodzilo do normalnej czy specjalnej szkoly. I dla takiego delikwenta w normalnej szkole przydzielany jest dodatkowy nauczyciel ktory siedzi z nim na zajeciach. Staje sie vipem za darmoszke zamiast chodzic do szkoly, gdzie pasuje, czyli do specjalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Tak tak. Teraz jest takie durne prawo, ze rodzic z niepelnosprawnym dzieckiem ma prawo sobie wybrac czy dziecko bedzie chodzilo do normalnej czy specjalnej szkoly. I dla takiego delikwenta w normalnej szkole przydzielany jest dodatkowy nauczyciel ktory siedzi z nim na zajeciach. Staje sie vipem za darmoszke zamiast chodzic do szkoly, gdzie pasuje, czyli do specjalnej.

Rozumiem, że ty  że swoim zidioceniem też szkołę specjalną skończyłaś- O ile w ogóle jakąkolwiek skończyłaś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Rozumiem, że ty  że swoim zidioceniem też szkołę specjalną skończyłaś- O ile w ogóle jakąkolwiek skończyłaś 

Kwiat intelektu z ciebie. Az milo czytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak, rodzic ma prawo zdecydować i całe szczęście, bo mądre dzieci nie mogą być dyskryminowane przez swoje drobne niepełnosprawności. Czasami rzeczywiście jest przegięcie, ale w przypadku niedosluchu nie ma potrzeby angażowania drugiego nauczyciela czy specjalisty. Wystarczy dostosować warunki nauki, może trochę zmienić metody pracy. Walcz o córeczkę autorko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×